Sari la conținut

GENUNCHERE - Totul despre


Postări Recomandate

Salutare,

 

au cam decedat Thor Force -urile pe care le am de vre-o 5 ani si a venit vremea sa-mi iau niste genunchere.

Poate cineva sa-mi recomande o genunchera ceva mai subtire in grosime sau eventual ceva "soft" cu care a avut o experienta placuta?

Stiu ceva orteze subtiri, dar nu prea ma incanta sa cheltui 1000 eur la acest capitol..

 

Numa bine!

 

Mark

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu-s de motocros, insa ca si idee de genunchere, astea mi-au fost foarte OK:

 

http://www.motorteam.ro/motociclete/echipamente-motociclete?product_id=331&filter=169&sort=p.price&order=ASC

 

De cativa ani le am si-s ... ca noi :)

Au fost cazute de doua ori, iar plasa e inca intacta

Editat de razvan.fitiila
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

au cam decedat Thor Force -urile pe care le am de vre-o 5 ani si a venit vremea sa-mi iau niste genunchere.

Poate cineva sa-mi recomande o genunchera ceva mai subtire in grosime sau eventual ceva "soft" cu care a avut o experienta placuta?

Stiu ceva orteze subtiri, dar nu prea ma incanta sa cheltui 1000 eur la acest capitol..

 

Numa bine!

 

Mark

tot Thor Force dar noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/345 care le am eu sunt aproximativ ca si modelul de link, si sunt deja intrat in al doilea sezon de cazaturi cu ele si prezinta doar zgarieturi, mentionez ca le port peste pantaloni desi am avut recomandare calda de la colegi sa le bag pe interior . Eu cand le-am luat am dat 60 de lei pe ele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dainese knee v = 220 lei

Unde sunt 220? Saptamana trecuta am dat un telefon la Dual Motors si erau 250.

http://www.motociclete.com.ro/magazin/protectii-dainese/genunchere-knee-v.html

Sunt foarte bune, are sotia o pereche, probabil o sa-mi iau si eu (de fapt sa-i cumpar ei unele noi si sa le iau pe ale ei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Numa bine!

 

Mark

Daca iti iei tot thor force, vezi ca gasesti destul de ieftin daca sapi un pic (eu mi-am luat de la moto-gear, 337.64 lei acum). Sunt diferente de pret foarte mari la produsul asta, la noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu`i stres dud . Pentru tipi cu genunchere daca tot recomandati dati si un link- de unde va luati voi mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In liga asta de pret Thor-urile nu au adversar. Chiar daca mie mi se par putin deranjante blalamalele alea din lateral ( care mananca si din pantaloni), mi se pare ca vin cel mai bine pe picior si ofera cea mai buna protectie din ce am probat. Am si niste niste EVS Strata insa sunt mult mai proaste si nu stau deloc fix.

Thor-urile eu le-am cumparat din Anglia, si cu tot cu trasnport au ajuns la un pret mult mai bun decat scorurile care erau la vremea aceea in RO (acum circa 2 ani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thor Force la 300 ron in Bucuresti - cumparat astazi o pereche de la Razvan (metricmotion).

Din pacate o sa le schimb saptamana viitoare cu o alta pereche L/XL, astea de azi (S/M) imi vin un pic cam cam strans chiar si pe sub pantaloni..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

din pacate pt mine am ajuns la orteze abia dupa ce mi-am terminat ligamentele. Eu sunt multumit de combinatia orteze medicale + genunchere de plastic. Asta ar fi o varianta cost-efective in plus mai poti purta ortezele si la alte sporturi (ex. ski)

http://www.tehnica-medicala.ro/products/Genunchiera-stabilizatoare.html

+

http://accesorii-moto.ro/product_info.php/cPath/28_34/products_id/443

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

puteti masura genuncherele. nu-mi dau seama daca mi-ar fi bune. sunt interesat. multumesc. lasa-ti si un contact



m-am interesat un pic si imi sunt bune L-XL. nu am picioarele groase. lasa-ti mail la trigonul@gmail.com sau telefon 0742168099 sa mai vorbim detalii. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thor Force la 300 ron in Bucuresti - cumparat astazi o pereche de la Razvan (metricmotion).

Din pacate o sa le schimb saptamana viitoare cu o alta pereche L/XL, astea de azi (S/M) imi vin un pic cam cam strans chiar si pe sub pantaloni..

multumesc de informatie. intradevar, cel mai bun pret pt aceste genunchiere..din ce am vazut eu. recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand genunchiere Thor Force, marime L/XL purtate dar in stare foarte buna - 50 Eur



vand genunchiere Thor Force, marime L/XL purtate dar in stare foarte buna - 50 Eur

s-au dat deja!

post-54751-0-86411900-1381129233_thumb.jpg

Editat de aurelro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thor Force mda astea par sa stea bine pe picior dar cum e cu protectia la genunchi pare sa fie doar un material nu ceva solid ca un plasti adica daca dai pe o piarta ascutita cu genunghiul care e verdictul praf sau la plastic chiar daca se sparge nu se sparge piciorul sa nu intra prea rau ... intreb si eu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thor Force mda astea par sa stea bine pe picior dar cum e cu protectia la genunchi pare sa fie doar un material nu ceva solid ca un plasti adica daca dai pe o piarta ascutita cu genunghiul care e verdictul praf sau la plastic chiar daca se sparge nu se sparge piciorul sa nu intra prea rau ... intreb si eu .

sub material e un plastic destul de dur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • l.u.v changed the title to GENUNCHERE - Totul despre

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...