Jump to content

Recommended Posts

Salutare baieti ! Mi-am luat si eu A-ul curand si sunt interesat sa imi fac rost de un motor. E cineva pe la Severin care se ocupa cu asa ceva ? Ori pe forum , ori sa cunoasteti careva vreo persoana de genu ? Multumesc anticipat.

cauta ce motor iti place pe bikeshop , tocmai.ro , mercador , tunning si vezi daca gasesti ceva care sa iti placa . apoi suni persoana respectiva si vezi cum sta treaba . mult succes

asta am facut deja..dar as vrea sa merg la cineva care are mai multe..intelegi ?

mai multe motoare , sau ce? daca vrein sa vezi mai multe motoare vezi care sunt alea prioritare , ia pe cineva care cunoaste cu tine si apoi mergeti sa vedeti cum sta treaba , e mai bine sa ai de unde alege .

Motoare sunt suficiente, pe masura buzunarelor. Trrebuie sa fii mai concret in ceea ce iti doresti : speed, naked, touring, etc , in ce suma maxima sa se incadreze, alte pretentii, etc. Daca Resita nu iti e departe, lasa-mi un PM.

Bafta!

1. cry_ss aduce chestii foarte misto, ai putea sa il contactezi si sa purtati o discutie.

2. cauta pe probike pe cosmin si marilena (sau marinela) biris. http://www.pro-bike.ro/forums/topic/56092-moto-la-comanda-fara-avans/page-6 (am cautat eu pana la urma). Mi-a parut tare rau ca nu am luat moto de la ei anul trecut.

Restul iti mai pot recomanda.

1. cry_ss aduce chestii foarte misto, ai putea sa il contactezi si sa purtati o discutie.

2. cauta pe probike pe cosmin si marilena (sau marinela) biris. http://www.pro-bike.ro/forums/topic/56092-moto-la-comanda-fara-avans/page-6 (am cautat eu pana la urma). Mi-a parut tare rau ca nu am luat moto de la ei anul trecut.

Restul iti mai pot recomanda.

biris asta de unde e ? eu pot sa merg langa timisoara sau langa severin in apropiere, ca nu am masina..

In bugetul tau te incadrezi la un CBR F2 sau un Hornet. Ar mai fi variante FZR600, ER-5,SV600 sau poate cu noroc un GSXR600 pana in 98. Recomand primele 2,sau ultimul din cele enumerate. Aici intervine gustul,pretentiile,pozitia in sa,etc.

Din ce am eu pe moment nu te incadrezi la niciunul,deocamdata, si cred ca gasesti la pretul respectiv si in tara,in judetele apropiate de tine.

Ca sa te lamuresti exact de modelele respective cel mai bine e sa cauti la tine in oras, socializezi cu baietii, vezi cu ce se mananca motoarele, eventual test drive scurt.

La cumparare ia un mecanic sau pe cineva cat de cat avizat. In mia aia de euro poti sa treci cu vederea micile aspecte optice sau cazaturi minore si sa te axezi pe partea de ciclistica/motor/cutie.

Cos/Mari aduc motoare de incredere. Stiu asta din surse verificate, cativa clienti ai mei nu puteam sa ii onorez din anumite criterii si i-am indrumat spre ei (chiar daca era "concurenta", insa stiam ca sunt de cuvant,plus ca avusesem colaborari anterioare) si nu au regretat. Biris e in jud Bihor, zona Oradea.

Bafta!

Ca si completare : daca esti incepator si ai inca retineri fata de moto, una din bunele investitii e o pereche de crashpad-uri. ;)

Edited by cry_ss