Sari la conținut

Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

BMW R65LS

Coburi laterali BMW, geanta de rezervor.

 

TUV 2015, 25.000 km reali.

Recent adus din Germania, numerele de tranzit rosii inca valabile.

 

Varianta de 50 CP.

 

post-882-0-60554300-1377421013_thumb.jpg

 

post-882-0-08123800-1377421040_thumb.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vanzarea propriu-zisa nu este neaparat un scop in sine.

Este mai degraba un alt prilej de un nou drum si o "noua" motocicleta...

Tot clasica, bineinteles.

 

Cred ca un R 100 CS sau un R90S s-ar potrivi de minune in colectie...

 

La multi kilometri frumosi!

 

Motocicleta este fabricata in 1982

dupa proiectul vestitului inginer designer german Hans Muth

cel care a desenat in epoca si celebrul Suzuki Katana 750.

 

Acest BMW R65LS are acum autentificarea si verificarea tehnica RAR valabila pana in 2015.

 

Permiteti-mi o scurta amintire din Arad

datorata motociclistului Adrian Negru

prilej cu care il salut cu prietenie si pe aceasta cale:

"...In primul rind doresc sa-mi cer scuze pt ca va trimit pozele cu o mica intirziere...
Daca ar trebui sa o descriu pe scurt intalnirea noastra as spune ca a fost inedita, emotionanta si plina de inspiratie!
Partea inedita a fost surpriza extrem de placuta de a intilni o persoana care te-a inspirat pe parcursul timpului, dar pe care ai vazut-o numai in poze sau ai citit articolele despre calatoriile cu moto pe care le-a scris...
A fost emotionant sa stau de vorba cu "batrinul" motociclist si mi-a facut o placere deosebita ...asta pt ca este o persoana plina de viata care isi traieste viata prin pasiunea pe care o manifesta pt motociclete si nu numai...cind spunem ca ne place "sa motociclim" nu ne referim doar la mersul cu motocicleta, ci la mult mai mult...calatoriile si aventurile cu moto sint o parte din ceea ce presupune motociclismul...experientele prin care treci...situatiile neastetate care pot apare pe parcurs...placerea de a explora locuri noi si de a-ti face noi prieteni...si multe altele de acest fel...
Cit despre partea de inspiratie...aici cred ca putem fi cu totii de acord ca avem nevoie de inspiratie in fiecare moment din viata noastra...este usor de inteles de ce...inspiratia ne face sa visam...sa ne imaginam cum putem sa transpunem un vis in realitate...si cred ca cel mai important...sa indraznim sa ne gindim la acel "what if"... ;)
In final, as dori sa ii multumesc "batrinului" motociclist Dan Nastase si sa-l inspir sa continue sa scrie cum a facut-o si pina acum, cu multa pasiune, ca sa ne inspire in continuare pe toti!"...
post-882-0-00599400-1378026427_thumb.jpgpost-882-0-39605500-1378026528_thumb.jpgpost-882-0-19643600-1378026549_thumb.jpgpost-882-0-35991200-1378026579_thumb.jpg
post-882-0-55289000-1379236820_thumb.jpgpost-882-0-99407000-1379236840_thumb.jpg


post-882-0-24164100-1381478511_thumb.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, te salut cu toata stima..arata ff bine motocicleta ta...si te prinde bine aerul ei vintage..la multi km!...sanatos si voios...ma bucur pt tine..vad ca ti ai mai revenit din ''letargie''.:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu te salut asemenea, Jeane!

Multumesc pentru cuvintele frumoase.

Pentru mine... dupa 63 de ani de viata dintre care 45 de ani de motociclism... "letargia" de care zici...

se traduce in "tensiune in instalatie" si probleme cu "pompa de benzina"...

Vreau nu vreau... in aceste conditii... ma iscriu cu brio in clubul "vintage"...

Sa auzim numai de bine,

La multi kilometri frumosi!

 

moto.gif


Un pret?

Acum 3.000 de euro.

 

post-882-0-54235100-1382699309_thumb.jpg

 

La multi kilometri frumosi!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...