Sari la conținut

Service Moto Timisoara


Timisoara2
 Share

Postări Recomandate

Vizitator darcocbr

Nu stiu daca e asa. Mie mi-a schimbat una alta la aprindere la un peugeot vivacity, acum vreo 3-4 ani. Inca merge perfect ! si nu mi-i s-a parut deloc scump. Oricum e mester priceput. Acum, fiecare cum vrea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il recomand la nimeni, am dat vreo 300-400 de ron si motorul tot stricat este.

 

Deci nu mai retii exact cat ai dat... Statistica zice ca atunci cand iei o teapa tii minte exact cu cat ai luat teapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu mai retii exact cat ai dat... Statistica zice ca atunci cand iei o teapa tii minte exact cu cat ai luat teapa.

Tu crezi ca acum stau sa calculez, am fost de mai multe ori la el si de fiecare data mi-a luat cate 150 ron pentru o manopera pe care numa el o stia.

 

Problema nu a fost asta, m-am intors cu motorul si i-am spus ca nu functioneaza cum trebuie, el nici macar nu vroia sa il probeze si se contrazicea cu mine ca merge perfect. Pana l-am convins sa urce pe el si sa mearga putin, dupa ce s-a intors mi-a spus ca este ceva de la alimentare (deci a gasit o problema).

 

Eu am dus scuterul la el sa il repare si cand am mers dupa el a spus ca functioneaza perfect, dupa ce m-am intors si l-a probat a spus ca este ceva la alimentare... Deci ce sa cred eu de aici ? (Cel mai prost mecanic posibil. Fiecare cu parerea lui.)

 

Mi-a luat bani dar el nu i-a facut nimic pentru ca tot aceasi problema o avea...

Editat de Timisoara2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce scuter ? kinez ?

Ce mentalitate ai !!! conteaza ce este?

 

Da este CHINEZESC si iti garantez ca functioneaza mult mai bine ca si unele cunoscute ... Problema este alta, daca el a spus ca il repara atunci asa trebuia sa fie ! Nu i l-am bagat eu pe gat cu forta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Nu am facut referire la absolut nimic. Putea f bine sa fie orice alta marca, nu am avut intenita de jignire (scuze daca asta ai inteles) ! stiu ca omul zicea ca le repara si ele tot stricate sunt ! de aia intrebam eu de care este. Din partea mea poate sa fie cum vrea scuterul tau !

Noroc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, stie cineva unde pot sa gasesc un mecanic moto in Timisoara ?

 

Am si eu un scuter si nu stiu la cine sa il duc la reparat...

 

Mersi!

Vezi la Marcel Motors , baiatul lui se pricepe fff bine !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

si eu recomand pe Dan Cata. Marele avantaj la Dan Cata e ca, daca ai nevoie si de piese, sau vrei upgrade-uri fine, are pe stoc. Intra pe http://boxer-upgrades.webs.com/apps/webstore/ ca sa vezi cam ce are. Recomand rocket sprocket (cuplu senzational!), bucsi paralever (fara moarte la grup spate), upgrade la placa de senzori hall de aprindere (care de fabrica are potentialul de a te lasa in drum prin apuseni cu ochii in soarele care apune. nu ma intreba de unde stiu) si kit de renovare pt corpul de admisie (bucsi pt clapeta de acceleratie si alte cateva maruntisuri care elimina surging). Si mai are si alte maruntisuri care aduc bunastare pe motor.

 

Daca vrei strict o revizie, adica schimb uleiuri, filtre, reglaj supape si sincronizare, mergi cu incredere la Domnul Pae, aici in Timi. 0745.62.11.20. Eu la el imi fac anualele de foarte mult timp si sunt foarte multumit. si preturi bune bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu recomand pe Dan Cata. Marele avantaj la Dan Cata e ca, daca ai nevoie si de piese, sau vrei upgrade-uri fine, are pe stoc. Intra pe http://boxer-upgrades.webs.com/apps/webstore/ ca sa vezi cam ce are. Recomand rocket sprocket (cuplu senzational!), bucsi paralever (fara moarte la grup spate), upgrade la placa de senzori hall de aprindere (care de fabrica are potentialul de a te lasa in drum prin apuseni cu ochii in soarele care apune. nu ma intreba de unde stiu) si kit de renovare pt corpul de admisie (bucsi pt clapeta de acceleratie si alte cateva maruntisuri care elimina surging). Si mai are si alte maruntisuri care aduc bunastare pe motor.

 

Daca vrei strict o revizie, adica schimb uleiuri, filtre, reglaj supape si sincronizare, mergi cu incredere la Domnul Pae, aici in Timi. 0745.62.11.20. Eu la el imi fac anualele de foarte mult timp si sunt foarte multumit. si preturi bune bune.

 

Dupa atatea upgrade-uri ajunge in sfarsit la nivelul unui Transalp :))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...