Sari la conținut

bataie ambreiaj Ducati


Postări Recomandate

Buna. Mobra e un Ducati Monster 750. Bun se face ca in moment in care e cuplat ambreiajul se aude un tacanit, enervant in mintea mea. Daca tin ambreiajul decuplat nu se mai aude. Tin sa mentionez ca ambreiaju se cupleaza aproape in capatul cursei manetei( pot sa controlez, sa cupleze treptat) ideea ca din cursa de 4 cm a manetei cuplare se face in ultimul centimetru. Revenind ce ar pute fi, in ideea ca ambreiajul e uscat la modelul asta. Astept sfaturi, incerc sa evit doctori din zona is dezastru!. Orice sugestie e bine venita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Mobra e un Ducati Monster 750. Bun se face ca in moment in care e cuplat ambreiajul se aude un tacanit, enervant in mintea mea. Daca tin ambreiajul decuplat nu se mai aude. Tin sa mentionez ca ambreiaju se cupleaza aproape in capatul cursei manetei( pot sa controlez, sa cupleze treptat) ideea ca din cursa de 4 cm a manetei cuplare se face in ultimul centimetru. Revenind ce ar pute fi, in ideea ca ambreiajul e uscat la modelul asta. Astept sfaturi, incerc sa evit doctori din zona is dezastru!. Orice sugestie e bine venita.

Aceeasi problema e si la honde si acolo ambreiajul e in ulei (automat si celelalte piese in miscare => lubrefiere) si totusi problema e de la rulmentul care tine oala, tind sa cred ca si in cazul motorului tau problema e aceeasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra e un Ducati Monster 750. Bun se face ca in moment in care e cuplat ambreiajul se aude un tacanit, enervant in mintea mea......... Revenind ce ar pute fi, in ideea ca ambreiajul e uscat la modelul asta

Pune o poza cu ambreiajul, daca nu e facuta vreo modificare, sa stii ca ambreiajul tau nu este unul uscat.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e rulmentul..merge pana se gripeza, daca e oala.. merge pana incepe sa se auda f.tare acel tacanit.

 

tu mergi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ducati, eu cam la toate am auzit sa le bata ambreiajul, mai ales cele cu ambreiaj uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...