Sari la conținut

Superglue pe rezervor/sa si portierele masinii


Postări Recomandate

Obisnuiam sa facem asemenea lucruri la servici, intre colegi, cu incuietorile dulapurilor, si ne amuzam copios.

S-a incercat cu aproape orice era de incercat, doar spartul lacatului ramanea solutia.

La incuietoare de la masina e putin mai dificil, oricum nu doresc nimanui asa ceva. Cel putin nu la masina si la butucul casei. :tempted:

Editat de alecscosmi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incearca sa il dai jos de pe masina si sa il lasi o vreme in ceva solutie de genul: lichid de frana, decarburol, solutii de curatare puternice, etc. Dat fiind ca e din metal si nu are ce sa strice, gen elemente de plastic topite, nu cred ca ar strica sa incerci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cu acetona, dar trebuie rabdare. Bagi cheia in acetona si o introduci in butuc. Repeti procesul pana intra complet si se poate roti cheia.

Te poti ajuta si de o seringa cu care sa introduci acetona in butuc, dupa care sa introduci cheia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amatori aia care au facut gluma...

Acid se baga în yale nu superglue.

 

http://www.supergluecorp.com/?q=zap/zap-z-7-debonder

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pipi de fata mare. E greu de găsit in ziua de azi dar desface pana si sudura.

Am auzit idei de ajungi sa te sinucizi...

On topic: vezi ca exista un spray care dizolva superglue, special pt așa ceva, e drept ca am uitat ce marca si cum ii spune. Dai cu ăla si se dizolva singur... Apa fiarta... pfff. Pipi, bă, pipiiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e adevar si in treaba cu apa fiarta, superglue rezista pana la 80 grade :)

Daca distrugerea ialei era singua varianta dadeau faliment o gramada de entitati cand eram in liceu. Dar omu de servici stia sa bage cheia si sa foloseasca un ciocan mic pt a sparge superglue de acolo.

 

Putin mai eficient e superglue + scobitori sau bete de chibrit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rylalex Ai grija ce fel de "acetona" folosesti, pentru ca solutia aia de dizolvat lacul de unghii e foarte diluata. Daca vrei sa incerci cu acetona, iti trimit eu acetona industriala daca nu ai de unde din alta parte sa faci rost ... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de oferta linox, dar sunt in italia. Se pare ca sora mea nu e singura victima. Aproape toate masinile de pe acea strada au fost superglue`ite. Cred ca infractorul este ZIDU, pentru ca se vede si un bat de chibrit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...