Jump to content

Pentru motociclistii de la BGS (daca e vreunu' p-aici)

Recommended Posts

Ok, recunosc, am o zi proasta si aveam chef sa ma cert cu cineva pe forum. Ce bine ca si-au dat seama si altii si m-au ajutat, nu aveam de cine sa ma iau. Scap de stres aici si zambesc in viata reala. Ranjesc. Cu pixul intre dinti. :D

Lasa ca lui @JC ii cam place de mine, mi-a mai servit-o si cu alte ocazii. Sau poate e el mai troll de fel asa. :D

Edited by northern_freyja
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok, recunosc, am o zi proasta si aveam chef sa ma cert cu cineva pe forum. Ce bine ca si-au dat seama si altii si m-au ajutat, nu aveam de cine sa ma iau. Scap de stres aici si zambesc in viata reala. Ranjesc. Cu pixul intre dinti. :D

Lasa ca lui @JC ii cam place de mine, mi-a mai servit-o si cu alte ocazii. Sau poate e el mai troll de fel asa. :D

foarte bine dar totusi zic sa iti iei un motor mai maricel asa, deja ai mai crescut, ai mai prins experienta...

Eu salut numai pasagere.

Tot e bine ca nu saluti decat... pasager!

soleilsourire.gif

• 2 weeks later...

Iarasi si din nou acelasi topic despre salut.......

Voi v-ati luat motoare sa salutati sau sa va plimbati cu ele sau sa va deplasati din punctul A in punctul B ? Suferiti de nebagare de seama ?

Salut cand vreau, cui vreau si cand am chef...nu scrie in nici o lege ca daca mi-am luat motocicleta si carnet, gata trebuie sa salut toata lumea calare pe ce am si eu : adica o motocicleta. Am salutat si nu am fost salutat, am fost salutat si nu am salutat, la semafor nici nu m-am uitat langa cel de pe motocicleta de langa mine, la semafor am salutat si am vorbit cu cel de pe motocicleta de langa mine...nu am suferit ca nu m-a salutat vreunu, nu am facut topicuri ca nu m-a salutat sau nu m-a bagat x, y in seama...

Deci intrebarea ramane : v-ati luat motocicleta sa va bucurati de senzatia pilotarii ei - sau sa umblati cu mainile pe sus salutand alti motociclisti ?

Edited by Survolaj

unii mai se si scarpina exact cand trece un motoretizd pe langa. Daca esti in mers, evident te scarpini cu stanga, asta daca nu vrei sa savurezi scarpinatul in frana de motor. Cateodata exista circumstante atenuante! Asa ca daca nu salut pe cineva prin trafic, sa se stie ca aveam cel putin o mini mancarime, sper maxim la o buca, si aia sa nu fie cumva dreapta!

(mentionez ca nu lucrez la BGS)

Edited by Carturaru'

1. baietii de la BGS raspund la salut in aceeasi pondere cu cei non-BGS, nu pot fi incadrati intr'o categorie. Pe mine personal m'au salutat multi.

2. nu iau ochii de pe masina aia care sa sa'mi "sara" in fata din straduta laterala doar ca sa te salut, obisnuieste'te cu ideea. Se poate sa nu te vad, sa fiu ingandurat/suparat/etc, se intampla. De obicei salut, si nu ma deranjeaza daca nu mi se raspunde.

3. o categorie de oameni care NU saluta ar putea fi chopperistii aia "true" cu braincap care traiesc in filme.. care umbla cu vesta peste bustu' gol si tatuaje ingropate in jeg. Aia nu saluta. Sincer? Ma doare la basca. Eu ii salut

O solutie serioasa pentru o problema serioasa! :D

Pai n-auzi ca esti in pericol ca de la atata salutat sa iti amorteasca mana si sa nu mai poti tine halba cu bere cand ajungi la destinatie? Pentru unii asta e o problema serioasa. :D

• 2 weeks later...