Sari la conținut

Tura in Alpi cu Vlad 6 - 2013, RGA


Postări Recomandate

SALUTARE SI LA MULTI ANI!

Parerea mea este ca daca tura incepe in sudul Austriei nu are nici un rost sa mergem pana la Wiena

Vlad daca vrei sa incepi tura de pe langa Villach eu propun sa venim catre Austria prin Serbia ,Croatia si sa ne oprim in slovenia prima noapte.O varianta de cazare pe drum este http://www.kongo.si/hotel-3/ distanta 750 km din Drobeta turnu severin.

Man, hotelul ala e la 118km de Villach!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa aveti un an cat mai bune si mii de km fara nici macar o pana.

 

Multumim mult. Eu tot sper ca ne vedem si anul asta ;)

 

Parerea mea este ca daca tura incepe in sudul Austriei nu are nici un rost sa mergem pana la Wiena

Vlad daca vrei sa incepi tura de pe langa Villach eu propun sa venim catre Austria prin Serbia ,Croatia si sa ne oprim in slovenia prima noapte.O varianta de cazare pe drum este http://www.kongo.si/hotel-3/ distanta 750 km din Drobeta turnu severin.

 

Cristi, merci de sugestie dar cazarea trbuie sa fie in zona Villach pt. ca de acolo avem o gramada de facut in toate directiile. Probabil vom sta chiar patru nopti in aceeasi cazare.

Caut hotel cat mai bun, de preferat si cu piscina.

Mi se parea tentant, atat ca pret dar bun si pt confortul nostru, sa iau si cu cina inclusa; aici insa ar fi o problema cu cei care fac marceline si ajung prea tarziu la cazare :D

 

Presupunand ca sarim peste Viena si ne vedem direct in Carintia, nu stiu daca Drobeta este cea mai buna idee pt nopatea de pe drum pt ca pana in zona Villach mai sunt apoi cca. 900km; cred ca tot innoptatul la Szeged (si implicit ruta pe acolo) ar fi cel mai indicat. Dar amanuntele astea le discutam la momentul potrivit.

 

... hai ca imi este dor .. seara pe coburi!!!!!!!!!

 

Aha... am inteles. :D

 

Apropo de dat pe curbe, povesteste si intamplarea zilei.......sau mai bine zis ,cascadoria zilei........Andrei singur si fara limitator de viteza!!!!! a reusit recordul de a se da cu ...atentie !!!!! crash barul pe jos...asta da record

 

Da da, o sa mai pun cateva poze, ca n-am terminat!

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

O sa fac, cat de curand, cand stiu mai multe detalii concrete. :peace:

cine VREA ...vine ........cine COMENTEAZ ......baga masline!!!!!!

 

hai cu traseul dar fara zone perin care am fost de 3-4 ori!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de dat pe curbe, povesteste si intamplarea zilei.......sau mai bine zis ,cascadoria zilei........Andrei singur si fara limitator de viteza!!!!! a reusit recordul de a se da cu ...atentie !!!!! crash barul pe jos...asta da record

 

Da... dupa ce Andrei si-a rupt cizmele tarasaindu-le pe curbe, dom' profesor l-a luat la o lectie de incadrare:

 

post-9546-0-78837100-1391377020_thumb.jpg

 

cateva poze din gingasul Moustiers:

 

post-9546-0-91978600-1391377170_thumb.jpgpost-9546-0-44010100-1391377182_thumb.jpgpost-9546-0-41270300-1391377196_thumb.jpgpost-9546-0-27941000-1391377207_thumb.jpg

 

Canionul Verdon, de data asta mai de jos...

 

post-9546-0-71019900-1391377219_thumb.jpgpost-9546-0-88676100-1391377232_thumb.jpg

 

Si ultima poza a zilei de vineri, dupa ce calutii au avut parte de un dus revigorant:

 

post-9546-0-27273300-1391377156_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut domnilor !tinand cont ca in tura 6 m-am simtit foarte bine in grup am hotarat sa va chinuim (impreuna cu daniela) cu prezenta si in tura 7 care se coace acum,din pacate nu vom fi tot timpul impreuna ci doar la cateva tururi,sper ca vlad si voi sa ne acceptati prezenta asa noi promitand sa nu va chinuim cu cereri speciale! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La coborare, pe Col des Granges, am trecut printre ruinele unui fost sat probabil, din pacate nu am apucat sa aflu ce a fost acolo:

 

attachicon.gifP1060754.JPGattachicon.gifP1060751.JPG

de juma de an vreau sa zic si tot uit: satul se numeste Camp de Fourches si a fost construit intre sfarstul sec XIX si inceputul secolului XX. A folosit ca si "cazare" pentru un batalion de vanatori de munte, dupa care ulterior abandonat dupa al doilea razboi mondial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...