Sari la conținut

Politist de la examinari, mort


JustDoIt
 Share

Postări Recomandate

Sambata seara in jurul orei 12 a avut loc un accident in Sanleani, jud. Arad, in care un politist de la examinari cu care multi motociclisti din Arad si-au luat carnetul a decedat pe loc. Din cate se pare , Cristian Crisan a intrat intr-un tir parcat pe marginea drumului, in localitate.

 

38 de ani, casatorit, un copil de 10 ani. Trist.

 

http://www.aradon.ro/politist-de-la-permise-mort-in-accident/1302884

 

Dumnezeu sa-l ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa te odihneasca Cristi!Nu te-am cunoscut ca om,nu te-am mai vazut pana atunci in ziua in care a trebuit sa dau examenul moto.Toti aspirantii la permis moto aveam emotiile inerente de altfel in astfel de momente,dar mi-a placut atitudunea ta de atunci.Ai venit la noi in mijlocul grupului care eram, spunandu-ne ca tu nu esti o sperietoare si nu ai venit cu gandul sau cu capsa pusa sa ne pici la examen,imbarbatandu-ne sa nu fim crispati si sa te consideram un "rider" de-al nostru,sa respectam poligonul si sa nu cadem cu motocicleta.Erai cu geaca de piele de politist,si ca ai vrut sa vii la examen cu motorul,dar ai venit cu masina,deoarece nu te-au lasat sefii(fiind inceputul lunii martie)

Poate ca nu ti-ai dat seama atunci,dar noua prin acele cuvinte ale tale de imbarbatare,si sa te consideram un rider de-al nostru a facut enorm pentru noi.

Si eu iti multumesc ca m-ai facut fericit in acea zi!

Dumnezeu sa te ierte riderule!

 

P.S ;Pentru cei care stiu unde va avea loc inmormantarea si daca se organizeaza ceva actiune moto in acest sens sa spuna aici!

Editat de seba05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( RIP ...de la el am "primit" carnetul

 

Marti la ora 13 se aduna lumea in curte la Frigotehnica pe 6 vanatori, la Clubhouse MC Burnout Arad.

Inmormantarea va avea loc la ora 14 la UTA, asa mi s-a transmis si am fost rugat sa spun mai departe.

Editat de bogdan86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( RIP ...de la el am "primit" carnetul

 

Marti la ora 13 se aduna lumea in curte la Frigotehnica pe 6 vanatori, la Clubhouse MC Burnout Arad.

Inmormantarea va avea loc la ora 14 la UTA, asa mi s-a transmis si am fost rugat sa spun mai departe.

 

Bravo baieti. Cinstiti-l cum se cuvine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi fost om cumsecade... eu insa nu am priceput dinamica accidentului.

Nici eu.

La mica distanta de casa a intrat in jumatate de camion parcat jumatate in strada jumatate pe trotuar.

Singura chestie care poate contribui e faptul ca era noapte, (scria cinevain jurul orei 12) si respectivul camion nu era semnalizat de nici un fel. Dar oricum, daca nu avea catadioptri avea cel putin stopuri, numar, chestii care reflecta lumina si in plus in zona aia putea exista si iluminat stradal. Mnezo' stie ce s-a intamplat acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2005 am dat si eu cu el pt obtinerea permisului, un om pozitiv, era tot timpul cu zambetul pe buze, deloc intimidant, am luat toate gradele (posibile) atunci fara emotii. R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu.

La mica distanta de casa a intrat in jumatate de camion parcat jumatate in strada jumatate pe trotuar.

Singura chestie care poate contribui e faptul ca era noapte, (scria cinevain jurul orei 12) si respectivul camion nu era semnalizat de nici un fel. Dar oricum, daca nu avea catadioptri avea cel putin stopuri, numar, chestii care reflecta lumina si in plus in zona aia putea exista si iluminat stradal. Mnezo' stie ce s-a intamplat acolo.

Mda...aproape de casa fiind, cine stie pe unde s-a uitat si n-a observat camionul parcat. Cu ocazia asta mi-am amintit de ce evit sa merg noaptea...

 

Pacat, intradevar, cuvintele sunt de prisos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa te odihneasca Cristi!Nu te-am cunoscut ca om,nu te-am mai vazut pana atunci in ziua in care a trebuit sa dau examenul moto.Toti aspirantii la permis moto aveam emotiile inerente de altfel in astfel de momente,dar mi-a placut atitudunea ta de atunci.Ai venit la noi in mijlocul grupului care eram, spunandu-ne ca tu nu esti o sperietoare si nu ai venit cu gandul sau cu capsa pusa sa ne pici la examen,imbarbatandu-ne sa nu fim crispati si sa te consideram un "rider" de-al nostru,sa respectam poligonul si sa nu cadem cu motocicleta.Erai cu geaca de piele de politist,si ca ai vrut sa vii la examen cu motorul,dar ai venit cu masina,deoarece nu te-au lasat sefii(fiind inceputul lunii martie)

Poate ca nu ti-ai dat seama atunci,dar noua prin acele cuvinte ale tale de imbarbatare,si sa te consideram un rider de-al nostru a facut enorm pentru noi.

Si eu iti multumesc ca m-ai facut fericit in acea zi!

Dumnezeu sa te ierte riderule!

 

P.S ;Pentru cei care stiu unde va avea loc inmormantarea si daca se organizeaza ceva actiune moto in acest sens sa spuna aici!

 

 

Foarte frumos scris, m-a emotionat foarte tare. Dumnezeu sa-l ierte :( .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...