Sari la conținut

Accident Panduri cu 13 septembrie


VasileGrigore
 Share

Postări Recomandate

Momentan sunt la spital.

Sunt aproape ok.post-69056-0-78867500-1374329246_thumb.jpg

Nu a acordat prioritate.

La fata locului a reconoscut ca a trecut pe rosu, cand am ajuns la spital politisti spuneau ca el a declarat ca eu am trecut pe rosu.

In spatele meu era o masina si tipu ma asigurat ca e ok si e martor pentru mine ca am trecut pe verde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt la spital.

Sunt aproape ok.attachicon.gifCAM00862.jpg

Nu a acordat prioritate.

La fata locului a reconoscut ca a trecut pe rosu, cand am ajuns la spital politisti spuneau ca el a declarat ca eu am trecut pe rosu.

In spatele meu era o masina si tipu ma asigurat ca e ok si e martor pentru mine ca am trecut pe verde.

 

E camera in intersectie. In coltul opus celui in care ai facut accident. In mod normal ar trebui sa bata diagonala pana acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu ma? Daca zici ca esti ok, pacat de sperietura si de mobra, ca tare bine arata honda aia a ta... Plm, de la o vreme mie nu prea mai imi arde de iesit, ma rezum la stat p'acasa si mai surubesc/imbunatesc cate ceva pe la mobra... Sanatate dude!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La fata locului a reconoscut ca a trecut pe rosu, cand am ajuns la spital politisti spuneau ca el a declarat ca eu am trecut pe rosu.

 

 

numai pt miscarea asta merita ''tot binele din lume'' ... sanatate si bine ca a fost doar atat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne fereste bn ca esti ok....

unde dreaq se tot grabesc soferi astia de nu dau prioritate....

nu-l ierta pt nimic in lume..

Ala nu e sofer, e doar posesor de permis de conducere sau, cum spun unii "conducator auto amator". Un cacao care si-a luat si el masina doar pt. ca are si vecinu', iar permisul l-a luat cu spaga.

Vasile, sanatate maxima si nu-l ierta pe dobitoc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt la spital.

Sunt aproape ok.attachicon.gifCAM00862.jpg

Nu a acordat prioritate.

La fata locului a reconoscut ca a trecut pe rosu, cand am ajuns la spital politisti spuneau ca el a declarat ca eu am trecut pe rosu.

In spatele meu era o masina si tipu ma asigurat ca e ok si e martor pentru mine ca am trecut pe verde.

ala in slapi el este (soferul)? :)

 

in Brasov avem o televiziune RTT, o fi sefu lor :mexicanwave:

Editat de adiandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update: Pentru tot ce sa intamplat, ma bucur sa sunt ok.

 

Veneam dinspre Razoare spre Viilor, eu verde, el pe rosu.

Aveam maxim 50km/h, el asemenea. El era pe banda 1, eu pe banda 2 sau 3 daca nu gresesc. A trecut inainte lui o masina pe rosu si apoi imediat el, nu am mai avut timp sa fac nimic, absolut.

Dinspre sensul lui de mers pe banda 2, 3, 4 toate masinile erau oprite la semafor.

Daca nu era ecranat de cele 3 benzi pline de masini poate il vedeam.

De cand l-am vazut pana a intrat in mine a durat foarte putin.

Smurd, spital, intre timp il sun pe Silviu de la SKR si ii multumesc ca ma ajutat cu transportul si ma ajuta cu gazduirea defunctei moto. Stat prin spital, intre timp a venit conducatorul auto si cu prietenul cu care era in masina in momentul coliziuni la mine la spital.

Acum m-am intors de la Udriste.

 

 

La cate citesc pe acest "Accidente" ma bucur ca pot sa merg, ca am scapat doar cu 2 zgarieturi si 4 contuzii.

Editat de VasileGrigore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update: Pentru tot ce sa intamplat, ma bucur sa sunt ok.

 

Veneam dinspre Razoare spre Viilor, eu verde, el pe rosu.

Aveam maxim 50km/h, el asemenea. El era pe banda 1, eu pe banda 2 sau 3 daca nu gresesc. A trecut inainte lui o masina pe rosu si apoi imediat el, nu am mai avut timp sa fac nimic, absolut.

Dinspre sensul lui de mers pe banda 2, 3, 4 toate masinile erau oprite la semafor.

Daca nu era ecranat de cele 3 benzi pline de masini poate il vedeam.

De cand l-am vazut pana a intrat in mine a durat foarte putin.

Smurd, spital, intre timp il sun pe Silviu de la SKR si ii multumesc ca ma ajutat cu transportul si ma ajuta cu gazduirea defunctei moto. Stat prin spital, intre timp a venit conducatorul auto si cu prietenul cu care era in masina in momentul coliziuni la mine la spital.

Acum m-am intors de la Udriste.

 

 

La cate citesc pe acest "Accidente" ma bucur ca pot sa merg, ca am scapat doar cu 2 zgarieturi si 4 contuzii.

Asculta ce iti zic eu acuma, eu am patit-o, cu o vatamare, nu accident, oricum vezi tu acum situatia si cum crezi ca ai scapat usor nu ii ierta deloc.

La ce suma te gandesti in momentul asta sa ceri despagubire inmulteste-o cu 10. Si oricum nu va fi deajuns, mai tarziu peste ani iti vei da sema.

 

Toti banii din lume nu merita sanantatea ta, chiar si o contuzie. Tine minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asculta ce iti zic eu acuma, eu am patit-o, cu o vatamare, nu accident, oricum vezi tu acum situatia si cum crezi ca ai scapat usor nu ii ierta deloc.

La ce suma te gandesti in momentul asta sa ceri despagubire inmulteste-o cu 10. Si oricum nu va fi deajuns, mai tarziu peste ani iti vei da sema.

 

Toti banii din lume nu merita sanantatea ta, chiar si o contuzie. Tine minte.

 

Acum ma gandesc daca sa iau masina sau tot motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu comentez de obicei topicurile de accidente, dar mi-a atras atentia treaba asta cu schimbatul declaratiei. Pe tata (pieton fiind) l-a lovit o vaca cu o Fiesta, fara sa fi traversat prin loc nepermis (urca dealul de la Polivalenta, pe langa gard, nu se poate pe altundeva) si aia a recunoscut in fata lui ca nu era atenta. L-am dus la spital, declaratii, medicamente, masuratori si dureri. Aia nici macar nu si-a pierdut permisul!

 

Contacteaza cel mai ***os si rau avocat pe care-l poti gasi si arde-l cat de tare poti. Mincinosii care-si recunosc vina in fata ta si apoi mint la politie isi merita soarta.

 

Bine ca ai scapat intreg. Se intampla multe cacaturi in intersectia aia. Am un prieten care locuieste in intersectia cu Prosper (13 septembrie cu sebastian, parca) si mi-a spus ca vede zilnic un accident auto. Zilnic. Oricat de atenti am fi, mereu dam de ”miticii” astia, care se cred stapanii lumii pentru ca au cumparat o masina/au primit-o de la firma.

 

Daca te gandesti deja sa renunti la motor, cu toate ca e un forum dedicat motociclismului, sfatul meu este sa ”mergi” pe instinct. Daca simti ca asta a pus capac (pe langa riscul accentuat de furt fata de o masina si celelalte suparari) renunta. Sau, o varianta ”imbratisata” de mai multi colegi de serviciu(fosti posesori R6 si R1): Iti cumperi masina + remorca si motor de enduro. Te dai pe coclauri si nu te freaca la cap niciun conservar. EVER.

 

OFFTOPIC: Chiar azi dimineata am fost la SKR, Silviu este super baiat, foarte multumit de cum ma trateaza si de cum lucreaza omul. Nu orice mecanic isi face unul (in cazul lui, mai multe) tatuaje cu o marca de motociclete. Chestia asta spune multe despre pasiunea lui si am simtit asta de la prima vizita in service.

Editat de sebaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt la spital.

Sunt aproape ok.attachicon.gifCAM00862.jpg

Nu a acordat prioritate.

La fata locului a reconoscut ca a trecut pe rosu, cand am ajuns la spital politisti spuneau ca el a declarat ca eu am trecut pe rosu.

In spatele meu era o masina si tipu ma asigurat ca e ok si e martor pentru mine ca am trecut pe verde.

Multa sanatate si arde-l pe nesimtit.

Dupa ce ca e nemernic si trece pe rosu, mai si minte ca sa se "scoata" el. Nu te lasa impresionat de nimeni si nimic, mai ales daca zici ca ai un martor care poate depune marturie pentru tine.

Bafta si multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate multa si asfalt uscat(daca te hotarasti sa ramai pe 2 roti)..pacat de motocicleta,urmaream destul de des topicul respectiv cu tot ce aparea nou la motor,inclusiv guma spate abia pusa...oricum,bine ca esti tu ok,restul se rezolva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...