Sari la conținut

Ce carte citesti?


Krimh
 Share

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea.

Am citit diverse topicuri pe site. Nu stiu daca cel propus, despre ce lecturezi momentan, exista deja pe forum. Sau unul cu acelasi subiect pus in discutie, dar denumit altfel. Nu se poate sa stai toata ziua numai cu mainile pe maneta sau in ulei ori pe tastatura. Daca ai citit ceva si crezi ca merita si atentia altora spune-le si lor. Poate faci si un upload daca ai cartea in word sau pdf.

Ma gandesc ca s-ar putea sa ramana topicul cu doar ce am scris eu... sa vedem.

 

Eu momentan citesc Viata ca o prada a lui M. Preda. Si tocmai am descarca Simbolul pierdut al lui D. Brown. Ca am auzit ca e buna cartea. Cum am gasit-o pe net si am descarcat-o fara s-o platesc, era "free" adica, o pun si aici.

 

Era sa uit: asfalt uscat!!! :)

Dan Brown - Simbolul pierdut 2.doc

Dan Brown - Simbolul pierdut.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Muntele marturisitor.Recomand e o carte grozava,despre temerarul Gavril Vatamaniuc care a luptat in munti Bucovinei impotriva comunistilor.In carte explica viata din munti si din inchisoare.

Un link cu intreaga carte.

http://www.procesulcomunismului.com/marturii/fonduri/vatamaniucg/muntele_marturisitor/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum citesc "the prison diaries" a lui Jeffrey Archer. Recomand orice carte a lui. Acum mai am un pic din ultima carte si cu asta am citit absolut tot ce a scris el. Bestial autor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu recitesc Soareci si oameni. E faina.

John Steinbeck - Soareci si oameni.zip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recitesc Michel Houllebecq - Posibilitatea unei insule. Recomand si Particulele elementare si Extinderea domeniului luptei, acelasi autor. Multumesc pentru upload-ul Dan Brown, cineva mi-a recomandat cartea si acum o voi citi in concediu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recitesc Michel Houllebecq - Posibilitatea unei insule. Recomand si Particulele elementare si Extinderea domeniului luptei, acelasi autor. Multumesc pentru upload-ul Dan Brown, cineva mi-a recomandat cartea si acum o voi citi in concediu.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gomorra. Cealalta mafie a italiei - Roberto Saviano (scriitorul condamnat la moarte de Camorra)

Condamnat la moarte de membrii camorrei, autorul este obligat sa traiasca pazit de politie douazeci si patru de ore din douazeci si patru si sa-si schimbe frecvent adresa pentru a-si pierde urmele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima carte citita: Razboinicii lui Hitler de Guido Knopp ... foarte bine documentata dupa parerea mea si ilustreaza obiectiv, mi-ar place sa cred, ceea ce a insemnat Wehrmacht-ul si strategii germani ai WW2 ... A nu se confunda Wehrmachtul cu ideologia nazista, Gestapo si SS-ul, care au ridicat si mentinut regimul nazist .. o recomand clor interesati de domeniu

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos ... dar cu ce le deschid? Au extensia mobi si nu le deschide nici office-ul nici wordpad-ul ...

Sunt carti electronice, se deschid cu amazon kindle dar se gasesc si emulatoare pentru windows.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de carti.Am si eu cateva sute de volume in format electronic, o sa caut o modaliate sa le pun la dispozitia doritorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt carti electronice, se deschid cu amazon kindle dar se gasesc si emulatoare pentru windows.

Eu sunt mai novice in ale calculatoarelor. Daca te rog frumos, poti sa imi dai un link catre un astfel de emulator? Sunt carti interesante in link-ul tau si as vrea sa le citesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am terminat Povestea celor 47 de ronini! era o treaba sa fi samurai si i ma framanta perceptia actuala a conceptului de loialitate

de aia japonia e unde e

 

tocmai am terminat Povestea celor 47 de ronini! era o treaba sa fi samurai si i ma framanta perceptia actuala a conceptului de loialitate

incearca shogun daca nu ai citit.

 

Merci de carti.Am si eu cateva sute de volume in format electronic, o sa caut o modaliate sa le pun la dispozitia doritorilor.

chiar te rog

 

momentan citesc Orizonturi rosii -Mihai Paceap

 

de aia japonia e unde e

 

incearca shogun daca nu ai citit.

 

chiar te rog

 

momentan citesc Orizonturi rosii -Mihai Paceap

Pacepa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...