Sari la conținut

Marc Marquez Fan Club 93


LucianU
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 650
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se pare ca Teribilul Marc a cazut in wup

Si asa speram sa iasa tot in pol ca sa rupa gura targului...



Felicitari pt cursa facuta si pt moralul ridicat de care a dat dovada MM

Cu siguranta anul acesta este al lui daca nu se intampla ceva mai grav de cat a patit acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Că e o speculație aiurea. MM a ajuns în MotoGP fiindcă Stoner n-a mai vrut. Iar Honda s-a rugat de el cîteva luni bune.

 

Teoretic, ar fi ajuns in MotoGP si cu Stoner pe pista, dar nu la echipa de uzina. Asa daca a plecat Stoner, s-a modificat si regulamentul special pentu Marquez ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Asa daca a plecat Stoner, s-a modificat si regulamentul special pentu Marquez ;)

 

Foarte bine au făcut. Mă uit la curse de prin 92 dar nu am mai văzut un talent similar lui Marquez. Nu știu dacă o să confirme sau nu sau ce o să facă în anii viitori dar, pînă acum, nimeni nu a fost la nivelul său în ceea ce privește talentul brut.

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu de prin 95 si sunt de aceeasi parere...dar poate daca acest regulament era facut ceva mai din timp poate se afirmau mai multe talente(?) in acest interval de timp...in rest sunt aproape sigur ca Lor,Marq si chiar si Ros ar mai fi pierdut ceva vreme pana sa confirme daca nu aveau avantajul sprijinului de uzina de la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

During the WUP crash incident, Marquez did not respond to yellow caution flags being displayed due to Cal Crutchlow’s crash on front of him and as a result Race Direction imposed two penalty points on the Repsol Honda rider’s record - which does not affect his championship points.

 

Sunt puncte de penalizare, nu i se scad puncte in campionat. E cum avem noi puncte pe permis.

Vezi pe clasamentul general ca are 233 de puncte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit si explicatia lor:

 

3.2.1 Definition and application of penalties
Warnings: can be made privately or publicly.
Penalty points: may be imposed by Race Direction on a rider
in any number from 1 to 10, points are
cumulative over one season. Automatic
sanctions apply to a rider accumulating
points as follows: 4 Points - Start the next
race from last grid position. 7 Points - Start
the next race from pit lane. 10 Points -
Disqualification from participation at the
next event (or from the race results if this
occurs at the last event of the season).
Points re-set to 0 after a rider reaches 10
points and serves a disqualification. Points
do not carry over to the following season.

 

regulamentul oficial

http://www.fim-live.com/fileadmin/alfresco/2013_GP_Regulations_updated_during_the_2013_season_%2826_August%29.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu neincetinitul la boxe e de inteles pentru oricine, dupa ce mergi cu 200-300 cateva ture bune cand ajungi sa incetinesti la 60 probabil iti vine sa mergi pe langa ea.

Eu unul asa as face, la linia aia as cobora de pe motocicleta si as impinge-o :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu neincetinitul la boxe e de inteles pentru oricine, dupa ce mergi cu 200-300 cateva ture bune cand ajungi sa incetinesti la 60 probabil iti vine sa mergi pe langa ea.

Eu unul asa as face, la linia aia as cobora de pe motocicleta si as impinge-o :D

 

Dar aia cînd l-a percutat pe Willairot și l-a băgat în spital, într-o sesiune de antrenamente care se încheiase și cu toți comisarii de pe margine agitînd steagurile că s-a terminat sesiunea ? Aia e de înțeles pentru cineva ? :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu neincetinitul la boxe e de inteles pentru oricine, dupa ce mergi cu 200-300 cateva ture bune cand ajungi sa incetinesti la 60 probabil iti vine sa mergi pe langa ea.

Eu unul asa as face, la linia aia as cobora de pe motocicleta si as impinge-o :D

e de inteles pentru cei cu motoare de strada

dar cei din motogp au launch control/speed limiter.

Care are mai multe setari, una dintre ele fiind cea de a limita viteza la 50 kmh.cand se intra la boxac

de obicei se trece pe modul respecti tocmai pentru a evita eventualele accidente,penalizari etc.se aude acel sunet distinctiv de vumvumvumvumvum :) practic opreste acceleratia

minutul 1:20

http://www.youtube.com/watch?v=QSW2vlMRmZY

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta i topicul lui BB, pe vine e cel cu Bautista :D))

 

MM e tare ca pilot, placubil prin declaratii dar ipocrit la capitolul caracter. Totusi, cel mai important este ca pe noi toti ne face sa zambim in timpul cursei :)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar aia cînd l-a percutat pe Willairot și l-a băgat în spital, într-o sesiune de antrenamente care se încheiase și cu toți comisarii de pe margine agitînd steagurile că s-a terminat sesiunea ? Aia e de înțeles pentru cineva ? :D

 

Nu mai stiu exact, asta a fost accidentul in urma caruia a ramas chior Marquez? Sau confund? Stiu ca s-a accidentat mai rau o data, si ziceau comentatorii ca vede dublu.

 

____

 

Edit: Se pare ca accidentul in urma caruia a avut probleme de vedere, a fost in antrenamente la Sepang. In clipul pus de tine, e la Phillip Island.

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta i topicul lui BB, pe vine e cel cu Bautista :D))

 

MM e tare ca pilot, placubil prin declaratii dar ipocrit la capitolul caracter. Totusi, cel mai important este ca pe noi toti ne face sa zambim in timpul cursei :)

 

Ba, eu ma intreb, in afara de prostii despre ducati, citesti si tu altceva? :D

 

Citeste interviul din Prosport cu Marc Marquez si ai sa vezi ca este cat se poate de cenzurat de ofiterul media de la Repsol. Nu zice el ce vrea, zice ce i se permite.

In anul de debut nu are voie sa declare ca este peste Pedrosa, ca isi doreste campionatul, s.a.m.d - de-aia zice el mereu ca nu se astepta, ca el nu voia sa castige da uite ca s-a nimerit, bla bla bla bla... de-aia pare ipocrit. De cate ori deschide pliscu are textu invatat de la tatuca Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...