Sari la conținut

Accident CT - Mamaia


sorinm
 Share

Postări Recomandate

http://www.cugetliber.ro/stiri-eveniment-accident-mortal-la-iesirea-din-mamaia-catre-navodari-188676

 

Stie cineva mai multe ?



Au montat peste tot cocoase de limitare a vitezei in afara de nordul Mamaii. Politia rutiera a fost alungata din Mamaia de catre Mazare ca sa le faca loc garzilor personale, adica politiei locale, acum incep sa se simta efectele.



L.E. Si motociclistul a decedat. D-zeu sa-i ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am observat se pare ca motociclistul(cam 25 ani) venea din mamaia spre navodari, pietonul (un om de ~60 ani) a vrut sa traverseze pe trecere. Motociclistul l-a loviit din plin, si batranelul a murit in cateva minute. Motociclistul in coma a fost transportat la spital, nu avea acte la el, daca mai traieste inca nu stiu sigur. Motocicleta este o honda cbf500 albastra cu numarul CT- -CKI.



motocicleta se afla cam la 50m de trecerea de pietoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trecerea de pietoni este destul de greu de observat, e stearsa si nesemnalizata cu indicatoare rutiere, la 10-15 m de ea se afla intr-o curba un panou publicitar destul de luminos care iti cam ia ochii pe timp de noapte, o straduta din care se trezeste mereu cate-un prost sa-ti iasa in fata, eu mereu reduc viteza in zona aia

Editat de rylalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe comunitatea moto CT >>>>>>

 

"Motorul era un CBF de 500 cc"

 

"am fost acolo de la inceput pana la sfarsit , .....batranul a murit langa maine , in timp ce il feream de masini , deviam circulatia...... "

 

"cand a plecat spre spital ambulanta cu motociclistul era in coma dar il stabilizasera...am inteles ca avea deviatie grava de trahee, de la personalul ambulantei......"

 

"nu stiu frate , ti-am spus ca am plecat spre final , am fost acolo , eram cu un coleg , cand am oprit masina , tot politist si el , aman2 in timpul liber , .....praful de la impact inca era in aer......"

 

"batranul inca traia....dar a murit langa mine......il feream de masini....deviam circulatia...pana au venit echipele de interventie....... motociclistul respira , era inconstient , i-am scos casca si l-am lasat cu un altul sa aiba grija de el........

 

blestemata zona aia din dreptul vilei lui Laurentiu......vizibilitate redusa , esti orbit de reclamele luminoase si de la statia de microbuz..... pacat de ei.....15 m a fost proiectat batranul.....nu a avut nici o sannsa....... ...Dumnezeu sa il

 

odihneasca.... ......."

 

 

Dzeu sa'l odihneasca pe batran ... iar de motociclist ... poate maine mai multe detalii ... s'a auzit ca ar fi intrat in coma dar a decedat in ambulanta (info neverificata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum aud la antena ca si motociclistul a murit...

http://www.rtv.net/un-motociclist-si-un-pieton-s-au-omorat-reciproc-intr-un-accident-in-constanta-video_95690.html

Editat de Alex_450EXC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP. jurnalistii cu replicile standard - martorii spun ca avea viteza, nu s-au gasit urme de franare...nu pot sa faca si ei un articol ca lumea

 

http://www.rtv.net/un-motociclist-si-un-pieton-s-au-omorat-reciproc-intr-un-accident-in-constanta-video_95690.html

Editat de ciubix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

Offtopic : am mai patit pe strada ca reclame de astea agresive, cu schimbari bruste si puternice de luminozitate, amplasate evident in locuri cu maxima vizibilitate sa fure atentia de la trafic ( de fapt asta se urmareste, nu? asta e ideea, sa fie vazute). Le consider un pericol in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pietonii astia sunt praf. Nu zic ca a fost vina lui, ca era pe trecere saracul, dar casca dracu' ochii sa vezi daca vine vreun bou!!! Mentalitatea asta "sunt pe trecere, trebuie sa opreasca"! Si daca nu tin franele? Daca blocheaza rotile si vine sanie? Sau daca pur si simplu are viteza si nu are timp sa opreasca? Ce faci?! Mori ca prostu` . Imi pare rau, e clar vina motociclistului, dar nici pietonii n-au nicio cultura de trafic. Uneori vad chiar mame cu copii care trec pe trecere cu ochelari de cal. E groaznic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici 50 nu avea...asta-i clar...deci avea viteza, pentru ca a depasit maxima admisa. Cat a avut exact se va stabili in decursul anchetei, dar la cum arata accidentul si la faptul ca doua persoane au murit, eu zic ca avea cel putin la 100km/h. Faptul ca nu sunt urme de franare arata ca poate chiar nu l-a observat pe om pe trecere...

Ce urme de franare vrei la motocicleta? Incepatorii de obicei blocheaza spatele dar omul avea experienta pe motor.. o fi redus cat a putut. Este panoul ala publicitar care te si orbeste, si iti si acopera pietonii de pe partea dreapta. Daca pietonul era in spatele panoului publicitar, in momentul cand motociclistul a vazut pietonul era deja prea tarziu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca un automobilist mierlea un motociclist il injurati de toti sfintii. Acum cand un bou mierleste un batran pe trecere... condoleante amandurora. Ce ipocriti suntem.

 

Daca un automobilist mierlea un motociclist il injurati de toti sfintii. Acum cand un bou mierleste un batran pe trecere... condoleante amandurora. Ce ipocriti suntem.

 

 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi noaptea vreti adrenalina uitind ca exista batrini, oameni normali care-s surzi, orbi, ciini chiori si , sau surzi, obstacole nestiute, si dati vina pe niste panouri publicitare? Pacat.Credeti ca daca-l calca intr-o sectiune a drumului unde nu exista trecerea de pietoni, deznodamintul era altul?

 

Darwin awards. Degeaba va puneti xenoane, daca lipsesc conexiunile neuronale.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF: Ma intorcea spre hotel dintr-un club din Mamaia impreuna cu fratele meu. Era vreo 7 dimineata. Ma uit stanga dreapta nimic incep sa traversez cu el beti cum eram noi pe trecere. Aud masina din dreapta ma uit si ma opresc. Omu incetineste. Am inceput sa inaintez in timp ce se oprea sa ne acorde prioritate. Cand s-a oprit nu m-am mai uitat sa vad ce sa intampla si deodata aud un mare BUM. Din instict l-am apucat pe fratele meu de mana si l-am tras. Masina oprita l-a lovit cu oglinda peste mana(omu nu avea piciorul pe frana si nici in viteza nu era). Nu imi explic nici acum cum am facut asta dar daca nu o faceam era o posibilitate mare ca fratele meu sa pateasca ceva grav. Un bou intr-un BEMVEU cu 2 femei beat mort nu s-a mai uitat ca ala din fata a oprit si l-a luat in plin. In fine politie scandal ca nu am vrut sa-l las asa pe nemernic.

 

Ce am invatat din asta? BELITI OCHII cand traversati strada chiar daca sunteti pe trecerea de pietoni.

 

ON: Dumnezeu sa-l odihneasca pe batranel iar pentru motociclist ................ sper ca e intr-un loc mai bun. Odata a gresit si a platit pretul suprem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...BELITI OCHII cand traversati strada chiar daca sunteti pe trecerea de pietoni.

 

Asta trebuie sa fie reflex conditionat.

Plus ca n-ar strica si niste spoturi TV in loc de prostiile alea cu 2l de apa pe zi.

 

Viteza suficient de mare, o clipa de neatentie, pietonul si-a incredintat viata in mainile participantilor la trafic... si, iata ce-a iesit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...