Sari la conținut

Accident in Pipera soldat cu decesul motociclistului


route`66
 Share

Postări Recomandate

Cine merge de ani de zile,, stie perfect cum e cu circulatia de pe sosele, si instinctul de conservare functioneaza perfect.

 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

titlul corect e in prima fraza a comunicatului ambasadei SUA - Un angajat al ambasadei noastre a fost ucis astazi intr-un accident de masina. traducerea - un motociclist a fost omorat in pipera ! pacat ! :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza nu avea, in schimb detinea o toba sport.

Franarea a facut-o cu ambele roti, doar asa se explica urmele lasate pe asfalt, cat despre viteza lui tind sa cred ca a fost una regulamentara, la 100km/h motocicleta trebuia sa fie imprastiata pana in casa lui gigi/aproape de puscarie si nu sa scape cu farurile sparte si cu cateva plastice rupte.

 

Concluzie : N-ai limuzina.. nu existi.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' stiti ce pare interesant?

Am citit pe topicul asta sau pe cel paralel (care chiar nu-si are rostul) ca vinovatul plangea si ca ii pare rau. La stirile de la ora 19, a declarat (am vazut eu) ca s-a asigurat, da' ca motociclistul venea cu mare viteza, motiv pt. care nu l-a vazut... o fi vorbit cu un avocat intre timp? Cam cu ce viteza ai putea sa mergi pe p-sat-ul ala de strada/ alee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rusineee bah romaneeee, se pare ca guvrnul este intr-o mare forma cand vine vorba de accidente rutiere vs. populism.

Javra asta dorita de 70% din populatia tarii nici nu stia ca baiatul era roman, atat de prosti si de nesimtiti sunt.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' stiti ce pare interesant?

Am citit pe topicul asta sau pe cel paralel (care chiar nu-si are rostul) ca vinovatul plangea si ca ii pare rau. La stirile de la ora 19, a declarat (am vazut eu) ca s-a asigurat, da' ca motociclistul venea cu mare viteza, motiv pt. care nu l-a vazut... o fi vorbit cu un avocat intre timp? Cam cu ce viteza ai putea sa mergi pe p-sat-ul ala de strada/ alee?

Ce a declarat la cald ,a fost doar reactia relativ umana a criminalului!A vorbit cu avocatul si la invatat ce sa spuna,recte ,,venea cu viteza"!E smecherie veche asta cu avea viteza!Declaratia se consemneaza la dosar,avocatul cere expertiza,expertiza zice ca da,in prima faza culpa comuna,iar dupa ceva timp vinovat mortul!

La moto se jongleaza usor cu dosarul,martorii,experizele!Mult mai usor decat la auto!

Tacsu lu Marica este parca si gabor asa ca o sa se ajute cu colegii!

PS:Aveti grija mare in satul ala imputit!Se sufera de smecherie rau de tot!Dar nu stiu cum fac ca nu se omoara intre ei!De obicei si-o iau cei care tranziteaza cloaca aia!

Editat de adiy32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se omoara si-ntre ei, stai linistit, in we inspre Caldarusani, intr-o zona numai cu vile din astea pompoase - un X5 si un E-Klasse frontal, facute zob amandoua. Erau doua sau trei masini de SMURD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce reporter idiot la pro tv : "era mult prea riscant sa franeze brusc " ..... "urmele de frana se intind pe o lungime de 6-7 m , ceea ce arata ca avea viteza prea mare "

Daca el poate frana BRUSC fara sa lase urme pe asfalt e cel mai tare motociclist nascut vreodata..

Condoleante familiei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 variante vad eu, in amandoua soferul s-a asigurat doar intr-o parte, din directia contrasensului ca sa se bage.

 

1. a scos botul din curte si astepta momentul sa tasneasca

2. a asteptat momentul sa tasneasca mai ferit din trafic si s-a intalnit cu moto cand s-a pus in miscare

 

Eu de cate ori am trecut pe strada aia a fost aglomerat, fie in cursul saptamanii fie in week-end. Trec pe acolo cand plec de pe amckart, nu se merge tare pentru ca e suficient ca unul sa mearga mai incet si totul merge in ritmul lui ca nu se poate depasi. Posibil ca moto sa fi facut stoppie si sa-i rupa gatul.

 

Acum sper ca ambasada sa nu lase neobservat evenimentul si in ciuda banilor faptasul sa ajunga sa plateasca.

 

Condoleante!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce reporter idiot la pro tv : "era mult prea riscant sa franeze brusc " ..... "urmele de frana se intind pe o lungime de 6-7 m , ceea ce arata ca avea viteza prea mare "

Daca el poate frana BRUSC fara sa lase urme pe asfalt e cel mai tare motociclist nascut vreodata..

Condoleante familiei....

 

Nu e chiar idiot. O franare buna nu lasa urme. Daca lasi urme inseamna ca ai blocat cel putin o roata adica ai pierdut controlul motocicletei. De ce crezi ca s-a inventat ABS-ul ? Tocmai pentru ca blocarea rotilor pe franare nu e buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa vedem imaginile de pe camera de supraveghere care era indrepta spre poarta pe care a iesit masina.Aceea o sa fie cea mai clara dovada,care...parca vad...stiti...camera nu functiona in momentul respectiv, iar cei care se ocupa de service ajung doar miine :( .In mod sigur mai exista camere in zona respectiva.

In urma cu mai bine de 10 ani, am avut un accident asemanator.De ce spun asemanator? Cel cu masina a iesit din curte,direct in strada si l-am lovit in portiera soferului.Motocicleta a fost distrusa in proportie de 90% in urma unui impact la viteza de 50-60 km/h.Din motocicleta am recuperat motorul ,bascula,roata spate si o toba.Din fericire,eu am scapat doar cu vinatai si zgirieturi + o sperietura zdravana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma jurasem io pe maidanezii din parc ca nu mai debitez pe aici da nu m-am putut abtine; bai frate dinamica fiecarui accident e unica pana si militienii aia care au zeci de accidente investigate anual nu isi dau cu parerea pana nu se fac niste expertize, pana nu au un raport iml s.a.m.d

am prieteni care au scapat la 200 fara casca am prieteni care au murit la 50 cu doua randuri de protectii pe ei.

un om a murit, nimeni nu mai poate schimba asta.

Dumnezeu sa il odihneasca!!

 

p.s.

nu mai judeca-ti omul dupa boarfe, unii au, unii or sa aiba, altii niciodata..

 

nu am vazut nicaieri in lume ipocriti si melteni mai multi pe kilometru patrat ca in romania.. merg zilnic cu un 206 si Q7 merg cu 125 si cu diavel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-o voi non stop cu lipsa acordarii de prioritate, se bate apa-n piua de zeci de ani pe ideea asta, si cind va iese tankul in fata, mai sinteti surprinsi(revoltati da, e normal). Cine merge pe ideea ca lui nu i se poate intimpla asa ceva, o sa aibe citeva secunde la dispozitie sa-si incheie socotelile pe lumea asta.

 

Legat de locul accidentului, eu merg de multi ani de zile spre Amckart pe acel drum, nu m-a surprins niciodata vreo manevra a vreunui dobitoc. Mai mult de 50-60km/h nu am avut.Prin 2003-2004, cind eram si eu doar carne de tun, i-mi amintesc ca atunci am trecut si eu prima data cu motoreta prin Pipera, am trecut destul de ghiulea, 100-120km/h. E sinucidere sa incerci mai mult. Cu toate astea , am fost depasit de zeci, sute de ori de masini, motociclete, nerabdatori sa stea la loc caldutz. Fiecare , cum isi asterne.Dupa ce unul ca acest nefericit moare, nu-l mai incalzeste cu nimic ca-l bocesc colegii de pe forum.



Nu incercati sa va imaginati ca omul mergea cu 60/h, si dupa o frinare de 7m, a alunecat si a murit. Oricum, cum e cu exersatul frinarii de urgentza? Merita ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor la 50-60 la ora se opreste instant in 2-3 metri, sunt motociclist si stiu. Doar daca a iesit masina in fata lui din scurt, eu cred totusi ca avea 80-1000

 

Nu ca ar avea vreo importanta, dar prostii astia de aici: http://www.autocompany.ro/legi/Distante%20de%20oprire.pdf sunt de alta parere. Vorbesc de vreo 30-40 m necesari pentru a opri un vehicul care circula cu 50-60 km/ ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor la 50-60 la ora se opreste instant in 2-3 metri, sunt motociclist si stiu. Doar daca a iesit masina in fata lui din scurt, eu cred totusi ca avea 80-1000

Probabil din postări dintr-astea se inspiră jurnaliştii peace day când o bagă pe aia cu "motociclistul avea viteză".

Eşti sigur că eşti motociclist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor la 50-60 la ora se opreste instant in 2-3 metri, sunt motociclist si stiu. Doar daca a iesit masina in fata lui din scurt, eu cred totusi ca avea 80-1000

Ce motocicleta si ce reflexe ai, daca reusesti sa te opresti in 2-3 m la 50-60 km/h.Si daca mototcicleta ar fi capabile sa opresca asa repede,calaretul ar fi arncat din sa.Nici macar un ATV cu cauciucuri late, dedicate pt asfalt nu se opreste la 50-600 km/h in 2-3 m, iar in cazul ATV-ului vorbim de 4 roti, fiecare cu o suprafata de contact cu asfaltul de 3-4 ori mai mare decit la motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor la 50-60 la ora se opreste instant in 2-3 metri, sunt motociclist si stiu. Doar daca a iesit masina in fata lui din scurt, eu cred totusi ca avea 80-1000

 

auzi la asta 2-3 m... super motociclist, presupun ca dupa calculele lui ar fi trebuit sa opreasca in 6-7 m, cat au fost urmele de frana, ca na cat mai e de la 60 la 80 km/h... dar uite ca n-a facut-o, e un mister

 

 

... sa-i fie tarana usoara baiatului

Editat de grotesQue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti, astia care ziceti ca treceti des pe-acolo, pe unde s-a intamplat accidentul. Voi ati avut curiozitatea sa va uitati de fapt unde este locul accidentului? Intreb, pentru ca, accidentul nu a avut loc pe Soseaua Pipera ci pe Strada Erou Iancu Nicolae. Intre Soseaua Pipera si Strada Erou Iancu Nicolae e o diferenta f. mare dpdv al traficlului, in sensul ca, daca pe Pipera nu ai unde sa-i dai ca-i aglomerat, pe Erou Iancu Nicolae se schimba mult situatia - trafic mai lejer, doua benzi pe sens.

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...