Sari la conținut

FreT
 Share

Postări Recomandate

Urmarile alea fatale sunt un pic exagerate. Dupa inca vreo 20-30 de patanii de genul asta o sa dai din umeri si nu o sa ti se mai para ceva iesit din comun ci parte din cotidian, nici mana de pe ghidon nu o sa mai iei asa de plictisit o sa fii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

15-20km/h in plus, si altul era deznodamintul. Problema este ca cei fara experienta , ca intodeauna, vor merge in continuare pe premisa ca lor nu li se poate intimpla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmarile alea fatale sunt un pic exagerate. Dupa inca vreo 20-30 de patanii de genul asta o sa dai din umeri si nu o sa ti se mai para ceva iesit din comun ci parte din cotidian, nici mana de pe ghidon nu o sa mai iei asa de plictisit o sa fii.

 

Departe de a fi o premiera pt mine astfel de intamplari dar in continuare sunt uimit de ele cand se intampla. E incredibil.... nu cred c-o sa raman vre-odata "natural" la asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un clip de neacordare de prioritate clasica cu posibile urmari fatale.

 

Cand te astepti sa se intample ceva si fix asta se intampla...

Nici nu a depasit coloana prin dreapta. Cea zis daca tot m-am bagat sa ii dau ca trec. O sa mai faca asta pana intr-o zi cu mai putin "soare pentru el/ea".

Genul asta de neacordare cauzeaza multe accidente. Eu belesc bine ochii in intersectii chiar daca am verde sa nu belesc altceva dupa.

Si cea mai tampita manevra este ca dupa ce vezi ca ai gresit nu ii dai sa treci, sa eliberezi, pui frana ca prostu sa incurci si mai tare.

Nici pieton nu cred face mare branza un personaj ca asta.

Zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Departe de a fi o premiera pt mine astfel de intamplari dar in continuare sunt uimit de ele cand se intampla. E incredibil.... nu cred c-o sa raman vre-odata "natural" la asa ceva.

 

Evident vorbeam in nume propriu, sunt oameni si oameni. Hai sa reluam discutia asta dupa ce mai adaugi 10-15k sub roti in oras. Asa ziceam si eu la inceput.

 

PS Vreodata nu s-a scris vreodata cu cratima :P

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uuuu noutati :lol:

 

le-am vazut pe toate celalalte. m-am apucat tot din vina ta, cand ai postat cu o pagina in urma (prin mai parca) un alt episod din compilatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uuuu noutati :lol:

 

le-am vazut pe toate celalalte. m-am apucat tot din vina ta, cand ai postat cu o pagina in urma (prin mai parca) un alt episod din compilatia asta.

N am putut sa ma uit la mai mult de 2-3 minute ...numai mortaciuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa ma uit pana pe la minutul 23:28 ... horror !!!!

Ayeah, right, unele accidente sunt chiar dure, dar chiar asa se intampla in realitate. Nu vreau sa educ pe nimeni cu filmuletele astea, la fel cum nu vreau sa oripilez.

Totusi, daca puteti sa va uitati pana la capat, faceti-o. Sunt multe lucruri de invatat privind dinamica accidentelor, sunt situatii in care s-ar putea afla fiecare dintre noi, oricand. Va spun sincer ca, de cand am vazut primul volum (in 2013), sunt mult mai prudent si mai atent in trafic.Undeva, intr-un colt al creierului meu obosit, au ramas niste imagini care se activeaza cand ies cu motoru' si ma ajuta sa nu uit ca sunt la mila traficului si a divinitatii.

Si, inevitabil, ajung iar la concluzia pe care am avut-o de fiecare data, din momentul in care am intrat si eu in lumea motociclismului: peste 90 la suta din accidentele moto sunt din vina riderilor, chiar daca, uneori, din punct de vedere legal, procentul se schimba in favoarea motociclistilor.

 

Asfalt uscat tuturor si ochii mari, ca viata-i scurta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Jesus! In 11 ani am avut 3 accidente minore, din care 2 au fost din vina mea. Un wheelie esuat intr-o parcare, o alunecare in sens giratoriu prospat udat, si unul cu un taximetrist care mi-a deschis usa in trafic ca..el stie de ce. Lasand la o parte primul accident stupid, ma gandesc ca am scapat intreg de fiecare data fiindca mergeam incet.

Am invatat din greseli dar dupa ce am vazut o ora din compilatia asta imi vine sa las motorul la munca :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...