Jump to content

Cheta pt CIOABA?

Recommended Posts

• Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Copy/paste de pe antidotul.ro:

De cîteva zile, agenda publică este intoxicată de un nene pe nume Florin Cioabă. Situația lui Cioabă, autointitulatul rege al țiganilor, a ajuns chiar subiect de dispută la nivel înalt, între președintele țării și prim ministru. Imediat cum a făcut infarct Cioabă, televiziunile și-au schimbat din mers grila de programe și și-au îndreptat atenția către pacientul rromân aflat în Turcia. Iar astăzi, după ce Florin Cioabă a murit, s-a declanșat tsunami-ul mediatic. Numai pe Cartoon Network nu am văzut nimic despre moartea regelui Florin Cioabă, deși cred că ăsta era canalul tv cel mai indicat unde ar fi trebuit să apară decedatul, căci mai mult decît un personaj de desene animate nu a fost la viața lui.
De ce se agită lumea pentru că a murit un nene analfabet, care în viața lui nu a muncit decît cel mult la un ciorap? Lui Cioabă nu i-a plăcut cartea, nici măcar cartea de muncă! Dar și-a făcut case cu 34 de camere și 114 turnulețe, iar acum aud că va avea sicriu prevăzut cu aer condiționat. Păi, pentru un astfel de personaj se dau televiziunile din România peste cap?
Cioabă nu a fost asasinat pentru că milita pentru o cauză nobilă și nici nu a murit încercînd să salveze un copil de la înec, deci nu a făcut vreun act de eroism care să justifice mediatizarea lui post mortem. Marele rrege Florin Cioabă a murit pentru că a mîncat ca nehalitul ceafă de porc toată viața, s-a îngrășat ca o balenă, iar la nici 60 de ani grăsimea a ajuns să îi sufoce inima. Și a făcut infract în Turcia, cînd se afla în vacanță, evident, la un resort ultra-all-inclusive, unde putea să crape în el haleală și băutură în delapidare. Și a crăpat!

De cîteva zile, agenda publică este intoxicată de un nene pe nume Florin Cioabă. Situația lui Cioabă, autointitulatul rege al țiganilor, a ajuns chiar subiect de dispută la nivel înalt, între președintele țării și prim ministru. Imediat cum a făcut infarct Cioabă, televiziunile și-au schimbat din mers grila de programe și și-au îndreptat atenția către pacientul rromân aflat în Turcia. Iar astăzi, după ce Florin Cioabă a murit, s-a declanșat tsunami-ul mediatic. Numai pe Cartoon Network nu am văzut nimic despre moartea regelui Florin Cioabă, deși cred că ăsta era canalul tv cel mai indicat unde ar fi trebuit să apară decedatul, căci mai mult decît un personaj de desene animate nu a fost la viața lui.

De ce se agită lumea pentru că a murit un nene analfabet, care în viața lui nu a muncit decît cel mult la un ciorap? Lui Cioabă nu i-a plăcut cartea, nici măcar cartea de muncă! Dar și-a făcut case cu 34 de camere și 114 turnulețe, iar acum aud că va avea sicriu prevăzut cu aer condiționat. Păi, pentru un astfel de personaj se dau televiziunile din România peste cap?

Cioabă nu a fost asasinat pentru că milita pentru o cauză nobilă și nici nu a murit încercînd să salveze un copil de la înec, deci nu a făcut vreun act de eroism care să justifice mediatizarea lui post mortem. Marele rrege Florin Cioabă a murit pentru că a mîncat ca nehalitul ceafă de porc toată viața, s-a îngrășat ca o balenă, iar la nici 60 de ani grăsimea a ajuns să îi sufoce inima. Și a făcut infract în Turcia, cînd se afla în vacanță, evident, la un resort ultra-all-inclusive, unde putea să crape în el haleală și băutură în delapidare. Și a crăpat!

RASPUNS: INCULTURA+LIPSA DE SUBIECTE+BREAKING NEWS=LOVE

Oricum la noi pe la TV la orice post in general vezi numai ciori si manele..la ce te astepti...cred ca am dreptate cu zi decretata doliu national toate televiziunile pusca de stiri cu rancedu ala..

O sa vedem ca..peste 10 zile or sa toarne "copchi" ciorile sa il inlocuiasca...sa nu ii duca doru

Guest little wayne

Donez bani pentru cioaba doar daca e inmormantat in india si musai tre' sa fie insotit de supusi la inmormantare(poate nu se mai intorc)

Edited by little wayne

Multumesc autorului articolului!

cred ca am dreptate cu zi decretata doliu national toate televiziunile pusca de stiri cu rancedu ala.

Da, si cu coborarea drapelului in bezna!

sunt nenumarate cazuri de romani decedati din diverse motive, prin strainataturi, pentru care nimeni n-a miscat un deget; familii care au facut eforturi mari sa-si aduca mortu' acasa, macar, si s-au multumit cu asta... tupeul printisorului tigan intrece orice limita, insa e alimentat... se vor caca iar pe bunul simt (noi) asa cum s-au obisnuit s-o faca.

Trist pentru familia lor, dar mai trist pentru platitorii de impozite....

sunt nenumarate cazuri de romani decedati din diverse motive, prin strainataturi, pentru care nimeni n-a miscat un deget; familii care au facut eforturi mari sa-si aduca mortu' acasa, macar, si s-au multumit cu asta... tupeul printisorului tigan intrece orice limita, insa e alimentat... se vor caca iar pe bunul simt (noi) asa cum s-au obisnuit s-o faca.

Trist pentru familia lor, dar mai trist pentru platitorii de impozite....

True.

Am deschis televizoru si ghici ce? Baselu si proasta aia de ficasa EBA,numaru de inmatriculare de la dric le"declara" condoleanta familiei celui mort(Cioba...sigur asta o murit cand si-a mirosit sosetele)

Unde am ajuns...

Un TIGAN bun e un tigan mort ,ah stai ca asta mort ne costa mai mult decat unu viu....

+

Donez bani pentru cioaba doar daca e inmormantat in india si musai tre' sa fie insotit de supusi la inmormantare(poate nu se mai intorc)

Stai linistit ca se intorc astia...au invatat sa zboare...e in sangele lor..

Parca vad ca la urmatoru recensamant o sa fie mai multe ciori decat romani....or sa ceara si astia autonomie ca ungurii..PERFECT ASTA SI VREAU:

Le dam un judet intreg..ii bagam pe toti acolo si gata..stabilim granita..cu plata la IESIRE (platesc doar tiganii) de vreo 10k EURO ca ei atat sparg intr-o noapte in club,si le taiem APA+GAZ+SPITALE+CURENT...oricum nu au nevoie...ca traiesc astia si fara...A.sa nu uit...sa le cerem ajutoarele acrodate inapoi ..cu DOBANDA!!

si am rezolvat..gata si problema asta..

PS:Aceeasi metoda merge si la unguri daca or sa forteze nota

ca sa nu mai spun ca e de rasul lumii si spre jena/furia noastra, infratirea dintre famila "prezidentiala" si liderii castei care ne-au adus daune morale de-a lungul timpului in care am fi trebuit sa ne reabilitam ca natie.. ma refer strict la anii de dupa '89.. perioada ciudata, la draq! seamana cu ce-au trait batranii nostrii... mori degeaba la semafor cu legea in mana. Tragedia e ca, societatea, sau, ma rog, "lumea" , este hranita cu "paine si circ", mai mult circ, decat paine....

Rasistilor :crack:

Zona asta de forum era facuta pt actiuni caritabile ...se pare ca va bateti plua de ea. alt topic de "rahat" succes dupa nasu lu becali si visina tortionara ..

facem o cheta?

Sure.... La cati fanatici de'ai lui Base' sunt pe forum sunt sigur ca se va strange o suma impresionanta. Numai eu stiu vreo doi din Diaspora, cu suflet mare :crack:

Edited by Lancelot

Sure.... La cati fanatici de'ai lui Base' sunt pe forum sunt sigur ca se va strange o suma impresionanta. Numai eu stiu vreo doi din Diaspora, cu suflet mare :crack:

Bai..daca tot au atatia bani... mai bine decat sa le dea bani ciorilor mai bine sa dea bani celor care inca nu au trotineta;) sau capra sau cal sau cum naiba vreti sa le spuneti.

Sulfet mare?sau sufletu umflat de bere si mici..si sa nu uitam manele :))? oare?