Sari la conținut

SOFT ENDURO` EDITIA DE TOAMNA` 24 AUGUST


Postări Recomandate

Pasiunea ptr enduro ne aduna din nou,ptr aceasta editie ne vom inparti in 2 clase icepatori si avansati ,ne vom alerga pe un traseu bine marcat cu o lungime de max 70 km o singura tura. cei de la avansati vor avea 2 bucle minim mai tehnice .vom pastra formatul de SOFT .markajele vor fi identice ca la mondiala*sageti/banda/idicatoare.la sfirsitul zilei vom avea o masa festiva la HOTEL LA PADUCEL in valoare de 120 ron in pretul mesei intra ca bonus toata organizarea si traseul si premiile.deci costurile sint in total de 120 ron masa si traseu,inscrierile incep de vineri ora 15 si se inchid simbata ora 09 .ne vom da pe traseu pe PROPRIA RASPUNDERE ! eu si echipa mea vom asigura inchiderea traseului si recuperarea celor cu probleme prioritate au piloti si nu motorul.la cp uri vom avea apa plata ,redbull si ciocolata ptr o mai buna revigorare.la cp ul cu pricina vom avea si realimentarea*5L de om.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Merge !

E in ghilimele Toamna.

Am inceput markajele curatatul traseelor ptr Aceasta editie dupa cum se vede mergem pe semne internationale ca sint pe stoc. Filmari si poze in curind.

Simbata 17 august 2013. Locatia: Sarata Monteoru -Hotel La Paducel ora 10 startul.

Am inceput marcatul si curatatul la traseu,Giubi cel mai bun la taiat radacini !

O carare care a fost virgina ! Giubi sa dat cu maceta la ea si ...... E gata ptr cursa acum .

Dupa 4 zile de marcat intens am ajuns insfirsit la Releu .Aici va fi cp 3 realimentare.

 

FOARTE MULTI PRIETENI ENDURISTI SUNT IN CONCEDIU IN PERIOADA ASTA ASA CA MUTAM CONCURSUL PE 24 AUGUST. SPER SA NU FI INCURCAT PE NIMENI. :cheers:

VA ASTEPTAM PE 24 AUGUST! :welcome:

post-34555-0-75121700-1372868947_thumb.jpg

post-34555-0-59539200-1374070454_thumb.jpg

post-34555-0-46618700-1374070468_thumb.jpg

post-34555-0-65443800-1374070482_thumb.jpg

post-34555-0-68272800-1374168586_thumb.jpg

post-34555-0-46634700-1374168605_thumb.jpg

post-34555-0-26347900-1374168634_thumb.jpg

post-34555-0-67592900-1374768594_thumb.jpg

post-34555-0-10587800-1374768619_thumb.jpg

post-34555-0-76416200-1374768643_thumb.jpg

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo sint 2 urcari 2 coboriri hard enduro !Nu are legatura 2 formate diferite.Aici avem un traseu Soft enduro + 5 bucle experti . E bine ca are omu de unde alege. Eu am fost La Piscu si am facut juma de tura atit am putut . E destul de greu dar fiecare merge unde poate ca e prieteneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna iei cele mai bune decizii Teo, bravo ! si eu sunt saptamana aia in concediu, pe care as vrea sa-l fac in Apuseni combinat cu prieteneasca de la Baisoara. Asa ca aveam o problema majora din nou cu suprapuneri in penuria asta de concursuri cu trasee normale, nu hard ! La Piscu Negru merg cei tineri si antrenati sau cei carora le place hard, asa ca nu e cazul de concurenta, sunt targeturi diferite ! Succes la organizare la toata lumea ! Sper doar sa nu mai fie cald ca anul trecut, poate in septembrie era mai racoare, dar poate avem noroc totusi, daca nu, mai facem o baie pe traseu si ne mai racorim :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Va astept cu mare drag !!!! Soft Enduro Monteoru ramine un deliciu ptr cei multi care nu vor sa si rupa motorul si spatele dar cu putin interes am facut si 5 bucle experti sa fie toata lumea multumita. 2 cp uri cu apa ,batoane energizante , redbull sa ne racorim si sa ne revigoram iar seara la final o masa festiva sa povestim una alta.O sa fie prezent si Ciprian Popescu cu magazinul moto ptr cei interesati( Dual motors) la capitolul traseu -super markat cu benZi si indicatoare de directie. Gata ma m laudat destul va astept !

 

Ptr cei ce vor minim de cheltuiala pot veni si simbata dimineata dam startul la 10.30 ! Ziua e foarte lunga . Masa festiva la ora 17.30 sa vedem ce ne pregateste gazda noastra,, La Paducel "de data asta. Ptr cei ce vor pot veni cu cortul cu camparul etc avem locuri de campat costuri zero!! Sa nu uit ,nu este nevoie de GPS traseu markat 100%

 

citeva expemple de schimbare directie si drum gresit. sa marcat pina la singe azi.

 

http://youtu.be/YRFDGDnHIfM http://youtu.be/JiNejVyrUPI http://youtu.be/xWkLMK5LUXs

 

 

 

 

you tube/ SOFT ENDURO`EDITIA DE VARA - TOAMNA/ Teo Daniel .la mine in cont mai multe filmari.

 

Meteo !

post-34555-0-78754100-1376403225_thumb.jpg

post-34555-0-14006200-1376403249_thumb.jpg

post-34555-0-68148700-1376403262_thumb.jpg

post-34555-0-43854100-1376403320_thumb.jpg

post-34555-0-17194800-1376909333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Editie Noua !!! Un traseu nou cu provocari pentru cei mai buni (experti), m-am ocupat special de unele portiuni pentru deliciul acelora ce vor sa se intreaca pe un traseu de SOFT ENDURO, cu sectiuni mai grele.

In rest, un traseu pe care se pot admira diferite zone pe langa buzau, sau chiar orasul, din cel mai inalt punct al traseului (De la Releu).

Sa ne bucuram impreuna de aceasta intalnire prieteneasca sambata, 24 August, la Buzau-Monteoru, la "La Paducel".Va asteptam cu drag !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi sintem gata ! De vineri ora 15 incep inscrierile .park ferme in curte la Hotel La Paducel tot de vineri ora 15,totul se pazeste si se supravegheaza video. Nu uitati bidoanele ptr realimentare la inscriere veti primi si un stiker mic cu acelasi nr de concurs.cei ce vor veni simbata rog pina la 10 sa fiti la inscrieri ca la 10.30 sa putem da startul. Multumesc si va astept !

 

.

post-34555-0-44262300-1377158341_thumb.jpg

post-34555-0-96649400-1377158403_thumb.jpg

post-34555-0-66471500-1377158469_thumb.jpg

post-34555-0-38526300-1377160188_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Octav am schimbat odata ! Serban 50km o tura e destul credema .rosi da 5 L de om adusi de fiecare se preda la masina care merge la realimentare simbata dimineata pina la ora 10 .

 

Octav nu e traseul meu e al nostru al tuturor eu doar la m pus in valoare !!!!!Romania !!!!

 

Dupa aceasta intilnire (prieteneasca )traseul se demarcheaza cei ce vor sa l parcurga este pe gps !

 

Un start de mondiale !

 

De ziua lui Dani Otil petrece o parte din zi alaturi de noi ! Primul la start la Experti !

 

Octav am schimbat odata ! Serban 50km o tura e destul credema .rosi da 5 L de om adusi de fiecare se preda la masina care merge la realimentare simbata dimineata pina la ora 10 .

 

Octav nu e traseul meu e al nostru al tuturor eu doar la m pus in valoare !!!!!Romania !!!!

 

Dupa aceasta intilnire (prieteneasca )traseul se demarcheaza cei ce vor sa l parcurga este pe gps !

 

Un start de mondiale !

 

De ziua lui Dani Otil petrece o parte din zi alaturi de noi ! Primul la start la Experti !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salutari tuturor.

 

Mai jos aveti rezultatele de la Soft Enduro Monteoru august 2013 pe clase. Va reamintesc ca aceasta intalnire este o "prieteneasca" si trebuie tratata ca atare.

Va mai asteptam si la editiile urmatoare.

 

Echipa Soft Enduro Monteoru.

 

PS. Va rugam sa postati filmarile voastre pentru a impartasi din experientele acestei zile. Multumim.

post-34555-0-45956900-1377245353_thumb.jpg

post-34555-0-04906200-1377245434_thumb.jpg

post-34555-0-08521700-1377245529_thumb.jpg

post-34555-0-57381000-1377358320_thumb.jpg

post-34555-0-28421900-1377358338_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este clasamentul mai sus.

 

Sa vedem poate facem o reeditare in octombrie spre final adica in 2 luni .oricum as vrea sa pot face ceva pe zapada cu cuie mai la iarna. Ideea este ca la masa festiva nu sa prea stat redbull nu sa prea baut si multi concurenti intrebau de bere?oare sa inlocuiesc redbull cu bere pe traseu ? Sa scot toate astea sa facem taxa si mai mica mai bine?!? O sa mai cer pareri . Ptr primavara o sa mutam traseele inspre izvorani unde nu sa mers cu prieteneasca niciodata sa putem veni cu noutati.ideea e ca daca la s face de 100 km la hobby 40% nu l mai termina. Cele mai grele trasee de realizat sint la hobby .sa nu fie prea greu daca ploua sa l poata face sa poti recupera concurentul sa l poti ajuta la anumite pasaje din traseu(cum a fost contrapanta unde era Giubi). Ptr mine si cursa Soft Enduro hobby sint majoritatea . Editia asta nici 20 nu au fost la experti restul la hobby si credeti ma la experti nu era greu dar multi sa u speriat de titulatura ,,experti,,!! Experti de Monteoru ! Asta sint si eu! Hai mai vb dati mi idei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super traseu de distractie ! Rapid si antrenant, cu briz briz-uri tehnice si cateva mici capacane delicioase. Excelent marcat, dar daca dadeai gaz prea tare ratai intrarile laterale dese in padure ! Personal, i-am dat tare de tot , m-am dus teava cat pot in momentul de fata si am terminat pe locul 9 , la un minut si ceva de locul 7 ! Asta se datoreaza si Betusiei (Beta 300 RR 2 timpi), care e o mega motocicleta, croita pentru cei ca mine si nu numai! Si antrenamentului din ultimul timp (cursa de la Baisoara a contat enorm pentru pregatirea fizica si tehnica!). Efectiv m-am jucat in locuri in care mi-era destul de greu cu Husa 450 , lucru care nu mi s- a intamplat la nicio cursa de pana acum !

Asteptam cu interes editia de toamna, la care speram un traseu mai lung (sau 2 ture, cum a fost in primavara-de fapt cred ca e mai bine asa, prima tura e oricum de recunoastere, a doua, cand esti mai obosit, stii pe unde sa o faci), ca si cea de iarna.

Si speram ca cei care vin la primele curse sa stea si ei la un sprit sau suc dupa cursa ( a fost dezolant sa vezi ca la ora 18 pleasera toti cei aproape 100 concurenti, mai ramasesera doar organizatorii !), ca sa se informeze si ei cu ce se mananca sportul asta, pentru ca au fost foarte multi care se chinuiau pe traseu sau au abandonat clacand fizic ! Asta e un sport individual dar nu se face decat in echipa sau macar comunicand cu ceilalti! Plus ca s-a plans multa lume ca nu puteau sau nu voiau sa se dea la o o parte cand venea cineva din spate mai rapid. Ar fi bine data viitoare sa se plece intr-o alta ordine decat in cea a inscrierilor. Oricum a fost foarte bine ca au luat contact cu un concurs usor pentru inceput, dar fara un minim de pregatire si de informare nu poti sa il termini, lucru care s-a vazut ! Oricum felicitari tururor ! Si multumim inca odata lui Teo si echipei lui !

A, si ar fi bine ca un prim pas spre cunoastere sa apara si numele fiecarui concurent la clasament, nu doar nu numar de concurs ! Credeti ca reusiti si asta, sa treceti niste nume pe lista , ar fi vreo problema ?

Editat de Bogdan Secelean
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este clasamentul mai sus.

 

Sa vedem poate facem o reeditare in octombrie spre final adica in 2 luni .oricum as vrea sa pot face ceva pe zapada cu cuie mai la iarna. Ideea este ca la masa festiva nu sa prea stat redbull nu sa prea baut si multi concurenti intrebau de bere?oare sa inlocuiesc redbull cu bere pe traseu ? Sa scot toate astea sa facem taxa si mai mica mai bine?!? O sa mai cer pareri . Ptr primavara o sa mutam traseele inspre izvorani unde nu sa mers cu prieteneasca niciodata sa putem veni cu noutati.ideea e ca daca la s face de 100 km la hobby 40% nu l mai termina. Cele mai grele trasee de realizat sint la hobby .sa nu fie prea greu daca ploua sa l poata face sa poti recupera concurentul sa l poti ajuta la anumite pasaje din traseu(cum a fost contrapanta unde era Giubi). Ptr mine si cursa Soft Enduro hobby sint majoritatea . Editia asta nici 20 nu au fost la experti restul la hobby si credeti ma la experti nu era greu dar multi sa u speriat de titulatura ,,experti,,!! Experti de Monteoru ! Asta sint si eu! Hai mai vb dati mi idei !

Daca bagi bere pe traseu si pe deasupra mai si micsorezi taxa, succesul e garantat. Daca avem bere, cui ii mai pasa de clasament :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...