Sari la conținut

Cine imi lipeste o carena sparta?


Postări Recomandate

Se face ff ușor cu 200g rasina , poți si tu sa o faci . Dacă ești din București si nu gasesti cine sa o facă , cumperi rasina+ plasa de fibra si vii la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu recomand sudarea fara plasa. Eu as merge pe sudat fata/spate cu plasa si intarit pe spate cu fibra de sticla.

e vorba de sudat cu electrozi. ce sudezi nu se mai sparge. asa se fac cuvele mari de acizi si cate si mai cate. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo la discutia asta ..a folosit cineva pistoale d-alea din bricostore de lipit plastic ? d-alea ieftine , go/on ..am vazut astazi , la 35 lei ..

or fi bune si pt carene ? macar sa le tina pe pozitii pana pui fibra de sticla :-/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De tinut tin cat sa pui fibra dar trebuie sa pui foarte mult material din batonul ala + ca nu adera foarte bine la genul ala de piesa, ar trebui sa cureti/matuiesti suprafata bine ... la final ajungi sa arunci bani doar pe tinutul carenei cand la fel de simplu poti sa o insailezi in cateva lipituri cu ceva cald.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo la discutia asta ..a folosit cineva pistoale d-alea din bricostore de lipit plastic ? d-alea ieftine , go/on ..am vazut astazi , la 35 lei ..

or fi bune si pt carene ? macar sa le tina pe pozitii pana pui fibra de sticla :-/

Nu sunt bune pt. asta. La ce le-am folosit eu, cu succes: pus leduri prin borduri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeti fratilor la userul GoodKat. E un baiat de nota 10 si face treaba super buna; sa nu mai zic de pret, doar ca nu face moca.

La el ma gandisem chiar inainte sa postez, dar am vazut ca a scos omul din semnatura anuntul cu lipire carene si am zis ca poate s-a saturat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...