Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma bucur ca e toata lumea fericita si ca ati ajuns cu bine acasa. Insanatosire grabnica saian!

De la ora 3 ne-am imbarcat cu totii si au mai ramas alex cu bursi si tataita cu siner.

Weekendul a fost de vis, cel putin pentru mine a semnificat un timp foarte bun si o corectie zdravana la pozitie si odata cu ea si niste trase mai stabile :) ce sa zic... sunt mandru de mine, si nu! Nu sunt moldovean!! Cum zice un bun tovaras, am noroc ca am un moldovean langa mine : ))

Saptamana viitoare voi fi si eu acolo! Nu va las eu sa va faceti de cap singurei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eram acolo, a trecut si peste a mea. Dar ne-am uitat sa vedem daca s-a intamplat ceva si nu am vazut urme de ceva. Ai gasit tu zgarieturi noi pe ea?

mi`a taiat colantul pe partea stanga si mi`a dereglat maneta de ambreiaj, cand apasam ambreiajul calca pe butonul de flashuri - bine ca aveam motoreta impecabila

Editat de Hardcore23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hardcore, motoreta ta nu a patit mare lucru... atai sa vezi ce are a lui denis pe cadru...

 

Si apropo de corturi, cei ce vin cu ele luati aminte ca exista niste suruburi in asfalt care permit securizarea cortului. E cam nasol sa vezi ditamai cortu cum se rastoarna peste mobre, dube si oameni... bine ca nu a iesit mai nasol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ultima parte a zilei de ieri a fost numai cu ghinioane:

- Saian cu glezna luxata

- Roxana a ramas fara benzina

- Denis si Hardcore cu motoarele mangaiate de cort

- Septimiu si-a facut de cap cu monstru

- cineva cu GSX-R cu siguranta arsa

- Mentalist cu bumbul de la pedala de frana pierdut

- Eu cu manometru pierdut.

Dar sa vedem partea plina a paharului, nimic nu e grav si sa speram ca vom reveni cat mai curand posibil !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagati si voi niste linkuri cu poze, am vazut mai multi fotografi pe acolo!:D



 

Parca ultima parte a zilei de ieri a fost numai cu ghinioane:

- Saian cu glezna luxata

- Roxana a ramas fara benzina

.....

Aaaa, deci asta s-a intampla! Pai e de vina si "telefonu fara fir". Eu am auzit de la neutrino ca fata a cazut, am zis si eu mai departe lui saian, omu' s-a grabit sa se duca sa vada ce s-a intamplat si atunci si-a sucit glezna, nu pe motoreta,nu?

Daca serviciul de informatii era corect si am fi stiut toti ca doar a ramas fara benzina, nu a cazut, el nu s-ar mai fi grabit si totul era bine.

A fost victima stirilor eronate!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hardcore, motoreta ta nu a patit mare lucru... atai sa vezi ce are a lui denis pe cadru...

 

Si apropo de corturi, cei ce vin cu ele luati aminte ca exista niste suruburi in asfalt care permit securizarea cortului. E cam nasol sa vezi ditamai cortu cum se rastoarna peste mobre, dube si oameni... bine ca nu a iesit mai nasol!

nu conteaza ce a patit, nu am cazut eu cu ea si vine altu si mi`o darama in parcare si nu zice nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, nu a cazut de tot, a cazut peste a mea.

 

Nu puteam sa ma supar, ca oricum o pocnisem si eu pe partea pe care mi-a lovit-o a ta :))

 

Deja m-am apucat sa caut articole despre cum sa ma dau mai rapid :) Cica secretul ar fi sa ma inclin mai brusc si sa stau mai putin timp cu genunchiul pe jos ca sa pot sta mai mult drept si "in gaz". Abia astept sa mai exersez. Oricum, macar de data asta am invatat "the hard way" ce inseamna curba cu 2 apexuri si spre care ar trebui sa te orientezi. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza ce a patit, nu am cazut eu cu ea si vine altu si mi`o darama in parcare si nu zice nimic

bai imi pare rau de mobrele voastre,eu cand am vazut cortul ca vine spre noi m-am prins de el si l-am tinut pana au venit ceilalti,era sa imi iau un picior de fier in gura...de vina sunt cei cu cortul,nu cred ca si-au cerut scuze macar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce rezolva cu scuzele?se repara vreo mobra?poate data viitoare nu se mai doarme.chiar imi pare rau pentru ele.ma suparam si eu daca imi lovea batrana dar voi!

Per total a fost un week extraordinar cu oameni extraordinari si cu un oltean :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum au spus toti. Fara citeva mici incidente, a fost foarte frumos.

 

Ce m-a surprins, la modul cel mai placut, a fost entuziasmul si buna dispozitie. Faptul ca majoritatea a progresat foarte mult si safe in acelasi timp.

 

Numai eu am regresat in iesirea asta insa ma pregatesc corespunzator pentru urmatoarea :)

 

 

p.s. CMD, Saian, Jinxi, Septimiu, Gabi_papi ... va salut si mi-a parut bine de cunostinta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare domnilor eu mi-am cerut scuze pentru cortul ala cand s-a intamplat dar era toata lumea prea suparata si... :( of.. eu si ceilalti doi muschetari fara cort ancorat ne cerem scuze inca odata ca sa nu creada lumea ca suntem nesimtiti - dupa ce am ajuns si am despachetat toate draciile si lucrurile am omis ancoratul cortului cum o faceam de obicei :( .

 

Nu vreau a supara pe nimeni dar mai spun inca una :).

 

Merg la curse de ceva vreme si cred ca ma pot pronunta intr-o privinta: linia alba din dreptul boxelor este acceptul tau ca ceea ce urmeaza este asumat si pe propria-ti raspundere. Pe circuit nu exista RCA, pe circuit nu te duci la cel care te-a lovit din spate si ii cei sa te despagubeasca.

and intri cu o motocicleta tipla in pista si te astepti sa pleci la fel acasa, inseamna ca nu dimensionezi corect in ce te bagi. depinzi de toti ceilalti de pe circuit si, nu in ultimul rand, depinzi si de tine. Repet, nu am spus asta cu nici un ton peiorativ, ci doar incerc sa va trag un semnal de alarma.

 

Dupa cum ati putut observa, mi-am lasat carenele de multe sute de euro acasa si am venit echipat astfel incat sa nu 'plang' daca patesc ceva - chair daca asta m-a costat doua ore de preparat motoreta. Prefer sa tavalesc niste carene de 450 euro decat sa fac pilav vreo 4500..

 

Exista ceva filmari?

Editat de Sinner-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru unii mersul pe circuit inseamna hobby nu neaparat racing! Nu am zis cu suparare dar cine bate drumu pe mobra vrea sa se intoarca cu ea acasa la fel. Cand vine vorba de race nu prea sunt corturi la mijloc. Sau culmea e ca atunci se ancoreaza.

Intamplarea s.a consumat si bine ca nu au fost pagube serioase.

Claie peste gramada, cum zicea si denis, am facut cu totii progrese vizibile si am plecat cu inima impacata. Hai cu poze si filmari care mai are bunavointa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine mersul pe circuit este de asemenea un hobby. nu ma plateste nimeni.

Cine bate drumul cu motocicleta pana la circuit si inapoi la domiciliu este un motoiclist care are tot dreptul sa spere ca poate ajunge acasa cu motoreta la fel cum a plecat - dar tine cont ca evenimentele rutiere sunt la fel de paguboase.
In momentul in care motociclistul patrunde intr-o arie competitionala, trebuie in mod automat sa isi asume riscurile, si, din pacate, nu este optional. Trebuie sa fiti constienti ca orice pista este un cadru fizic creat pentru competitii si ca acolo, in acel tarc nimeni nu raspunde pentru nimeni, iar cu totii isi asuma aceleasi riscuri. Motoare facute praf, accidentari, decese.

Nu putem fenta realitatea numai pentru ca este prea dura si repercusiunile ei pot crea disconfort, maturitatea in gandire inseamna constientizarea tuturor aspectelor implicate in actiunea intreprinsa.
Nu doreste nimeni raul nimanui, si eu am intrat pe pista cu gandul de a nu ma tavali, de a nu-mi forta nicio limita si de a incerca pe cat posibil sa ii menajez, sa nu ii deranjez pe cei mai lenti decat mine, uneori insa, e posibil sa nu ne iasa asa cum ne propunem pana la urma.

Pecum nu poti face sex cu un falus in incapacitate de erectie, la fel nu poti intra pe un circuit fara a-ti asuma eventualele incidente ce pot aparea.

 

Salut initiativa tuturor motociclistilor care vin la circuit, sper sa fie din ce in ce mai multi, dar, este important sa se cunoasca riscurile si mai ales aceasta asumare obligatorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a parut bine de cunostinta, sunteti super ok :)

Anca,Mia, asteptam link-ul cu pozele :D

 

Si mie mi-a parut bine, sper sa ne tot revedem! :D

 

N-am prea avut timp, stiu ca sunt datoare cu pozele si de weekendul asta, si de cel trecut. Sper in noaptea asta sa reusesc sa le urc pe net. Voiam sa le si aranjez un pic, dar e nevoie de timp pentru asta, asa ca cel mai probabil o sa vi le dau neprelucrate... Vad diseara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinner, pe principiul asta, pot sa te (vorba cuiva) iau la bataie cu toba incinsa, ca doar ai trecut de linia alba, deci e vina ta :))

nu ma poti lua la bataie cu toba incinsa pentru ca circuitul implica o competitie de alta natura, bataia se executa in ring nu pe circuite. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...