Sari la conținut

FREE BIKER'S WEEK 6 * Gurasada_Park Hunedoara * 15 - 18 August


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Asa este , ca in capitalism , oferi mai mult = dusuri si tualete decente , piscina , parc de aventura , iluminat , cazare in apropiere = totul costa mai mult .

Chiar trebuie explicatii pt fiecare virgula ??? se pare ca da , pentru ca este foarte usor sa critici fara sa judeci !

 

 

Dupa cum am spus si repetam = Carcotasii si cei carora nu le convin regulile , sa stea acasa ! Este mai bine pentru ca nu avem pe cine sa ne batem capul !

 

Marius eu zic mai bine sa lasi nervii acasa , omul doar a intrebat de niste avantaje financiare cu care (noi pe vremuri) am fost de acord sa le acordam si care au fost bine primite de public. Aceste reduceri financiare care au devenit in cei 5 ani niste atuuri importante ale festivalului de la Nadru erau cunoscute de multa lume. Daca tu vrei sa renunti la aceste reduceri in favoarea profitului nu este nici o problema, ca pana la urma voi faceti festivalul (de data asta doar voi) si deci in consecinta voi va asumati raspunderea nu cei de pe forum .

 

In concluzie cum tu spuneai cine nu ii convine sta acasa si gata , dar cu toate astea explica frumos fara sa te enervezi si sa faci pe altii carcotasi si ca vor sa critice. Eu am subliniat postul sau deoarece eram si eu curios cum de renuntati la aceste facilitati foarte cunoscute si stiute de lume ... nu te-a criticat nimeni, nici macar eu :)

 

Din contra eu si colegii mei vrem sa faceti festivalul cat mai multi ani de acum inainte si va dorim bafta ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

>Intrarea va costa 30 lei , ca si pana acum !

 

In banii de intrare , dupa spune traditia primiti la poarta traditionala PITA cu SLANINA si un pahar de TUICOMICINA CU MARGELE , iar sambata o portie de FASOLE CU AFUMATURA LA CAZAN !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil pentru persoanele cu handicap ( desi nu prea cred ca exista) care conduc motociclete si pentru fete ar trebui pastrata regula veche...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic > "Înfumurarea este goana după onoruri câştigate pe urma unor lucruri meschine." (asta pt cei care dau lectii)

 

on topic > mi se pare normal sa participe doar cei care considera ca se pot adapta "conditiilor"

 

oricum se anunta cod rosu ... de distractie :) alcatuita dintr-o combinatie bine dozata de intalnire cu prietenii, alcool in cantitati mai mari si ceva haleala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va ambalati, faceam un pic misto crunt de "regulamente" si eroarea de "virgula" :eek: De fapt intrebam daca sa vin pe o motorisca din 1958 (d'a) noastra (patriotica) sau sa trec pe regim de... orez :tempted:

 

 

Vino cu cea din 1958 deoarece intrarea sti cum este din 2008 ( da e buna si putina galceava ca tinem topicul sus ) , si poate castigi si un premiu la concursul cel mai frumos old timer !

 

Probabil pentru persoanele cu handicap ( desi nu prea cred ca exista) care conduc motociclete si pentru fete ar trebui pastrata regula veche...

 

In fiecare an am avut cateva persoane care aveau handicap , si ba au venit cu trike - motocicleta cu atas sau masina !

Si in acest an , la fel vor avea intrarea gratuita .

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG

 

 

Cum a vazut un participant , intalnirea FREE BIKER'S WEEK

 

Simfonia motocicletelor ziua , ca sa doarma lumea noaptea !

 

 

Si cati oameni intr-un jeep a putu sa traga o echipa de bikeri !

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Cristi Free : bine ai intrebat , ca uitam sa spunem !

 

 

 

Sambata vom avea pentru cei care au chef de plimbare 2 trasee turistice !


-- Primul traseu = pentru motociclete de strada ! Se va merge pana la Deva unde se va vizita Cetatea Deva Muzeul Civilizaţiei Dacice şi Romane Deva .


-- Al 2-lea traseu = pentru motocicletele enduro touring , vom merge prin muntii Apuseni pana la Tebea la Gorunul lui Horia si la Casa Memoriala a lui Crisan .

 

 

:tempted:

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah n-am treaba cu regulile.......unele sunt necesare si foarte bune .....da sa va las datele din buletin? O inviat Ceausescu si nu stiu? Ce-i asta mah? Cui tre sa dati raportul? .........probabil o sa ne dati si bere fara alchool , niste mici din soia si pe la 8 seara o sa luati curentul in urmatorii ani ........e ridicol fratilor , .........Nu stiu ce rezolvati sau ce urmariti cu asta in afara de sa va distrati voi de voi in scurt timp cu faze de astea .PT. nerespectarea regulilor sau orice eveniment neplacut , criminal, .....etc EXISTA POLITIE CARE E PLATITA SA PASTREZE ORDINEA PUBLICA .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah n-am treaba cu regulile.......unele sunt necesare si foarte bune .....da sa va las datele din buletin? O inviat Ceausescu si nu stiu? Ce-i asta mah? Cui tre sa dati raportul? .........probabil o sa ne dati si bere fara alchool , niste mici din soia si pe la 8 seara o sa luati curentul in urmatorii ani ........e ridicol fratilor , .........Nu stiu ce rezolvati sau ce urmariti cu asta in afara de sa va distrati voi de voi in scurt timp cu faze de astea .PT. nerespectarea regulilor sau orice eveniment neplacut , criminal, .....etc EXISTA POLITIE CARE E PLATITA SA PASTREZE ORDINEA PUBLICA .

 

Este parerea ta , si o respectam !

 

Daca nu exista motive de teama sa iti scri datele de identificare , si sti ca esti un biker care se distreaza si respecta regulile de bun simt , si nu se lasa dus de aburii alcolului , faci la fel ca si cei peste 1200 oameni care vin aprope an de an la noi la festival = VI SI TE DISTREZI , la una din cele mai rustice si frumoase intalniri moto din Romania !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Cristi Free : bine ai intrebat , ca uitam sa spunem !

 

 

 

Sambata vom avea pentru cei care au chef de plimbare 2 trasee turistice !

 

.

 

-- Al 2-lea traseu = pentru motocicletele enduro touring , vom merge prin muntii Apuseni pana la Tebea la Gorunul lui Horia si la Casa Memoriala a lui Crisan .

 

 

:tempted:

Salutare! Traseul asta cati km are si cam in cat timp se face. Si pe la ce ore se pleaca?. Sa stiu cat sa beau vineri... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Traseul asta cati km are si cam in cat timp se face. Si pe la ce ore se pleaca?. Sa stiu cat sa beau vineri... :cheers:

din spusele lui Achimoto (telefonic ) ar cam fi vorba de 90 -100 km total .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Traseul asta cati km are si cam in cat timp se face. Si pe la ce ore se pleaca?. Sa stiu cat sa beau vineri... :cheers:

 

Kato , traseul are cam 90 km , din care cam 15 - 20 is asfalt iar restul drum de tara , cu doar 1 - 2 portiuni mai grele ( niste pante de 100 - 200 metrii sapate de apa in stanca in vehiul drum , unde trebuie sa ai o minima experienta de enduro , daca nu tinem de motocicleta - impingem , si tot se trece !

 

Plecarea undeva pe la 11 - 11.30 , sa apuce toata lumea sa se trezeasca din beute si distractia de vineri noaptea !

Undeva pe la 15 sa fim inapoi !

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Deoarece la ,, FREE BIKER'S WEEK '' editia 6-a a festivalului moto Hunedorean se anunta cod rosu ........................ de distractie alcatuita dintr-o combinatie bine dozata de intalnire cu prietenii, alcool in cantitati mai mari si ceva haleala , OFERIM :

--- In banii de intrare , dupa spune traditia primiti la poarta traditionala PITA cu SLANINA si un pahar de TUICOMICINA MARGELATA , iar sambata o portie de FASOLE CU AFUMATURA LA CAZAN !

--- INTRAREA GRATUITA !!!

* pt. cei care au ziua de nastere in perioada festului sau numele Maria .

* persoanele cu handicap , indiferent de natura sa .

* pentru motociclete mai vechi de anul 1980 .

* pt. fetele care sosesc la ghidonul unei motociclete .

* pt. cei care vin din alte tari ( romani sau straini )

--- ACCES GRATUIT la :

* piscina

* dusuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil pentru persoanele cu handicap ( desi nu prea cred ca exista) care conduc motociclete si pentru fete ar trebui pastrata regula veche...

 

Apropos de ''pentru persoanele cu handicap si pentru fete''....de curand l-am auzit pe unul: '' cheama oamenii si femeile aici.....'' :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este parerea ta , si o respectam !

 

Daca nu exista motive de teama sa iti scri datele de identificare , si sti ca esti un biker care se distreaza si respecta regulile de bun simt , si nu se lasa dus de aburii alcolului , faci la fel ca si cei peste 1200 oameni care vin aprope an de an la noi la festival = VI SI TE DISTREZI , la una din cele mai rustice si frumoase intalniri moto din Romania !

Nu-i vorba ca mi-e frica sa-mi las datele pt. ca am de gind sa fac nustiu ce...........treaba e ca suna a ingradire a libertatii , a spiritului de motociclist LIBER (FREE BIKERS) . Eu vin sa ma simt bine, sa ma intilnesc cu prietenii mei si sa vad motociclete ......si pt. activitatile astea nu trebuie sa fiu monitorizat . Pt. cei care fac probleme sunt o gramada de solutii mult mai eficiente ..........si oricum daca se ia cineva la bataie in 5 minute stie toata lumea cine a fost .Am fost si in alte tari la intruniri ......tari in care romanii nu sunt bine vazuti si nu mi-a cerut nimeni nici macar numele. De 3 ani vin la voi si va spun sincer ca de departe mi-a placut cel mai mult ......si o sa vin si anul acesta ......dar in cel mai fericit caz va spun doar cum ma cheama:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa vin si anul asta,pentru ca anul trecut a fost fain.

Oricum bafta ,pentru ca faceti treaba buna si meritati tot respectul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kato , traseul are cam 90 km , din care cam 15 - 20 is asfalt iar restul drum de tara , cu doar 1 - 2 portiuni mai grele ( niste pante de 100 - 200 metrii sapate de apa in stanca in vehiul drum , unde trebuie sa ai o minima experienta de enduro , daca nu tinem de motocicleta - impingem , si tot se trece !

 

Plecarea undeva pe la 11 - 11.30 , sa apuce toata lumea sa se trezeasca din beute si distractia de vineri noaptea !

Undeva pe la 15 sa fim inapoi !

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Deoarece la ,, FREE BIKER'S WEEK '' editia 6-a a festivalului moto Hunedorean se anunta cod rosu ........................ de distractie alcatuita dintr-o combinatie bine dozata de intalnire cu prietenii, alcool in cantitati mai mari si ceva haleala , OFERIM :

--- In banii de intrare , dupa spune traditia primiti la poarta traditionala PITA cu SLANINA si un pahar de TUICOMICINA MARGELATA , iar sambata o portie de FASOLE CU AFUMATURA LA CAZAN !

--- INTRAREA GRATUITA !!!

* pt. cei care au ziua de nastere in perioada festului sau numele Maria .

* persoanele cu handicap , indiferent de natura sa .

* pentru motociclete mai vechi de anul 1980 .

* pt. fetele care sosesc la ghidonul unei motociclete .

* pt. cei care vin din alte tari ( romani sau straini )

--- ACCES GRATUIT la :

* piscina

* dusuri

Daca toate chestiile astea sunt adevarate, si orcum organizarea de la Fagaras a fost super,atunci o sa vin si eu de la Brasov sa vad cat de buna este FASOLEA!!!

Numai bine si suces la organizare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o singura prretentie.., berea sa fie buna iar sambata noapte dupa ora doua sa se poata dormi. Atat! Amu, sa vedem cum va fi...

 

 

 

 

 

 

 

 



Am o singura prretentie.., berea sa fie buna iar sambata noapte dupa ora doua sa se poata dormi. Atat! Amu, sa vedem cum va fi...

 

 

 

 

 

 

 

Am o singura pretentie.., sambata noapate dupa ora doua sa se poata dormi.., in rest, sunt sigur ca va fi totul placut!

Adica doua pretentii, he,he,heee

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o singura prretentie.., berea sa fie buna iar sambata noapte dupa ora doua sa se poata dormi. Atat! Amu, sa vedem cum va fi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adica doua pretentii, he,he,heee

Jeane prietene, daca dai pe acolo poate cicnim o bere amandoi! Ti-am corectat eu postarea ca prea esti pretentios :cheers: B)

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...