Sari la conținut
Madalin_Alexandru

Caut propietar motor din Giurgiu

Postări Recomandate

Salut,am cumparat recent un Suzuki GSXR750 SRAD,intr-o stare jalnica.Are nr GR17SBK.Daca proprietarul mai este "activ",il rog sa ma contacteze,ca sa rezolvam cu actele.Daca nu,mare rugaminte catre voi sa ma ajutati cu un nr de telefon

Proprietarul e din Giurgiu si se numeste Simion Marius

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multe gsxr am vazut in stare jalnica...nu pricep cum le forjeaza toti. bafta.

Partajează acest post

Link spre post

Pai cum l-ai cumparat, daca nu cunosti proprietarul ? :). De la cine l-ai cumparat?

Partajează acest post

Link spre post

Pai a trecut prin n maini inainte sa ajunga la.mine.Nu a fost nimeni interesat sa faca actele.Iar ultimul proprietar,din acte,este acest domn din Giurgiu.Chiar vreau sa il gasesc,pana la urma este si in interesul lui.Si nu vreau sa fiu nesimtit ca cei care au avut-o inaintea mea.Asa mi se pare corect

Partajează acest post

Link spre post

te-ai bagat cam intr-o situatie ciudata. unii zic ca ti-ar trebui fiscalul si de lla fostii proprietari pe la care a trecut nu numai de la ultimul. si in plus daca nu il gasesti ce faci?

Editat de yoyo_man

Partajează acest post

Link spre post

Pai el este singurul proprietar,chiar daca a mai trecut pe la altii,pe aia i-a durut in fund de legalitate si corectitudine.Si tocmai din motivul asta apelez la voi,comunitatea din Giurgiu,poate cineva il cunoaste si imi face rost de niste date de contact,un nr de telefon,o adresa de mail,ceva....am adresa lui din Giurgiu,dar ar fi de rahat sa bat drumul pana acolo si sa nu il gasesc acasa sau naiba mai stie ce....in plus,ma gandesc la faptul ca omul asta inca plateste impozit pt ea,si o sa plateasca in continuare,chiar daca nu e o suma mare....dupa cum spuneam,e in interesul ambilor....

Partajează acest post

Link spre post

Impozit plateste doar daca nu i-a vandut-o cu fiscal urmatorului in lista. In cazul asta, a vandut-o, a scos-o de pe rol la fisc, si asta e.

Eu sunt curios cum poate el sa iti dea fiscal (daca a scos-o de pe rol) si sa faceti contract ca sa o inmatriculezi, chiar ma intrebam odata de chestia asta, insa nu am primit raspuns.

Sper sa ai bafta!

PS: din giurgiu era userul danysan , foarte de treaba tipul si din cate stiu mai socializa cu ceva motoristi. Poti sa il intrebi poate il stie...

multe gsxr am vazut in stare jalnica...nu pricep cum le forjeaza toti. bafta.

Ei, cum? Forja pe felie, toata ziua, motor rece/cald nu conteaza, tinuta in 'n' ture chiar si cand nu e cazul, consumabila proaste spre deloc, cum cunosc si eu un caz - merge cu uleiu ramas in mobra de la mine de acum 2 ani.

Editat de DaSchmutz

Partajează acest post

Link spre post

Fiscal poate sa imi dea,chiar daca a radiat-o fiscal de la primarie.Doar sa il gasesc....ma mir cum de nu il cunoaste nimeni,stiam ca in general comunitatile de bikeri sunt destul de unite....sau dupa cum spunea cineva...."ba,voi sunteti ca soferii de Trabant...va cunoasteti toti intre voi si va salutati pe unde va vedeti"...:-)...serios acum,chiar trebuie sa il gasesc pe omul asta

Si multumesc pt info,DaSchmutz

Partajează acest post

Link spre post

stiu de cn este vorba.. tipul nu stiu cat de activ este pe aici poate chiar deloc..deci sigur nu vede postarile tale.sunt ani buni de cand a dat gsx.r-ul si de atunci nu mai are moto.. cred ca te pot ajuta

Partajează acest post

Link spre post