Sari la conținut

Halkidiki- Sithonia- Sarti 2013


Postări Recomandate

- frumos..... am fost si eu in Vurvuru si in Sarti.... ne-am plimbat peste tot. Am stat in vurvuru cum ai spus tu,era casa iar in spate aveam marea, este o zona linistita. In Sarti cand am fost am nimerit si am mancat la un grec, care a facut scoala la Cluj, vorbea romaneste, se mananca super acolo. Recomand zona, si nu este departe, cam 850 de km de la Bucuresti, pentru cine vrea distractie nu prea au ce face pe acolo, dupa 10 seara se cam lasa linistea peste tot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Grecia e mereu superba.

Pe motocicleta cred ca e si mai deosebit.

 

Ai trecut pe langa Serres nu?

Da, am trecut razant dar nu am fost la circuit. Am fost in 2010 cred cand am fost prima data in Thassos si am oprit, apoi in 2011 am fost chiar cu motoreta sa vad si eu cum e. Mi-a placut, e altceva fata de circuitele de kart de pe la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- frumos..... am fost si eu in Vurvuru si in Sarti.... ne-am plimbat peste tot. Am stat in vurvuru cum ai spus tu,era casa iar in spate aveam marea, este o zona linistita. In Sarti cand am fost am nimerit si am mancat la un grec, care a facut scoala la Cluj, vorbea romaneste, se mananca super acolo. Recomand zona, si nu este departe, cam 850 de km de la Bucuresti, pentru cine vrea distractie nu prea au ce face pe acolo, dupa 10 seara se cam lasa linistea peste tot :)

Corect, dar stiam ca nu mergem la distractie. Am inteles ca pe bratul Kasandra sunt multe discoteci, deci cei care cauta asta pot alege Kasandra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, dar stiam ca nu mergem la distractie. Am inteles ca pe bratul Kasandra sunt multe discoteci, deci cei care cauta asta pot alege Kasandra.

 

Asta am auzit si noi, am fost acolo , mai mult tineret ca sa zic, si diferenta era ca aveau muzica pe plaja ca sa zic asa... oricum m-as mai duce oricand . Am gasit o plaja acolo , un mic golfulet asa, super era.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte faine pozele. M-ai imbolnavit. :) Eu aveam in plan Bulgaria cu familia la inceputul lui septembrie, dar daca zici ca sunt asa ieftine cazarile in paradisul ala, incep sa ma gandesc la alte planuri. Ala micu' e cam mic pentru un drum asa lung, dar o suporta si el pentru fericirea lu' tac-su. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte faine pozele. M-ai imbolnavit. :) Eu aveam in plan Bulgaria cu familia la inceputul lui septembrie, dar daca zici ca sunt asa ieftine cazarile in paradisul ala, incep sa ma gandesc la alte planuri. Ala micu' e cam mic pentru un drum asa lung, dar o suporta si el pentru fericirea lu' tac-su. :))

O sa ma uit prin poze sa-ti dau niste adrese si numere de telefon de la cazari, sa suni/scrii sa vezi daca au disponibil.

Daca te plimbi si ai chef sa umbli sa vezi diverse plaje mai retrase pozele vor fi la fel de frumoase, daca doar stai in orasel gen Sarti ai plaje si privelisti mai normale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru excursie! Din pacate pe nevasta-mea nu pot s-o fac sa se suie pe motocicleta asa ca tre' sa plec cu amanta :)

 

Mai usor e sa te duci singurel si sa iti gasesti acolo amante...am vazut o droaie de fete care au venit by their own :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca am vazut pozele acum, dupa masa, ca altfel cred ca salivam pe tastatura. :D

Frumos concediu, bravo! Frumoase poze si peisajele de vis. Candva o sa ajung si eu in Grecia pt concediu, am fost o singura data la si langa Tesalonik, dar doar pe fuga.

Eu am fost in Bulgaria la mare, frumos si-acolo si ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, m-ai convins ! Dupa 5 septembrie plec 3-4 zile exact prin locurile alea.

Doar eu si femeia, fara copii, pe motor ... mi-am facut deja calculele ... 500euro imi sunt sufucienti ...

Sa vad ... ori primul week-end, ori al doilea, ori al treilea ... in functie de job ...

Sotia mea ti-a citit topicul si a decretat: ,, ... mergem si noi ! " ... si eu, daca zice nevasta ceva, nu comentez ! Ma conformez imediat ! :D

 

Asa ca multumesc ca mi-ai starnit nevasta, ca altfel singur ... nu pupam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Foarte tare! Oricum, eu zic ca n-o sa regretati. Drumul in schimb cred ca o sa i se para cam lung...dar nah,ajungi,te odihnesti, uiti de durerile de buci. :D

 

Petrica are mobra destul de confortabila pt pasager... pe ceva similar n-o fost probleme cu pasagerul pana in Sithonia pe varianta "drumul conteaza cat destinatia, doar sa ajung acolo cat sa prind apusul la o bere" ;)

 

@Petrica, daca ajungi in Sithonia - distractia mare pt mobra ta, chiar si cu pasager e un tur de peninsula pe principiul "daca vad drum care face stanga sau dreapta din soseaua principala o iau pe el"... n-o sa-ti para rau, pe plajele cele mai misto asa se ajunge... si spre "interior" sunt niste satuce faine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Petrica, daca ajungi in Sithonia - distractia mare pt mobra ta, chiar si cu pasager e un tur de peninsula pe principiul "daca vad drum care face stanga sau dreapta din soseaua principala o iau pe el"... n-o sa-ti para rau, pe plajele cele mai misto asa se ajunge... si spre "interior" sunt niste satuce faine.

... deja ma uit pe Google Maps dupa trasee ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de explorat, de exemplu acolo langa Khlimataria Beach sunt niste drumeaguri de pamant si uneori cate o limba de asfalt care se plimba pe dealurile de la malul marii, noi cautam o anume Hawaii Beach, trecuta pe harta ca fiind o plaja recomandata prin frumusetea ei. Am intrebat niste greci si nu stiau acest nume comercial, ei ii spuneau altfel acestei plaje, dar noi dupa ce am gasit Khlimataria nu am mai insistat.

 

Asa ca daca ai chef de explorat e de lucru pe acolo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred si eu ca e' de explorat p'acolo, insa nu pot abuza de rabdarea consoartei, altfel imi ia cheile de la mobra si ma tine la plaja in soare fara apa ... :mellow:

 

... eee, ... eu sa ajung acolo, ca mai vedem noi ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

foarte frumos,felicitari:)poti spune cat ai facut pe drum eu am fost cu masina si am facut 12 ore bucuresti -kalithea halkidiki,sfaturi cand ai plecat? unde te-ai oprit? mc. bafata

 

 

 

 

 

 

 

 

/index.php?/topic/695102-bucuresti-valea-oltului-turda-cluj-satu-mare/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos,felicitari:)poti spune cat ai facut pe drum eu am fost cu masina si am facut 12 ore bucuresti -kalithea halkidiki,sfaturi cand ai plecat? unde te-ai oprit? mc. bafata

 

 

 

 

 

 

 

 

/index.php?/topic/695102-bucuresti-valea-oltului-turda-cluj-satu-mare/

Am facut cam 11 ore pe drum, poate undeva spre 10h30 la dus, dar mie mi se pare ca am mers foarte tare ca sa scot timpul asta, ma asteptam sa ajung mai repede dar se pare ca nu ai cum. Poate doar daca prinzi liber peste tot.

 

La dus a fost liber pana la Sofia, am oprit prima data la Giurgiu la iesirea din tara, apoi inca o data undeva dupa Pleven am bagat benzina la un Shell ca nu stiam daca imi ajunge pana la Sofia benzina.

Apoi am oprit pe centura Sofiei, m-am grabit si am oprit la un Shell infect, trebuia sa mai astept 5 km si dadeam de multe OMV uri - asta pe centura din stanga Sofiei cum mergi spre Kulata-Grecia.

Urmatoarea oprire cu alimentare a fost la iesirea din Bulgaria, un pic inainte de iesire, la OMV-ul din Sandanski.

De acolo am mers intins prin Grecia, prin Serres, pe centura Salonicului, am alimentat in Nea Moudania, apoi directia Sithonia-Sarti.

 

La intors am vrut sa o iau exact pe acelasi drum dar bulgarii mi-au incurcat socotelile, m-au deviat la Sofia, am explicat un pic in primul post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...