Sari la conținut

Suzuki gsxr 750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 283
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai aveti grije ca profesionisti ca voi mor cei mai multi , ei zic ca stiu si gonesc la blana si pac mai da cate unu cu gatu sub el , eu nu doresc nimanui asa ceva da cand ai increderea prea mare tocmai atunci se intampla , dupa acea te uiti din cer si zici daca as mai trai odata nas mai zice niciodata ca le am , au murit ei motociclisti mai experimentati ca noi toti la un loc (marco simonceli acum vro doi ani si mult mai multi , lista e mare )

Acum inteleg si eu , profesore , de ce iti este greu cu intretinerea la motocicleta : tu abia intelegi romaneste ! Tu singur te-ai infundat in chestia asta ! Cum poti sa sustii ca la doua luni rupi mobra pe curba cu 250 km / h , in conditiile in care 90 % din forumisti isi pierd jumatate din viata prin gropile tarii ? Neuronul tau chiar nu sesizeaza nimic ? Tu ori esti pe etnobotanice de ceva vreme si ai hardul prajit ori esti pe etnobotanice si esti in curs sa-ti prajesti hardul . Daca ai face asta la o gradinita , da , ar fi ok . O face omul de dragul copiilor ! Pe dracu ar fi ok ! Ar aparea copii care isi vor dori sa mearga precum persoana in cauza si . . . ar muri . A , news flash : ai si un suporter , mai nou . Probabil ca alt pilot de mare viitor . No , amu chiar mi-o sarit tandara ! Vinde motorul cat esti viu ca nu au net in ceruri si acolo sigur te vei intalni cu multi care chiar au stiut sa mearga si iar te faci de mirul . . . cerului !

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mutati topicul la fun please.

Done! :)

 

Si desenati autorului o harta cum sa ajunga acolo.

Sa speram ca se descurca cat e inca link de redirectare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema cea mai mare este că daca asemenea motoare ajung pe mainile tuturor oligofrenilor analfabeti din ultimele hoituri de locuri din ţara asta, merg cu ele in bataie de joc,nu fac veci schimb de consumabile sau cine stie ce porcarii baga odata la 100 ani(cineva zicea de motul 300v,voi chiar credeti ca stie ce e aia sau cu se mananca? ) dau cu ele de pamant si dupa le leaga cu "sarma" si le vand de noi bo$$...imi e sincer foarte milă de maşinariile astea..create cu pasiune si maiestrie de catre inginerii din tara Soarelui Rasare..........Mercy for their souls!

Editat de MZRider18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu il mai imbarligati ma pe baiat, ca nu stiti voi.

 


Hai ca te invat io cum faci ungerea bine: Iei 3 kg untura si il pui pe foc intr-o oala. (3,2 kg daca vrei sa ungi si lantul). Topesti bine. Arunci 2-3 "nuci" de sapun de casa (asta e pt curatarea motorului) si amesteci.

Desfaci busonul de ulei , cu grija torni in motor. ce ramane, bagi in rezervor pentru ungere + curatare injectoare. Daca ti se pare ca e prea subtire amestecul (presupun ca stii ce consistenta are un 5w40 , si stii ca tie iti trebuie un 10w40 poate chiar un 15w50 ca e cald) pui 4-5 linguri de faina si amesteci cu grija sa nu faca cocoloase. Ce sintetic, ce dublu ester. Mergem pe eco aicisa.

 

 

Succes!

 

 

P.s: am auzit ca cel mai bine merge cu lubrifiant de pe prezervativele "Zoro" dar nu am incercat pentru ca dureaza mult sa le "mulgi" :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti se pare ca e prea subtire amestecul (presupun ca stii ce consistenta are un 5w40

 

 

Succes!

 

 

P.s: am auzit ca cel mai bine merge cu lubrifiant de pe prezervativele "Zoro" dar nu am incercat pentru ca dureaza mult sa le "mulgi" :crack: :crack: :crack:

Putin mai explicit , te rog . A vrut sa spuna ca 5W40 este oleaca mai subtire ca albusul de ou !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu ou de gaina de orsicare.

Tre sa fie de 750 pe injectie cu cloaca Akrapovic :crack: :crack:

 

 

This is soooooooooo fun :crack:

Editat de Piff
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut greseala sa citesc comment-uri lasate la pozele lui de pe facebook. Trist...inca speram sa fie un topic facut la caterinca , se pare ca-s mai multi ca el si se complimenteaza unul pe celalalt.

 

Ma simt de parca cineva mi-ar fi violat pasiunea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut greseala sa citesc comment-uri lasate la pozele lui de pe facebook. Trist...inca speram sa fie un topic facut la caterinca , se pare ca-s mai multi ca el si se complimenteaza unul pe celalalt.

 

Ma simt de parca cineva mi-ar fi violat pasiunea ...

 

Pe facebook nu intru ca-mi moare pisica de ras . Oricat de aberant pare acest topic , imi este groaza de realitatea ce ne inconjoara , de multe ori fara sa avem habar ! Omul asta in nepasarea lui , pe langa faptul ca se poate intinde ca mucii pe asfalt are toate sansele sa mi ia pe cineva cu el . Cu riscul sa repet , dar baiatul ala are probleme grave la mansarda . Batranii zic ca cine se aseamana se aduna . . . Amu si noi ne-am adunat pe forum , dar din pasiune ptr chestii putin mai serioase , spre . Oricum eu n-o sa recunosc ca am mintea subreda . . . .

P.S : topicul de mai jos , mi-a starnit alta suspiciune : or fi neamuri ?

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot din categoria "Bulbuceni Reising" , varianta care chiar nu are nevoie de ulei :)))))

 

post-45510-0-50666900-1375455606_thumb.jpg

Editat de cry_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot din categoria "Bulbuceni Reising" , varianta care chiar nu are nevoie de ulei :)))))

 

attachicon.gifimages.jpg

asta e doar de pista. nu e street legal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :10:

 

Eu cred ca a pierdut un pariu si e nevoit sa se faca de ras.. Sau vreun invidios de vecin de pe la el din sat ii face reclama proasta pe forum.. Ca deh, el n-are asa "mo'cicleta faina".. :crack:

 

 

Am facut greseala sa citesc comment-uri lasate la pozele lui de pe facebook. Trist...inca speram sa fie un topic facut la caterinca , se pare ca-s mai multi ca el si se complimenteaza unul pe celalalt.

 

Ma simt de parca cineva mi-ar fi violat pasiunea ...

acelasi lucru ....

omul e criminal....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa zici mersi ca tio dau de gata tu nu vreai , apropo azi ii scosei tot uleiu din ea si o turai 2 minute in blana , cartea spune ca rezista 3 min la turatie maxima fara ulei in ea , nu pati nimic , deci SUZUKI = marca tare

Un singur cuvant : MORI!

Din pacate , parintii mei au o problema financiara si nu imi mai pot lua motor acum , a-s face orice sa imi iau motor .. Si tu ? Ai avut bani sa-l iei , si acum il distrugi ca un retard .. Nu am cuvinte!

 

 

PS: Nu am postat pe acest topic pentru a ma plange , vroiam sa dau un exemplu.

Editat de WaR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa ia capatu la bord. ..dar doar cu bormaşina...a stai că nu ştie dastea ca Dacia 1310 . e ZUZUKI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand te gandesti ca noi radeam de ala 30 si de ani care mergea fara permis, cu mobra neinmatriculata, baut, cu pasagera minora neechipata -daca nu ma insel- si a facut accident ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand te gandesti ca noi radeam de ala 30 si de ani care mergea fara permis, cu mobra neinmatriculata, baut, cu pasagera minora neechipata -daca nu ma insel- si a facut accident ...

da ! ala care intrase in logan , statea jos nu avea treaba chill cu tigara in mana ! alt prost probabil era frateso lu taranoiu asta. Legat de pozele alea sunt mortale cu taranoiu ca sa nu mai zic de sfaturile colegului cum sa ingrijeasca motorul eu iti mai dau un sfat daca vrei sa dea rateuri pe toba mai ( haladite ) "sper sa intelegi" cuvantul ! daca nu exista google asa . . . baga niste nisip pe la busonul pe unde bagi uleiul de cartofi prajiti dai o cheie si dai asfalt uscat ! va fi ceva de genu POWER COMANDER ! asculta ca stiu ce zic. Succes

 

P.S INCEARCA SA ITI FACI TUTORIALE PE YOUTUBE SA STIM SI NOI CUM SA NE INGRIJIM BIBELOURILE !!!! ASTEPTAM VIDEOURILE TALE DOCTORE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radeti prieteni da cat stati voi sa butonati la leptop Kosty o arde pe afara cu mobra,Bravo lui,El a scris 2 posturi voi aveti timp de 100.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...