Sari la conținut

Marc Marquez Fan Club 93


LucianU
 Share

Postări Recomandate

Anul trecut se adapta inca, sezonul asta a aratat ca e cu o clasa peste Lorenzo si Pedrosa. Dar ramane acelasi pilot lipsit de scrupule.

N-am fost printre cei care vad vreo superioritate semnificativa Honda, doar marginala.

 

"edit" incepi sa suni ca liviu, cu rafuielile astea. Niciodata nu mi-a parut un pilot slab Marquez, si chiar tu parca mentionai operatia nereusita suferita de Pedrosa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 652
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jignire? Nici vorba! Mi s-a parut amuzant cand am vazut poza, si toti erau cu 9 degete in sus :) . Frumos ar fi fost sa vina o poza asemanatoare de la Pedrosa si echipa lui, ca stiu ca 9fingers pe Dani il apreciaza cel mai mult.

 

Nu s-a suparat el Lorenzo cand castigase Rossi si arata spre carena lui Jorge: "99 - novantanove vittorie" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bibi, eu cred ca tu vezi mai mult ce vrei tu in posturile mele, si mai putin ce spun eu.

N-am luat-o deloc ca pe o jignire, si i-am raspuns in gluma ca nu-mi aleg eu fanii (ca MM si echipa lui de mecanici) ci ei ma aleg pe mine. Cum galeria lui se afiseaza cu numarul 93, galeria mea (din poza aia) s-ar afisa cu 9 degete . . .

Fii si tu mai bine dispus si poate n-o sa ti se mai para orice comentariu vreo ofensa.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jignire? Nici vorba! Mi s-a parut amuzant cand am vazut poza, si toti erau cu 9 degete in sus :) . Frumos ar fi fost sa vina o poza asemanatoare de la Pedrosa si echipa lui, ca stiu ca 9fingers pe Dani il apreciaza cel mai mult.

 

Nu s-a suparat el Lorenzo cand castigase Rossi si arata spre carena lui Jorge: "99 - novantanove vittorie" :D

O Sa fie amuzant ca pe sfârșitul sezonului o sa-si arate si degetele de la picioare. :D

» Post actualizat in 07 Aug 2014 13:06

In sfarsit, un clip vizionabil, nu ca pe pagina redbull.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nice

 

pe dracu!

 

Ce catel frumos ai fost, si ce javra ai ajuns... :rusinica:

 

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zair, potoleste-te, si Florin Digi Ion ti-a atras atentia ca esti dus cu capul.

Ce vrei tu de fapt?? Te plateste cineva sa ma defaimezi? Dani Pedrosa te plateste, Jorge Lorenzo? Rossi?? :o :O


» Post actualizat in 21 Aug 2014 07:58

p.s. - daca esti asa smecher te invit la doua ture de circuit sa vedem care-i mai bun.

Ca sa nu te simti prost o sa merg si eu cu un Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zair, potoleste-te, si Florin Digi Ion ti-a atras atentia ca esti dus cu capul.

Ce vrei tu de fapt?? Te plateste cineva sa ma defaimezi? Dani Pedrosa te plateste, Jorge Lorenzo? Rossi?? :o

 

M-ai prins!! Am luat de la ei sfaturi moto cu camata si acum trebuie sa le returnez valoarea inzecita ;)

 

p.s. - daca esti asa smecher te invit la doua ture de circuit sa vedem care-i mai bun.

Ca sa nu te simti prost o sa merg si eu cu un Ducati.

 

 

Sa vezi atunci ce destept te vei simtii!! Motocicleta aia te va pune sa gandesti de doua ori inainte sa faci o manevra, nu castiga singura titluri.. va scoate la suprafata adevarata valoare din tine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marquez e noul cadru pt honda :)

Se pare ca permite unghiuri de inclinare peste 60 °

Are nevoie de palpatoare pe tot bratul si umar :)

» Post actualizat in 21 Aug 2014 11:15

Marc Marquez has written off the prospect of racing in both MotoGP and Moto2 in Valencia’s final round in November.

 

Speculation has been rife that the dominant reigning world champion was seriously contemplating spicing up the season finale with a double race appearance.

 

The 21-year-old is likely to wrap up his second premier class crown well in advance of the final race on November 9, and had begun investigating the possibility to make a shock return to Moto2.

 

But the Spaniard, who won the 2012 Moto2 world title before embarking on a record-breaking career in MotoGP, said the chances of him doing both races in Valencia were only five per cent.

 

Marquez said: “I say there is a five per cent chance because I do not close the door completely. But it is virtually closed. It is something I would like to do in my dreams but right now it is impossible. And maybe Honda wouldn’t be so happy because Moto2 is a really tough class and you can be first or 20th. We can close this chapter because I won’t do it and I will focus only on MotoGP.”

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate asa inteleg si altii ca Marquez nu e vreun zeu care sa surmonteze mici neajunsuri ale motocicletei, si nici Honda nu e asa departe de Yamaha. La o oarecare problema (minora, din moment ce era totusi cel mai rapid cand facea un sprint) de set-up nici nu mai prinde podiumul, si nici un weekend intreg de ajustari nu le ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umblă vorbă că unghiul de înclinare la fază de mai jos a fost de 68 grade!

Asa zic si astia:

https://fr.cars.yahoo.com/nouveautes/incline-moto-gp-%C3%A0-68-degr%C3%A9s-nouveau-record-101021352.html

Am vazut intamplator articolul la iesirea din email.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt circotasi: e posibil sa fie o manevra de marketing, pariuri..., sau poate a testat ceva nou. nu cred ca trebuie sa va ambalati/bucurati aiurea. aveti rabdare. daca pedrosa a cistigat de ca nu putea si mm sa cistige? e mai bun pedrosa ca mm? sau daca cistigau cele 2 yamaha, mai ziceam ca poate au gresit ceva in setari....bla bla bla. dar atit timp cit pedrosa la injectat pe doctor si pe j.lo, eu cred ca puteam sa o faca si mm fara nici o problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt circotasi: e posibil sa fie o manevra de marketing, pariuri..., sau poate a testat ceva nou. nu cred ca trebuie sa va ambalati/bucurati aiurea. aveti rabdare. daca pedrosa a cistigat de ca nu putea si mm sa cistige? e mai bun pedrosa ca mm? sau daca cistigau cele 2 yamaha, mai ziceam ca poate au gresit ceva in setari....bla bla bla. dar atit timp cit pedrosa la injectat pe doctor si pe j.lo, eu cred ca puteam sa o faca si mm fara nici o problema...

Corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...spectacol ieftin pentru naivi, "adevaratii cunoscatori" de pe aici stiu bine ca a fost doar o cursa-blat :)

 

Lasand gluma deoparte: daca Lorenzo si Pedrosa erau la plus/minus 5 puncte in clasament fata de MM, nu se mai purta el cu atata "serenitate" prin paddock ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zair, potoleste-te, si Florin Digi Ion ti-a atras atentia ca esti dus cu capul.

Ce vrei tu de fapt?? Te plateste cineva sa ma defaimezi? Dani Pedrosa te plateste, Jorge Lorenzo? Rossi?? :o :O

» Post actualizat in 21 Aug 2014 07:58

 

p.s. - daca esti asa smecher te invit la doua ture de circuit sa vedem care-i mai bun.

Ca sa nu te simti prost o sa merg si eu cu un Ducati.

Accept ei "provovocarea"...ZaiR are altceva mai bun de făcut. ..ok???...nu vorbim de circuite în România. Editat de xvs650
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...