Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

ce am observat in trecut este faptul ca daca franezi in acele viraje se indreapta motocicleta si pierzi foarte mult timp

 

In general, daca frinezi in/pe curba iar motocicleta se indreapta inseamna ca ceva nu este in regula cu reglajul suspensiei, stilul de pilotaj nu este cel corect sau o combinatie intre cele doua. In mod normal, ampatamentul micsorindu-se, motocicleta inchide mai bine virajul cu frina actionata.

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trail braking ,trebuie sa invat si eu pentru viitor .

Am incercat in trecut dar e prea mult informatie pentru mine si asta ma sperie !

De pe filmare crezi ca aveam nevoie de frana inainte de virajele acelea 3? eu simt cand sunt pe motocicleta ca am nevoie de mai multa putere si mai multa viteza deci nu am de ce sa franez...

Mersi

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


» Post actualizat in 18 Aug 2016 09:35

De pe filmare crezi ca aveam nevoie de frana inainte de virajele acelea 3?

Mersi

 

Pe filmare se vede un mers frumos, lin si elegant dar fara agresivitate, atit pe accelerare cit si frinare.

 

Pentru un mers mai rapid trebuie accelerat mai devreme/agresiv iar frinarile trebuiesc impinse mai spre limita.

 


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,ieri am fost impreuna cu 6 prieteni la Skatkart si ne-am distrat de minune,vreme excelenta cu soare din plin si fara ploaie.

Am avut baieti incepatori in grup care au venit pentru prima data si au reusit sa mearga foarte bine 1:14-1:15 tur de tur cu o pozitie buna pe motocicleta ,baieti care au venit pentru a 2a oara si pe care Gagi a reusit sa-i traga la 1:11 constant fara fortari .

Intrarile au fost comune ca sa progreseze si cei incepatori,nu a fost nimeni pe circuit in afara de noi.

Recomand cu incredere Skatkart cand aveti timp liber,e un mediu foarte bun pentru antrenament.

Poze nu avem ,nu am avut timp pt asta ,am avut alte lucruri mai bune de facut ,scz si raman dator !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. 90% venim si noi (2 moto) pentru sâmbătă și duminică. Cat e intrarea pe zi? Știe cineva ceva cazare unde sa fie safe să lăsăm moto pe remorca? Am găsit ceva pe booking, dar e mai bine să mergem la sigur :))

» Post actualizat in 07 Sep 2016 19:41

Weekendul trecut a fost ceva etapa de karting.. As vrea să merg sâmbătă. mai e vreun doritor?

» Post actualizat in 07 Sep 2016 19:41

Weekendul trecut a fost ceva etapa de karting.. As vrea să merg sâmbătă. mai e vreun doritor?

» Post actualizat in 10 Sep 2016 06:56

Eu am ajuns :)

Editat de mihai_virusd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

te rog sa ne scuzi,daca tu postezi si esti de fiecare data ultimul care a postat nu se updateaza si nu vedem noutatile ,asteptam sa ne spui cum a fost !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns :)

in astfel de cazuri, roaga PM un coleg sa posteze oarece pe acel topic unde vrei sa scrii, si tu ai avut ultimul post

astfel postarea ta va aparea ca una noua, va aparea in new content, si va fi vizibila pt toti ce urmaresc topicul respectiv

deci si noi vom fi la zi ;)

(actualizarile nu apar ca si noutati, si astfel trec neobservate de colegii care urmaresc topicul doar daca apare postare noua..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu realizasem... N-am experienta multa pe forumuri :)

 

O fost foarte frumos. Cred ca au fost si 32-34 de grade in weekend-ul acela. Am fost doar eu cu prietena mea (eu cu moto) si un copil cu echipa (tata si un mecanic) cu un kart.

 

N-am mai fost la Targu Secuiesc din 2013 (cand am fost si pentru prima oara acolo).

 

Am plecat de la 1.25 si am reusit sa scad pana la 1.16 ( cu RaceChrono, dar fara receptor extern; eroare de o secunda)

 

M-am distrat de numa, dar ar fi fost mai interesant sa fim mai multi.

 

Data viitoare (anul asta! :)) sper sa ne strangem cat mai multi!

Editat de mihai_virusd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

De inceput de sezon

» Post actualizat in 25 Mar 2017 07:59

Vremea excelenta ,cred ca au fost 25 grade in aer si 35-38 la asfalt,am fost 4 rideri cu 3 motociclete,motocicletele au mers brici,un inceput de sezon bun cu timpi excelenti inca de la prima sau a doua intrare dupa o iarna lunga ,a meritat iesirea.

Am intrat prima sesiune cu motocicleta prietenului meu care nu era la circuit, eram foarte curios cum merge prima honda resoftata de TNG,rezultatul a fost fabulos ,fara frana de motor sa te puna in cap,fara acceleratie on-off , am ramas uimit cum poate sa puna acum puterea la asfalt fata de inainte cand nu reuseam sa ne intelegem cu ea mai ales dupa franari sau decelerari era un chin sa incepem accelerarea .

Honda cbr 1000 rr Sc59

Cauciucuri Michelin power slick EVO 2.1F/1.5R la rece (25-28grade la asfalt)

Ecu soft TNG

Prima sesiune

1x 1:08

6x 1:06

post-33534-0-27275000-1490428296_thumb.jpg

Sesiunea 2

2x 1:06

4x 1:04

post-33534-0-76918800-1490428430_thumb.jpg

 

post-33534-0-14868300-1490428726_thumb.jpgpost-33534-0-08782600-1490428728_thumb.jpgpost-33534-0-02732600-1490428729_thumb.jpg

 

 

post-33534-0-72400200-1490390510_thumb.jpg

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , pentru cazare nu stiu sa va spun ca am stat la Sfantu`,in Targu nu poate sa fie mai mult de 90-100 lei camera pe noapte la Cupidon .

Pentru circuit din cate am inteles eu o sa fie 200-220 lei toata ziua sau pe sectoare orare a cate 3h 9:00-11:00 (110 lei) , 12:00-15:00(110 lei) ,16:00-19:00 (130 lei) .

Cel mai bine este sa suni inainte sa te duci pentru ca atunci cand am fost noi si ne-am dat nu aveau ceva clar si bine stabilit pt anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...