Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

Pe btsport (sau alt post streamuit pe Mobdro) n-o fi? Nu ca mi se pare mare pierdere daca n-o vad, bani sigur nu voi da pt asta. Oricum voi degera pe brobele brasovene in weekendul care urmeaza. Cum naiba de au pus ai nostri raliul sambata si duminica?!?

Pana acum raliurile mioritice incepeau joia si se terminau sambata la pranz. Ca sa aiba kilotii timp pt betie presupun...

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da,Digi a murit de tot....ce frumoase vremuri cand puteai vedea in HD si F1 si motogp la digi...basca antrenamente calificari etc.

Dar chiar asa nici un post sa nu transmita.....

Sky din UK....is itv parca.

 

Sper sa gresesc dar iar se infoaie Ferrari prin teste degeaba daca AMG testeaza numai cum mediumul e clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima cursa de obicei e spectaculoasa...restul sunt problema :crack:

 

As vrea sky cu Martin Brundle care e de departe cel mai smecher comentator de F1.Dar la trompeta mea de net ma multumesc cu ce-o fi.Sa ii ia naiba pe digi nici f1 nici motogp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima cursa de obicei e spectaculoasa...restul sunt problema :crack:

 

As vrea sky cu Martin Brundle care e de departe cel mai smecher comentator de F1.Dar la trompeta mea de net ma multumesc cu ce-o fi.Sa ii ia naiba pe digi nici f1 nici motogp...

Ce fac astia de la digi...nici mptogp,nici f1?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sky tv pe Mobdro. Sa-i dea Dumnezeu sanatate colegului care a postat aplicatia asta! M-am uitat printre picaturi in timp ce lucram in garaj, am ascultat insa comentariile. Diferenta de la cer la pamant fata de Putinica Safety Car!

Pfoaaa, da' urate sunt cotetzele cu "helaul" ala! Si savantii n-au mutat camerele on board, la unii piloti vezi doar bullshit-barul ala! De porc, carena Ducati hammerhead e opera de arta pe langa saracia asta.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o mare porcarieee

Plm de halo,si oricum e useless la un accident in genul lui Bianchi oricum nu il salva.Halo'ul ala e o gluma proasta.Li s-a sugerat de catre RB acel windshield deflector care mi se parea mult mai ok si mai inteligent si care chiar cred ca putea proteja mai mult decat porcaria asta.

Atatea capete luminate si nu s-au putut gandi decat la laba asta trista.

Sper sa o scoata in anii viitori.


» Post actualizat in 23 Mar 2018 19:44

Update proaspat :

 

Digi va transmite pana la urma cursele....dar si Telekom ?!?

nu mai inteleg nimic...nu transmitea nici una si acum transmit 2 televiziuni?

WTF?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta dilema! Acu' descoperisem si eu Sky, comentarii, Martin Brundle, chestii, socoteli, si pica din cer vestea ca erdeesh, din saracia lor ungureasca, si-au rupt de la gura si au cumparat, last minute si dupa 2 sedinte de fp, drepturile tv pt f1! Si eu ce ma fac, cu cine votez?! Cu Antal "Safety Car" Putinica cel dedublat multichannel eurosporc + erdeesh, sau cu incetzosatii aia de la sky? Aceasta-i intrebarea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Telefom am ales... sa nu mai am vreodata de-a face cu ei!! Si nici macar faptul ca difuzeaza wrc, care imi e muuult mai drag decat f1, nu m-a facut sa ma razgandesc.

» Post actualizat in 24 Mar 2018 03:14

E ud in Cangurland. Putinicii nu s-au trezit, deci sa fie Sky!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manelistul si-a aratat valoarea

Mai degraba inginerii de la Mercedes....

Bai nene in Q2 erau extrem de apropiati toti : Ham,Verst,amandoua Ferrari.Si unde dadu sangerica drumu la gaz in injectoare si brusc aproape 0.7s/tur la toti :eek:

Si dupa aia mai are si tupeul in conferinta sa spuna ca nu e nici o setare de calif,asa a facut-o el,din incheietura,bai ma lesi?Adica numa s-a jucat cu ei,cand s-a pus pe treaba le-a dat 0.7s?haida-de.

Si ce vesel era Wolff,mi se pare aiurea sa te bucuri la asa ceva,adica draq era de la sine inteles,daca tu ai atata putere in plus...cica au trecut de 1000 de cai.

Vorba lui Ricciardo - oricare din cei din frunte ar fi putut sa iasa in pole cu masina AMG.

Nu e vina nemtilor,ei doar si-au facut treaba pe cate de bine au putut si ceilalti iata de ani buni nu pot sa se ridice la inaltimea stachetei ridicate de Mercedes dar pe partea ailalta sa nu se umfle atat nici Hamilton-minune ca nu e el ultra-mega pilotul,adica draq - a fost batut de Rosberg.

 

In fine,din cate am vazut ritmul de cursa al AMG nu e deloc acelasi,e mult mai slab,doar ca in setarea de calif acum sunt efectiv imbatabili - ne faceam o idee mult mai buna despre cum sta treaba daca nu dadea Bottas cu oistea-n gard.Dar ritmul din Q2 care se stie ca e cam ritm de cursa erau la milimetru unii de alti cam toate 3 echipele.

Vom vedea maine.

Bai nene ce ma bucur ca vad si eu in HD F1 cu putinica cu oricine nu ma intereseaza sa bage si publicitate e prea bine.tre sa mance si ei o pita.

:ok:

 

P.S. va fi interesant daca vine Ocon la AMG dupa cum se zvoneste - orice pilot care e mai rapid decat Perez dupa mine e un super pilot.Foarte interesant daca va putea sa-l provoace pe Hamilton.

Si iarasi l-am remarcat (desi in continuare nu ii suport fatza aia enervanta) pe Verst.Bai nene,deci nu faci nimic tot weekendul si in Q3 in primul stint faci aproape acelasi timp cu Hamilton si la vreo 3 zecimi in fata lui Ricci...Parerea mea e ca baiatul asta cu fatza enervanta si atitudinea pe masura e sa nu zic vorba mare ca e cel mai rapid din F1 la ora actuala dar e clar in top 3 !

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa aia mai are si tupeul in conferinta sa spuna ca nu e nici o setare de calif,asa a facut-o el,din incheietura,bai ma lesi?Adica numa s-a jucat cu ei,cand s-a pus pe treaba le-a dat 0.7s?haida-de.

 

S-a jurat ca nu e nici o setare, ca s-a adunat doar ca sa-i stearga zambetul de pe fata lui Vettelinno :D mai stii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel care rade la urma rade mai bine.

A ras Hamilton sambata si Vettel duminica.

Oricum Vettel a castigat cursa din bulan ca daca nu era VSC nu cred ca il mirosea nimeni pe godbless.

Ferrari a aratat ca are ritm de cursa f bun la fel si RB.Vom vedea.

Bottas praf.

Mi-a placut duma lui #godbless cand vorbea cu ing sau "sa ma duc dupa el?sa ma duc?hai ca si voi vreti - ma duc dupa el sa il fac" si dupa aia a luat-o prin balarii de a pierdut 3 secunde :crack: Si cand a ajuns si el in raza drs unde nu a dat neamtzu drumu la robinetu de benz si i-a dat 5secunde in 3 tururi.Na ca l-ai umplut de sange! :lol:

 

Oricum slaba cursa,parerea mea e ca se fac prea multe economii,e o greseala imensa care,pe langa strategia dusa la rang de arta,ucide tot spectacolul.Save the tyres,save the engine save the battery save the fuel.Plm,mult mai rau ca in anduranta,ei efectiv nu merg la maxim nu forteaza.Au mers toti la 1.27 pandindu-se unii pe altii stiind ca pot face usor 1.26 numai ca li s-ar termina rapid si gumele si benzina.

3 motoare pe sezon....aberant deja.Da,salveaza bani insa daca o tin asa in curand nu o sa mai aiba ce bani sa salveze.Da-o draq,sa ii lase cu un motor pe weekend,ar costa echipele cateva milioane in plus manufacturarea a 20-22 de motoare in loc de 3-5 dar altul ar fi ritmul si ar forta si ei nu ar mai mere tot finutz ocrotind motorul ca tre sa mai tina inca x-spe curse...

Plictiseala mare intradevar,sa ii dea Dumnezeu sanatate accelui mecanic de la Haas de n-a insurubat roata lu ala cum trebuie ca daca nu era el era deja penibila cursa.

Cand totul merge conform strategiei cursele sunt efectiv imposibil de urmarit.

Thank God for motogp :ok:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pisi pe ea de supertehnologie,daca kakaia spectacol!

Noroc ca a invartit-o Max, altfel credeam ca sunt roboti la volan!

Asta cu trei motoare nu o stiam!De ras si de bataie de joc!Asa vor sa readuca spectacolul?

Spera sa prajeasca lumea motoarele si apoi sa plece cu handicap din grila!

Creiere de gaina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...