Sari la conținut

Transfagarasan tips&tricks


Vizitator little wayne
 Share

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

,Pe semne au citit blogul lui fisting lente si au dat navala la balea polonejii,ienglejii si alte natii

Pe semne?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

On topic...opreste-te in Curtea de Arges, manaca daca vrei si fa plinul la motoreta. Cu orice ai merge, intre baraj si Valea cu Pesti (in stanga vei merge deci)...drumul este o bataie de joc. Iti vine sa te asezi pe o piatra si sa incepi sa plangi. Poti sa te opresti la Casa Argeseana, este la 200 de m dupa ce treci de Baraj, undeva pe stanga drumului din dreapta (ca sa fie clar)...se mananca bine...poti sa iti faci curaj pentru ce va urma. Dupa ce depasesti partea de drum prost...vei uita repede de el. Pana la Balea vei mai avea pe traseu cabanele Piscul Negru si Capra. La Balea va fi o diferenta de temperatura, dar nu iti lua haine in plus ca nu e chiar asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Gata,e si tura asta bifata pe lista facuta in urma cu 2 ani,ma dor mainile,cocozaurul si am gatul in pioneze(mi am pus gulerul cervical imediat ce am ajuns acasa)

Transfagarasanul e superb,drumul e infect pentru o vitezana

la 7.00 am iesit pe autostrada dupa ce am facut plinul iar prima oprire a fost la 19km inainte de a ajunge la curtea de arges.Am alimentat 8.5l(163km) in curtea de arges dupa care am oprit in centru sa caut de haleala.Am cautat atat de bine ca am ajuns sa cumpar intr un tarziu 4 covrigi ca imi ghiortaiu matele de foame

Pe la 9.30 am plecat spre vidraru si am inceput sa indur voiniceste toate gropile in care am dat cu mobra....am oprit de 5-7 ori sa fac poze pana la vidraru...si lacul a avut rezervat 30min din timpul meu pentru pozne si cascat gura

Mii de blesteme si injuraturi dupa plecarea de la vidraru,soseaua e de a dreptul infecta,decopertata,peticita si plina de gropi..lucrau si alde dorel intr o mare scarba la asfaltat

In ultima parte a traseului spre balea aproape ca opream dupa fiecare curba sa fac poze,pe portiunea aia am uitat de soseua proasta cu toate ca nu mergeam mai repede de 40 si abordam curbele cu 20-25km.h...singurul tampit cu viteaza pe transfagarasan...am fost depasit de toti motociclistii de pe sensul meu de mers si de majoritatea conservelor

Nu stiu cum dar motociclistii romani au fost minoritari azi pe TA,Pe semne au citit blogul lui fisting lente si au dat navala la balea polonejii,ienglejii si alte natii

 

Pe coborare dansau rotile sub mine si mobra alegea singura trasa pe viraje datorita santurilor paralele de a lungul benzii.Am intrat in sibiu sa alimentez( 8.4-8.5l curtea de arges sibiu) si am plecat spre bucale obosit si cu dureri

Traseul Sibiu -Rm valcea e dificil datorita tirurilor care merg unu in cwurul altuia si nu poti sa depasesti pe curbe fara sa risti putin

La valcea am ratat un indicator si m-am invartit putin precum un ccoi in caldare dar am iesit la fix dupa ceva balbaiala

Pe dealu negru deabia mai stateam pe mobra sa nu pic de oboseala iar autostrada am parcurs o cand pe o buca cand pe ailalta si cu gatul intepenit...

Nu cred ca mai repet vreodata traseul asta de peste 550km cu gixxerul

 

Kali...e prima dragoste,deaia nu vreau sa il vand cand toti ma sfatuiesc sa scap de el,urmeaza un scuter mai puternic sa pot face plimari lungi fara sa ma chinuie problemele de sanatate,iar pe asta il tin pentru plimbari scurte sau foarte scurte

 

Speedy,in urma cu 3 ani ieseam cu mobra si imi algeam traseele la plezneala,fara sa verific hartile online,ajungeam la destinatie ok,nu asjungeam,ma multumeam cu plimbarea...nefinalizata.acu' sunt pretentios...vreau tot tacamul

 

am citit tot. superb. :pics:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

am spus o de o mie de ori VITEZANE PE TRANSFAGARASAN= MASOCHISTI

Bigfoot a avut dreptate cand mi-a spus ca o sa chinui gixxerul si pe mine pe TA,ale dreak enduroaice goneau pe asfaltul ala infect pe parca pluteau

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Mars ma, Ca mie imi pari a reptila verde ce sta la soare pe bordura vara.

 

un individ care mai ieri lovea cu oglinda fetitze printre blocuri striga "mars ma" unui tip care... cam merge cu motocicleta. incredibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Aaa....scuze, te-ai si intors...felicitari !

Nu am mai vazut car tras de vaci/boi din copilarie....azi am vazut unul

Cele mai rele animale din arges sunt alea cu jipane>azi a trecut unul pe langa mine la curtea de ag de am simtit curentul de aer facut de caroserie(max 10cm de mine),50m mai incolo era cat pe ce sa arunce un kia de pe sosea,dupa alti 10m a fost la un pas sa il faca afis pe unu ce traversa pe zebra

 

poze nu pot sa postez,s a phutut card reader ul

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

doamne, ce nenorocire ghinionista de necrezut!

Pot sa urc poze de cand am fost la un pas sa calez motorul gixxerului cand ne ai indrumat tu pe drumuri de camp,imi amintesc ca radea i fericit,iar eu am fost la un pas de a scoate 500e din buzunar si tot eu sunt uom rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Pot sa urc poze de cand am fost la un pas sa calez motorul gixxerului cand ne ai indrumat tu pe drumuri de camp,imi amintesc ca radea i fericit,iar eu am fost la un pas de a scoate 500e din buzunar si tot eu sunt uom rau

 

urca, urca! :pics:

 

imi amintesc ca radea i fericit

 

:banana:

 

Gata,e si tura asta bifata pe lista facuta in urma cu 2 ani,ma dor mainile,cocozaurul si am gatul in pioneze(mi am pus gulerul cervical imediat ce am ajuns acasa)

Transfagarasanul e superb,drumul e infect pentru o vitezana

la 7.00 am iesit pe autostrada dupa ce am facut plinul iar prima oprire a fost la 19km inainte de a ajunge la curtea de arges.Am alimentat 8.5l(163km) in curtea de arges dupa care am oprit in centru sa caut de haleala.Am cautat atat de bine ca am ajuns sa cumpar intr un tarziu 4 covrigi ca imi ghiortaiu matele de foame

Pe la 9.30 am plecat spre vidraru si am inceput sa indur voiniceste toate gropile in care am dat cu mobra....am oprit de 5-7 ori sa fac poze pana la vidraru...si lacul a avut rezervat 30min din timpul meu pentru pozne si cascat gura

Mii de blesteme si injuraturi dupa plecarea de la vidraru,soseaua e de a dreptul infecta,decopertata,peticita si plina de gropi..lucrau si alde dorel intr o mare scarba la asfaltat

In ultima parte a traseului spre balea aproape ca opream dupa fiecare curba sa fac poze,pe portiunea aia am uitat de soseua proasta cu toate ca nu mergeam mai repede de 40 si abordam curbele cu 20-25km.h...singurul tampit cu viteaza pe transfagarasan...am fost depasit de toti motociclistii de pe sensul meu de mers si de majoritatea conservelor

Nu stiu cum dar motociclistii romani au fost minoritari azi pe TA,Pe semne au citit blogul lui fisting lente si au dat navala la balea polonejii,ienglejii si alte natii

 

Pe coborare dansau rotile sub mine si mobra alegea singura trasa pe viraje datorita santurilor paralele de a lungul benzii.Am intrat in sibiu sa alimentez( 8.4-8.5l curtea de arges sibiu) si am plecat spre bucale obosit si cu dureri

Traseul Sibiu -Rm valcea e dificil datorita tirurilor care merg unu in cwurul altuia si nu poti sa depasesti pe curbe fara sa risti putin

La valcea am ratat un indicator si m-am invartit putin precum un ccoi in caldare dar am iesit la fix dupa ceva balbaiala

Pe dealu negru deabia mai stateam pe mobra sa nu pic de oboseala iar autostrada am parcurs o cand pe o buca cand pe ailalta si cu gatul intepenit...

Nu cred ca mai repet vreodata traseul asta de peste 550km cu gixxerul

 

Kali...e prima dragoste,deaia nu vreau sa il vand cand toti ma sfatuiesc sa scap de el,urmeaza un scuter mai puternic sa pot face plimari lungi fara sa ma chinuie problemele de sanatate,iar pe asta il tin pentru plimbari scurte sau foarte scurte

 

Speedy,in urma cu 3 ani ieseam cu mobra si imi algeam traseele la plezneala,fara sa verific hartile online,ajungeam la destinatie ok,nu asjungeam,ma multumeam cu plimbarea...nefinalizata.acu' sunt pretentios...vreau tot tacamul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am zis sa iei floricele.....da tu ....batman batman....... acum stai cu gulerul cervical si HEMOROIZI in mana DREAPTA

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

eu am zis sa iei floricele.....da tu ....batman batman....... acum stai cu gulerul cervical si HEMOROIZI in mana DREAPTA

:blbl: lasa bre' o data merge

 

 

e trecut de 11 iar pensionarii se incapataneaza sa refuze medicamentatia si somnul,viseaza cu ochii deschisi(delireaza) sa fie mai ciumec decat columb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tiranspider e plecat din tara, si daca vedea topicul iti spunea sa stai linistit. drumul e greu pt gixxer. e greu si pentru thundercat daramite opentru nenorocirea aia. ieseai mai in castig daca erai cu ceva scuter :D
ave, bem berea altadata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff...frustrat si obosit mai esti, mai !

Faci de ras pe unii care or sa zica ca ti-ai luat un BMB-eu rasuflat doar ca sa faci parte si tu dintr-un ”club” ca in celelalte nu te primeste nimeni...Atunci, despre tine ce sa zic ca esti, meltean cu Logan sau cocalar cu Ursulet ? Mai ai si 53 de ani...pff..

Eu nu fac de ris pe nimeni, voi va faceti singuri, nu aveti educatie si bun simt, nu stiti sa respectati nici virsta nici experienta si cel mai rau, nu ascultati sau nu invatati de la ceilalti.

Pentru cultura ta, sint in club pentru ca vreau si merit, nu sint frustrat sau obosit, am si logan si pisicuta, dar fac 15-20.000 km/an cu motocicletele, distante la care voi doar visati din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai ajuns si te-ai intors intreg.

Pont: mananca la restaurantul hotelului Posada, in C. de Ag. Hotelul pare un comunist obosit, dar bucatarul e foarte bun.

Io ti-am zis sa te duci pe ocolite si sa te intorci pe C. de Ag-Pitesti-Buc. ca o sa fii obosit pe final.

 

PS Vezi ca fara poze nu merge p-aici...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un individ care mai ieri lovea cu oglinda fetitze printre blocuri striga "mars ma" unui tip care... cam merge cu motocicleta. incredibil.

Mai traiesti ma? Credeam ca te-ai amestecat la vale pana acum. N-am palit niciun pietont in cazul in care asta te durea. Incredibil ar fi fost ca unii sa-si vada de lungul lor si sa nu se aventureze pe tarana altuia. Dar suntem romani si tu si ala o aratati din plin. Iti prezint acelasi indemn si tie. Vezi ca in partea cealalta nu te iau mucosii la misto, stai acolo ca-i mai cald. Vezi sa nu scrii pe blog despre mine, sa nu zici ca nu ti-am spus.

 

Eu nu fac de ris pe nimeni, voi va faceti singuri, nu aveti educatie si bun simt, nu stiti sa respectati nici virsta nici experienta si cel mai rau, nu ascultati sau nu invatati de la ceilalti.

Pentru cultura ta, sint in club pentru ca vreau si merit, nu sint frustrat sau obosit, am si logan si pisicuta, dar fac 15-20.000 km/an cu motocicletele, distante la care voi doar visati din pacate.

Stai ma asa, eu am facut 15.000 pana acum, tu ii faci intr-un an? Si te lauzi cu asta? :D

 

De unde apareti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti simpatic... :hug:

Te invidiez, intr-adevar...ai dreptate...Fericiti cei saraci cu duhul, caci a lor va fi imparatia cerurilor ! Daca tu, tot ce visezi sunt km cu motocicleta si mai crezi ca si altii viseaza acelasi lucru, cred ca ai fost binecuvantat cu o pace de minte, care intr-adevar nu iti va aduce decat multumire si fericire. Cum spuneam... te invidiez ;)

Deci, baga mare si multa sanatate !

Eu nu fac de ris pe nimeni, voi va faceti singuri, nu aveti educatie si bun simt, nu stiti sa respectati nici virsta nici experienta si cel mai rau, nu ascultati sau nu invatati de la ceilalti.

Pentru cultura ta, sint in club pentru ca vreau si merit, nu sint frustrat sau obosit, am si logan si pisicuta, dar fac 15-20.000 km/an cu motocicletele, distante la care voi doar visati din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Pentru cultura ta, sint in club pentru ca vreau si merit, nu sint frustrat sau obosit, am si logan si pisicuta, dar fac 15-20.000 km/an cu motocicletele, distante la care voi doar visati din pacate.

Daca mergi 15-20000 pe an,cum de ai la vanzare motocicleta din 95 cu 51.000km?

Cineva minte sau a manarit kilometrajul motoretei

sweet dreams...in continuare

 

tiranspider e plecat din tara, si daca vedea topicul iti spunea sa stai linistit. drumul e greu pt gixxer. e greu si pentru thundercat daramite opentru nenorocirea aia. ieseai mai in castig daca erai cu ceva scuter :D

ave, bem berea altadata :)

Anul asta nu mai merg pe transfagarasan nici daca primesc bani ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

pai si? sau bunica ta nu te mai lasa la net dupa ora asta?

Bunica e singurica de 15ani.i-am spus ca il stiu pe unu care are limba mai lunga decat lassie,acu e nerabdatoare sa i te prezint....deh dupa atata amar de ani are pe cineva cara stie sa ,,foloseste'' papilele gustative pentru fericirea celor de langa ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...