Sari la conținut

Problema gs500f


bgd.321
 Share

Postări Recomandate

Salut ! Am un gs500f si consuma enorm de mult. Adica am mers 230 de km si deja sunt pe rezerva. Mentionez ca acul de la turometru trepideaza si l`am reglat de la carburator sa tina relantiul la 2000 de turatii minim, deoarece sub 2000 parca se chinuie motorul. E normal? Trebuie sa calibrez carburatorul? Ajutor? ;d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Am un gs500f si consuma enorm de mult. Adica am mers 230 de km si deja sunt pe rezerva. Mentionez ca acul de la turometru trepideaza si l`am reglat de la carburator sa tina relantiul la 2000 de turatii minim, deoarece sub 2000 parca se chinuie motorul. E normal? Trebuie sa calibrez carburatorul? Ajutor? ;d

 

pai de cat e rezervorul la gs? parca 20 de litri, asta inseamna sub 5% cu tot cu rezerva. daca scadem si rezerva... daca i-ai facut si in oras eu as zice ca e foarte ok! :) pentru "trepidatii" :)))) du-te la un mecanic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consuma enorm de mult. In conditii de mers pana la 6 mii de ture



Ai doua carburatoare. Du motoreta la un mecanic, sa iti curete/regleze/sincronizeze carburatoarele si schimba si filtrul de aer cu ocazia asta...e o sansa mare ca el sa poarte o parte din vina.

Asa voi face, mersi !

Editat de bgd.321
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista clar probleme cu carburatia

dar cel mai bine da o fuga le service si te lamuresc baietii

Am motorul in service de azi dim, m`au sunat acum si mi`au zis ca filtrul de aer trebuie schimbat ca e imbacsit si bujiile de altfel. De carburatie nu mi`a zis nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai schimbat filtrele, uleiul, bujiile .. ultima oara? Adica... ai dus motorul la mecanic sa constate ca filtrul e imbacsit? :D Imi cer scuze, dar nu stii unde e filtrul de aer? Sa spunem ca la bujii e mai greu, printre carene, cu rezervor dat jos... na, hai, admitem. Dar filtru? Nu mirosea a benzina in spatele tau cand merteai? benzina NEarsa..?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai schimbat filtrele, uleiul, bujiile .. ultima oara? Adica... ai dus motorul la mecanic sa constate ca filtrul e imbacsit? :D Imi cer scuze, dar nu stii unde e filtrul de aer? Sa spunem ca la bujii e mai greu, printre carene, cu rezervor dat jos... na, hai, admitem. Dar filtru? Nu mirosea a benzina in spatele tau cand merteai? benzina NEarsa..?!

Motorul e nou, 8000 km. Il am de 2 saptamani. Nu stiu unde e filtrul de aer si da, mirosea a benzina nearsa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manual de utilizare .. eventual si alte manuale. e important sa stii unele lucruri ... chiar daca par niste abureli la prima vedere....in timp te vor ajuta! bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...