Sari la conținut

Un munte ceva


Bigfoot
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi pare rau, nu mai pot veni maine din cauza ca am probleme cu consoarta acasa. Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ok, chiar ma gandeam cu groaza ca iar tre sa ma trezesc cu noaptea in cap. Eu o sa plec pe la 11:00 maxim spre pitesti si ma hotarasc pe autostrada in ce directie o apuc (transfagarashan sau transalpina sau sibiu) ma cam sperie totusi ploile anuntate pe transfagarashan, pentru ca exista riscuri sa fie si ceva caderi de pietre din cauza asta. Daca vrea sa vina cineva si are o idee buna de drum mai lungut o sa mai citesc aici dimineata inainte sa plec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos............Poate in August o sa ies din tara cu moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

e ceva ce nu merge..., apa nu trebuia sa fie in partea aialalta? sau filmezi in oglinda?

sau e fimat "inainte"?

oricum, nu stiu pe unde esti dar eu in portugalia, spania, andorra, italia, franta nu mai vorbesc, sa incarc un film de 1 minut imi ia o vesnicie.

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, nu mai pot veni maine din cauza ca am probleme cu consoarta acasa. Drum bun!

 

trimite-o la scoala, ia-i o ciuoaie ceva, intreaba si tu p-astia mai cu esperienta. (daca citeste asta sunt mancat cand ma intorc acasa, si o mai scot tocmai in martie si eu pe ursoaica..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am tot amanat-o dar excursia asta, acum am primit " liber " si hopa pe moto.

Dupa cum am mai spus si innainte plecare la 8. Cred ca ar fi frumos sa ne strangem daca mai doreste cineva sa vina, pana in ora 8. Sa stim o treaba ca am plecat.

Locul Petrom Militari inainte de iesire pe A1, Destinatia Voineasa. Abia astept :) In cazul meu cred ca va fi excursie de 1 zi ( 80% ).

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bula mica

pitesti rm val

transalpina sibiu transfagarasan bucuresti

la 7.00 plecare

vrei asa????

 

voineasa e muci

Petrom Militari sau imediat pe autostrada de unde am plecat ultima oara? E ok la 7 . Poate negociem un pic traseul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar oprim la un mic pe dealul negru , acum pe bune eu datorita jobului mai bat tara in lung si in lat micii ca aia nu gasesti in toata tara asta de RAHAT probabil de la carnea de cal / magar pe care o baga in amestec ,

 

Daca e vb de Dedulesti, incearca sa urmaresti traseul unui mic, vezi deverul de acolo, cat sta pe gratar pana ajunge in stomacelul vreunui amarat ce nu stie ce inghite si de cate ori e incalzit si reincalzit La fel si cu fructele de vis a vis Dar nu lua de buna ce iti zic si verifica,Personal, am blat cu o" bebelusa" de acolo care nu ma jmenuieste si imi pune direct din frigider pe gratar. E drept , astept ceva.. Sper ca faci la fel. Acolo sunt mai multe "fabrici de mici" decat cienti la un moment dat . Sper sa nu te superi. Fabrica de carne se afla pe drumul dinspre Pitesti spre Slatina Apropo de batut tara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in aia in care se intalnesc la 7 dimineata. i guess. :)

 

daca nu vor sa-ti spuna, asteapta-i si sambata si duminica.

daca nu mai vin inseamna ca au citit mesajul meu si si-au dat private sa te by-pass-eze

 

nu trebuie sa te lasi

 

data viitoare ii poti astepta la ranca.

daca trece ianachim, ai timp de o ciorba si un mic doar ca vine si restul.



Daca e vb de Dedulesti, incearca sa urmaresti traseul unui mic, vezi deverul de acolo, cat sta pe gratar pana ajunge in stomacelul vreunui amarat ce nu stie ce inghite si de cate ori e incalzit si reincalzit La fel si cu fructele de vis a vis Dar nu lua de buna ce iti zic si verifica,Personal, am blat cu o" bebelusa" de acolo care nu ma jmenuieste si imi pune direct din frigider pe gratar. E drept , astept ceva.. Sper ca faci la fel. Acolo sunt mai multe "fabrici de mici" decat cienti la un moment dat . Sper sa nu te superi. Fabrica de carne se afla pe drumul dinspre Pitesti spre Slatina Apropo de batut tara

 

un adevar urias.

cand ai de mers de acolo peste 600km, eu as limita riscurile gastrice.

in plus se uzeaza si cauciucurile de la ozon, razele uv si pipiurilor de la cateii de la mici.

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in aia in care se intalnesc la 7 dimineata. i guess. :)

 

daca nu vor sa-ti spuna, asteapta-i si sambata si duminica.

daca nu mai vin inseamna ca au citit mesajul meu si si-au dat private sa te by-pass-eze

 

nu trebuie sa te lasi

 

data viitoare ii poti astepta la ranca.

daca trece ianachim, ai timp de o ciorba si un mic doar ca vine si restul.

 

 

un adevar urias.

cand ai de mers de acolo peste 600km, eu as limita riscurile gastrice.

in plus se uzeaza si cauciucurile de la ozon, razele uv si pipiurilor de la cateii de la mici.

bai ..raule....

nu te bagi si tu la ...ieseala?...

 

in fct de vreme samb sau duminica

sincer as prefera sambata

dar stabilim cu duracell si scriem

 

vine cine vrea termina cine poate

 

nu fac grup deci clar nu am grija nimanui

anvelopa fata o am de 12000 km deci o sa fii domlit la drum dar nici nu vreau sa ajung tarziu

eu unul merg sa ma dau nu sa o ard la poze

cine vrea PLIMBARE merge cu gasca de la beatrice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ..raule....

nu te bagi si tu la ...ieseala?...

 

in fct de vreme samb sau duminica

sincer as prefera sambata

dar stabilim cu duracell si scriem

 

vine cine vrea termina cine poate

 

nu fac grup deci clar nu am grija nimanui

anvelopa fata o am de 12000 km deci o sa fii domlit la drum dar nici nu vreau sa ajung tarziu

eu unul merg sa ma dau nu sa o ard la poze

cine vrea PLIMBARE merge cu gasca de la beatrice

Sambata eu vreau sa merg, asta e ploua putin, nu ruginim.

Eu unul as evita Transfagarasanul , am fost acum 4 saptamani, iti bati joc de masina sau motocicleta ( daca nu ai enduro - touring sau SUV sau Logan ). Nu vreau sa ma opresc iarasi la SAMA sa-mi fac roata fata, deja devin client fidel, tura si indreptatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ..raule....

nu te bagi si tu la ...ieseala?...

 

in fct de vreme samb sau duminica

sincer as prefera sambata

dar stabilim cu duracell si scriem

 

vine cine vrea termina cine poate

 

nu fac grup deci clar nu am grija nimanui

anvelopa fata o am de 12000 km deci o sa fii domlit la drum dar nici nu vreau sa ajung tarziu

eu unul merg sa ma dau nu sa o ard la poze

cine vrea PLIMBARE merge cu gasca de la beatrice

 

samabta e ultimul test.

mandra m-a anuntat ca "vrea si ea!"

mi-a dat peste cap tot traseul, incarcarea mobrei

a trebuit casca, pantaloni ca cei pe care i-a purtat ultima oara acum 6 ani erau cam gata

 

AMR7

good luck

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca merg si eu cu voi pana la pitesti, dupa care ma duc pana la balea sa beau un ceai langa lac, am inteles de la niste prieteni care au fost weekendul trecut pe acolo ca doar partea dinspre arges este un cu gropi asfaltate prost... asta e, ma risc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...