Sari la conținut

FreT
 Share

Postări Recomandate

Omule,spre deosebire de mine , baietii de pe aici au mult bun simt (eu nu cunosc notiunea) si iti vor binele.Crede-i si nu cerceta .Eu am invatat multe de la ,,fraieri" de 20 de ani (niste pusti care chiar au motociclismul in sange ,si chiar stiu sa se dea pe mobre) si am aproape 50 .Tu chiar ai o problema de atitudine ,iar daca am fost ,,caustic" cu tine am facut-o dupa ce ti-am urmarit postarile .In fine,topicul are alt subiect si o lungim aiurea .Daca vrei sa inveti ceva asuma-ti lipsa de experienta ,taci si invata .Daca pui intrebari tembele vei obtine raspunsuri de aceeasi natura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca incepeai postul tau cu, tinere am o varsta, poate reactionam altfel.

In fine Multumesc pentru Twist of the Wrist II, merita vazut de cateva ori cel putin.

Iar cat despre atitudine, ajungi sa ma cunosti si nu ma iei la misto, iti raspund politicos si educat ;)

All is good, sky is blue, asphalt is warm, weather is sunny !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am uitat la ala cu tirul, cand l-a spulberat pe saracul motociclist si m am oprit!

Si daca nu ma insel se vede ca e incepator, s-a luat dupa unul cu experienta in afara orasului...

Eu nu am apucat sa incerc counter steering, nu sunt stapan pe mine inca, am tot timpul sa invat, dar nici sa ies din bucuresti a 2 a zi pe motor ca sunt eu nebun...

 

 

Si eu te sfatuiesc sa-ti vezi de grija ta, n-am nevoie de glumele tale rasuflate, oricat de experimentat si orice motocicleta ai avea, cand o fi sa cazi o sa cazi.

Stai tu linistit prietene ca am incercat counter steering, franari si multe alte manevre care m-au ajutat in trafic.

Poate cel mai bun sfat care l-am invatat este sa merg singur in trafic si sa stau pe banda din mijloc, ah si era sa uit sa nu ma cert cu fraieri pe forum

Ah dar ce am putut sa zic, :funny:

 

 

Tu esti fanul lui SERGHEI42 sau ce?

Lasa-ma pe mine sa am grija de mine si de invataturile mele, sau ai vreo "scoala de pilotaj" si ai nevoie de cursanti noi?

Am invatat multe si daca intr adevar am nevoie de ajutor, o sa va cer opiniile pe forum, dupa care sariti toti rude cu rossi si radeti, ca vai ce intrebare am putut pune.

Asfalt uscat le doresc fanilor lui rossi :)))

 

 

Daca incepeai postul tau cu, tinere am o varsta, poate reactionam altfel.

In fine Multumesc pentru Twist of the Wrist II, merita vazut de cateva ori cel putin.

Iar cat despre atitudine, ajungi sa ma cunosti si nu ma iei la misto, iti raspund politicos si educat ;)

All is good, sky is blue, asphalt is warm, weather is sunny !!

 

Nu vreau sa fiu rau dar..

 

/index.php?/topic/712009-accident-buzau-1-mai-2014/?p=3739315

 

Si inca ceva, la cont e trecuta Gender: "male", in topicul accidentului recunoaste ca-i o fata.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un filmulet pe net...nu cred ca il putem numi educativ. Dupa atatia ,,ghost riders " trebuia sa se intample si asta o data . Viteza de playback parca a fost marita...cu toate ca la cum mergea nenea asta..

 

Nu stiu la ce categorie ar intra dar la ,,accidente" moto sigur nu . Selectie naturala poate.

 

Enjoy

 

 

http://leenks.com/video7507.html

Editat de henegar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai... nah... ce spera?

sa "mearga" chiar asa?

cam tare intre carute....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati ma cu prostiile,toata ziua aratati voi cat de fraieri sunt unii.fiecare merge cum il taie capul,pe barba lui.Stiristii de la ora 5 de pe motociclism.ro.Vad ca ai 1000 rr,tu mergi cu ea doar pe circuit,nu te bagi printre masini la semafor.Mrgi doar cu 1a in oras ā?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@NePlace

Nu domle, cel ce a postat initial doar ne arata ca e aware si profund ingrijorat de pericolele ce ne asteapta la tot pasul. Duuuh

 

 

 

Moarte conservarilor!

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati ma cu prostiile,toata ziua aratati voi cat de fraieri sunt unii.fiecare merge cum il taie capul,pe barba lui.Stiristii de la ora 5 de pe motociclism.ro.Vad ca ai 1000 rr,tu mergi cu ea doar pe circuit,nu te bagi printre masini la semafor.Mrgi doar cu 1a in oras ā?

Si fetita aia care a murit acum cativa ani la Galati tot pe barba ei a murit?

 

Uite aici

 

Parca 9 ani avea si din cate tin eu minte. Nu a lovit-o mobra, a lovit-o o piesa in cap (cred ca farul) cand au inceput sa zboare bucati din hardughie. Si Dorel ala avea permisul suspendat pentru viteza.

 

Mergi pe trotuar sau astepti in statie autobuzul si mori pe barba altuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si fetita aia care a murit acum cativa ani la Galati tot pe barba ei a murit?

 

Uite aici

 

Parca 9 ani avea si din cate tin eu minte. Nu a lovit-o mobra, a lovit-o o piesa in cap (cred ca farul) cand au inceput sa zboare bucati din hardughie. Si Dorel ala avea permisul suspendat pentru viteza.

 

Mergi pe trotuar sau astepti in statie autobuzul si mori pe barba altuia.

 

Morala: cand vrei sa mergi tre si sa te imprastii, foloseste carenele de pista ca sunt mai safe, nu au far si nu omori copiii :)))

 

 

ps. eu tot nu pot sa vad filmuletul, dar imi imainez ca e cu unul care merge foarte tare si face poc.

Editat de jinxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai ca apare vreunu acum sa ne spuna ca ala stia sa se dea mai bine decat toti de pe forumul asta, la un loc, bineinteles.

 

stia.

Asa cum s-a intamplat la un accident (undeva la intrarea pe autostrada) in care a murit o fata care era pasager. A sarit gasca lu aia de poponeata in sus pe forum ca ala e mare scula de stunter si face scheme pe mobra si stie si e cel mai tare. E topicul ala in care au dat vina pe o bordura si intr-un final concluzia lor a fost ceva de genul "a murit ca asa a vrut Dumnezeu".

 

kiki sau cum ma-sa il chema pe ala.

 

Pentru fiecare imbecilitate d-asta cum ca lucrurile care le faci tu au impact numai asupra ta, e cate un exemplu real in care a murit cineva nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati ma cu prostiile,toata ziua aratati voi cat de fraieri sunt unii.fiecare merge cum il taie capul,pe barba lui.Stiristii de la ora 5 de pe motociclism.ro.Vad ca ai 1000 rr,tu mergi cu ea doar pe circuit,nu te bagi printre masini la semafor.Mrgi doar cu 1a in oras ā?

Ce legatura are RR meu, cu mersu printre masini si cu ce este in film...se pare ca nu ai inteles ideea . Nu stiu pe cine esti tu asa suparat dar stai mumos. E forum nu? am gasit ceva pe net legat de mersul cu moto printre benzi si l-am postat. Sa vada si ochiu lor. De ce sari tu de c in sus?

 

A vrut sa il imite pe asta? http://youtube.com/watch?v=XihQeZpwqpE

cred ca...Da macar astuia i-a iesit faza :))

Editat de henegar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Morala: cand vrei sa mergi tre si sa te imprastii, foloseste carenele de pista ca sunt mai safe, nu au far si nu omori copiii :)))

 

 

ps. eu tot nu pot sa vad filmuletul, dar imi imainez ca e cu unul care merge foarte tare si face poc.

Iti imaginezi bine ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...