Sari la conținut

Honda Fury sau Yamaha Raider


Lucian M
 Share

Postări Recomandate

Sa fie acelasi Fury care e pe TITULESCU pre Banu Manta, la scoala aia generala sau ce o fi?

E tot timpul acolo, ziua, o panarama de motocicleta... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In reviewurile americane Raider-ul sta mai bine decat Fury. Ca vanzari tot Rider sta mai bine, semn ca si publicul e de acord ca e mai bun.

 

marcelm are Rider, dar e din Arad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acel Fury albastru de peTitulescu l-am remarcat si eu. Un singur Raider am vazut acum vreo 3 ani in Bucuresti, in trafic, proprietarul abia o adusese din state. Ca si in poze, motorul e delicat, nu iti da senzatia de monstru, in ciuda celor 1900 cmc. Bine, nici Fury nu arata a monstru, dar e mai desirata, mie imi aminteste de acea insecta numita calugarita.

 

@alex: ca bine zici - panarama!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha XV 1700

 

Eu categorc as merge pe mana celor de la Yamaha... XV1600 / 1700 / 1900 , din punctul meu de vedere sunt cele mai reusite choppere Japoneze !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie acelasi Fury care e pe TITULESCU pre Banu Manta, la scoala aia generala sau ce o fi?

E tot timpul acolo, ziua, o panarama de motocicleta... :P

 

ala e. sincer nu m-asteptam sa fie cilindrii aia asa mari :D ... aiurea e pus rezervoru ala p.lm. in rest, e dragut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raider all the way!

 

Fury - fara rautate - mi se pare lipsit de personalitate si parca neterminat / nefinisat. Ideea era probabil sa fie un soi de chopper "de serie", insa din pacate a iesit o strutzo-camila, ciudata ca forma, si nu tocmai aratoasa. Ma rog, pana la urma e o chestie de gust, insa si eu as opta pentru Star, de departe cele mai frumoase cruisere japoneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Raider all the way!

 

Fury - fara rautate - mi se pare lipsit de personalitate si parca neterminat / nefinisat. Ideea era probabil sa fie un soi de chopper "de serie", insa din pacate a iesit o strutzo-camila, ciudata ca forma, si nu tocmai aratoasa. Ma rog, pana la urma e o chestie de gust, insa si eu as opta pentru Star, de departe cele mai frumoase cruisere japoneze.

Fury are forma aceasta deoarece este singura motocicleta la care designul si alti parametrii constructivi s-au facut dupa un chestionar la care au participat peste 3000 de motociclisti americani.Lor le place furca inalta,motor si saua joasa etc. Recent a aparut o varianta mai cruiser ,joasa ,frumoasa se numeste Honda Interstate 2013 sau 2014 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

O mica comparatie doar ca se face intre Fury si Stryker (dar face parte din gama Star a celor de la Yamaha)

 

Raider review

 

Fury review

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acel Fury albastru de peTitulescu l-am remarcat si eu. Un singur Raider am vazut acum vreo 3 ani in Bucuresti, in trafic, proprietarul abia o adusese din state. Ca si in poze, motorul e delicat, nu iti da senzatia de monstru, in ciuda celor 1900 cmc. Bine, nici Fury nu arata a monstru, dar e mai desirata, mie imi aminteste de acea insecta numita calugarita.

 

@alex: ca bine zici - panarama!

Ala e motor delicat?Inseamna ca nu ai stat pe o Roadliner sau Raider.Tone de cuplu,sound criminal,fiabilitate brici....Clona Harley dar la superlativ.Definitiv Raider....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dacă o iei mai mult pt drumuri lungi, clar Yamaha, daca o vrei pt Bucuresti mai mult, recomand Honda. De ce? Yamaha, singurele japoneze cu racirea pe aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

eu recomand Yamaha stryker (xvs1300 custom se numeste in europa), am modelul 2014, racire pe lichid, il folosesc si la drumuri lungi si prin oras

post-62450-0-82284300-1405984014_thumb.jpg

post-62450-0-46831100-1405984348_thumb.jpg

Editat de mikebar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri m-am dat cu o Fury si o Stateline.Fury e foarte smechera cu acel loock custom senzational.La fel si motorizarea.Cealalta e mai cruiser dat tot misto.

post-44963-0-58503200-1406271906_thumb.jpg

post-44963-0-13545600-1406271991_thumb.jpg

post-44963-0-38205500-1406272029_thumb.jpg

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...