Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Calificari destul de monotone, fara ploaie si cu un Vettel care nici nu s-a chinuit sa obtina cel de-al 41-lea pole-position din cariera. Singurul care putea (probabil) sa ii puna probleme ar fi fost coechipierul Webber, dar avand in vedere penalizarea de 10 locuri primita acum 2 saptamani, a preferat sa mearga in quali cu un setup orientat spre cursa. Pentru cursa de maine se anunta furtuna, deci s-ar putea sa avem spectacol. Altfel, doar de la locul 2 in jos.

Din nou mentuine pentru Nico Hülkenberg care si-a dus Sauber-ul pana pe locul 8 (si va pleca de fapt de pe 7, dupa aplicarea penalizarii lui Webber). Kimi just fucked up.

Ceea ce m-a frapat totusi a fost pustiul din tribune - pana si in tribuna principala. Multumiri deci sobolanului de Bernie care duce cursele la mama dracului si ne pune sa ne trezim la ore ne-ortodoxe, doar de dragul banilor promotorilor.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus telefonul sa sune la 8 fix. A sunat saracul, dar asa bine dormeam ca mi-a fost lene sa ma trezesc. Deci n-am vazut nici calificarile, dar din cate spune PzKpfW (apropo, nu stiu cum de ai ales un asa nickname :P ), se pare ca n-au fost mai deloc spectaculoase. Bine macar ca maine e cursa la ora 9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou mentuine pentru Nico Hülkenberg care si-a dus Sauber-ul pana pe locul 8 (si va pleca de fapt de pe 7, dupa aplicarea penalizarii lui Webber). Kimi just fucked up.

 

Ceea ce m-a frapat totusi a fost pustiul din tribune - pana si in tribuna principala. Multumiri deci sobolanului de Bernie care duce cursele la mama dracului si ne pune sa ne trezim la ore ne-ortodoxe, doar de dragul banilor promotorilor.

 

Da,calificari boring rau,m-a luat somnul chiar pe tura lui Kimi.Bernie stie sa faca bani si din piatra seaca,a schimbat mult F1,dar nush daca in bine.Vrajeala asta cu gumele care se duc instant si datorita carora toti merg la prezervarea lor (chiar si in calificari :moron: ),plus premiile prin tari gen India,Korea sau Mexic,draq e foarte razna.Dar a scos circuitul de la Istanbul din calendar,circuit care era agreat si de piloti si de public si de toata lumea,l-a scos pt ca i-a marit taxa si astia nu au mai putut cotiza.In fine,sunt multe de zis la acest capitol,n-are sens.

 

Amandoi baietii de la Sauber sunt buni.Gutierrez mi se pare foarte talentat.Trebuie avut totusi in vedere ca e primul lui an si ca e ff tanar.

I-am ascultat pe comentatori cum explicau ca locurile mexicanilor sunt amenintate pt anul viitor,facand referire mai ales la Perrez.Mi se par cam tampitzei.Gutierrez e un pilot care promite,si mi s-ar parea o greseala sa iasa din f1 (si sa ramana cineva gen Massa,van der Garde,etc in locul lui),dar Perrez mi se pare ff bun,se zbate,incearca,desi McLaren e mort anul asta.Oricum,mult mai bun decat obositul de Button.

E,bine,cred ca vorbeau si ei 3 la leu din auzite de pe net.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super cursa de astazi! Ma asteptam sa castige Vettel, insa nu ma asteptam la asa spectacol de la locul 2 in jos. Ma bucur pentru echipa Lotus, chiar as fi preferat ca cel putin unul din cei doi piloti sa se bata putin cu Vettel. Hulkenberg a demonstrat din nou ca merita o masina mai buna. Sa ii bati pe cei de la Ferrari si Mercedes cu un Sauber, inseamna mult. Si nu i-a batut doar asa pe hartie, ci si la dueluri pe circuit. A rezistat incredibil pe final in fata lui Hamilton. Are stofa de campion omu'...cel putin asta e parerea mea.

 

Webber saracul, parca ar fi frate cu Spies, asa ghinion are :) . Ma intreb daca de data asta a mai facut cu mana la ocazie :laugh:

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amandoi baietii de la Sauber sunt buni.Gutierrez mi se pare foarte talentat.Trebuie avut totusi in vedere ca e primul lui an si ca e ff tanar.

I-am ascultat pe comentatori cum explicau ca locurile mexicanilor sunt amenintate pt anul viitor,facand referire mai ales la Perrez.Mi se par cam tampitzei.Gutierrez e un pilot care promite,si mi s-ar parea o greseala sa iasa din f1 (si sa ramana cineva gen Massa,van der Garde,etc in locul lui),dar Perrez mi se pare ff bun,se zbate,incearca,desi McLaren e mort anul asta.Oricum,mult mai bun decat obositul de Button.

E,bine,cred ca vorbeau si ei 3 la leu din auzite de pe net.

 

Gutiérrez e un pilot bun pentru varsta si experienta lui. La inceput de sezon facea greseli pe care nu le mai face in prezent. A inceput sa prinda curaj si se bate cu nume consacrate. Totusi, mi se pare ca a intrat in competite putin prea devreme. N-ar mai fi stricat un an de asteptare. In acest sens, nici nu vreau sa ma gandesc ce va face Sirotkin la anul, cu 18 primaveri in buletin si cu un palmares pre-F1 destul de slab. Banii...

 

Perez face spectacol si e rapid. Problema este ca, mai ales intr-un sezon dificil, echipa cauta stabilitate si constanta. Ceea ce Perez nu prea aduce: are doar 23 de puncte fata de 58 pentru Button. Nu stiu daca este bine sau rau, dar subiectiv cred ca as prefera sa-l aduca pe Nico Hülkenberg in locul lui la anul. Ideal pentru spectacol ar fi un cuplu Perez-Hülkenberg dar nu vad asa ceva intamplandu-se.

 

Pentru ca am pomenit de Nico Hülkenberg: cursa superba, fara gresala. Cu o masina inferioara a reusit sa tina in spate 2 campioni mondiali. Da, a avut un avantaj pe linia dreapta intre virajele 2 si 3 pe care avea o viteza de varf foarte buna, dar in restul turului pierdea timp constant. Totusi, reuseste sa se apere de Hamilton si Alonso si termina pe un superb loc 4. Abia astept sa vad ce poate sa faca cu o masina pe masura talentului lui.

 

In rest, Vettel castiga fara glorie si poate lua titlul peste o saptamana daca Alonso termina mai jos de locul 8, iar el castiga din nou. Tribune ceva mai pline la cursa, dar un Hamilton ingamfat:

 

"It's strange you know?" the Mercedes driver said. "Me and Fernando in fifth and sixth at the end having our own little race, yet we are of a higher calibre than that. We should be further ahead fighting with the World Champions at the front and with Sebastian.

 

Ca si cand, brusc, se crede superior unui Hülkenberg sau coechipierului Rosberg (fata de Rosberg sunt oarecum de acord, dar oricum, nu faci asemenea afirmatii). Putin penibila afirmatia, probabil datorata frustrarii. Bine, omul este cunoscut pentru a spune balarii la cald, pentru a reveni asupra lor dupa un dus rece.

 

Edit: bonus, o poza cu un Kimi fericit pe podium.

 

1377508_735140489836164_1925917979_n.jpg

 

Nu joci Panzer General .... :(

 

Ultimul joc de genul asta pe care l-am jucat a fost Blitzkrieg...

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Once racing resumed, the television feed listened in to an extraordinary exchange between Grosjean and Lotus team manager Eric Boullier, in which it the driver was pleading to be let past his team mate as he felt that he was clearly the fastest of the two Lotus cars at that stage and was being held up.

"Romain got frustrated because he did a small mistake after the restart with the safety car and Kimi just passed him," Boullier explained. "I think he was begging for some team orders to let him past, but he made a mistake and it was normal racing.

"I think he could have been quicker, but with a bit of pressure he lost concentration so it's just part of the learning curve," he said. "We know he was upset. Romain was clearly pushing on the radio to get some help to get this position back, but we said no team orders and keep racing. We knew he was upset. Yes, he was the quickest, but sometimes it's not enough to gain position."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Lotus n-au inghitit bine pastila "dezertarii" lui Kimi la Ferrari pentru 2014. Mai mult, Lopez s-a aratat profund dezamagit de dezvaluirile publice pe care Räikkönen le-a facut legate de neplata salariului la timp. N-o s-o duca bine Kimi in ultimele curse din sezonul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult, Lopez s-a aratat profund dezamagit de dezvaluirile publice pe care Räikkönen le-a facut legate de neplata salariului la timp. N-o s-o duca bine Kimi in ultimele curse din sezonul asta...

 

Deocamdată s-a descurcat mulţumitor în ultimele două etape. Nu ştiu de ce, dar am senzaţia că este extrem de afectat de sentimentele celor de la Lotus :) Am apreciat entuziasmul său pe podium :D

 

* * *

 

Brundle mentioned about a radio message from Permayne saying "smile on the podium, we'll speak later" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa recunosc, nu urmaresc cursele de AutoGP, iar GP3-ul doar ocazional.
Robert se descurca foarte bine in AutoGP, dar din pacate nu este un campionat cu mare vizibilitate. Ca sa aiba sperante de progres, trebuie sa faca rost de un buget consecvent in GP3 si sa castige o cursa si acolo.

Varianta Minidrivers a cursei:

CoreaGPEN.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai a castigat o cursa pe Circuit Ricardo Tormo, Spain

 

GP3 Series 2013 - Race 2

  1. Visoiu (MW Arden)
  2. Vainio (Koiranen GP)
  3. Sainz (MW Arden)

GP3 Series 2013 - Race 2 Hungaroring, Hungary

  1. Visoiu (MW Arden)
  2. Sainz (MW Arden)
  3. Korjus (Koiranen GP)

 

Gp3 e F3 Italia, 1 vittoria, il più giovane vincitore in assoluto di una gara di F3

http://www.autogp.net/piloti/visoiu.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate. Chiar am vazut cursa de la Hungaroring. Eram cu un prieten ungur dar nu m-am putut abtine sa nu subliniez cum rasuna "Desteapta-te, romane!" in inima Ungariei ^_^ Nu stiu cum de am uitat.
Nu stiam insa ca a mai castigat o cursa in afara de asta. Bravo lui. Cred ca ii mai lipseste o victorie intr-o cursa principala si, cu putin noroc, poate fi promovat de Arden in GP2... Desi vad ca ambii lui co-echipieri stau mai bine in clasament (Sainz Jr. pe 9, Kvyat pe 2, cu sanse la titlu). Sa vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super cursa de astazi! Ma asteptam sa castige Vettel, insa nu ma asteptam la asa spectacol de la locul 2 in jos. Ma bucur pentru echipa Lotus, chiar as fi preferat ca cel putin unul din cei doi piloti sa se bata putin cu Vettel. Hulkenberg a demonstrat din nou ca merita o masina mai buna. Sa ii bati pe cei de la Ferrari si Mercedes cu un Sauber, inseamna mult. Si nu i-a batut doar asa pe hartie, ci si la dueluri pe circuit. A rezistat incredibil pe final in fata lui Hamilton. Are stofa de campion omu'...cel putin asta e parerea mea.

 

Webber saracul, parca ar fi frate cu Spies, asa ghinion are :) . Ma intreb daca de data asta a mai facut cu mana la ocazie :laugh:

 

Ee,nush daca a fost o "super cursa",adica na,cand locul 1 e batut in cuie...a avut putina sare si piper cu cei de la Lotus si Hulk&co.

Tot timpul am zis ca Hulkenberg e un pilot f bun.A facut insa o mutare proasta cand a venit la Sauber,la Foce India era o masina mult mai buna.Anul trecut era gata-gata sa castige ultima cursa daca nu gresea pe final.Se vede ca atunci cand are o masina nu competitiva,ci cu o urma de performanta,deja scoate capul in fata.Si a devenit sigur pe el,nu il mai impresioneaza numele "mari" din F1.

Webber da,sta prost la capitolul bulan,desi e si putin vina lui,Webber cu acea masina nu avea ce cauta pe acolo.

 

 

Gutiérrez e un pilot bun pentru varsta si experienta lui. La inceput de sezon facea greseli pe care nu le mai face in prezent. A inceput sa prinda curaj si se bate cu nume consacrate. Totusi, mi se pare ca a intrat in competite putin prea devreme. N-ar mai fi stricat un an de asteptare. In acest sens, nici nu vreau sa ma gandesc ce va face Sirotkin la anul, cu 18 primaveri in buletin si cu un palmares pre-F1 destul de slab. Banii...

 

Perez face spectacol si e rapid. Problema este ca, mai ales intr-un sezon dificil, echipa cauta stabilitate si constanta. Ceea ce Perez nu prea aduce: are doar 23 de puncte fata de 58 pentru Button. Nu stiu daca este bine sau rau, dar subiectiv cred ca as prefera sa-l aduca pe Nico Hülkenberg in locul lui la anul. Ideal pentru spectacol ar fi un cuplu Perez-Hülkenberg dar nu vad asa ceva intamplandu-se.

 

Pentru ca am pomenit de Nico Hülkenberg: cursa superba, fara gresala. Cu o masina inferioara a reusit sa tina in spate 2 campioni mondiali. Da, a avut un avantaj pe linia dreapta intre virajele 2 si 3 pe care avea o viteza de varf foarte buna, dar in restul turului pierdea timp constant. Totusi, reuseste sa se apere de Hamilton si Alonso si termina pe un superb loc 4. Abia astept sa vad ce poate sa faca cu o masina pe masura talentului lui.

 

In rest, Vettel castiga fara glorie si poate lua titlul peste o saptamana daca Alonso termina mai jos de locul 8, iar el castiga din nou. Tribune ceva mai pline la cursa, dar un Hamilton ingamfat:

 

"It's strange you know?" the Mercedes driver said. "Me and Fernando in fifth and sixth at the end having our own little race, yet we are of a higher calibre than that. We should be further ahead fighting with the World Champions at the front and with Sebastian.

 

Ca si cand, brusc, se crede superior unui Hülkenberg sau coechipierului Rosberg (fata de Rosberg sunt oarecum de acord, dar oricum, nu faci asemenea afirmatii). Putin penibila afirmatia, probabil datorata frustrarii. Bine, omul este cunoscut pentru a spune balarii la cald, pentru a reveni asupra lor dupa un dus rece.

 

Nu cred ca a intrat prea devreme in F1.Baiatul e ok,e la locul lui si e rapid.E adevarat,nu e la nivelul celor care au 2-3 ani de F1 in spate,dar peste 2-3 ani va fi mult peste nivelul la care sunt acestia acum (Di Resta,cei de la Toro Rosso,etc)

Nu am inteles faza de la inceput : a profitat ca au lasat toti int deschis in primul viraj si i-a crosetat,si dupa aia nu am vazut ce a facut cu Massa acolo s-au lovit sau ce?Promitea o cursa frumoasa,insa a fost aruncat pe 12-13 si nu a mai revenit.Pacat.

Perez este in opinia mea un pilot de viitor cu stofa de campion mondial.Da,nu ia puncte ca Button,dar uitam un aspect : Button nu se bate sa dea in fata,pe podium,etc.Button se bate pe 3 lei,acolo,sa ia puncte.Are el target-ul lui si ceau.Nu forteaza.Si de aia face puncte constant.El pleaca cu un target in cap,prezerva gumele si iese pe 5-6.Perez iese pe scandal,cu podium-ul in cap.E o mare diferenta.

E adevarat insa,un cuplu Perez-Hulk nu ar fi bun.

Da,pe Hamilton il cam ia gura pe dinaintea mintii.Daca crede ca merita locurile de podium,pai are masina mai buna decat Lotus,de ce nu era acolo?Ce sa-ti spun,unde erau regii.

Vise de World Champion,cu Vettel deocamdata nu se poate bate nimeni,poate numa in teorie.Alonso macar e constient.Asta crede ca daca a luat cateva pole-uri,gata se bate cu Vettel.S-a bashit mireasa.

E un pilot exceptional,dar cred ca are un ego de 3 ori mai mare decat talentul.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot timpul am zis ca Hulkenberg e un pilot f bun.A facut insa o mutare proasta cand a venit la Sauber,la Foce India era o masina mult mai buna.

 

La jumatatea sezonului ti-as fi dat dreptate in totalitate. Dar dupa "vacanta de vara" lucrurile s-au schimbat: Force India nu mai merge, iar Sauber-ul se dezvolta din ce in ce mai rapid. De la Silverstone incoace (ultimele 6 curse), Di Resta nu a mai luat nici un punct (in principal din vina lui, e adevarat), iar Sutil doar 3. In acest timp, Nico Hülkenberg a strans 25 de puncte, l-a depasit pe Sutil in clasament si se apropie vertiginos de Di Resta. Dupa parerea mea, gresala mai mare ar fi sa se intoarca la Force India in 2014: din cate am citit asta e planul lui "B", daca nu merge treaba cu Lotus sau McLaren.

 

Webber da,sta prost la capitolul bulan,desi e si putin vina lui,Webber cu acea masina nu avea ce cauta pe acolo.

 

De data asta chiar nu a fost vina lui - decat poate pentru "prostia" de la Singapore pentru care a luat penalizarea de 10 locuri. Mergea cat de cat OK pana la explozia cauciucului lui Perez, cand a facut pana. A trebuit sa intre sa schimbe, motiv pentru care s-a regasit atat de departe in clasament.

 

Nu am inteles faza de la inceput : a profitat ca au lasat toti int deschis in primul viraj si i-a crosetat,si dupa aia nu am vazut ce a facut cu Massa acolo s-au lovit sau ce?Promitea o cursa frumoasa,insa a fost aruncat pe 12-13 si nu a mai revenit.Pacat.

 

Declaratia principalului vinovat, Massa:

 

"Today’s race was really very complicated, because my chances of getting a good result evaporated right from the first lap, when I found myself in the middle of a group, all of us fighting and I decided to go down the inside to try and brake later. Unfortunately, some of the cars were slower and in order to avoid driving into one of the Mercedes, I was forced to move over to the right, ending up in a spin."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut cum a cedat aripa fata (sau mai bine zis nasul) la masina lui Rosberg. Statea frumos la aspiratie si cand a iesit din spatele lui Hamilton... zbang... downforce just kicked in :D

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La jumatatea sezonului ti-as fi dat dreptate in totalitate. Dar dupa "vacanta de vara" lucrurile s-au schimbat: Force India nu mai merge, iar Sauber-ul se dezvolta din ce in ce mai rapid. De la Silverstone incoace (ultimele 6 curse), Di Resta nu a mai luat nici un punct (in principal din vina lui, e adevarat), iar Sutil doar 3. In acest timp, Nico Hülkenberg a strans 25 de puncte, l-a depasit pe Sutil in clasament si se apropie vertiginos de Di Resta. Dupa parerea mea, gresala mai mare ar fi sa se intoarca la Force India in 2014: din cate am citit asta e planul lui "B", daca nu merge treaba cu Lotus sau McLaren.

 

Da,Force India mere rau,dar cred ca e in principal vina pilotilor.Pe de o parte e Di Resta,un baiat care s-a nascut talent si a murit speranta (a facut el si cateva curse bunicele,dar greseste multicel,mai ales ca nu mai e debutant) si pe de alta parte e Sutil.Sau Subtil,cum ii spun eu,un baiat care e prieten cu toti granzii din f1,dar e expirat rau.Cateodata e rapid,dar sporadic.E batran si nu degeaba a iesit atunci din f1,dar acum vad ca l-au reactivat iarasi.Cred ca niste piloti talentati ar ridica echipa mult mai sus decat maestrii astia 2,pt ca masinile nu mi se par rele,anul trecut erau chiar foarte ok.

Sauber a avut acum pe final un varf de forma pe circuitele cu low-downforce,pt ca,dupa cum a zis si Hulk,masina lor a fost proiectata pt asa ceva de la nastere.De aia nu mere bine unde le trebuie apasare mare si mere ok pe circuite ca Monza sau primul? sector din Korea.Dar per total Sauber mi se pare o echipa slabutza si cam descultza anul asta,anul trecut parca au mai scos capul.Ei incearca saracii,dar daca nu sunt bani,de unde?

Hulkenberg ar gresi zic eu daca ar mai sta la Sauber.Daca ii iese pasienta cu Lotus e bine.Sper ca nu cumva sa-l vedem pe Massa in dauna lui Hulk la Lotus anul viitor,ca mor.

 

Apropo de Lotus,ce tare a fost convorbirea dintre Grosjean si inginerul lui si apoi seful Boullier.Cam penal Romain asta.

Enervat ca l-a halit Kimi cand nu era atent si a iesit pe 2,el tot incerca gatuit sa-i spuna inginerului care il indemna sa traga tare,ca nu poate sa-l ajunga pe Kimi si cerea indirect (dupa cum a zis Boulier) sa i se dea ordin lui Kimi sa-l lase sa treaca

Pana s-a bagat Boullier pe fir si s-a rastit la el,de genul "da-i bataie si incearca sa-l depasesti si lasa vrajeala":crack:

Auzi ce tupeu si la Grosjean,ordine de echipa.Pai ce,se bate la titlu sa-l lase Kimi in fata sau cum?Cine e in fata in clasament?Cine e pilotul nr.1 la Lotus?Ce distrus...Francezi tampiti,acelasi nationalism (cuvant urat) prost inteles ca si la englezi,pai ce crede ca daca e de aceeiasi natie cu seful Boullier,ala ii canta in struna?Boullier tot timpul mi s-a parut un om foarte echilibrat si pe deasupra cred ca il apreciaza foarte mult pe Kimi.

Se lansase Grosjean la podium,ii explica lui Vettel cum a facut el o mica greseala si de aia l-a depasit Kimi,ca altfel...Vettel o lua de buna ca el n-avea de unde sa stie,s-a uitat la Kimi,si asta radea cu fata in prosop,a fost funny faza.

Si pe de alta parte sunt convins ca aveam de ce ne distra daca i-ar fi dat cei de la Lotus ordin lui Kimi sa-l lase pe Grosjean in fata.Cred ca ala inchidea radioul sau ceva,ar fi fost haios de ascultat conversatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hulkenberg ar gresi zic eu daca ar mai sta la Sauber.Daca ii iese pasienta cu Lotus e bine.Sper ca nu cumva sa-l vedem pe Massa in dauna lui Hulk la Lotus anul viitor,ca mor.

+1

Apropo de Lotus,ce tare a fost convorbirea dintre Grosjean si inginerul lui si apoi seful Boullier.Cam penal Romain asta.

Enervat ca l-a halit Kimi cand nu era atent si a iesit pe 2,el tot incerca gatuit sa-i spuna inginerului care il indemna sa traga tare,ca nu poate sa-l ajunga pe Kimi si cerea indirect (dupa cum a zis Boulier) sa i se dea ordin lui Kimi sa-l lase sa treaca

Pana s-a bagat Boullier pe fir si s-a rastit la el,de genul "da-i bataie si incearca sa-l depasesti si lasa vrajeala":crack:

Auzi ce tupeu si la Grosjean,ordine de echipa.Pai ce,se bate la titlu sa-l lase Kimi in fata sau cum?Cine e in fata in clasament?Cine e pilotul nr.1 la Lotus?Ce distrus...Francezi tampiti,acelasi nationalism (cuvant urat) prost inteles ca si la englezi,pai ce crede ca daca e de aceeiasi natie cu seful Boullier,ala ii canta in struna?Boullier tot timpul mi s-a parut un om foarte echilibrat si pe deasupra cred ca il apreciaza foarte mult pe Kimi.

Se lansase Grosjean la podium,ii explica lui Vettel cum a facut el o mica greseala si de aia l-a depasit Kimi,ca altfel...Vettel o lua de buna ca el n-avea de unde sa stie,s-a uitat la Kimi,si asta radea cu fata in prosop,a fost funny faza.

Si pe de alta parte sunt convins ca aveam de ce ne distra daca i-ar fi dat cei de la Lotus ordin lui Kimi sa-l lase pe Grosjean in fata.Cred ca ala inchidea radioul sau ceva,ar fi fost haios de ascultat conversatia.

Da, Grosjean nu ar trebui sa uite ca este unde este doar gratie faptului ca este francez (vezi sponsorizarea de la Total) si pentru ca manager-ul lui este chiar Bouiller. Este rapid dar (foarte) inconstant si inca o mai face lata grav din cand in cand, ex: Monaco, unde a reusit performanta sa distruga masina de 4 ori in 3 zile. Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe forumul F1 exista topice cu si despre MOTOGP?

Acest topic imi aduce aminte de stirile protv din fiecare an din data de 4 iulie cand e ziua nationala a SUA.

Isi incep programul cu fraza..."este ziua nationala a SUA...BLA BLA BLA"

Intrebarea mea e....Oare pe 1 decembrie in SUA aia isi incep stirile cu fraza..."este ziua nationala a Romaniei"?

Hai sa deschidem un topic cu WRC,Nascar,DTM,Dakar...etc!

Am fost rautacios asa-i?

Am luat din dreptul unora de a posta ce Threaduri doresc si a deschide ce topicuri doresc!

www.MOTOCICLISM.ro......se numeste site-ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe forumul F1 exista topice cu si despre MOTOGP?

Acest topic imi aduce aminte de stirile protv din fiecare an din data de 4 iulie cand e ziua nationala a SUA.

Isi incep programul cu fraza..."este ziua nationala a SUA...BLA BLA BLA"

Intrebarea mea e....Oare pe 1 decembrie in SUA aia isi incep stirile cu fraza..."este ziua nationala a Romaniei"?

Hai sa deschidem un topic cu WRC,Nascar,DTM,Dakar...etc!

Am fost rautacios asa-i?

Am luat din dreptul unora de a posta ce Threaduri doresc si a deschide ce topicuri doresc!

www.MOTOCICLISM.ro......se numeste site-ul!

Daca site-ul (de tip forum) se numeste "motociclism.ro" si pe tine te deranjeaza inainte de toate faptul ca s-a creat un topic destinat fanilor unui sport cu motor pe 4 roti, dar treci cu vederea existenta (pe acelasi forum) unor topic-uri despre tigani, teme de actualitate sau pur si simplu pasarici goale, inseamna ca esti intr-adevar un doar om rautacios, trist si cu (prea) mult timp liber.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe forumul F1 exista topice cu si despre MOTOGP?

Acest topic imi aduce aminte de stirile protv din fiecare an din data de 4 iulie cand e ziua nationala a SUA.

Isi incep programul cu fraza..."este ziua nationala a SUA...BLA BLA BLA"

Intrebarea mea e....Oare pe 1 decembrie in SUA aia isi incep stirile cu fraza..."este ziua nationala a Romaniei"?

Hai sa deschidem un topic cu WRC,Nascar,DTM,Dakar...etc!

Am fost rautacios asa-i?

Am luat din dreptul unora de a posta ce Threaduri doresc si a deschide ce topicuri doresc!

www.MOTOCICLISM.ro......se numeste site-ul!

 

In primul rand, DA, exista sectiuni unde se discuta despre motociclism, pe multe forumuri auto. Cel mai bun exemplu: http://www.masini.ro/forum/category/70/Masini-pe-doua-roti/

 

In al doilea rand, cum spunea PzKpfW mai sus, atata timp cat exista topicuri despre Rosia Montana, Tigani, Filme, Basescu, Sex, Tigari, Alcool, etc. , nu vad ce ti se pare atat de aiurea sa vorbim despre Formula 1 intr-o sectiune a forumului destinata curselor cu motor.

 

In al treilea rand, am inceput acest topic chiar explicand exact motivul pentru care am hotarat sa il deschid. Vezi primul post (pagina 1).

 

Te salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...