Sari la conținut

Transalpina-Transfagarasan, 13-14 iulie


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Mie mi se pare tarziu sa ne intalnim la 8, cu intarzieri, discutii, alimentare benzina, o sa plecam pe la 9. Cred ca la 7.30 intalnirea era o ora rezonabila. Dar sa lasam majoritatea sa voteze.

Editat de trifi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

era vorba de PLECARE. asta inseamna ca lumea trebuie sa ajunga undeva inainte de 8, sau cel tarziu la 8 daca are deja plinul facut/breakfastu' mancat. Acum daca 8 devine 8:15 nu e capat de tara, dar nici 9.

 

Eu asa am inteles si asa o vad - intr'adevar nu e cool daca o lalaim pana incepe soarele sa arda :laugh:

 

..iar eu, sper ca si altii, cu o seara inainte trag un plin/presiune in roti/uns de lant pentru ca dimineata sa fiu in grafic cu grupul si sa nu intarzii pe nimeni :blbl:

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma trezeste si pe mine cineva pe la 4 sa fiu acolo pe la un 7 jumate? :crack:

 

Piticule, ultima alimentare inainte de TA este la Novaci, nu in punctul C.

De acolo, nu mai avem benzinarii pana coboram iar in "civilizatie".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfalt uscat eu voi canta la alta masa , ne auzim sanbata la un tel , sunt totusi prin zona [ Avrig ] poate la intoarcere duminica ,,,,aveti grija este un traseu destul de greu ,,,, inca odata sa va ajute cel de SUS fara ploaie .

 

 

BMW Camp 4

:peace: .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMV am zis mai sus, plecarea sambata... Ne strangem la 7 jumate, pe la 8 dupa cafeluta, plecam...

Update lista:

 

1. Beatrice - ER6N

2. Alex - EN500

3. Stefan - R125

4. Ionut - ER6F

5. Cristi - F4i

6. Victor - FZ6

7. Marius - Trimph Rocket 3

8. Dragos - Hornet

9. Cristi - SV650 + pasagera

10. Costel - EN500

11. Andu - GSR600

12. Mihai - Hornet

13. Bogdan - Hornet

14. Mihai - DL650

15. CND - ER6F + pasagera

16. Costin - EN500

Tiz, veniti si voi? :D

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că la această oră (07:00) nu sunt semnalate drumuri naţionale sau autostrăzi cu circulaţia întreruptă din cauza unor evenimente rutiere.

Astăzi, 12 iulie 2013, pe timpul desfăşurării Turului Ciclist al Sibiului, va fi întreruptă circulaţia rutieră pe DN7C - Transfăgărăşan, pe raza judeţului Sibiu, în intervalul orar 13:00 - 15:30. De asemenea, ţinând cont de faptul că până pe 14 iulie competiţia se va desfăşura şi pe anumite porţiuni ale drumurilor naţionale 1 şi 67C, pe raza judeţelor Sibiu, Braşov, respectiv Alba, le recomandăm conducătorilor auto să respecte indicaţiile echipajelor de poliţie rutieră care vor însoţi caravana ciclistă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 mai...13 iulie practic acelasi lucru :))

Eu am primit-o de la cineva care mi-a zis ca a citit-o de dimineata. Am cautat si eu articolul pe internet, dar nu l-am gasit, ma gandeam ca stiti voi mai multe. Bine totusi ca a fost o alarma falsa, dau o bere pe tema asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Tiz, veniti si voi? :D

 

S-ar putea sa venim si noi cu monstrul cu motor de 800 :D

Noi vom fi la Rm. Valcea maine, poate venim cu voi spre TA. Traseul inteleg ca e maine TA si duminica TF, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa venim si noi cu monstrul cu motor de 800 :D

Noi vom fi la Rm. Valcea maine, poate venim cu voi spre TA. Traseul inteleg ca e maine TA si duminica TF, nu?

Da, exact. Daca veniti, dati un semn.

 

@All: nu va mai panicati degeaba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat prea tirziu ca m-as fi bagat si eu. Daca se poate ma anuntati si pe mine, daca nu poate data viitoare

 

M-am cam plictisit sa ma plimb singur prin oras.

 

suna si tu la hotel comfort (link in primul post al beatricei) si vezi de mai au camere. alternativ, cauta ceva de dormit in zona.

in rest, nu vad de ce nu ai putea veni daca vrei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca fac rost de bani, as merge si eu cu voi de maine. Pe la ce ora ajungeti in pitesti?

PS: cu conditia sa primiti si autobize printre voi :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci da :D

 

Asa plimbari cu asa oameni sa tot faci.

Nu stiu voi cum v-ati simtit, dar eu m-am bucurat tare de compania voastra! :hug:

 

Hai cu pozele, mai ales Tiz; cred ca tu ne-ai si filmat.



PS: legat de excursie, am 50 si ceva de notificari pe FB, sunteti cu caputu' :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Imi pare rau ca nu mi-am luat si eu la revedere cum trebuie de la toata lumea, dar a trebuit sa ajung acasa mai devreme.

Oricum voiam sa va multumesc pentru o excursie super, si ca traseu , dar mai ales ca si companie. Multumiri speciale pentru Beatrice ca a origanizat excursia! :)

Sper sa mai facem altele cel putin la fel de frumoase cat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...