Sari la conținut

Accident mortal "Ariciu"


Crazy-devil
 Share

Postări Recomandate

Ce inteligent e mosulica din reportajul Observator de la secunda 55. Avea casca invartita pe cap si ce s-a gandit , sa o scoata el. Dar cum? Mai arata si miscarea prin care a scos-o. X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum a spus si Tsunami mai sus, ii frustrant ca oricat de corect si bine ai merge, oricand poate da peste tine unul inapt, care nu e capabil sa conduca pe drumuri publice si mai e si baut pe deasupra. Din pacate strazile sunt din ce in ce mai multe astfel de "bombe" care pot exploda oricand. Aceeasi poveste veche: nu l-am vazut, intors pe dubla continua, mortul iese vinovat iar vinovatul real ia maxim 3 ani cu suspendare.

 

Multa tarie familiei si prietenilor!

Sa-i fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate strazile sunt din ce in ce mai multe astfel de "bombe" care pot exploda oricand.

 

Cred ca numarul lor e constant, sau poate mai mic fata de ce era acum 5 ani (am vazut o statistica). Din pacate, motoare sunt mai multe..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-au trecut fiori si mi s-a pus un nod in gat cand am vazut reportajul, ......pacat ca se intampla astfel de evenimente din cauza unor dobitoci care nu se pot stapani si nu constientizeaza ca pot distruge alte vieti.

 

Dumnezeu sa-l odihneasaca! ............... ni se poate intampla oricarui dintre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Si-atunci m-am dus acasa si-am adus o lumanare." :mellow:

Si gata, a rezolvat problema.

N-am nimic cu bietul om, dar putea sa zica: "si-atunci m-am dus acasa si-am pus mana pe telefon si-am sunat la salvare.."

 

Pacat de bietul motociclist. Betia la volan...

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca animalul ar face 10-15-20 ani de puscarie indiferent ca e la prima abatere ori ba, probabil nu s-ar mai urca in masina baute atatea javre ordinare, ca animalele stiu de frica, deci le jignim.

RIP

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca animalul ar face 10-15-20 ani de puscarie indiferent ca e la prima abatere ori ba, probabil nu s-ar mai urca in masina baute atatea javre ordinare, ca animalele stiu de frica, deci le jignim.

RIP

 

ha ha ha, e chiar funny, cand se pune problema unor pedepse exemplare pentru incalcarea flagranta a legii, sar cu totii in sus ca amenda sa fie max. 2 lei, sa se incurajeze chiar cocalarismul, sa parchezi chiar si pe linia de tramvai pana termini berea de baut, ca e prea cald afara. asta e feedbackul deicziilor voastre domnilor.

poporul roman voteaza pentru a putea incalca legile usor. ce-o-ti vrea?

pentru o contraventie mica in franta tarasti puncte dupa tine 2 ani, si ti le scad numai daca nu mai faci altele in timpul asta.

soferii au frica-n san. sa incalce linia continua?

 

la noi se urca beti, marlanii merg la avocati care-i "scot" pe imperfectiunile legilor sau pe lipsa meseriei din procesul verbal, vorbesc la telefon aproape toti (si macar de-ar spune ceva), se rujeaza, copiii se joaca in masina la 130km/h, se depaseste frecvent 50km/h+. ii opreste politia se ia in gura cu ei si merg in instanta.

si cu omoratul oamenilor din culpa e la fel, de ce ar fi altfel? asta e riscul tau in romania in care vrei ca cei care incalca legea sa nu fie pedepsiti.

 

mergeti si gasiti-i pe cei care sustin incalcarea legii la rubrica de legislatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dzeu sa-l ierte R.I.P :rose:



 

http://observator.tv/social/motociclist-ucis-de-un-sofer-beat-103287.html

 

Acum am vazut ca mai este un topic deschis tot pentru acest nefericit accident.

 

Condoleante familiei motociclistului

betiv ordinar........nu putea sa se uite,poate avea noroc in loc de moto sa fie un tir.....la puscarie cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa s-a si intamplat. Am facut 15 km in trei sferturi de ora de la locul blestemat pana acasa .

Dumnezeu sa te odihneasca in pace Ariciule !!

 

Cand citesti astfel de cazuri mergi cu o frica in tine pana acasa....apoi cu totii uitam si mergem mai departe cu pasiunea si riscurile.
Condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa infunde puscarie soferul,rip pentru sofer,s-a zbarlit pielea pe mine si mi-au dat lacrimile cand am vazut stirea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e un bun model de a crea accidente.

pana la locul accidentului, 50km/h+, wheelies, stoppies,

dupa locul accidentului o gramada de oameni impingandu-si motoarele.

undeva, logistic si matematic, trebuie sa se produca un carambol caci cei care vin spre accident au viteze mult mai mari decat cei care au trecut de accident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e un bun model de a crea accidente.

pana la locul accidentului, 50km/h+, wheelies, stoppies,

dupa locul accidentului o gramada de oameni impingandu-si motoarele.

undeva, logistic si matematic, trebuie sa se produca un carambol caci cei care vin spre accident au viteze mult mai mari decat cei care au trecut de accident...

Undeva, logic si matematic, tre sa se bage in seama un bou ca tine, care n-are nici o treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...