Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

vad ca rubrica de amckart e deschisa aici si e un topic continuu in care lumea se anunta si discuta in acelasi topic cam tot ce se petrece visavi de fabulosul circuit din nordul bucurestiului.

 

nu vad ce ar fi rau sa alaturam un topic asemanator dedicat circuitului din targu secuiesc. astfel incat sa se stie tot timpul care cum si cand pleaca acolo, si astfel poate se vor mai organiza iesirile. si de ce nu sa postam filmulete sa se discute si sa se certe lumea liber pe un singur topic. suna minunat.

 

cine mai uzeaza cauciucuri si pe alte circuite, prejmer, bacau etc sa aiba ambitia sa deschida un astfel de topic pentru ca din rezultatele celui dedicat amckart se pare ca nu e rau deloc sa avem un topic dedicat unui circuit anume si tot ce tine de acel circuit sa apara in acel topic nu in alte 100...

 

ca sa incep cu brio, anunt ca eu am sa plec pe skatkart in weekendul ce vine, respectiv 7/8 sept. daca mai exista doritori lasa-ti mesaj aici.

 

circuitul Skatkart arata asa:

post-67401-0-37180400-1378111071_thumb.jpg

Lungime - 1500 m

Latime - 8-10 m

Aderenta - cam de doua ori mai buna ca pe amckart

 

Targu Secuiesc se afla aici:

post-67401-0-53390900-1378111258_thumb.jpg

 

Mult succes!!

 

 

 

 



P.S. ca idee skatkart e de 2 ori mai lung/lat/aderent decat amckart (si cu asta nu vreau sa fac reclama proasta circuitului din bucuresti, dar asta este adevarul), iar pana la topirea ghetarilor, respectiv noua era glaciara cand vom beneficia de un adevarat circuit moto, respectiv adancata si targu mures, tin sa anunt ca targu secuiesc gazduieste cel mai mare si mai modern circuit de karturi la ora actuala in romania! poate cu asta trezesc un strop de curiozitate pentru *reisarii* ce nu au mai fost acolo pana acum! merita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ar fi misto daca ar face cineva un .jpg mai maricel in alb cu traseul acestui circuit. Ca sa vina cu foaia acolo si sa-si deseneze trase sau smilie-uri pe unde au picat, eventual sa-si denumeasca virajele.

Week-end-ul ce a trecut am avut parte de trei premiere pe acest circuit. Primul lowside, primul genunchi pe jos si primul cauciuc din care am scos atele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe 7-8 Septembrie nu este etapa de karting pe Skat Kart ?

Eu asa am inteles de aici : /index.php?/topic/701578-weekend-pe-circuitul-de-la-tg-secuiesc-13-15-septembrie/?p=3538540

Si mai zic si pe site-ul oficial : http://www.frk.com.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=267&Itemid=110

 

Sau este timp si pentru motociclete ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi misto daca ar face cineva un .jpg mai maricel in alb cu traseul acestui circuit. Ca sa vina cu foaia acolo si sa-si deseneze trase sau smilie-uri pe unde au picat, eventual sa-si denumeasca virajele.

 

Week-end-ul ce a trecut am avut parte de trei premiere pe acest circuit. Primul lowside, primul genunchi pe jos si primul cauciuc din care am scos atele :)

Lowside, adica , chiar ai reusit sa cazi? Nasol. Tu te-ai lovit? Ca, asta-i mai important, sanatatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu programul lor, dar am sa sun si sa ma interesez daca e loc si de moto in weekend. daca nu se poate ramane totul stabilit pentru 13-15 sept cand mergem brigada mare! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu domnu' patron si mi-a spus ca s-a mutat competitia si week-end-ul 7-8 e liber. Domnu' patron fiind mustaciosul cu bicicleta aia smechera ce probabil a costat mai mult decat mobra mea :)

@JAGI

Eram prea aplecat pentru viteza cu care rulam si m-am tarsait un pic la viteza mica 30-40km/h. Ma doare schimbatorul ca l-am rupt dar, in rest, n-am patit nimic. M-am dat linistit inca o zi dupa eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum se mai discuta si aici iesirea moto pe skatkart va fi pe 13-15 sept. nu este exclus sa putem merge si pe 7-8 pentru ca am vorbit la circuit si se pare ca au mutat etapa de kart in bucuresti. astept un telefon sa vedem daca va putea fi cineva la circuit cat timp tot staful lor pleaca la bucuresti, astfel incat sa avem si noi acces pe pista.

 

asadar iesirea de pe 13-15 ramane batuta in cuie, cea de pe 7-8 inca asteapta un raspuns cu care voi veni indata ce primesc o confirmare.

 

succes!

Editat de neutrino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

odata cu lowside-ul si genunchil pe jos? si atele au fost cauza lowsideului sa inteleg? :P

Nu, nu, atele a doua zi si-au facut prezenta. O data cu lowside-ul evident ca am racait si genunchiul pe jos :D

 

Ah, si a patra premiera a fost ca am dat cu fundu' de pista :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost ok, eu ma tineam de mobra ca s-o opresc crezand ca am cum sa stavilesc 200kg ce se duc sanie spre exteriorul virajului si m-a tras dupa ea. Poti experimenta linistit numai sa nu te apuci sa tragi de frana si de gaz in acelasi timp :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ai accelerat brusc, a fugit spatele si ai facut poc. Primul meu accident (pe strada, la 2 saptamani dupa ce am luat permisul si fara echipament) a fost cam la fel, vroiam sa fac wheelie la iesirea din viraj si in loc sa ma duc in sus, am luat-o lateral. :))) Partea proasta e ca am inchis gazul si...n-am stiut ce m-a lovit cand am zburat peste motor in partea cealalta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am tras de gaz, am iesit prost din virajul de dreapta anterior si am incercat sa compensez aplecandu-ma prea mult pentru viteza cu care rulam. Am picat cam pe unde-i X-ul.

Tu ai facut highside pentru ca probabil roata fata nu era aliniata cu spatele cand ai atins solul cu ea si te-ai revarsat :D

post-68793-0-37012300-1378125636_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crbl, highsideul meu a inceput cu un lowside :)))

 

klux, de asemenea accident nu am auzit :)))

 

LE: ca sa nu spamez degeaba, merge cineva cu dubite/remorci la acest circuit? As vrea sa impart costurile de transport cu cineva :)

Editat de jinxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am tras de gaz, am iesit prost din virajul de dreapta anterior si am incercat sa compensez aplecandu-ma prea mult pentru viteza cu care rulam. Am picat cam pe unde-i X-ul.

 

Tu ai facut highside pentru ca probabil roata fata nu era aliniata cu spatele cand ai atins solul cu ea si te-ai revarsat :D

 

Cu virajul ala am avut si eu probleme, dar cand am vazut ca intru prea tare in el si nu il pot lua ca lumea, am preferat sa il tai pe iarba. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...