Sari la conținut

Modificari Aprilia Area51


Robyb
 Share

Postări Recomandate

in primul rand asta e scuterul (de acu cateva zile) img1235lj7.th.jpg

 

am avut un kit Polini 70cc pe el , dar era cam forjat deja + ca am avut ceva probleme cu el . mi-am comandat un kit nou e de la Minarelli " H2O Evolution" DR picture003wa7.th.jpg

 

l'am montat zilele astea piston segmenti si toate cele img1232er1.th.jpg

 

azi am fost sa vopsesc gentile ( in alb) inca nu am apucat sa pun poze , maine ma duc sa dau comanda la ceva stikere cu APRILIA si AREA 51

 

o sa dau jos toate carenele si o sa le vopsesc si alea ....o sa revin cu poze cand mai fac ceva

 

inca 2 poze cu motorasul

img1236kp7.th.jpg

img1238ma4.th.jpg

 

 

.....wish me luck :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acuma

 

kit sport --4.5 mil

cauciuc 80 lei

vopsele ~ 10 euro (deocamdata)

stikere 5 dolari 1 metru patrat ( cu designul meu)

 

+ alte minunatii .....bujie ,ulei ,diluant , solutie de curatat cam 1 mil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar 4,5 mil kitul ?

aveai restul pieselor dinainte (ambreiaj, role, curea...) ? adik doar pe cilindru si piston ai dat 4,5 mil ?

 

ce a venit in cutie aia a costat 4.5 mil .... am pus poza sus

 

da normal ca aveam restu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il vrei tu ? ;) si io cu ce ma plimb pana in vara ? :lol:

 

Las ca deocamdata vine iarna, nu te plimbi. Pana la vara (cel tarziu) facem noi cumva sa ai si tu mobra.

 

daca n-are mari defecte optice nu are rost sa-l vopsesti..... mai bine ii dai un polish serios :banana: si e ca nou.

 

Scooterul arata bine, e intretinut, si acum ca i-a pus motor nou e gata de drum. Are vopseaua putin dusa in jurul rezervorului. Dar Roby vrea sa-l faca reising :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am vopsit geanata fata in alb , am pus cauciuc nou , duminica fac geanta spate ,tre sa soseasca si celalt cauciuc . poze pun maine , sau in week-end cu ce am mai facut la el ;)

 

ms ms Radu , acu ma chinui cu rodajul ...inca nu e gata de drum ....imi manca benzina de rupe :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am vopsit geanata fata in alb , am pus cauciuc nou , duminica fac geanta spate ,tre sa soseasca si celalt cauciuc . poze pun maine , sau in week-end cu ce am mai facut la el ;)

 

ms ms Radu , acu ma chinui cu rodajul ...inca nu e gata de drum ....imi manca benzina de rupe :burnout:

 

Bai asta, imi dezvalui identitatea :D Cred ca-ti consuma mai mult pentru ca e in rodaj.

 

Baga o data poze nu tot face gargara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
rectific: ce fel de ulei ii puneai?

probabil cel care a initiat topicul acu 2 ani nici nu mai bantuie pe aici,deci nu are cum sa raspunda...asta este o mare problema cu topicurile dezgropate de pe vremea lui Baiazid....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil cel care a initiat topicul acu 2 ani nici nu mai bantuie pe aici,deci nu are cum sa raspunda...asta este o mare problema cu topicurile dezgropate de pe vremea lui Baiazid....

Poate vine Baiazid acuma :disappointed:)

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...