Sari la conținut

Intretinere echipament textil


Postări Recomandate

Salutare!Am o geaca textil cu plasa Alpinestars negru cu alb si ma gandesc ca partea alba ,care ii aproape 50 % din suprafata,se va mardarii f repede;ma intereseaza cum curatati voi gecile pe care l-e aveti,la masina de spalat,de mana sau folositi ceva produse speciale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....sau poti sa o duci la spalatoriile profesionale care stiu mai bine decat noi ce sa le faca sa nu le strice si sa le si curete....eu asa imi curat echipamentul de textil sau piele si sunt supermultumit de rezultat...cei care mi-au curatat mie echipamentul au chiar si livrare la domiciliu : www.cosulderufe.ro recomand cu incredere!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In masina de spalat, la 30 de grade, fara centrifugare, clatire intensiva. La fiecare 3 spalari aplic si solutie de impermeabilizat.
Ca si idee, folosesc Nikwax. Detergentul e ok, conditia e sa nu murdaresti excesiv geaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 years later...

A trecut ceva timp de la ultima postare. Totusi pun intrebarea aici, nu am vrut sa fac un topic nou.

 

Unde gasesc si eu in Bucuresti o spalatorie pt echipamentul meu textil RST ? Am vazut ca scrie temperatura de spalare maxim 30 de grade Celsius. Parca....imi e frica sa il bag eu la masina de spalat. In cel mai rau caz il spal cu sapun lichid in cada, dar as aprecia daca as gasi direct o curatatorie care a mai vazut si echipamente moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice spalatorie iti ia produsul la spalat pe raspunderea ta....

 

Eu nu am riscat niciodata, si am preferat sa il curat in regie proprie - detergent cat mai putin agresiv (gasesti in magazine de specialitate), apa la 30-35 grade in cada, clatit cu apa rece si lasat la scurs.


» Post actualizat in 10 Jan 2018 06:26

 

http://www.smartlaundry.ro/Documente/clauze_semnate_client.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si ce fel de echipament textil ai. Daca e unul simplu, fara materiale inteligente si tot felul de membrane, benzi reflectorizante, imprimeuri si altele, merge foarte bine la masina de spalat. Eu de exemplu spal la masina o geaca de vara de vreo 7 ani, ca noua iese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost deja de 5 ori la smart. am echipament texil, cel din poza de profil, Clover, si cu mesh, benzi reflectorizante, logouri. etc. Singurul lucru, unul dintre logurile de pe o parte, se desprinde. Neinteresant. Eu sunt lenes. ATENTIE-exista echipamente pe care este specificat clar, spalare manuala 30 grade. atunci, nu ai de ales.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conform etichetei poti spala haina la 30 grade program usor, daca ai program special pentru lana poti sa-l bagi p-ala .nu ii pui inalbitor,nu centrifughezi.,nu il calci cu fierul de calcat


» Post actualizat in 10 Jan 2018 17:43

a si daca ai uscator, nu il folosesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu te mai chinui, la banii tai arunca.l si ia.ti altul.

Indiferent de starea financiara sunt prea zgarcit ca sa imi permit sa fiu atat de nesimtit :P

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bigule, ce te mai chinui. Baga l in masina de spalat, daca ai program pentru "delicate". NU , nu femei delicate, rufe murdare:)))

Program delicate, nu pune balsam, 30 grade, fara stoarcere, fara uscare. si aia e, te doare in pix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care-i faza fara stoarcere? Eu l-am spalat de doua ori si stiam ca nu trebuie pus balsam si temperatura mica. Ca si la echipamentul de ski. apoi cand m-a prins ploaia a tinut in continuare impermeabilitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...