Sari la conținut

Duminica 25.08.2013 traseu soft enduro Creasta Baiului


patraullea
 Share

Postări Recomandate

tura la o zi, plecarea de dimineata pe ruta Bucuresti - Ploiesti - Busteni - sus pe creasta - Valea Doftanei si retur

track-ul pt. partea de off-road aici

momentan sunt eu si Bogdan (Honda TA600, BMW GS650)

daca e cineva interesat, e binevenit


imagini din traseu aici

Editat de patraullea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa-ti faci o idee despre cum arata, arunca o privire pe al doilea link

ma astept sa fie pietris, bolovanis, crashbarurile sunt al naibii de binevenite, acum doua saptamani 1 coleg a scapat de 5 ori Transalpul la urcare pe Strategica, sper sa nu dam de pasaje ca urcarea aia :)

se va merge destul de incet a 1-a, max a 2-a

zone cu urcare in ac de par, sleauri, balti

peisajele si aerul de sus insa, vor merita chinul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce misto ar fi , dar sincer nu vreau sa dau de pamant BMW-ul, ca nu am nici barii in jurul motorului, mas fi bagat daca aveam ce trebuie pe mobra, acolo este bun un KTM ca este mai usor si se strecoara mai bine pe drum cu multe capcane, aveti sau nu va pasa de capre pe un traseu care o poti scapa usor motoru deoarece sunt si grele , si BMW, cat si Transalpul, eu stiu ca am un Transalp la serviciu cu care ma deplasez la diverse firme si este animal mai inalt fata de BMW, dar curaj ce sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) pai continutul articolului tocmai infirma stirea precum ca s-a asfaltat in zona, stire falsa care a fost de altfel preluata rapid de presa on-line

Editat de patraullea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa arata in primavara,

urcare haotica dinspre Valea Doftanei, coborarea prin Azuga apoi divagatii pe aceiasi tema ca de, era ziua prea lunga!

partea asfaltata este legatura dintre Cuibu Dorului si Piatra Arsa ( DJ 713 daca nu ma insel)

Editat de SUN_83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahha, ce tare :)

pomii aia or mai fi pe acolo ?

 

(presimt c-o sa spunem cateva rugaciuni duminica; oricum avand in vedere ca e a 7-a zi, vor fi la tanc...)

 

Daca primiti si un freewind cred ca ma bag si eu.

pai drumul ai vazut cum arata, mai multe maini la ridicat, tras & impins prind bine, asa ca ne vedem duminica dimineata,

7:15 pe DN1, partea dreapta, la Academia de Politie, unde se planteaza bicicleta roz de la Prima Evadare

Editat de patraullea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...