Jump to content

motor pt incepatori

Recommended Posts

primu nu are peste 999 cmc? Eu vreau maxim 600 :)) apropo,ninja de 250 are ceva forta in el? Dadusem de unu relativ ieftin

Atunci ia-ti Hornet sau CB500 pentru fiabilitate..

Ar mai fi Ducati Monster 750 pentru sex appeal..

Edited by TM96UFO
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alegerea primului motor e ceva special, sau ar trebui sa fie, in viata ta de pui de motociclist. Fa-ti ceva prieteni (reali si nu virtuali) care se pricep si in care sa ai incredere si discuta cu ei despre mobre despre fenomen...documenteaza-te cand pui ochiu pe ceva fier, ce bube are din fabricatie sau unde exceleaza...nu fi copil copac! :alcy: Daca te hotarasti ca vrei moto de afara (si ai si banii necesari) ti-i recomand si eu pe Cosmin si pe Mary Biris.

Ne-a sters :) ! Hai la Sorin . O sa vezi acolo mobre . Poti sa-ti faci o idee . . . si altfel gandeste omul cu stomacul plin si cand o vezi cu ochii tai e altfel .

Azi nu cred ca pot,din pacate.si nici saptamana viitoare..futu-i! De ce va adunati doar odata pe saptamana? :)) oricum,vreau sa merg pe 31 la hooters la burnout day.mergeti si voi?

Va fi multa lume la astfel de evenimente :)

Poate pe langa toata "viziunea" ta despre motociclism in general si despre "statutul" tau de motociclist, ar ajuta sa citesti putin cele descrise in linkul de jos:

http://calatoriifestinalente.wordpress.com/2012/05/23/am-devenit-motociclist-oare-cat-mai-am-de-trait/

Poate pe langa toata "viziunea" ta despre motociclism in general si despre "statutul" tau de motociclist, ar ajuta sa citesti putin cele descrise in linkul de jos:

http://calatoriifestinalente.wordpress.com/2012/05/23/am-devenit-motociclist-oare-cat-mai-am-de-trait/

http://www.motor-zone.ro/forum/showthread.php?s=03dbd65a3ff9c606a6db09b2820110eb&t=683

mi-a placut si asta.e chiar foarte interesant si merita citit.(trecand cu vederea greselile gramaticale) e un super articol si toti cei de varsta mea ar trebui sa il citeasca..

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...