Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Manelarul nu imi e simpatic, dar nici spalacitul de Rosberg n-are stofa de campion mondial. Si pana la urma se confirma ca nemtii vor sa castige un arian. Care ar trebui sa ia startul ultimul in UK, ca Rossi asa a foat penalizat pt ceva similar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nico era sunb investigatii pentru accident si pentru ca a continuat cu masina paradita.


» Post actualizat in 03 Jul 2016 15:25

Rosberg : “I had the inside position, a strong position and I went a bit deep into the corner which is fine because I dictate and I was very surprised that Lewis turned in and it caused a collision. I am absolutely gutted.”

 

LOL Adica spera ca cocalarul sa o ia pe aratura ca sa ii cedeze lui pozitia ? No way, Nico :)


» Post actualizat in 03 Jul 2016 15:29

Davidson says: "The fact he runs past the apex means Rosberg probably has got a brake issue, but I'm watching the hands on the wheel as well and it's clear to see that even if you're running out wide, he doesn't really even attempt to make the corner.

"He puts about a half degree steering angle on and the two make contact, and then he goes on the full lock.

"From Lewis's on-board, when he is in the braking zone, he leaves enough of a car's space on the inside, so I can see why they've called Nico up to the stewards."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e un topic cu fan-clubul lui Rossi, unde poti retrai clipe minunate alaturi de restul de fani :) Diiii murgule diiii !

Like.

 

Da,Rosberg a comis-o din nou.Si in Spania tot el a cam comis-o,dar na,aici s-a vazut al naibii de urat.Si e pacat pentru ca avantajul lui se evapora vazand cu ochii si numa pe prostii.

Ham i-a lasat loc destul,era dispus sa mearga roata la roata pe ext pe viraj,si sa continuie lupta pe urmatoarele sectoare.Deci Ham l-a ferit cat s-a putut,dar nici nu a vrut sa iasa in afara,e adevarat si e normal sa nu vrea.

Vrajeala aia pe care a spus-o Wolff cum ca Rosberg avea probleme cu franele spate,ok dar dupa cum bine i-a spus Herbert - ok,franele spate,dar n-a intors volanul.

Adica asta tine daca i-ar fi spus unei stiriste care ia ca atare ce aude,astia Herbert,Davidson au mai luat si ei un viraj si stiu cum se ia,draq.

Dupa aia a dat-o moarta ca "it's racing",bine.A,e normal ce face Wolff,pentru ca indiferent care dintre cei 2 e preferatul lui,cand Rosberg e in pericol de a fi penalizat,sare,cum e si normal.

Nu sunt fanul lui Ham dar aici chiar a fost elegant si nu pot sa-i gasesc nici o vina.

Pe Rosberg n-ar trebui sa-l penalizeze ca si-a luat-o el destul,dar cred ca il vor penaliza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a mai dat-o si la Spa cam in acelasi stil . Na, ca acum si-a luat-o el :)


» Post actualizat in 03 Jul 2016 16:36

virajul lui Nico :D


» Post actualizat in 03 Jul 2016 17:01

iaca si judecata :

 

 

It's not official yet but the first word in the press room is that Nico Rosberg has been given a reprimand for finishing the race with a damaged car but a ten-second timed penalty for causing the crash with Hamilton.

Ricciardo finished over ten seconds behind Nico so that penalty, if applied, would not affect his result

It's not official yet but the first word in the press room is that Nico Rosberg has been given a reprimand for finishing the race with a damaged car but a ten-second timed penalty for causing the crash with Hamilton.

Ricciardo finished over ten seconds behind Nico so that penalty, if applied, would not affect his result

post-4023-0-70392400-1467563738_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa te duci cat de adanc vrei, dar asta nu inseamna ca nu esti de vina pentru contact. Mai ales ca Hamilton era in fata lui.

 

10 s penalizare, Rosberg e singurul care crede ca nu e el de vina :D


» Post actualizat in 03 Jul 2016 19:02

plus ca nu ai prins remarca asta ( Davidson + Herbert ) :

 

but I'm watching the hands on the wheel as well and it's clear to see that even if you're running out wide, he doesn't really even attempt to make the corner.

Editat de bimbominkia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am zis ca nu e de vina, doar ca astepti sa ajungi la viteza la care poti aborda virajul, nu sucesti covrigul inainte. La raliuri cel putin e tehnica de pilotaj elementara chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rosberg a negociat virajul sprijinindu-se de parapeti. :)


» Post actualizat in 03 Jul 2016 19:24

N-am zis ca nu e de vina, doar ca astepti sa ajungi la viteza la care poti aborda virajul, nu sucesti covrigul inainte. La raliuri cel putin e tehnica de pilotaj elementara chestia asta.

 

Nico a incercat sa-l scoata pe manelar, s-i faca un soi de block pass. Stia exact care e pozitia lui Hamilton si s-a dus drept ca sa-l inchida, nu fiindca astepta sa scada viteza :) Nici macar n-a blocat fata.

 

Problema mea nu e ca l-a tamponat ci ca tot el e revoltat de manevra :)


» Post actualizat in 03 Jul 2016 19:36

Ha - Button a remarcat ca Rosberg nici macar nu l-a lasat sa revina pe pista, a mers la exterior ca sa-l faca sa se opreasca. Dar n-a fost sa fie, Dumnezeu a ascultat manele astazi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai interesant si distractiv sa citesc commenturile pe forum decat a fost cursa :)) trist ce e F1 mai nou.

 

Manelarul face ce stie mai bine... anume sa-l umileasca pe Nico care nu merita sa fie campion, nu mai sunt fanul lui :)) Ca si talent ii dau multi clasa, noroc cu masina.

 

Pacat de Vettle, care a avut de suferit din cauza echipei zic eu, nu inteleg de ce l-au tinut asa mult pe gumele alea, oricum pierdea peste 1s/tur.

 

Am vazut parca ceva prototip cu o masina F1 2017, arata destul de nice, cica o sa cada multe recoduri la anul...

 

Weekendul asta ascultam iar manele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de Vettle, care a avut de suferit din cauza echipei zic eu, nu inteleg de ce l-au tinut asa mult pe gumele alea, oricum pierdea peste 1s/tur.

Probabil vandusera celalalt set ca sa-i cumpere cadou de ziua lui, sau ii furase somnul la pupitru, poate erau pe feisbuciuc, cine stie :D Ce poti sa te astepti de la Ferrari?! Strategii, catastrofale dar inovatoare! Sau poate aveau vreun pariu cu Pirelli.

Eu n-am inteles de ce a eliberat Vettel franele dupa primul impact si a lasat masina sa curga cu spatele peste pista, in mod normal cand o scapi definitiv ramai cu piciorul in frana tocmai ca sa nu curgi aiurea... Bine ca nu l-a luat Rontzberg cu fulgi cu tot.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rosberg a negociat virajul sprijinindu-se de parapeti. :)

» Post actualizat in 03 Jul 2016 19:24

 

Nico a incercat sa-l scoata pe manelar, s-i faca un soi de block pass. Stia exact care e pozitia lui Hamilton si s-a dus drept ca sa-l inchida, nu fiindca astepta sa scada viteza :) Nici macar n-a blocat fata.

 

Problema mea nu e ca l-a tamponat ci ca tot el e revoltat de manevra :)

» Post actualizat in 03 Jul 2016 19:36

Ha - Button a remarcat ca Rosberg nici macar nu l-a lasat sa revina pe pista, a mers la exterior ca sa-l faca sa se opreasca. Dar n-a fost sa fie, Dumnezeu a ascultat manele astazi !

Exact.

Rosberg a incercat sa scoata pwla si sa-l bata peste cap cu ea pe Hamilton,sa faca o aroganta,sa-l scoata de pe circuit (cum de altfel a facut Hamilton cu Rosberg in vreo 2 ocazii).Problema lui Rosberg e ca negrii o au mare si Hamilton nu s-a smerit,ci a muscat.Si a avut si noroc,pentru ca putea sa dea cu roata si sa isi rupa suspensia.Cand e sa nu ai noroc nu ai.

Hamilton l-a scos si el pe Rosberg dar mult mai fin,elegant,asa,umar la umar,stia clar ce face.Rosberg efectiv a facut o tzaranie.

Si dupa aia e adevarat,nici nu l-a lasat sa reintre pe circuit.

Slabutz omul in duelurile roata la roata.Imi aduc aminte de Ricciardo in 2014,pai se batea cu Hamilton la mm (desigur in rarele ocazii cand l-a prins pe acesta) si nu se rupea nici unul.

Rosberg pare stresat,ruginit,moale,ce mai,nu e obisnuit sa atace sau sa fie atacat,nu e om de dogfight.Hamilton e.

» Post actualizat in 05 Jul 2016 11:39

Lauda vorbeste (iar) prea mult : http://truesportrealtalk.com/2016/07/05/lauda-lifts-lid-hamiltons-rage/#more-2644

Cam da din casa dl Lauda,mi se pare mie.

Bine,sunt convins ca e totul adevarat,Lauda e perfect sincer,asa a fost dintotdeauna.

Ii cam expune caracterul lui Hamilton - foarte furios si foarte volatil.

Deasemenea sunt convins ca si Rosberg e foarte dusmanos.Bine,la ce caractere si ce mize sunt in joc,de fapt nu e nimic extraordinar.

Schumacher,care era adulat de fani,era la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 05 Jul 2016 11:39

 

Lauda vorbeste (iar) prea mult : http://truesportrealtalk.com/2016/07/05/lauda-lifts-lid-hamiltons-rage/#more-2644

Cam da din casa dl Lauda,mi se pare mie.

Bine,sunt convins ca e totul adevarat,Lauda e perfect sincer,asa a fost dintotdeauna.

Ii cam expune caracterul lui Hamilton - foarte furios si foarte volatil.

Deasemenea sunt convins ca si Rosberg e foarte dusmanos.Bine,la ce caractere si ce mize sunt in joc,de fapt nu e nimic extraordinar.

Schumacher,care era adulat de fani,era la fel.

 

Lauda este un sarpe veninos si un mancator de rahat. Probabil ca e modul lor de a creste rating-ul la aceasta competitie care de-abea mai misca cativa fani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:crack:


» Post actualizat in 11 Jul 2016 09:54

Frumoasa cursa,frumoasa si nu prea...

Hamilton a mers impecabil,no comment,Rosberg slab,Verst ff bine.

 

Bai nene da ce rotiri au avut baietii in Abbey,pe la 220-240...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mda foarte spectaculoasa a ajuns formula 1. Voi rezistati sa va uitati la o cursa cap coada? Am rezistat 15 minute in care cea mai importanta faza a fost ride through a lui Button pt. comunicare interzisa cu boxa?!?! WTF adica astia au statie dar sta CNAu pe ei si ii supravegheaza ce vorbesc =)). Pai ori e la liber or sa interzica radio de tot. In rest pe seara am bagat NASCAR care a fost muuult mai tare desi se invart in cerc. Cum suna motoarele alea frate, tehnologie din anii 60 > 5.9cc V8 850 HP real shit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum au spus colegii,o plictiseala notorie.

2014 a fost fain pe Hungaro.In rest...

 

.... Cum suna motoarele alea frate, tehnologie din anii 60 > 5.9cc V8 850 HP real shit.

Aprob pozitiv.Monstri.Spectacol.Nota 15.

Numai cei din F1 s-au gandit ca ar fi bine sa puna motoare de tuns gazonul pe masini si dupa aia se mira de ce nu le vine lumea la curse.


» Post actualizat in 30 Jul 2016 05:16

Strategy Group se suceste iar : http://www.formula1.com/en/latest/headlines/2016/7/strategy-group-cockpit-protection-2018-radio-rules.html

 

Tocmai cand o luasera pe drumul cel bun cu comm radio,au sters totul cu buretele - echipele au voie sa vorbeasca orice le doreste inimioara cu pilotii.

Asta inseamna si de-banarea de bun simt as spune eu dinainte cf carora le era interzis echipelor sa le spuna pilotilor pe ce sectoare au timpi slabi sau ce harti sa foloseasca si cand.

 

As spune ca aceasta contravine grav regulii ca pilotul trebuie sa piloteze masina "singur si fara ajutorul nimanui".Ajutorul echipei va fi foarte mare in acest fel,ii va influenta foarrte mult chiar si maniera pilotajului.Iarasi se reduce pilotul la un simplu executant,un robot.

Bernie neaparat tre sa plece ca altfel F1 se va duce draq odata cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca erau latini l-ar fi rastignit in piata publica pt prestatie... 5 sec in sus sau jos nu mai contau, tot nu ii ajunge nici la brau manelarului, ca si pilot ma refer. Prea i-au tot iertat pe Mercedesisti, incepuse sa semene cu automobilismul mioritic unde ii arde doar pe fraierii fara spate, cei alesi fac naspe cu carul si nu le zice nimeni nimic.

In afara de red bullshit care sunt "best of the rest" nu misca nimic in F1 anul asta, nici macar suspans care dintre coechipieri castiga nu mai exista, daca tine cotetzul negrul e peste Rontzberg si la 2 noaptea luat din club si plantat la volan. Azi nici nu l-au aratat pe ham la tv decat la start si ultimul km, a mers singur ca ursul prin padure. Cred ca nici pariuri nu se mai fac... Mai interesanta e telenovela cu soacra lui "Barney" :D

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...