Sari la conținut

Yamaha YZF R6S


OnuAdrian
 Share

Postări Recomandate

Ai uitat sa precizezi ca motocicleta este adusa din America :P,eu am pus accesoriile pe ea,cat despre ulei eu zic sa te uiti in manual si sa pui ce ulei iti spune acolo.Catalizator nu are,pe americani nu ii intereseaza poluarea :))

Editat de ierdna_17fzr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca e tot gama Motul , poti pune un 300V, linistit...

300V e bun pentru circuit in momentul cand forjezi motorul la maxim sau pentru disperati de pacanele sau ture cu a 1 a in blana pe bulevarde.cel mai bun ulei de strada este 7100 de la motul.iar eu personal recomand Motorex top speed

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu am bagat ce ai pus si uh l-am cumparat sa ma folosesc de el nu de a1a blana:)) Oricum nota 10+ pentru motor si fostu proprietar



Pai eu am bagat ce ai pus si uh l-am cumparat sa ma folosesc de el nu de a1a blana:)) Oricum nota 10+ pentru motor si fostu proprietar

 

Sunt de acord cu tine:D,Motocicleta a fost a mea,cumparata pe la 10 000 km,tot eu am facut si modificarile,stiu exact ce ii place,uleiul Motorex ii mai bun :)

SI MOTOREX TOT 10W40 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc :D am facut un silencer nu mai suna... Benny2009 imi poti spune ce acte ai mai avut nevoie pentru al trece pe numele tau taxe ceva?

Pai trebuie:

La CEC taxa talon: 37lei

La primarie taxa inmatriculare: 60lei

La RAR autentificare si ITP-ul (daca nu il ai inca un an valabil parca): 200lei

La Politie numarul: 17lei la rand si cu 45lei in plus preferential :D

Sper ca nu am uitat nimic :D

 

P.S. Tu ti-ai facut silencer-ul? cum l-ai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost facut inainte ,, La-m luat de la altcineva..si l-am adaptat la mine ...l-am prins cu surub pot sa-l dau jos oricand o sa-ti fac o poza sa vezi despre ce este vorba:D



P.S. Tu ti-ai facut silencer-ul? cum l-ai facut?

Uite aici poza cum arata in toba nu l-am mai dat jos dar il dau luni sau marti si fac inca una sa vezi,,

5vre.jpg9q3u.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300V e bun pentru circuit in momentul cand forjezi motorul la maxim sau pentru disperati de pacanele sau ture cu a 1 a in blana pe bulevarde.cel mai bun ulei de strada este 7100 de la motul.iar eu personal recomand Motorex top speed

corect.in 2004 nici nu exista 300v si nu se stricau motoarele din cauza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da .. o bucata de teava sa intre pe toba si facut ca un guler sa astupe complet toba sudat de jur imprejur si dupaia prinzi cu surub de toba,,, l-am luat si eu de pe la cineva nu-l mai folosea dar asa l-a facut



Adaug la vanzare un saculetz SHARK pentru casca pretz cat vreti sa dai pe el!

t239.jpg55wl.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Modelul R6S (2006-2008) este acelasi cu 2003-2004. In 2006 au schimbat modelul de R6, dar au pastrat si vechiul model cu denumirea de "R6S" - si nu, nu vine cu furca USD, ci cu una normala.

 

 

http://www.motorcyclistonline.com/features/122_0905_yamaha_yzf_r6s/photo_01.html

http://www.yamaha-motorcycles.org/2006-yamaha-yzf-r6s-pictures-specs/

Din ce am citit eu R6S a fost numai pt america ... dar la baza este modelul 03-04 din restul lumii ... pe paginile date de tine la R6 `05 apare aceeasi poza ca la R6S `06 ... iar R6 `05 sigur a fost cu furca USD.... in America sa comercializat ca R6W si a fost ca an de fab 05-06 .... eu cred ca este o confuzie legata de continentul unde s-a comercializat ... spre ex in USA R46 apare ca an de fab 2006-2007 ... si iti spun sigur ca a fost fabricata numai si numai in 2005 in varianta de 125 Hp fata de 124,1 hp cat are R6 `05(diferenta fiind facuta de esapamentul termignoni).Asta stiu eu ... se poate sa ma insel dar eu asa am gasit pe pagini mult mai credibile fata de cele postate de tine .. uite cum arata R6 `05 pe pagina postata de tine.

Si ca o mare diferenta la cel dupa 2005 dimensiunile cauciucul fata a fost numai Tires/Front: 120/70-ZR17 (si la R6 actual este aceeasi dimensiune) iar la cele pana in 2004 (inclusiv) Tires/Front: 120/60-ZR17

http://www.yamaha-motorcycles.org/2005-yamaha-yzf-r6-pictures-specs/

Editat de calimero2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate-s la fel ..

 

R6S .. e R6 03-04.

 

R6S a fost facut in paralel cu R6 06-08 modelul nou ..

 

Daca te uiti la Kawasaki ... ZZR ul din 02 in sus de 600 ... e de fapt Zx6r din 2001 ... si tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...