Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, cuki said:

Vettel a fost bun teamplayer, altfel nu castiga Leclerc.

 

Corect. Îmi pare bine că a câștigat Leclerc o cursă cu ajutorul lui Vettel, să nu mai aibă lumea impresia că Ferrari-l sapă intenționat pe #16 și-l favorizează pe #5. La început de sezon exista o ierarhie clară. Între timp și-au dat seama că sezonul e compromis iar prioritatea absolută este să câștige curse, cu oricare dintre piloți.

 

13 hours ago, cuki said:

Imi pare rau de Norris, pacat. Baiatul ala chiar promite.

 

Da, și mie-mi miroase a viitor WDC. Cu materialul tehnic potrivit. Nu cu un motor Renault.

 

De remarcat și prima cursă a lui Albon la RBR: plecat de pe 17, a terminat pe 5. Kudos.

 

14 hours ago, Method said:

Desi nu ii suport fatza,nu pot spune ca Verst a gresit ceva la acel incident,ba mai degraba nea Kimi a comis-o...

 

Incident de cursă. Kimi era în față dar a închis prea brusc. Verstappen a fost prea optimist, a încercat să depășească două mașini în La Source. Cam greu. Sunt de acord cu Fred Vasseur, greșeala "morală" a fost mai mult a lui Max, având în vedere că Spa este un circuit unde se poate depăși cu ușurință. Mai putea aștepta puțin. Reacția lui Kimi a fost, ca de obicei, neprețuită.

 

17 hours ago, l.u.v said:

Hamilton Mercedes e peste toți cu o clasă.

 

Nu a făcut nimic special week-end-ul ăsta. De fapt cam tot sezonul (chiar și el a spus-o, și-a cotat sezonul de până acum cu un 8/10). Cu mașina pe care o are, echipa din spate și un locotenent solid care-i ține trena, nici nu e nevoie să se întrebuințeze prea mult. 

 

Între timp, la Maranello, a apărut al doilea steag:

 

image.thumb.png.b12c606f4cde6981abf3cf43895cf875.png

 

Hai cu Monza. Și acolo ar trebui să fie Ferrari în față - cel puțin în quali. În cursă, Mercedes nu au rival.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, john17 a spus:

Dacă avea >1 neuron singuratic wax și-ar fi dat seama ca "ditai locul" ăla se va închide! Kimi era clar în față, își putea alege trasa,  wax s-a băgat fix ca musca în cwrul calului. 

Bine, m-am găsit, doar se știe ca Method vede doar prin prisma lui... 

De depășirea pixdei la manea nimic? 

Stii interviul ala celebru Senna cu Jackie Stewart?Ce zicea Senna? "if you no longer go for a gap...you're no longer a racing driver",hai ca stii despre ce vorbesc.

Vina lui Max e zero - a vazut un ditai gap'ul la interior si a vrut sa se bage acolo.Imi aduc aminte situatia inversa intre el si Ricci,la Baku,cand Ricci s-a dus pe int si s-a aruncat pe frane maxim,iar musiu a vazut tarziu si si-a bagat cwru in fata lu ala - acelasi deznodamant.Ma mir ca aici Max a mai putut trage spre zid,pentru ca totusi a degajat cat a putut.

Kimi a gresit - am crezut ca se batea cu cineva la ext,dar la exteriorul lui era gol.Pur si simplu a strans peste el - urmarea era inevitabila.

Eu le inteleg pe astea cu "hai sa vedem care are oole mai mari" numai ca nu inteleg o treaba : avand in vedere ca el avea de ales - avea loc la ext sa ia curba fix cat sa ii lase loc sa traiasca lui Max,dar nu a facut-o...nu inteleg de ce.Ce te astepti sa se intample atunci cand efectiv il inchizi pe unul intre tine si zid pe franare???Care credea el ca va fi deznodamantul,ce se astepta Kimi sa se intample??

Nu,eu zic ca,avand in vedere exp lui Kimi,spun ca pur si simplu nu l-a vazut.Daca l-a vazut si a facut stranerea aia e dobitoc - era clar ca se vor lovi ca ala nu mai avea unde sa se duca.

Nush cine ce a depasit ca am vazut doar highlights'urile.Vetel pe drs acolo pe linia dreapta dupa radillon?Da...super. A apasat 2 butoane : DRS+harta de overtake si a tinut drept de volan fiind atent sa franeze cat mai tarziu posibil.Lewis a tinut interiorul,cum era si normal sa incerce sa tina cat de cat,dar nu avea ce.Sau a fost alta depasire mirifica si am pierdut-o eu?

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

 Îmi pare bine că a câștigat Leclerc o cursă cu ajutorul lui Vettel, să nu mai aibă lumea impresia că Ferrari-l sapă intenționat pe #16 și-l favorizează pe #5. La început de sezon exista o ierarhie clară. Între timp și-au dat seama că sezonul e compromis iar prioritatea absolută este să câștige curse, cu oricare dintre piloți.

Nu cred ca zice sau crede cineva ca Ferrari isi "sapa" vreun pilot.Am spus mai multi ca 1.lui Leclerc nu i se da absolut nici o sansa direct din strategie,chiar daca e calificat in fata lui Vettel IV,iar 2.strategia lui Ferrari nu e paguboasa,ci e de-a dreptul daunatoare.LA Silverstone?sau unde a castigat Vettel ingnorand cu buna stiinta in mod repetat strategia Ferrari si calculandu-si el cursa?!Deci au o problema in mod clar.Nu o fac intentionat nu ii banuiesc de rautate ci doar de prostie/incapabilitate...incapabilitate la nivelul cerut acolo desigur,adica o strategie la nivel cu RBR si/sau AMG.Ca altfel banuiesc ca dep lor de strategie e mai bun decat al lui Williams :P

Orice prioritati ar fi avut,Ferrari a gresit.Mult,si in repetate randuri.

 

Ceea ce e haios e faptul ca Bottas tocmai se plangea ca pe liniile drepte FErrari ii omoara...nu mi s-a parut.Si vine Monza,nici acolo nu cred ca va fi ccazul.

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Incident de cursă. Kimi era în față dar a închis prea brusc. Verstappen a fost prea optimist, a încercat să depășească două mașini în La Source. Cam greu. Sunt de acord cu Fred Vasseur, greșeala "morală" a fost mai mult a lui Max, având în vedere că Spa este un circuit unde se poate depăși cu ușurință. Mai putea aștepta puțin. Reacția lui Kimi a fost, ca de obicei, neprețuită.

True,incident de cursa.

Verst a avut the right ideea.Putea sa se incadreze acolo stas nu a fost prea optimist pe franare.

A fost optimist pt ca avea cu ce si avea loc,nu cred ca se astepta ca un pilot asa de exp ca si Kimi sa lase interiorul liber apoi brusc sa faca inchiderea aia.Daca era Kvyat acolo clar nu s-ar fi bagat :P S-a bazat pe exp lui Kimi zic eu...si s-a bazat bine,eu totusi cred ca Kimi nu l-a vazut ca nu ar fi tras asa peste el daca il vedea.

Ai zis bine,incident de cursa.Faptul ca s-a bagat Verst eu nu pot sa i-l reprosez,ba dimpotriva.

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Nu a făcut nimic special week-end-ul ăsta. De fapt cam tot sezonul (chiar și el a spus-o, și-a cotat sezonul de până acum cu un 8/10). Cu mașina pe care o are, echipa din spate și un locotenent solid care-i ține trena, nici nu e nevoie să se întrebuințeze prea mult. 
 

Hai cu Monza. Și acolo ar trebui să fie Ferrari în față - cel puțin în quali. În cursă, Mercedes nu au rival.

True...si true si cu Monza din pacate.

 

P.S. Imi place si de Albon dar mai ales de Norris,regele meme'urilor :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Nush cine ce a depasit ca am vazut doar highlights'urile.Vetel pe drs acolo pe linia dreapta dupa radillon?Da...super. A apasat 2 butoane : DRS+harta de overtake si a tinut drept de volan fiind atent sa franeze cat mai tarziu posibil.Lewis a tinut interiorul,cum era si normal sa incerce sa tina cat de cat,dar nu avea ce.Sau a fost alta depasire mirifica si am pierdut-o eu?

 

depasirea a fost in prima tura, la aspiratie

in timp ce in tura 5, cand vettel a gresit franarea in la source, hamilton nu a reusit sa-l depaseasca la aspiratie

depasirea cu butoane a fost cand in sfarsit a reusit hamilton, dupa multa comunicatie cu boxa pe fond muzical de vioara trista

 

Citat

Ceea ce e haios e faptul ca Bottas tocmai se plangea ca pe liniile drepte FErrari ii omoara...nu mi s-a parut.Si vine Monza,nici acolo nu cred ca va fi ccazul.

 

hamilton a stat 3 ture in spatele lui vettel cand ferrari-ul avea cauciucurile duse fiindca recupera pe 2 si 3 dar pe kemmel nici cu drs nu se apropia suficient

plus, vezi mai sus, depasire pe kemmel la aspiratie de partea cealalta

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

Reacția lui Kimi a fost, ca de obicei, neprețuită.

100% de acord cu finlandezul!

Go for the gap da, dar cu cap, nu ca bou', unde vezi o gaura - hop si tu! Asta face diferenta intre un PILOT si un pulifrici ca wax.

Da, vb despre depasirea din primul tur, dupa ce manelarul il facuse la start. O fi apasat DRS, dar i-a venit mesaj "not active". :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand era de varsta lui Max ,Kimi era la fel de dobitoc!Din pacate la batranete a ramas la fel de dobitoc!

Si nu are legatura cu incidentul de acum!Unde Max a riscat si a iesit din cursa!Sa se invete minte,nu toti sunt domni!

Mai ales unul ca Kimi!Cursele se joaca pe puncte nu pe abandonuri!Daca vrea sa fie campion trebuie sa gandeasca mai mult ca pana acum!

Inca o cursa in care Luis a arata ca este cel mai rapid!Desi nu avea nevoie sa mai traga dupa Leclerc dupa ce trecuse pe locul 2!

Titlul e ca si jucat,victorii are fara numar de ce sa tragi dupa un pusti aflat la prima victorie?

Dupa Vettel intelegeam,rivalitate etc!Dar asta mic e prea la inceput ca sa-l vezi ca un rival serios!Pana creste sa fie obraznic Luis e retras!

De aia mi-a placut Mansell,era un gentleman!Si opusul lui jigodia de Schumacher,groparul f1 alaturi de Todt!

Desi nu am afinitati pentru Hamilton,as vrea sa-i doboare recordul de titluri ale lui Schumacher,pentru ce rau a facut  f1 din dorinta de a fi peste Fangio!

Sa se trezeasca din coma si sa afle ca altul sa (cuvant urat) pe recordul lui!Si englez si negru!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, prafrau a spus:

depasirea a fost in prima tura, la aspiratie

in timp ce in tura 5, cand vettel a gresit franarea in la source, hamilton nu a reusit sa-l depaseasca la aspiratie

depasirea cu butoane a fost cand in sfarsit a reusit hamilton, dupa multa comunicatie cu boxa pe fond muzical de vioara trista

 

 

hamilton a stat 3 ture in spatele lui vettel cand ferrari-ul avea cauciucurile duse fiindca recupera pe 2 si 3 dar pe kemmel nici cu drs nu se apropia suficient

plus, vezi mai sus, depasire pe kemmel la aspiratie de partea cealalta

A,chiar nu am vazut-o pe aia,nu am vazut cursa.

Acum 3 ore, john17 a spus:

100% de acord cu finlandezul!

Go for the gap da, dar cu cap, nu ca bou', unde vezi o gaura - hop si tu! Asta face diferenta intre un PILOT si un pulifrici ca wax.

Da, vb despre depasirea din primul tur, dupa ce manelarul il facuse la start. O fi apasat DRS, dar i-a venit mesaj "not active". :D

Eu tot continui sa cred ca Kimi nu l-a vazut si ca daca l-ar fi vazut clar nu ar fi tras peste el,chiar nu e genul.Ar fi aberant sa dea in el chiar daca are loc pe ext.

In apararea lui wax,nu ar fi facut block-pass,deci cred ca s-ar fi incadrat pe franare nu ar fi taiat-o peste Kimi.

Max e pilot bun chiar daca nu ne place.Eu sunt primul care nu il suporta.Dar aici chiar nu mi se pare ca a gresit.

In fine fiecare cu parerea lui.

1 oră în urmă, adiy32 a spus:

....

Desi nu am afinitati pentru Hamilton,as vrea sa-i doboare recordul de titluri ale lui Schumacher,pentru ce rau a facut  f1 din dorinta de a fi peste Fangio!

Sa se trezeasca din coma si sa afle ca altul sa (cuvant urat) pe recordul lui!Si englez si negru!

Pe langa celelalte incantatii ale tale,nu o inteleg pe asta...ce rau a facut Schumacher formulei 1?

Iata ca aflam lucruri noi si interesate despre cariera demult apusa a lui Schumacher...a facut rau formulei 1...a violat-o a supus'o la perversiuni sexuale impreuna cu Todt?nu pricep unde e raul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kimi trecuse pe exterior de altcineva, era cam greu să-l vadă pe wax. Care wax în schimb, din spatele celor 2, a văzut ce și cum, doar că a preferat sa încerce depășirea cu orice preț. Treaba care nu se prea face în primul viraj al unei curse unde scopul principal, mai ales când pleci (prost) din pluton, ar trebui să fie acela de a trece cu bine. wax ne-a arătat încă o dată că el nu gândește, cel puțin nu așa. Un PILOT ar fi anticipat că finlandezul va închide acel maaare spațiu văzut de method (care method de altfel nici nu a văzut cursa), fie pt că nu-l vede, fie pt că mușchiul lui nu vrea să-l lase pe mucos să câștige poziția, mai ales că, fiind în față, are dreptul de a-și alege trasa. Acolo nu se putea câștiga cursa, se putea doar pierde! Cum s-a și întâmplat de altfel. În cel mai fericit caz erau 10% șanse pt wax sa urce de pe locul ț pe ț-1. Care ț >5. Prodigiosul are mult mai multe idioțenii la activ decât sclipiri de geniu, și asta îl diferențiază de marii piloți printre care ar vrea el sa se introbage. 

Se poate spune că Schumacher a ucis f1, la fel cum acum dințosu' ucide motogp-ul. Fiind un pilot genial adică. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

F1 Monza Highlights :

 

 

Hah,cursa asta cred ca a fost amuzanta :bounce:

Vettel IV a comis-o ( a cata oara?) ca un bou,si dupa aia era sa pateasca ce a patit Hubert,dar el voluntar spre deosebire de saracul francez.

Asta in timp ce Leclerc a fost godlike.Sa castigi pe Monza cu Ferrari...Alonso material.

Si asta in timp ce il fortezi pe Hamilton in afara circuitului ba il mai fortezi si sa greseasca sa piarda locul 2...Bottas a gresit by himself nu a trebuit fortat.

Dumnezeu a tinut cu ei.Ok,stiu low drag circuit.Dar a fost prima chestie de genul asta,cand AMG efectiv nu a putut castiga.

Bine,Ferrari a mai dat si anul trecut o masina cat de cat,dar n-a fost pilot,acuma este.

Iar pentru toti ce au considerat ca aducerea lui Leclerc nu a fost un bet bun pt Ferrari...qed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Big like, nici 1 min n-a trecut și wax the prodigios a comis-o din nou! :lol: Nici o cursă fără izbă pare motto-ul lui. :crack:

Nici n-am știut că fu cursă, mă întorc la rezumatul de pe tub. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, john17 a spus:

Big like, nici 1 min n-a trecut și wax the prodigios a comis-o din nou! 

Da,a cam comis-o si de data asta a fost exclusiv vina lui,l-a pupat in fiund pe Albon,100% el vinovat.

Mi-a placut :D

a fost satisfacator,stiu, sunt hater.Insa e cazul sa o lase mai moale cu impresiile de "viitor mare campion".Multi s-au nascut talent si au murit speranta.Esti campion cand esti campion,si nici un minut inainte.

Intrebati-l pe Massa ca el stie :D

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, prafrau a spus:

se invitau care sa mearga in fata, fiindca monza e o lunga liniuta

Trebuiau penalizati!Vettel cica era suparat pe Leclerc ca nu a stat sa-l traga dupa el!Asa cum o facuse el !

O porcarie!Trebuiau trimisi toti la coada,cu Max si Kimi!

 

Cursa a fost interesanta!Ferrari mai destepti in alegerea gumelor!Iar Leclerc inteligent!A fost si putin golanas de vreo doua ori!

Iar faza cu sicana a semanat cu Rossi la Assen in 2015!Dar victoria a fost obtinuta prin modul inteligent in care s-a folosit de pilotii intarziati!

Foarte,foarte destept!

Victorie peste cea din Belgia!

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, john17 said:

Ce s-a întâmplat în Q3? :huh:

Nu s-a întâmplat nimic. Cum a spus @prafrau, după ce au dat 2-3 tururi au așteptat la boxe până aproape de expirarea timpului, iar după ce au ieșit nu a vrut niciunul să meargă în față, ca să nu profite ceilalți. Așa că au rămas cu rezultatele din prima parte și Leclerc a prins pole-ul. 

Măcar cursa a fost frumoasă... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, adiy32 a spus:

Trebuiau penalizati!Vettel cica era suparat pe Leclerc ca nu a stat sa-l traga dupa el!Asa cum o facuse el !

O porcarie!Trebuiau trimisi toti la coada,cu Max si Kimi!

 

Cursa a fost interesanta!Ferrari mai destepti in alegerea gumelor!Iar Leclerc inteligent!A fost si putin golanas de vreo doua ori!

Iar faza cu sicana a semanat cu Rossi la Assen in 2015!Dar victoria a fost obtinuta prin modul inteligent in care s-a folosit de pilotii intarziati!

Foarte,foarte destept!

Victorie peste cea din Belgia!

Nu trebuia nimeni penalizat.S-au penalizat singuri nici o problema :)

 

Intradevar victorie mult peste belgia,aici a fost de munca,pt ca pilotul intradevar a facut diferenta.

Mi-a placut cum l-a lasat sa intre si dupa aia l-a inghesuit pe Ham exact cat sa iasa asta cu o roata pe iarba - nici nu se poate spune ca l-a incomodat astfel incat sa merite o penalizare,nici nu s-au atins sau sa faca vreun accident,da nici ham nu l-a putut depasi.

Si la fel faza cu sicana,intradevar pe stilul Rossi.

Pare necopt si virgin dar nu e.A fost foarte matur si siret la cursa asta.Nota 20.

Vettel s-ar fi impiedicat in stiinta daca era in locul lui.De fapt Vettel s-a si impiedicat ce sa mai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vettel a fost intotdeauna slab atunci cand nu a avut (de departe) cea mai buna masina de pe grila sau cand a avut,iata,un coechipier rapid.Cursa asta o confirma inca odata,cum au fost si alte si alte momente din anii trecuti cand a cedat fix cand putea face diferenta.

 

Nu am inteles ce golaneala a fost in calificari,am inteles ca s-au asteptat unul pe altul,nu vad vina lui Leclerc aici.I-a blocat cand au vrut sa plece in turul rapid?Daca ar fi facut asa cred ca ar fi sarit aia de 1 m in sus.Oricum precedentul exista si e de la case ff mari :

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 10.09.2019 at 6:58, Method said:

Nu am inteles ce golaneala a fost in calificari,am inteles ca s-au asteptat unul pe altul,nu vad vina lui Leclerc aici.I-a blocat cand au vrut sa plece in turul rapid?

 

Planul era ca Vettel să-l "tragă" pe Leclerc în primul tur din Q3, apoi ca Leclerc să facă același lucru pentru Vettel în al doilea tur de Q3. Nu s-a mai ajuns acolo pentru că Leclerc a mers foarte lent, iar Vettel nu a mai prins al doilea tur. Explicația dată de Nico Rosberg. Oricum, contează mai puțin: anul trecut măcar s-a agățat cu Hamilton, anul ăsta a dat-o de gard singur.

 

32 minutes ago, cuki said:

Asta este, Vettel are probleme cu masina daca nu e stabila pe puntea spate. Am vazut anul trecut, vedem anul asta. Daca are o masina cu downforce bun si echilibrata, castiga...altfel, titirez.

 

Eu imi mentin parerea, e un pilot bun, dar nu se mai poate concentra. Are familie, poate are frica in instalatie, poate e prea mult stres pentru el, etc.

 

Cam așa. Doar că mi se pare de nejustificat numărul de greșeli neforțate în cursă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, cuki a spus:

Asa putem spune si despre Hamilton. Totusi Vettel cand lua titluriile, le lua cu masina buna, dar nu chiar net superioara asa cum e Merc de 6 ani. Nu am statisticile, dar cred ca coechipierul lui Vettel nu a terminat pe 2 in anii respectivi. Eu tin minte ca Vettel se batea la titlu cu Alonso sau Hamilton cred...nicidecum cu Webber sau cine o mai fi fost. Deci clar talent si stiinta este in neamt...sau poate ca a fost si s-a gatat.

 

Asta este, Vettel are probleme cu masina daca nu e stabila pe puntea spate. Am vazut anul trecut, vedem anul asta. Daca are o masina cu downforce bun si echilibrata, castiga...altfel, titirez.

Nu putem.

O spun ca un mare hater al lui Hamilton,insa Hamilton cand a venit in 2007 era sa castige campionatul.Coechipier - Alonso fresh dupa 2 titluri cu Renault.Deci l-a avut coechipier pe cel mai bun pilot al decadei probabil.

Hamilton din cate imi mai aduc eu aminte i-a avut apoi coechipieri pe marele Schumacher (batran dar totusi),parca pe Heidfeld? (ok,ala nu se pune)...si pe Rosberg.Acum pe Bottas care e un pilot ff rapid dar nu poate sa o tina sus.

Deci eu nu cred ca putem sa-l comparam pe Weeber,simpatic si cateodata rapid dar atat,cu Rosberg sau Alonso.Hai sa fim seriosi.

Da,orice pilot de acolo cand are masina tzipla mere tare.Nu era vorba despre asta.Era vorba de faptul ca de fiecare data cand 1.a avut coechipieri (cat de cat) puternici si 2.skillul lui ar fi trebuit sa faca diferenta intr-o situatie,Vettel a dezamagit.

Mie Vettel mi se pare un Button care a avut un inginer de geniu langa el mai mult timp decat l-a avut Button pe Brawn.

Acum 13 ore, PzKpfW a spus:

Cam așa. Doar că mi se pare de nejustificat numărul de greșeli neforțate în cursă. 

True.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Method said:

Hamilton din cate imi mai aduc eu aminte i-a avut apoi coechipieri pe marele Schumacher (batran dar totusi),parca pe Heidfeld? (ok,ala nu se pune)...si pe Rosberg.Acum pe Bottas care e un pilot ff rapid dar nu poate sa o tina sus.

 

Coechipierii lui Hamilton în F1 și performanța lui față de ei:

  • 2007: Alonso - lose 
  • 2008: Kovalainen - win
  • 2009: Kovalainen - win
  • 2010: Button - win
  • 2011: Button - lose
  • 2012: Button - win
  • 2013: Rosberg - win
  • 2014: Rosberg - win
  • 2015: Rosberg - win
  • 2016: Rosberg - lose
  • 2017-2019: Bottas - win

Performanțe foarte bune, dar în afară de Alonso (1 an) și Rosberg, nu a prea avut coechipieri de top. Button e la limită: pilot talentat, dar care nu ar fi câștigat niciodată campionatul dacă nu ar fi avut o mașină clar superioară. Și chiar și Button l-a bătut o dată. Hamilton e pilot bun, printre cei mai buni din generația lui. Dar tinde să aibă și noroc cu carul. Material de campion mondial este. De sextuplu campion? Nu prea.

 

Roțile pe 18'':

 

image.thumb.png.76b87929e609bd6be8532ec16eecdea3.png

 

Și salariul lui Ricciardo la Renault:

 

image.thumb.png.9cebdc977fda0b88fe420041da96ffe9.png

 

...Mulți bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...