Sari la conținut

SOFT ENDURO` EDITIA DE TOAMNA` 24 AUGUST


Postări Recomandate

Multam! :cheers:

Tura asta am lipsit de la cursa ,dar daca nu esti expert ma indoiesc ca poti face traseul cu bmw650f.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tura asta am lipsit de la cursa ,dar daca nu esti expert ma indoiesc ca poti face traseul cu bmw650f.

 

Mai mult ca sigur ca nu-l pot face, dar asta nu ma impiedica sa incerc ;)

Chiar daca tot o vaca proasta este, o sa-mi incerc norocul cu un Xchallenge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur ca nu-l pot face, dar asta nu ma impiedica sa incerc ;)

Chiar daca tot o vaca proasta este, o sa-mi incerc norocul cu un Xchallenge.

N-ai nicio sansa cu o motoreta asa mare. la prima bucla de la start, aia in care tre' ocolit copacul, o sa ramai sleit de puteri dupa cateva incercari.

Schimba mobra daca iti place enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ptr la anu poate ne vorbim cei ce fac prietenesti sa nu mai punem una peste alta aceste intilniri .chiar si eu am pus recunosc . Nu e fair play ! Si mie la prima dat pe 17 au pus alti ! E haotica treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

pentru a evita situatiile cu piloti inceti ce nu permit depasirea,s-a inventat prologul..puneti pur si simplu o linie dreapta cu 5 busteni pe ea si cronometrati..este arhisuficient sa departajati si sa aliniati la start (cat de cat corect pilotii pe baza tehnicii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da numa busteni aveti in cap :) e adevarat, e cea mai clara metoda de departajare. dar pana la urma prefer sa depasesc cativa oameni decat sa mai chinui la busteni , e mai simplu si mai placut...n-are sens pt. o prieteneasca, la curse calumea e normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost. Am trecut de ei, de nevoie. La Cheile Gradistei si in alte competitii dar pur si simplu nu imi plac. Iar aici la Buzau cred ca jumatate din participanti ar fi avut dificultati mari. Bustenii sunt pur si simplu pt. curse de hard-enduro pt cei antrenati si carora le plac provocarile. Eu nu mai am varsta si cheful sa fac spectacol pe gratis pe sanatatea mea. Pana la urma ce mai castigam la cursele astea decat buna dispozitie si tonus fizic ? Asa ca fiecare merge unde ii place iar la Monteoru e una din putinele curse unde scapi de supliciul prologului sau "sectiunii artificiale" . Doar pura distractie, tu si motorul in padure. Si daca ii depasesti pe altii asta iti da si un feeling bun:) Asa ca ramane cum s-a stabilit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

si tu Brutus? pai si in padure ce dracu faci cu bustenii,ii ocolesti ??hai la valcea la lectii de sarit busteni ca sa nu te mai chinui..

 

daca nu stii sa sari un bustean banal de 40 de cm-dupa mine a doua lectie dupa mersul in picioare(nu zice nimeni sa pui MONSTRII de 1m de la HECS),ce mai cauti in padure??

 

cred ca mai serios iti afecteaza sanatatea nervii cand vezi 20 de oameni in padure care habar nu au cu ce se mananca care ti-au blocat urcarea si tu nu poti sa treci de ei,ca doar pe acolo se poate..sa fim seriosi,cumva trebuie sa eviti situatiile astea.. daca nu se pune cronometrul ma doare la basca,dar cum toti va duceti la prietenesti sa va ardeti, sa vedeti clasamente se schimba treaba(pana acum toate prietenestile sunt cu clasament, cronometre, CP, si podium etc)..daca te vezi in coada clasamentului crede-ma ca iei foc instant si te inflamezi ca te-au tinut de la mana incepatorii..nu imi povesti mie din astea ca nu tine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

si tu Brutus? pai si in padure ce dracu faci cu bustenii,ii ocolesti ??hai la valcea la lectii de sarit busteni ca sa nu te mai chinui..

 

daca nu stii sa sari un bustean banal de 40 de cm-dupa mine a doua lectie dupa mersul in picioare(nu zice nimeni sa pui MONSTRII de 1m de la HECS),ce mai cauti in padure??

 

cred ca mai serios iti afecteaza sanatatea nervii cand vezi 20 de oameni in padure care habar nu au cu ce se mananca care ti-au blocat urcarea si tu nu poti sa treci de ei,ca doar pe acolo se poate..sa fim seriosi,cumva trebuie sa eviti situatiile astea.. daca nu se pune cronometrul ma doare la basca,dar cum toti va duceti la prietenesti sa va ardeti, sa vedeti clasamente se schimba treaba(pana acum toate prietenestile sunt cu clasament, cronometre, CP, si podium etc)..daca te vezi in coada clasamentului crede-ma ca iei foc instant si te inflamezi ca te-au tinut de la mana incepatorii..nu imi povesti mie din astea ca nu tine..

da nene...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...