Jump to content

Cand va fi oare un service moto PROFI in cluj?

The Game
 Share

Recommended Posts

• Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nici gume n-am luat de la el, ca mie-mi plac proaspete, spre deosebire de telemea, care-mi place maturata...

Un set de gume am luat la Negrutza aia mica de la Marius Achim (Achimoto pe forum) din Hunedoara, caruia ii multumesc pe aceasta cale pentru pret si promptitudine.

Drum bun (ca sa il citez pe prietenul meu Marc)

L.E. Observa cineva diferenta intre "prieten", "amic", "simpla cunostinta", sau "PLM"...

te stiu de mult timp ,niciodata nu ai avut bani suficienti sa iti repari motorul la parametrii normali de funcionare...iti place sa adulmeci rahaturile altora.nu esti mai mult decat un prezervativ folosit..lasa oamenii in pace.caci nimeni nu o sa iti munceasca de gratis

ti-ai facut cont ca sa te poti ascunde...vad ca nu ma cunosti destul...cine o vb de bani? am platit tot cat au cerut..nu am negociat nimik...

esti ceva pui de zmeu banuiesc

Daaaa.... O sa primesc invitatii la MMA ca Yzu. Doar ca yo nu gust genul ala de distractie asa ca incerc de pe acum sa ma trag pe fese, astfel:

Amice Zoran,

Motocicleta pe care acum o detin, recte Neagra, este un Virago 535 cumparata de la Lori (Irol pe forum) si este adusa din Franta, nu din Germania. Si nu este adusa special pentru mine. Eu doar m-am nimerit acolo. Asta este cea cu numarul doi. Prima mea motocicleta a fost Virago 250 cumparata de la Lehel in 2009. Din cate stiu yo, nu a fost prin Germania vreodata.

O zi interesanta iti doresc.

Pam pam (ca sa il citez pe prietenul meu, Patrik)

Atunci te confund iti seamana numele.de uxitilazor

Stimate Marc. In continuare astept sa ne dam cu motorul pe un drum mai lung fara remorca fara nimic. Doar asa intr un drum comun. Avand in vedere ca anul acesta nu trebuie sa lucrez pt ca activele mele aduc apa la moara cat pt doua mori mari si moara de vand este alimentata si aia bine din vanturile dinspre Baci pot sa te insotesc la ori ce data si in ori ce directie. Doar vrea sa vad daca esti in stare de un drum de vreao 2000km sau numai vb e de tine ca esti mare motociclist.

ti-ai facut cont ca sa te poti ascunde...vad ca nu ma cunosti destul...cine o vb de bani? am platit tot cat au cerut..nu am negociat nimik...

esti ceva pui de zmeu banuiescnici nu vreau sa te cunosc mai bine.deja stiu cat te duce capul.si mai stiu ca vesnic esti fara bani.si faci reparatiile dincolo de ultima clipa.esti genul de client.,,cand l am adus la voi mergea.de atunci nu mai merge,,

eu am am zis ca sunt mare motociclism , un drum de 2000 de obicei il fac pe weekend .. vara asta am cam sarit din schema cu weekendurile pierdute (devin tatic) ...desii e posibil in septembrie sa vin pana acasa pe motor ..dar te anunt din timp daca e ..sper sa nu ma dezamagesti ca doar tu ai lansat provocarea

esti ceva pui de zmeu banuiescnici nu vreau sa te cunosc mai bine.deja stiu cat te duce capul.si mai stiu ca vesnic esti fara bani.si faci reparatiile dincolo de ultima clipa.esti genul de client.,,cand l am adus la voi mergea.de atunci nu mai merge,,

da ce imi esti tu mie contabil? ca stii cati bani am eu? cate imobile si firme am pe numele meu nu o avut neam de neamu tau ...zimi cine esti sa vad daca tu imi esti contabilu...ascundete dupa numele avb si comenteaza ca esti o gaina...

» Post actualizat in 15 Jun 2014 14:20

te-au angajat cei de la sf moto sa tot urlii aici..ti-ai facut contu amu cateva zile numa ca sa ce? te crezi ciumeg? zimi cine esti si te caut eu..nu treb sa depui tu efort ;)

» Post actualizat in 15 Jun 2014 14:29

eu am avut treaba cu sf moto service nu cu altcineva..deci va rog sa nu comentati inutil cei care va plictisiti

da ce imi esti tu mie contabil? ca stii cati bani am eu? cate imobile si firme am pe numele meu nu o avut neam de neamu tau ...zimi cine esti sa vad daca tu imi esti contabilu...ascundete dupa numele avb si comenteaza ca esti o gaina...

» Post actualizat in 15 Jun 2014 14:20

te-au angajat cei de la sf moto sa tot urlii aici..ti-ai facut contu amu cateva zile numa ca sa ce? te crezi ciumeg? zimi cine esti si te caut eu..nu treb sa depui tu efort ;)

» Post actualizat in 15 Jun 2014 14:29

eu am avut treaba cu sf moto service nu cu altcineva..deci va rog sa nu comentati inutil cei care va pli CAND O SA AI PERMIS PORTOCALIU.ITI SPUN CINE SANT.

Lsati inregistrarile video sa vorbeasca, atunci se va vedea care este vinovatul. De ce nu puneti clipurile videao-audio sa vedem care spune adevarul ???

Am sa fac un scurt rezumat sa vad daca eu am inteles bine ce s-a petrecut:

1. Vip merge la service cu motocicleta defecta
  2. Baietii fac constatarea si ii spun ce piese are nevoie sa-i repare motorul
  3. Vip vine cu piesele
  4. Baietii ii spun ca nu au timp in momentul acela sa lucreze la motorul lui
  5. Vip face scandal, probabil frustrat ca o persoana importanta ca el nu are prioritate fata de ceilalti muritori de rand cu motocicletele in service

In consecinta tot Vip se simnte nedreptatit, posteaza pe forum si ameninta.

Oare numai mie mi se pare ca undeva, in ce s-a intamplat, logica a luat-o razna.

P.S. Un citat relvant pentru discutia asta:

pe banii mei voi imi dansati nu eu voua

3. Vip vine cu piesele
  5. Vip face scandal, probabil frustrat ca o persoana importanta ca el nu are prioritate fata de ceilalti muritori de rand cu motocicletele in service

Oare numai mie mi se pare ca undeva, in ce s-a intamplat, logica a luat-o razna.

5.Baietii ii spun ca nu au timp nici peste 5 zile sa lege 5 fire si sa schimbe un filtru de aer.

6.Dupa ce ti-am mai reparat motoru la ei..ca si client...

7.Normal ca te enervezi....pt 5 fire sa astepti 5 zile ....cand ii afara soare si motoru iti sta in service pt 5 fire

» Post actualizat in 16 Jun 2014 11:46

Lsati inregistrarile video sa vorbeasca, atunci se va vedea care este vinovatul. De ce nu puneti clipurile videao-audio sa vedem care spune adevarul ???

Pt ca ei nu au nici o filmare..si chiar as vrea sa vad filmarea..sau sa posteze ei...numa din cate am inteles numa noaptea filmeaza camerele

Si si daca ar filma nu cred ca ar avea curaju sa il posteze...ca si-ar da alama pe fata AMAN2

Mihai draga, omul e nevinovat !!! Recunosc !!! De vina sunt parintii care n-au stiut la vremea respectiva cum se utilizeaza mijloacele contraceptive !!!

In rest lucrurile sunt simple : Pentru ce-a platit am lucrat corespunzator (anul trecut) , pentru ce n-a platit n-am lucrat, iar la final am luat decizia sa nici nu mai lucram nimic. De mentinat ca pentru demontat si constatare n-am pretins nici un leu.

In definitiv nu erau decat de legat 5 fire acolo ... ce rost mai avea sa-i luam si noi bani pe asa ceva?

Oricum Mihai draga, un personaj ca autoproclamatul Vipu' chiar nu merita pierdut timpul cu el. Pe vremuri a mai avut pe acilea un cont , care probabil a fost suspendat sau blocat tocmai pentru iesiri similare verbale.

Mugetele lui de pe forum chiar ma lasa rece. Si sunt convins ca cei care-l cunosc sunt total in asentimentul meu. Pentru cei care nu-l cunosc ... sa fie linistiti, nu au pierdut nimic.

Edited by SF Moto

Mihai draga, omul e nevinovat !!! Recunosc !!! De vina sunt parintii care n-au stiut la vremea respectiva cum se utilizeaza mijloacele contraceptive !!!

In rest lucrurile sunt simple : Pentru ce-a platit am lucrat corespunzator (anul trecut) , pentru ce n-a platit n-am lucrat, iar la final am luat decizia sa nici nu mai lucram nimic. De mentinat ca pentru demontat si constatare n-am pretins nici un leu.

In definitiv nu erau decat de legat 5 fire acolo ... ce rost mai avea sa-i luam si noi bani pe asa ceva?

Oricum Mihai draga, un personaj ca autoproclamatul Vipu' chiar nu merita pierdut timpul cu el. Pe vremuri a mai avut pe acilea un cont , care probabil a fost suspendat sau blocat tocmai pentru iesiri similare verbale.

Mugetele lui de pe forum chiar ma lasa rece. Si sunt convins ca cei care-l cunosc sunt total in asentimentul meu. Pentru cei care nu-l cunosc ... sa fie linistiti, nu au pierdut nimic.

auzi..daca pe mine nu mau crescut bine parintii..apoi pe tine cu alea 12 dosare penale ce sa mai zic? iti dai cu firma in cap din nou

si cine ti-o zis ca nu am vrut sa platesc pt alea 5 fire? dar nici sa astept 5 zile pt 5 fire

eu am am zis ca sunt mare motociclism , un drum de 2000 de obicei il fac pe weekend .. vara asta am cam sarit din schema cu weekendurile pierdute (devin tatic) ...desii e posibil in septembrie sa vin pana acasa pe motor ..dar te anunt din timp daca e ..sper sa nu ma dezamagesti ca doar tu ai lansat provocarea

Astept cu nerabdare. sa imi spui din timp saimi fac concediul de asa fel incat sa avem aceeasi drum inapoi.

» Post actualizat in 16 Jun 2014 19:22

3. Vip vine cu piesele

Eu am alt rezumat.

Vipu asculta cu interes ce ii este stricat pe motor

Are la el sau aduce pe loc un filtru care trebe schimbat (treaba de 5min pt un sevice)

Revine in cateva zile cu releul (nou sau second cum vrea el ca nu voi hotarati cum sa vrea el pe mobra lui)

Constata ca in 4-5 zile nu a fost timp sa se schimbe un filtru de aer la care se inspaimanta si zice in gandul lui. OFF OARE ATUNCI IN CATE ZILE APUCA SA IMI MONTEZE UN RELEU SI CARENELE INAPOI

La care negandit si asa mai dintr-o bucata de IRISAN ce e se intreaba de ce nu au avut timp de filtru de aer, DACA EL PE LOC COMANDA TREBUIA SA SE PREZINTE CU TALONUL CE A UITAT ACASA DIN GRESEALA, dupa care s-a si dus destul de repede.

iar fiind si el UNGUR NESUFERIT CA SI MINE prin vb "pe banii mei voi imi dansati nu eu voua" vroia sa spuna defap: NOI CLIENTII santem pt voi SERVICE si voi va platiti cheltuielile ca ne aveti pe noi si noi va platim serviciile. Poate ca omul sa exprimat gresit ca si eu cateodata dar esenta e una si sigura Clientul este pt Prestatorul de SERVICIU si nu invers. Numai ca , pana cand un service crede ca e dumnezeu pt toti clientii ca e el singurul si clientul depinde de el PANA ATUNCI are respectivul prestator de SERVICII BASINI IN CAP.

» Post actualizat in 16 Jun 2014 19:36

Acum im ipermit sa trag eu un rezumat:

1.Fara ca parintii lui sa intre in discutie cu ori ce incerci sa ii inveti cum, sau de ce nu au folosit mijloace contraceptive. Aici consider ca deja sari putin calul si te legi de una din poruncile de baza al lui ISUS care spunea INMULTITIVA. Dar scuza-ma am uitat ca tu esti dumnezeu al clujenilor. Si Dragon TECH pt care ai sari in fata trenului aste mana ta dreapta. Doar un singur lucru nu imi e inca clar. Si anume cand el posteaza in prealabil va consultati unul pe altul ce sa scrieiti si cum sa luati 1 persoana sub 2 FOCURI. Aici va demonstarti BILUTELE ce tari santeti 2 contra unul. Daca vb in favoarea lui VIP nu de aia vb ca mie f simpatic ci de aia ca am in mine GENETIC O CHESTIE si si din educatia de acasa CA DACA VAD UNUL mai slab ca mine sau unul mai slab maltratat de altul sa nu trec doar pe acolo neobservat ci sa intind o mana FARA sa astept ceva in recompensa.

2.Spuneai ceva mai sus ca "Pentru ce-a platit am lucrat corespunzator (anul trecut) , pentru ce n-a platit n-am lucrat," Doar DUMNEZEUL DIN TINE nu pretinde ca sa plateasca in prealabilul serviciilor facute?

3.Prin cuvantul MUGETUL sugerezi ca ar fi o VACA sau un BIVOL si consider ca este putin jignitor dar STIIIIU departe gandul de tine doar tu esti un tip bine educat.

» Post actualizat in 16 Jun 2014 19:41

Silviu draga, nu eu m.am laudat cu dosarele penela cate am...ci tu...daca ai recunoaste ai fii un domn adevarat... :-)

Si mie mia zis candva asta la CASA VIKINGILOR dar apoi mi-a explicat ca dosar penal poti sa ai 1000 alea sant doar dosare de urmarire penale. Si eu am avut unul cand au vrut sa ma incatuseze la BIROUL DE CARTE FUNCIARA SI CADASTRU. nu e mare branza niste functionari publici intocmesc niste dosare si cerceteaza dupa tine la care sa afle ca defapt esti nevinovat. Asta se numeste defat: DOSAR DE URMARIRE PENALA CU ACHITARE. (adica se constata ca nu esti vinovat si apoi esti ACHITAT , scos de sub urmarire penala si DOSARUL PENAL se inchide precum usa de la buda dupa ce iesi si ai lasat acolo in KHOLBAS mare maro. Dupa niste MUGETE daca erai constipat

» Post actualizat in 16 Jun 2014 19:53

Pe de alta parte de cand sant in EXIL din cartierul BACI , sau decand Calea Baciului imi este o zona interzisa, inconjurata de SARMA GHIMPATA, in A G O N I A mea am fost nevoit sa imi deschid propriul service de DRAGSTAR si ROCKET si sa imi fac singur lucrarile. (serviceul asteapta ori ce alt detinator al acestor 2 modele , marci pt servicii prestate de singurul mecanic din Cluj care are si diploma de mecanic si si TRAININGURI la YAMAHA, intamplator este tot un personaj DEPORTAT de Dnul Silviu) - Ce mica e lumea !!!

post-36287-0-46032200-1402948075_thumb.jpg

post-36287-0-91067700-1402948077_thumb.jpg

post-36287-0-06432400-1402948141_thumb.jpg

Stimabile Zoran, deja m-am obisnuit cu atitudinea ta ostila la adresa mea. Restrictionarea ta in service-ul nostru se datoreaza exclusiv atitudinii tale. Daca tu ai fi fost om cu noi in adevaratul sens al cuvantului, atunci si noi ne-am fi comportat ireprosabil cu tine. Daca ai fi facut vreun demers in vederea repararii situatiei, cu certitudine ca am fi raspuns pozitiv. Dar tu nu, o dai in continuare cu aceeasi tema. Ca atare, te tratam in continuare cu aceeasi toleranta si indiferenta . De fapt, consider cu tarie ca e pueril sa-ti raspundem atacurilor tale. Oricum te vei considera o victima a societatii, care nu reuseste sa te inteleaga. Ca atare mai bine nu-ti raspund punctual. Referitor la garajul tau, bafta in activitate.

Aici consider ca deja sari putin calul si te legi de una din poruncile de baza al lui ISUS care spunea INMULTITIVA.

:crack: :crack: :crack: Asta de unde ai luat-o, din revista "Turnul de veghe"?. Eu cred ca vorbea cu pestii: - INMULTITI-VA.

discutii de 2 lei. lasati oamenii sa munceasca . daca nu va convine schimbati service-ul si gata. nemultumiti si pasionati in sportul "aruncarea cu cacao" sunt o seama buna. spor la munca

Edited by green spider

Ontopic: eu cred ca o varianta buna in Cluj pt ce scrie in titlul topicului este COCMOTORS din Buna Ziua . Parerea mea e ca e ceva foarte profi, magazin de echipamente si accesorii, vanzari motorete si mai ales service. Asta pt cine vrea calitate...

Ca reclama, de cand se ocupa ei de motoreta mea , nu am avut niciun abandon technic, motocicleta mea a fost mereu perfecta, 50% din rezultatele mele sunt ale lor. De la mine doar cuvinte frumoase pt baietii de acolo !

Ontopic: eu cred ca o varianta buna in Cluj pt ce scrie in titlul topicului este COCMOTORS din Buna Ziua . Parerea mea e ca e ceva foarte profi, magazin de echipamente si accesorii, vanzari motorete si mai ales service. Asta pt cine vrea calitate...

Ca reclama, de cand se ocupa ei de motoreta mea , nu am avut niciun abandon technic, motocicleta mea a fost mereu perfecta, 50% din rezultatele mele sunt ale lor. De la mine doar cuvinte frumoase pt baietii de acolo !

trebuia si o discutie serioasa si mai ales pozitiva, ca de atata balabareala ne-am saturat.

Oameni buni, rezolvati-va probleme in privat si lasa-ti frustarile de orice fel. hai sa folosim forumul asta la ceva constructiv. nu ii concurs care ii mai mare si mai destept, dar ii concurs care il ajuta primul pe un confrate, daca vreti.

... nu ii concurs care ii mai mare si mai destept, dar ii concurs care il ajuta primul pe un confrate, daca vreti.

Numa asa afli ce " poame " sunt pe la diferitele " service uri " .