Sari la conținut

MOTO-ROCK FEST VELIKO TARNOVO


LeL
 Share

Postări Recomandate

Intrunirea anuala organizata de MC OLD BASTARDS

In data de 17 august concertul celebrei trupe URIAH HEEP - special guest John Lawton

 

 

EVENT AGENDA OF THE MOTO ROCK FEST VELIKO TARNOVO , BULGARIA

/ ASENEVTSI MONUMENT, AUGUST 15-17 TH 2013/

 

 

AUGUST 15TH

 

05.00 P.M. - RECEPTION OF THE MOTOCYCLE CLUBS FROM THE FOREIGN COUNTRIES

 

08.00 P.M. – LIVE MUSIC – JUDAS PRIEST TRIBUTE BAND

 

10.00 P.M. – LIVE MUSIC – OBRATEN EFFEKT BAND /BULGARIA/

 

 

AUGUST 16TH

 

06.30 P.M. - OFFICIAL OPENING OF THE FEST

 

07.30 P.M. – LIVE MUSIC - RAMMSTEIN TRIBUTE BAND

 

09.00 P.M. – LIVE MUSIC – PROROCK BAND /SERBIA/

 

10.30 P.M. – LIVE MUSIC – KIKIMORA BAND /BULGARIA/

 

11.30 P.M. – AFTER PARTY BAR ROCKA ROLLA

 

AUGUST 17TH

 

12.00 A.M. - POKER RUN

 

03.00P.M – CHROME CHALLENGE

 

05.00 P.M. – STUNT SHOW

 

07.30 P.M. – LIVE MUSIC - AIVAR MLEVEN-IRON MAIDEN TRIBUTE BAND /SERBIA/

 

09. 00 P.M. – LIVE MUSIC – ER GOLYAM BAND /BULGARIA/

 

  1. P.M. - LIVE MUSIC – URIAH HEEP / WITH SPECIAL GUEST – JOHN LAWTON/

 

00.00 A.M. – EROTIC SHOW

00.30 A.M. – AFTER PARTY CLUB SPIDER

 

 

 

ENTRANCE – RIDERS – 10 BGN , OTHER FOREIGN VISITORS – 25 BGN

Exista si locuri de campare !

post-61824-0-78218100-1374005010_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha,ha,ha ruta se recalculeaza dragos :tempted:

Gresit tati, anul trecut, unde am fost noi a fost organizat de alt grup, nu de Bad Company. Old Bastards, care din cate am vb si cu sorin si am citit pe forum ramane pe tot in ultimul wend din august!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evenimentul organizat de Old Bastards (din 15-17 Aug), nu are nicio treaba cu Balkan Moto Rock Fest, organizat de Bad Company (in 22-25 Aug). Informatia este confirmata de organizatorul BMRF Veliko Tarnovo. Ambele sunt organizate in aceeasi zona. De aici si confuzia.

Zambete si asfalt uscat.



Am vorbit cu conducerea Bad Company MC VT Bulgaria. Lucrurile stau si la ei cam ca pe la noi. Un membru de la clubul lor a plecat la alt club si incearca sa se foloseasca de notorietatea Bad Company. Intrunirea de care se face vorbire in acest topic, este pusa intentionat cu o saptamana mai devreme, in speranta sabotarii celor de la Bad Co.

Si acum pe sistemul: "Nu dati banii pe prostii... luati bomboane la copii", eu personal va recomand in continuare BALKAN MOTO ROCK FEST 22-25 August 2013 (mai simplu: Intrunirea nationala a Bulgariei), pe dealul Sveta Gora langa Veliko Tarnovo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, mergeti la amandoua !

pt 10 BGN sa vezi Uriah Heep e pomana curata

 

O singura nelamurire am .. ambele sunt la sveta gora hill sau una e pe deal si cealalata in parc unde a fost si anu trecut (Old Bastards)

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evenimentul organizat de Old Bastards (din 15-17 Aug), nu are nicio treaba cu Balkan Moto Rock Fest, organizat de Bad Company (in 22-25 Aug). Informatia este confirmata de organizatorul BMRF Veliko Tarnovo. Ambele sunt organizate in aceeasi zona. De aici si confuzia.

Zambete si asfalt uscat.

 

Am vorbit cu conducerea Bad Company MC VT Bulgaria. Lucrurile stau si la ei cam ca pe la noi. Un membru de la clubul lor a plecat la alt club si incearca sa se foloseasca de notorietatea Bad Company. Intrunirea de care se face vorbire in acest topic, este pusa intentionat cu o saptamana mai devreme, in speranta sabotarii celor de la Bad Co.

Si acum pe sistemul: "Nu dati banii pe prostii... luati bomboane la copii", eu personal va recomand in continuare BALKAN MOTO ROCK FEST 22-25 August 2013 (mai simplu: Intrunirea nationala a Bulgariei), pe dealul Sveta Gora langa Veliko Tarnovo.

 

Stimate domn,

 

depasiti va rog romanismele pe sistem '' sa moara capra celuilalt ca cealalta intrunire este mai frumoasa si mergeti la aia' '....a pomenit cineva numele Bad Company ? Despre ce discreditare e vorba in invitatia de mai sus sau de notorietatea cui se folosesc acesti oameni? Hai sa fim seriosi, vreau sa vad si eu anul asta o intrunire locala care sa ajunga la nivelul celei de anul trecut organizata de Old Bastards. Va convine sau nu , acum exista doua cluburi care anul precedent au organizat doua intruniri superbe, cu artisti de marca : Joe Lynn Turner si UDO. Daca la Old Bastard nu ati venit din motivul '' pen'ca sunt prieten cu ceilalti'' , nu mai discreditati alte nume cu rautate infantila. Si mai cred ca inventati cand spuneti ca cei din conducera Bad Company se cred sabotati, nu cred ca ati vorbit cu nimeni. Evenimentul Old bastard a fost pus cu o saptamana mai devreme deoarece atunci au fost disponibili cei de la Uriah Heep.

Pentru cei carora nu le pasa de discutiile dintre cluburile bulgaresti si vor sa asculte muzica buna, ne vedem acolo.

 

 

Gresit tati, anul trecut, unde am fost noi a fost organizat de alt grup, nu de Bad Company. Old Bastards, care din cate am vb si cu sorin si am citit pe forum ramane pe tot in ultimul wend din august!

 

Dragos, Intrunirea Old Bastards e intre 15-17 august si nu in ultimul weekend din august. Nu stiu ce ti-a spus Sorin , dar corect este ce iti spun eu, pentru ca anuntul pe care l-am postat e primit de la organizatori .

 

Fratilor, mergeti la amandoua !

pt 10 BGN sa vezi Uriah Heep e pomana curata

 

O singura nelamurire am .. ambele sunt la sveta gora hill sau una e pe deal si cealalata in parc unde a fost si anu trecut (Old Bastards)

Merci

La Old Bastards e in parc, la monument.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zambit "tinerete" !

 

Multumesc pentru confirmare ! Si inca o chestie interesanta, in ciuda actelor de sabotaj ( :crack:) prietenii dvs vor fi prezenti la aceasta intrunire. Foarte frumos din partea lor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am fost si eu, si a fost foarte frumos. A fost mai greu sa gasesc intrarea pe unde se putea intra cu motocicleta, destul de complicat, toti pe care ii intrebam imi spuneau ca e prea complicat ca sa-mi explice. Pana la urma am platit un taximetrist sa mearga in fata mea pana acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: Eleeeeegaaant!

Elegant.., putin spus. Sorin, este o finete de barbat.., mah, Veliko este un oras superb, cu intrunire sau nu, merita oricand sa meri intr acolo! Daca pot, ma duc la amandoua si gata dilema!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Elegant.., putin spus. Sorin, este o finete de barbat.., mah, Veliko este un oras superb, cu intrunire sau nu, merita oricand sa meri intr acolo! Daca pot, ma duc la amandoua si gata dilema!

Si mai elegant!

Il cunosc pe sorin de ceva timp bunicel, stiu cat de elegant sau nai putin elegant poate fi.

Anul trecut am fost impreuna cu el la intrunirea celor de la Bad Comp. si ne-am simtit super, ocum spre deosebire de aprecierile altora chiar e in relatii f bune cu organizatorii si membrii clubului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am fost si eu, si a fost foarte frumos. A fost mai greu sa gasesc intrarea pe unde se putea intra cu motocicleta, destul de complicat, toti pe care ii intrebam imi spuneau ca e prea complicat ca sa-mi explice. Pana la urma am platit un taximetrist sa mearga in fata mea pana acolo :)

 

Intr-adevar, accesul pe podul din parc este interzis motoarelor deoarece este zona pietonala. Chiar daca acum tu stii drumul, anul acesta vor fi ori indicatoare ori va fi cineva la intrarea de la pod care sa indrume participantii spre intrarea pentru motoare. Multumesc pentru sesizare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super intrunirea de anul trecut a celor de la Old Bastards. Concertul Joe Lynn Turner de exceptie, petrecerea de dupa foarte tare. Abia astept concertul Uriah Heep. Pe 15 august suntem in parc la monument !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evenimentul organizat de Old Bastards (din 15-17 Aug), nu are nicio treaba cu Balkan Moto Rock Fest, organizat de Bad Company (in 22-25 Aug). Informatia este confirmata de organizatorul BMRF Veliko Tarnovo. Ambele sunt organizate in aceeasi zona. De aici si confuzia.

Zambete si asfalt uscat.

 

Am vorbit cu conducerea Bad Company MC VT Bulgaria. Lucrurile stau si la ei cam ca pe la noi. Un membru de la clubul lor a plecat la alt club si incearca sa se foloseasca de notorietatea Bad Company. Intrunirea de care se face vorbire in acest topic, este pusa intentionat cu o saptamana mai devreme, in speranta sabotarii celor de la Bad Co.

Si acum pe sistemul: "Nu dati banii pe prostii... luati bomboane la copii", eu personal va recomand in continuare BALKAN MOTO ROCK FEST 22-25 August 2013 (mai simplu: Intrunirea nationala a Bulgariei), pe dealul Sveta Gora langa Veliko Tarnovo.

Confirm, sunt doua evenimente diferite, primul e la monumentul Asenestilor in oras langa muzeu pe peninsula si costa 20Lv + 5Lv camparea (am invitatie pe FB de la Tsvetan Tsanev care e ceva sefutz pe la clubul ala si am vazut un afis referitor la eveniment pe usa barului Rocka Rolla acolo in VT alaltaieri), al doilea e sigur in padurea Svetla Gora ca de obicei si aici am confirmare sigura de la Todor Rashkov care e vice-presedinte pe la Bad Company.

Eu vreau sa merg la amndoua, si la primul ma gandesc sa stau la hotel si sa vad cum e sa te matolesti la Rocka Rolla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm, sunt doua evenimente diferite, primul e la monumentul Asenestilor in oras langa muzeu pe peninsula si costa 20Lv + 5Lv camparea (am invitatie pe FB de la Tsvetan Tsanev care e ceva sefutz pe la clubul ala si am vazut un afis referitor la eveniment pe usa barului Rocka Rolla acolo in VT alaltaieri), al doilea e sigur in padurea Svetla Gora ca de obicei si aici am confirmare sigura de la Todor Rashkov care e vice-presedinte pe la Bad Company.

Eu vreau sa merg la amndoua, si la primul ma gandesc sa stau la hotel si sa vad cum e sa te matolesti la Rocka Rolla...

Tsvetan Tsanev este vice-presedintele Old Bastards. In Rocka Rolla am fost toata iarna la concerte, atmosmera e super cu preturi de bun simt.

 

Aici gasiti harta locatiei si cum ajungeti la intrunire. Pe pod accesul este interzis motoarelor:

 

https://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%BF%D1%8A%D1%82+5&daddr=%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D1%80+%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%E2%80%9C&hl=bg&ie=UTF8&ll=43.075628%2C25.643892&spn=0.015737%2C0.042272&sll=43.08453%2C25.645223&sspn=0.015734%2C0.042272&geocode=FYxvkQIdj0uHAQ%3BFfpgkQIdlDOHAQ&mra=me&mrsp=1%2C0&sz=15&t=m&z=15

 

Anul trecut am fost si eu, si a fost foarte frumos. A fost mai greu sa gasesc intrarea pe unde se putea intra cu motocicleta, destul de complicat, toti pe care ii intrebam imi spuneau ca e prea complicat ca sa-mi explice. Pana la urma am platit un taximetrist sa mearga in fata mea pana acolo :)

 

Harta locatiei aici + intrarea pentru moto:

https://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%BF%D1%8A%D1%82+5&daddr=%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D1%80+%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%E2%80%9C&hl=bg&ie=UTF8&ll=43.075628%2C25.643892&spn=0.015737%2C0.042272&sll=43.08453%2C25.645223&sspn=0.015734%2C0.042272&geocode=FYxvkQIdj0uHAQ%3BFfpgkQIdlDOHAQ&mra=me&mrsp=1%2C0&sz=15&t=m&z=15

 

Pagina oficiala a clubului Old Bastards:

 

https://www.facebook.com/pages/MOTO-CLUB-OLD-BASTARDS/218718424891731

 

Pentru ca s-au vehiculat tot felul de sume, desi in invitatie am specificat pretul corect, revin cu confirmarea pretului de intrare : 10 Leva pentru cei care vin pe motor pentru cele 3 zile de festival (inclus concertul Uriah Heep ) .

 

Pretul de 20 leva de pe afis este pentru localnici, cei care vin fara motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petru Moldovan a spus ca exista taxa de camping....e adevarat?

 

 

NU EXISTA TAXA DE CAMPARE !!! ( taxa mentionata de el se percepe probabil la intrunirea de pe Sveta Gora...)

 

CAMPAREA ESTE GRATIS !

 

 

Pret intrare pentru 3 zile de festival, inclusiv concertul Uriah Heep:

 

Pentru cei care vin cu motocicletele : 10 Leva

Vizitatori straini alte tari (fara motoare) : 20 Leva

Vizitatori locali (fara motoare) : 25 Leva

Aici link-ul pentru hotel ieftin (pentru a beneficia de pretul promo trebuie sa mentionati la receptie ca participati la festival):

Hotel Etar - distanta 200 metrii pana la eveniment - pret 20 bgn /per persoana/ noapte

disponibil parcare securizata

e-mail:hoteletar@hotmail.com tel.0888889117

Harta locatiei:

 

https://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%BF%D1%8A%D1%82+5&daddr=%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D1%80+%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%E2%80%9C&hl=bg&ie=UTF8&ll=43.075628%2C25.643892&spn=0.015737%2C0.042272&sll=43.08453%2C25.645223&sspn=0.015734%2C0.042272&geocode=FYxvkQIdj0uHAQ%3BFfpgkQIdlDOHAQ&mra=me&mrsp=1%2C0&sz=15&t=m&z=15

 

Confirm, sunt doua evenimente diferite, primul e la monumentul Asenestilor in oras langa muzeu pe peninsula si costa 20Lv + 5Lv camparea (am invitatie pe FB de la Tsvetan Tsanev care e ceva sefutz pe la clubul ala si am vazut un afis referitor la eveniment pe usa barului Rocka Rolla acolo in VT alaltaieri), al doilea e sigur in padurea Svetla Gora ca de obicei si aici am confirmare sigura de la Todor Rashkov care e vice-presedinte pe la Bad Company.

Eu vreau sa merg la amndoua, si la primul ma gandesc sa stau la hotel si sa vad cum e sa te matolesti la Rocka Rolla...

 

Cine v-a confirmat preturile pe care le vehiculati aici? De cand am deschis topicul asta s-au postat prea multe dezinformari (vezi si Sorin Senior & ceilalti amici ai lui Todor) cu tot felul de informatii eronate.

5 Leva camparea e probabil taxa de camping pe deal. Va spun si cine canta pe Sveta Gora: doua trupe bulgaresti Svetlio &the Legends si Analgin la acelasi pret pe care il platiti sa vedeti o trupa de renume international, Uriah Heep.

 

Nu e cazul sa fiti malitios cu apelative de genul "sefutz-ul de la clubul ala" , mentionand apoi pozitia lui Todor si numele celuilalt club. By the way, Todor NU este vice presedinte.

 

In calitate de moderator ar trebui sa fiti IMPARTIAL !

 

Iar user-ul care a aruncat cu pietre in cineva care si-a castigat reputatia prin multa munca si care nu a facut decat sa organizeze niste evenimente frumoase, sa-si aduca aminte cum cel pe care acum il scuipa, i-a facut de atatea ori rezervare la hotel.

 

Stiu ca e mai comod sa folosesti topicul altuia dar ii rog pe prietenii lui Todor sa isi creeze propriul topic pentru reclama personala a lui Bad Company... Cat despre antireclama.....urat !

 

 

P.S. Tocmai s-a redus pretul si pentru vizitatorii bulgari de la 25 leva la 20 leva.

Iar taxa pentru pasager moto este tot de 10 leva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

(vezi si Sorin Senior & ceilalti amici ai lui Todor) cu tot felul de informatii eronate.

...Svetlio &the Legends si Analgin la acelasi pret pe care il platiti sa vedeti o trupa de renume international, Uriah Heep.

Am tacut pana acum, am incercat sa ma abtin, dar vad ca stimabilul LeL ma tot musca de c-u-r.

Eu, cat si prietenii mei, mergem la intruniri pentru pasiunea motociclismului.

Pentru pasionatii de muzica exista alte site-uri si alte locuri.

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...