Sari la conținut

Accident dorobanti perla


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

Riderul este oki, motocicleta putin sifonata dar nimic iremediabil ! Mai multe detalii despre cum s-a intamplat nu am aflat ! Am stat de vb cu el pentru cateva minute , este oki, nimic rupt doar julit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lumea o arde off-topic.

deci ce sa intamplat ?

 

De ce spui asta?

 

Fratilor!! Va mai suportati asa ?? Deci nu pot sa cred , la orice dar orice s-ar intampla peste tot dai de oameni dinastia destepti asa ..dar atat de destepti incat ei chiar le stiu pe toate . Frate daca si la asta aveti de comentat care erea echipat cat de cat inseamna ca voi chiar ati luat-o razna . Scuzati si off topicul meu dar nu ma pot abtine . Deci in primul rand nici nu aveti idee ce s-a intamplat acolo si comentati fara rost iar in al doilea rand mai terminati cu toate polemicile astea cu moarte conversarilor si tot felul , ca nu e nimeni mai presus . Io , da umblu si in pantaloni scurti ...vre-o problema , da , am adidasi , deocamdata nu conversi , strang bani si am sa imi iau , ca sa aveti ce sa vb voi aici . Mai bine ati face ceva mai constructiv daca tot sunteti atat de buni .

Sorry off-topic .

Sper ca e ok riderul .

 

Stai asa, ca si aici e o discutie... de care adidasi? Ce dot?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off :

Stai asa, ca si aici e o discutie... de care adidasi? Ce dot?

:lool:

Da corect,ai dreptate,bine spus.Si asta ar trebui analizat.

 

In alta ordine de idei,pt cei care chiar iau in serios aceste discutii interminabile de pe acest topic :

 

Mai baieti,da voi alta treaba n-aveti?

O da unu pe-o dunga si altul pune 2 poze pe-aci si corul sacalilor se aduna :"da uite ca avea doar geaca,daca avea si pantaloni la geaca,acum nu mai avea bandaj,da dc are adidasi si nu sidi vertigo corsa?

Da uite cauciucul mai avea 2mm pana la martori si dot '09,aa,clar,de asta a cazut.Plus ca nu a exersat tehnici de franare,mi-a spus mie un prieten care il cunoaste."

Lasati draq omu' in pace,a cazut,arata ok,isi da pansamentul jos,isi repara motoreta si aia e.Ce atata despicarea firului in paispe.

Din cati motociclisti cunosc,20% daca poarta un echipament adecvat.Si as zice ca asta e procentul general.Bai,dar aci pe forum,toata lumea poarta echipament pana-n dinti si pe deasupra mai si dadacesc pe cate unul care se ridica cu gura.In concluzie,cineva mananca foarte multrahat.

 

Nu stiu daca a observat cineva,e foarte haioasa faza,atunci cand mai face unul cate un accident si omul e in full gear si accidentul e la viteza mica si nu prea sunt urmari decat de ordin mecanic : parca sunt toti dezamagiti :crack:.Sunt toti asa blazati,sacalii,adulmeca,nimic juicy,mai incearca unul sa muste : "VITEZA?" "da ce dot avea pe cauciuc",i se da un raspuns nesatisfacator (cauciuc nou sau ceva),pff,apare o urma de speranta : "avea pasagera? (pitzy pe tocuri,rujata,cu casca neprinsa coresp,etc),nu?nici pasagera n-avea?baa,ce trist asta,si cu echipament si fara pasagera pitzty,a si respectat regulile de circ,plictiseala mare,asta a cazut degeaba,nimic picant.Si discutia se termina rapid,in 2 pagini.

 

Singura exceptie e atunci cand face unul GRAVA eroare de a mere pe o Yamaha (R6/R1).Atunci au material,cred ca isi freaca mainile inainte de a incepe sa tasteze.

Iarasi incepe eterna fobie a semi-doctilor si semi-motociclistilor de 2000km facuti pe an inspre si dinspre terase si restul in casa in fata monitorului dand sfaturi celor care au luat carnet cu 6 luni in urma lor : "r6 si r1 sunt moartea.Oricine se urca pe asa ceva e nebun,inconstient,are un deathwish.Am auzit ca si numai daca le turezi peste 10.000 poti sa mori pe loc."In rest,gsx-r,zx-6r,600rr,etc sunt ok "felicitari pt achizitie",etc.

Avand un creierash mic-mic,dar dorind sa epateze si sa-si etaleze cunostintele acumulate cu greu pe goagle si la discutiile la terase la suc (si in nici un caz adunate prin calarirea efectiva a motoretelor mai sus-amintite,pt ca,doh,sunt periculoase),acesti rideri constienti de riscul enorm la care se supun confratii lor ce se suie pe "bestiile" din Iwata,ii atentioneaza pe acestia "sa nu care cumva,sa ai grija,o sa mori,etc".

Inainte sa vorbiti despre un motor ar trebui sa-l calariti macar 2-3km.

Treziti-va oameni buni,si ganditi cu capul vostru,nu mai preluati niste lait-motive dintr-o parte si sa le aruncati in partea ailalta.E penibil.

 

Sustin si eu ideea colegului de a desfinta acest topic de accidente,sau eventual convertit intr-unul inchis,de anunturi de accidente,la care sa nu se permita replici.

Pt. ca astfel li s-ar lua painea de la gura analistilor si colcaitorilor prin mocirla care isi fac veacul pe aici.

 

Aa,am uitat,moarte consevarilor.

Urla prostia-n noi...

 


Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa vorbiti despre un motor ar trebui sa-l calariti macar 2-3km.

Cu o usoara completare la fraza de mai sus menita a evita neplaceri/topicuri noi si anume: "cu motorul oprit, impins din tastatura de niste prieteni de forum cel putin la fel de precauti/echipati".

Probabil un admin ar putea tria moralistii (am vazut ca sunt aprox aceiasi) pentru a ramane aici doar informatia bruta care sa fie de ajutor pentru cel cazut in pacat sau apropiatii lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balacareala se face pe orice forum. In schimb, educatie nu se face pe niciun fel de forum. Ce a scris Method e corect dar fara efect. Cine gandeste ca el scrie la obiect si apoi isi vede de treaba. Ceilalti nu se vor schimba dupa aceasta mica urecheala. Desi tare mi-as dori sa ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...