Sari la conținut

Pe Vrancea chiar nici o miscare?


grigoreionutmarius
 Share

Postări Recomandate

Salut motociclisti de toate tipurile si varstele,observ ca in alte judete se discuta mai mult,se intalnesc mai des,discutii pareri in general despre motociclism...noi oare nu suntem in stare sa ne gasim o zi pe saptamana sau macar pe luna sa stam la o cafea ??...Sau stim numai sa bagam mana in gaz in drum drept si sa facem zgomot?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt miscari si pe Vrancea mai Grig, numai ca pe bisericutze ! Nu mai poate fi cum era prin 2006-2008 cand ne dadeam totii la gramada , indiferent de motocicleta si de varsta, ca deh, nu mai permite climatul financiar si nu numai ! Lumea are si alte probleme, griji si aspiratii ,altele decat plimbarile cu motocicleta, fie ele pe drum drept sau pe serpentine, cu toba zgomotoasa sau de fabrica :P ! Am mai spus si la altii, trebuie sa te uneasca ceva ma mult decat simpla posesie a unei motociclete ( mai noi sau mai vechi ) ca sa iasa de intalneli si amicitzii !

Uite de exemplu , weekend-ul asta a fost Intrunire retrobike la plaja Putna, de ce nu ai dat si tu o fuga sa stai la o barfa acolo ? Au fost cativa si din Focsani, ne-am plimbat cu cei cu motociclete retro pana la Marasesti la mausoleu, am mancat apoi fasole cu ciolan facut la ceaun, am stat la un spritz, la un pahar de vorba si nu numai !

Editat de RKT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic intrunire faina, oameni deosebiti , povestiri la foc de tabara cu vin sau bere uite asa cu bune si cu rele s-a incheiat si a doua editie a Retrobike Focsani !

PS. Legat de intrebarea care te framanta dupa cum stii motociclistii mai au si telefoane si in linii mari motociclistii vranceni care si-au dorit sa se plimbe au facut tot posibilul sa se gaseasca si sa faca ceva drumetii impreuna. Din ce stiu unii au ajuns in Grecia ,altii pe la Bulgari in ce ma priveste am schimbat uleiul inainte de 1 mai si deja ma preg de un nou schimb! Altii au deja si accidente la activ mai usoare sau mai .... Acu ce sa zic daca la urechile tale ajung mai greu informatiile, PACAT dar lumea se misca si in linii mari ambalari inutile mai sunt doar pe B-dul Independetei iar intrebrea ta ironica e destul de inutila si nu cred ca asa o sa ai vreo sansa sa reusesti sa strangi prea multi posesori de motociclete. Dar poate e doar parerea mea si lucrurile stau altfel !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar poate nu toti au posibilitatile tale gino de N euro la dispozitie si timp...fara suparare,dar miile tale de km nu cred ca te fac mai motociclist decat mine sau decat altul!!!cat despre zgomot si unde bati tu in mare parte sunt de acord cu tine, multe chestii sunt facute ca sa atraga atentia (in special atentia Doamnelor), dar asta nu inseamna ca toti suntem la fel! SI EU IUBESC 2 ROTI LA FEL DE MULT CA TINE!! !!Tu fiind un motociclist adevarat,in legatura cu intrunirea asta puteai face un post, sa anunti si care ar fi avut placerea si posibilitatea sunt sigur ca ar fi venit!!!

 

 

PS- Poate asa ar fi fost mai multi oameni deosebiti si mai multe povesti adunate!!!

Editat de grigoreionutmarius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa te surprind intr-un mod placut afla ca vineri pe la pranz am fost sunat de Gajo pt detalii legate de intrunire si cu mare placere le-am oferit. In ce priveste intrunirea am asigurat doar suport tehnic : combina frigorifica,prelungitoare de curent si proiectoare . In rest Edy Tarulescu si D-nul Lucian s-au ocupat ca totul sa fie bine ! Iei au postat la Coltul Comunistelor cu privire la intrunire. Sincer am regretat mai mult evenimentul lui Cristi mai ales ca eram la Garoafa si asteptam sa vina masina sa ridice combina frigorifica pt intrunire moment in care l-am vazut venind dinspre Focsani pe Cristi . Cateva ore mai tarziu am aflat despre tragedie ! Cuvintele sunt de prisos si fiecare stie ce sacrificii vrea sa faca pentru a se bucura de mersul pe 2 roti. PS. unii poate aloca fumatului mai multi bani intr-o saptamana decat cheltui eu pentru motocicleta. Sa auzim numai de bine.

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este , care fumeaza, ai dreptate! Eu pe motociclism, ma uit la sectiunea Vrancea sa vad daca se intampla ceva! Gadjo cine stie de unde a aflat,iar eu tocmai asta spuneam, face-ti in asa fel incat vestea sa ajunga la toata lumea sau macar la majoritatea! Si nu ma refer sa ii suni pe fiecare in parte, ci un mic post la Sectiunea Vrancea acolo unde am indraznit si eu ,un necunoscator, dar om care iubeste autovehiculul numit MOTOCICLETA, sa deschida un simplu post din dorinta de a incerca impreuna cu motociclisti ca si mine sa mai stam la o barfa,sprit,povesti,schimb de experiente cum ati facut si voi la aceasta intrunire!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cu ocazia asta dau eu o bere diseara sa vedem cati vin. Sa va povestesc eu cum sta treaba mai dragi motociclisti care nici macar nu zicem salut inainte de a cere o bricheta.Multi dintre noi au niste figuri in cap de nu le treci pe las nici cu manualul de geometrie, ca sa nu mai zic de salutul de bun simt care ar trebui sa ni-l dam cand ne intalnim pe strada. De la cine vrei respect stimate domnule Grigore ( nu am nimic cu tine) daca unii dintre noi nu se domle cu incepatorii ca ii incurca sau ca au motociclete nu stiu de care. Vad ca printre motociclistii din Vrancea sa creat o impresie gresita despre Gino si Rkt deja e stare generala unde intrebi de ei numai cuvinte de "lauda" ca ala e figurant, ca ala e impresionist si numai stiu ce. Cati dintrei cei din Vrancea au cerut ajutorul celor doi si au fost refuzati? Lista s-a deschis. Noi ne vindem cauciucuri expirate unii la altii, ne oprim motoarele din mers unii la altii, radem de motociclete altora. Adevarat, s-au facut bisericute rivale, care se halesc de poponeata si prin somn nu numai cand sunt treji, ce intalniri?, ce respect? ce ajutor? daca multi sunt inabordabili ca ei sunt Jmecheri si ca sunt buni. Nici cand moare unu ma nu ne bagam mintile incap daramite asa dupa o zi pe alta. Ia hai sa ne intalnim diseara la Majestic sa ne zicem in fata ce avem. Anul trecut se plimba unul dintre noi pe motor imbracat cu camasa de in, pantaloni scurti si pantofi de lac, pe asta la invatat cineva sa se imbrace corespunzator? la luat cineva de urechi sa ii zguduie si sa ii spuna ca, cu imbracamintea aia arata bine la sicriu? omu viseaza 220 cp la roata si el nu stie sa foloseaca macar 30% dintre ei, la luat cineva sa-l invete cum sta treaba? Revin asupra intalnirii de diseara la Majestic ora 20:00 Gino si Rkt sunt invitati din oficiu + cei care vor sa vina sau care au tupeu sa vina sa-si impuna punctul de vedere si dupa mergem la Marius sa aprindem o lumanare. Pot fi contactat la 0761260162 O zi placuta.



Propun duminica sa ne intalnim la Casa de Cultura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ca e cam 21h, nu m-am incadrat. si la mine e mai naspa ca nu is din municipiu, mai greu sa ajung la de astea ad-hoc. dar m-as baga din cand in cand la o plimbare / sporovaiala. nu stiu daca se potriveste ER-ul cu GSXR-ul (n-o lua personal, ai prins ideea), dar ma rog, asta s-ar observa la a doua intalnire, daca mai sintem in aceeasi formula sau nu.

buna ideea, in principiu. comunicare si bun simt sa fie, ca s-ar inlatura eventualele obstacole: ca nu se cunosc biker-ii intre ei, ca ala a zis ca vine si n-a venit, ca ala cu monster face misto de hoinarul lui alalalt, etc

 

duminica la ce ora propui?

Editat de latomeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma deranjeaza nici marca si nici modelul motocicletei pe care il conduci,eu vreau doar sa ne cunoastem,socializam sa ne impartasim experietele restul e cancan. Apropo de unde esti? Noi am vrea sa mergem la Bacau, mai avem niste prieteni acolo si am dori sa ne vedem cu ei. Oricine vrea sa mearga este bine venit indiferent de modelul motocicletei. Ora intalnirii o sa o spun mai tarziu deoarece trebuie sa ma mai consult cu cineva. Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, bikers !

A fost intre 28 - 30 iunie Retro Bike 2013, a doua editie, la plaja Putna la Vinatori. Au fost spre suta de motoare de toate felurile.Poze vedeti pe forum la Coltul comunistelor - Retro Bike 2013 Focsani. Asteptam comentariile voastre.

 

Va asteptam la anu' !

 

old boy Retro Bikers MC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut, din pacate pe info road nu mai misca nimeni, asa ca mai incerc aici sa obtin o informatie de la voi ! doresc sa fac o tura spre Bacau, Bicaz, etc. si m-ar interesa starea drumului secundar intre Tulnici-Lepsa sau Soveja si DN tg. secuiesc - Onesti ( Oituz). Aveti in vedere un naked ! multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine pe oituz. a mea (ca ziceai de naked) a trecut in septembrie pe acolo. si pot zice ca e drumul decent.

tulnici-lepsa din cate stiu eu e ok. lepsa-soveja e daramat de astia care au carat lemne, dar nu cred ca te intereseaza portiunea aia de drum.

oituzul nu stiu cum se prezinta, dar tocmai de aia o ia lumea prin onesti, ca ala era rupt, daca n-o mai fi si acum. pacat, ca e zona super frumoasa.

acum, stii cum e... totul e discutabil. eu m-am multumit cu calitatea drumului, aia care era cand am trecut pe acolo. poate (am zis poate) tu vrei sa mergi ca pe europeana peste tot cat dai tura.

vei vedea cand o sa pleci la drum, pe oriunde te vei hotara sa o iei, daca trebuie inca odata injurate autoritatile sau nu.

:)

ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stiu ca nu topicul potrivit dar este unul activ si am sanse sa fiu auzit.este cineva in vrancea care sa pricepe si se baga la reparatii motociclete?voi unde mergeti cand aveti probleme?macar pentru un diagnostic daca nu pentru reparatii propriuzise.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si daca nu ai prieteni care se pricep...nu sunt focsani.daca poti sa recomanzi pe cineva.....imi place sa surubaresc dar nu ma arunc cu capul inainte daca nu vad la cineva cum se face.e cumparata de curand motocicleta si vroiam o parere si eventul raspunsul la o problema care o are.cand cumperi la bani putini nu poate fi chiar totul ok.sper macar sa nu fie praf detot.

 

Nu sunt din oras dar pot sa ma deplasez daca e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...