Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, cuki a spus:

Eu tind sa cred ca Max are un sambure de dreptate. Deja de atatea curse e in spaltele Ferrariuriilor, iar un pilot poate sa observe diferente unde masina din fata e mai rapida. Odata cu masurarea continua, Ferrari nu mai avea acel plus. Daca la Redbull nu s-a schimbat nimica pozitiv, iar Ferrari e dintr-o data mai incet (1 sec pe tur mai exact), normal ca poti presupune.

 

Is dezamagit insa de Max. Are exemplu Alonso, care si-a stricat toate relatiile cu echipele mari. Nu cred ca e prea inteligent din partea lui sa-si strice reputatia gratis. Pana la urma nu e multiplu campion, RedBull nu mai e forta de acuma 6-7 ani, iar daca nu iti ti optiuniile deschise, pleci pe usa din spate, indiferent de numarul de fani sau sponsori. Vezi Montoya, vezi Alonso etc.

Si eu tind sa cred ca Max are ceva dreptate acolo,insa,dupa cum bine ai zis,nu ar trebui sa spuna asa ceva.

Pt ca ai zis bine - nu e cusher,poate se va mai lovi de oamenii aia...nu se face asa ceva.Si pe deasupra - bai nene - ce stii tu despre cum functioneaza un fuel flow meter?Un pusti cordit de 20 si putin de ani?Zero.Chiar sa fi terminat o facultate de profil si tot era pe langa - ce in F1 e rocket science,iar pe deasupra vorba lui Leclerc,el nu stie ce se intampla in sanul echipei Ferrari.Nu avea nici un sens sa comenteze asemenea lucruri,insa,exact ca o pixda barfitoare,s-a trezit vorbind si nu s-a mai putut opri.Bad move.

 

Ce poate el sa observe din spatele Ferrari'ului e egal cu zero.

Dupa cum bine a zis Bintto,Vettel era gata-gata sa ia pole daca nu se calca pe el in ultimele viraje,deci masina era rapida pe quali,iar in cursa s-a vazut clar ca a avut probleme de la start.

Leclerc a mers cu un motor aruncat si reused,deci performanta lui e mai mult decat onorabila.

 

Foarte interesanta va fi pe sfarsit de sezon batalia pt locurile 3-4 intre Leclerc,Verstappen si Vettel...si batalia pt locul 6 intre Albon si Sainz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Method a spus:

Si eu tind sa cred ca Max are ceva dreptate acolo,insa,dupa cum bine ai zis,nu ar trebui sa spuna asa ceva.

Pt ca ai zis bine - nu e cusher,poate se va mai lovi de oamenii aia...nu se face asa ceva.Si pe deasupra - bai nene - ce stii tu despre cum functioneaza un fuel flow meter?Un pusti cordit de 20 si putin de ani?Zero.Chiar sa fi terminat o facultate de profil si tot era pe langa - ce in F1 e rocket science,iar pe deasupra vorba lui Leclerc,el nu stie ce se intampla in sanul echipei Ferrari.Nu avea nici un sens sa comenteze asemenea lucruri,insa,exact ca o pixda barfitoare,s-a trezit vorbind si nu s-a mai putut opri.Bad move.

 

Ce poate el sa observe din spatele Ferrari'ului e egal cu zero.

Dupa cum bine a zis Bintto,Vettel era gata-gata sa ia pole daca nu se calca pe el in ultimele viraje,deci masina era rapida pe quali,iar in cursa s-a vazut clar ca a avut probleme de la start.

Leclerc a mers cu un motor aruncat si reused,deci performanta lui e mai mult decat onorabila.

 

Foarte interesanta va fi pe sfarsit de sezon batalia pt locurile 3-4 intre Leclerc,Verstappen si Vettel...si batalia pt locul 6 intre Albon si Sainz.

Lasa-l frate sa zica.....ca prea e multa politica corecta in F1 si in societate.Pe romaneste curvasareala!

Si stai linistit ca drept in caras i-l doare ca se supara lumea!Intr-un an maxim doi o sa se duca Ferrari la el cu sacul de bani!Daca mai sta Luis cativa ani la Mercedes

o sa ia Ferrari lula cu Vettel si pustiul Leclerc!Pana se coace ala mic se duc sutele de milioane pe an!Si pwla titlu!

Sper ca-ti dai seama ca nu doar Max gandeste ca Ferrari a fost prinsa cu mana in magiun!Ci toti de la RB!Ca nu a facut contestatie Max ci jupanii RB!

Max a fost doar purtatorul lor de cuvant!Aia ca a vazut el pe pista e doar diversiune ca sa nu bage echipa,calcule tehnice si fizice si bineanteles echipa tehnica!

E ca la euro 6 disel,toata lumea stie ca e jmenuit,de toti nu numai de nemti!A rasuflat putin cand a vrut Trump sa le bage mintile in cap nemtilor(europenilor)!

Lumea a inteles mesajul si au pupat condurii americanilor!

Asa si in F1 ,niste baieti de la RB iau mirosit pe italieni ca fac magarii(poate ca si ei au gasit aceeasi solutie,dar nu au folosit-o)!Acum ori toti fac la fel,ori Ferrari

se cumintesc!

In cazul asta esti in eroare,inginerii Ferrari nu se lupta cu ai FIA,ci cu cei de la RB Honda si probabil ai Mercedes!

Si e alta mancare de peste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, adiy32 a spus:

Max a fost doar purtatorul lor de cuvant!

Nu trebuie sa se bage el in seama,ca au purtator de cuvant - atasat de presa platit.Pilotii nu au a comenta ei despre solutii si artificii tehnice,ca nu stiu ei cate roti are vaporul.

Max s-a trezit gura vorbind fara el,cum a facut de fapt de multe ori si despre alti piloti in acesti 5 ani de cand e in F1.Si de fiecare data a vorbit de rau desigur.

Si am inteles ca referitor la problema RB-Ferrari,Binotto a amenintat ca va intreprinde "legal action" pt calomnie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.11.2019 la 23:39, adiy32 a spus:

E ca la euro 6 disel,toata lumea stie ca e jmenuit,de toti nu numai de nemti!

Nuuuu, 1.5dci 8 valve de la le cric (pus și pe merțedez) e pe bune! Plm, Fiat a trebuit să facă multijegul de 1.3 cu 16 valve acum 15 ani că nu le ieșea e4, și cricul e e6 cu 8v... Mai și scrie din turnare pe kiloasă "reno f1"! 

Eu când am zis de nașpe ați sărit cu gura pe mine, că non e possibile, că sunt unii cu ochii pe alții, bla bla! De parcă n-ar fi atâtea exemple de-a lungul timpului, cu tc, cu canalul de aer astupat cu genunchiul, cu alicele de Pb băgate la ultima alimentare în prezervor odată cu benzina ca să iasă cântarul de final etc. 

La 05.11.2019 la 23:39, adiy32 a spus:

o sa se duca Ferrari la el cu sacul de bani

Doar dacă nu știu proverbul romanesc "la părul lăudat să nu te duci cu sacul!" 

Rămân la părerea că wax s-o fi născut talent, pardon, arogant, și va muri speranță! Pt că e mult prea idiot. Da, și alte genii au fost arogante, agresive, dar genii! La ăsta nu vezi precizia chirurgicală când încearcă să depășească, ci niște meltenești "dă-te că te sparg!" Și voi vreți să-l comparați cu Senna?!? O arde de 5 ani pe acolo și e tot speranță... 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, john17 a spus:

Rămân la părerea că wax s-o fi născut talent, pardon, arogant, și va muri speranță! Pt că e mult prea idiot. Da, și alte genii au fost arogante, agresive, dar genii! La ăsta nu vezi precizia chirurgicală când încearcă să depășească, ci niște meltenești "dă-te că te sparg!" Și voi vreți să-l comparați cu Senna?!? O arde de 5 ani pe acolo și e tot speranță... 

true,true

 

...si o statistica cel putin interesanta - palmaresul unor piloti renumiti dupa 100 curse :

75282169-3681180128562618-82750052775021

...se pare ca Sainz avea dreptate (despre VErst) - poti sa te nasti talent si sa mori speranta :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta comparatie ! Spune multe...

Dar, sa-l compari pe Senna cu acest pusti g..z.r este o blasfemie !!! O fi el fiu' lu' dar... cine a fost taticu'

Din ce in ce pilotajul conteaza mai putin. Pe vremuri era cam asa: 30% - motor, 30% - gume (cand erau mai multe marci), 30% pilot. Acu' ? Este adevarat ca masinile alea nu merg singure dar... , aproape orice tanar cu  aptitudini corespunzatoare (antrenate pe simulatoare...), si cu multi bani, (babacu' sau matusa Tamara) poate sa intre in "Marele Circ" (habar n-am cine a zis-o da' a zis-o bine, chiar inainte de circul din zilele noastre).

Acu' rebuie sa facem diferente intre tupeu , talent si indresneala !!! 

De studiat un Donington, pe ploaie, 199., cine este curios sa cerceteze, merita... D-zzzeu sa-l odihneasca.

Sa nu intelegem gresit, succes celor tineri dar... un pic de decenta nu strica...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, PoliBuc a spus:

O fi el fiu' lu' dar... cine a fost taticu'

 

al lui senna? un magnat pe acolo pe la ei

bani avea gramada

 

poti lauda multe la el, dar nu originile modeste, d-astea n-avea

sa nu uitam ca nici ala nu a castigat primul campionat decat in al 5-lea an de f1 si pe cea mai buna masina

si omul mergea ori la bal ori la spital, vezi suzuka 90

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni de origini modeste nu va intrea vreodata in f1,este un sport al multimilionarilor,nu era vorba de origini modeste aici.

Ce vroia sa spuna colegul e faptul ca Senna era special,si de aceea nu poate fi comparat cam nimeni cu el si cu atat mai putin Verstappen.

Clarkson a explicat cel mai bine :

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, cuki a spus:

compari cu un Mercedes superior cu minim 1 sec pe tur fara de RB in ultimii 5 ani. Cand iti aminstesti ultima oara sa fi castigat F1 cineva cu o masina inferioara? 

Verstappen trebuia de mult sa plece de la RB daca vroia performanta. Oricum, vorbim de un pusti de 22 de ani...Hamilton ia titluri la 34 de ani. 

nu compar cu nimic.Nu am incercat sa explic de ce nu a luat Verst titluri/mai multe victorii pana acum,am pus doar o statistica cu facts'urile la 100 curse.Hamilton a luat titluri si la 23 de ani,nu numai la 34.

De ce se intampla lucrurile astea,asta e alta poveste.Ce face el cu cariera lui - la ce echipe merge si cum si de ce,e treaba lui.Eu constatam niste rezultate  si atat.Si da,asta intareste si mai mult vorba lui Sainz.

Incercam sa subliniez ca pt cat il lauda toata lumea de tare...trecura 100 curse din cariera lui timp in care altii erau pe cai mari cu titluri in buzunar deja si el e tot la tineret-sperante.

Acum 2 ore, cuki a spus:

Cred ca nu l-a comparat nimeni cu Senna, decat doar la capitotulul atitudine. Si da...din acel punct de vedere pot fi comparati cei doi. Nici Senna nu era prea mare fan de "politically corect", nici Senna nu era cel mai agreabil pilot din paddock, in principiu vroia totul pentru el.

Pe ploie doar Schumacher era poate la nivelui lui Senna, nici Verstappen nu e habarnist pe ploaie...dupa Hamilton cred ca e cel mai bun pilot pe ploaie.

toti vor totul pt ei,asta inseamna ca toti seamana cu Senna?Atitudinile celor 2 nu au nici o legatura - Verst e insolent si arogant si isi da cu parerea de multe ori despre lucruri pe care nu le stie sau efectiv le spune dobitoci si alte epitete unor piloti ca Alonso sau Vettel samd.Senna nu era insolent nu era arogant nu vorbea despre alti piloti in acesti termeni pe care ii foloseste olandezul cel infumurat.E mare diferenta.In fine.

Verst e extraordinar pe ploaie...ca si skill'uri de pilot jos palaria,acolo da - e cel mai promitator pilot din lot.As zice ca si peste Hamilton pe ploaie.Altele sunt insa problemele lui nu controlul masinii.

 

Si cred ca intelegem lucruri diferite prin origini modeste.Hamilton si Schumacher faceau parte cam din upper middle class.Aa,ca parintii lor si-au cheltuit toate economiile ba chiar si-au ipotecat casele pt a le cumpara locuri la echipe pana au facut rost de niste sponsori care sa ii sustina in competitiile premergatoare F1,asta da - Hamilton stiu ca are contract semnat cu McLaren de pe la 10-11 ani,deci....Dar nu putem spune ca e cineva de acolo de origini modeste...un om de origini modeste chiar si din uk/germania nu ar putea sa isi sustina copilul nici macar 1 an intr-un sport atat de costisitor cum e automobilismul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, cuki a spus:

 

compari cu un Mercedes superior cu minim 1 sec pe tur fara de RB in ultimii 5 ani. Cand iti aminstesti ultima oara sa fi castigat F1 cineva cu o masina inferioara? 

 

clar inferioara? 95?

 

Acum 2 ore, Method a spus:

Senna nu era insolent nu era arogant nu vorbea despre alti piloti in acesti termeni pe care ii foloseste olandezul cel infumurat.E mare diferenta.In fine.

 

in mod normal nu ma cert cu fanii, dar pare ca ai poza aia de pomana daca te iei de aia care sunt javre pe circuit

 

prost spunea despre el ca era ipocrit

pe langa pista ii dadea cu credinta, binele, se dadea mare cum e el mult mai educat si bine crescut ca ceilalti

pe pista il durea in pix de restul, ii impingea ca sa treaca si cand cineva il depasea tragea spre el ca sa-l sperie (vezi estoril 88)

 

el zicea despre prost ca e un las si ca a pierdut campionatul din cauza fortelor oculte, ca e prost protejat de marea conspiratie impotriva brazilienilor

 

vezi estoril 89, senna vs mansell, cand senna a zis ca el e in fata si poate sa traga peste el chiar daca ala era cu roata langa el

vs suzuka 89, cand, intr-o situatie identica, senna a zis ca prost i-a stricat lui cursa

 

un an mai tarziu a intrat direct in spatele lui prost, facand o manevra schumacher inainte cu un an ca ala cu 7 campionate sa ajunga in f1

in interviul cu jackie stewart de dupa a zis-o pe aia cu "if you no longer go for a gap" ca sa justifice cum a intrat, ca la un an si ceva dupa sa ii recunoasca tot lui jackie ca a intrat intentionat in prost, spunand ca nu il lasa credinta sa traiasca cu minciuna

deci marele citat, cea mai repetata chestie din f1, l-a zis doar ca sa justifice o mizerie de manevra

 

inteleg, mare pilot, dar sa nu il facem acum sfant cand nu era

erau alte vremuri, pilotii toti faceau comentarii unii despre altii, toti faceau prostii, intrau in depasiri la intimidare si era parte din spectacol

 

ma deranjeaza cand un fan senna spune ca verstappen e prea agresiv si comenteaza prea mult

macar nu cheama conferinte de presa speciale sa se planga cum e el furat

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am comentat ce facea Senna pe pista.Era extrem de agresiv,nici nu incerc sa combat asta.

Era duplicitar?ok,nici asta nu dezbat.

Iarasi,rivalitatea cu Prost a atins cote dincolo de orice limite,intradevar.

 

Dar Senna,la debut sau whatever,fara un titlul in buzunar si cu cateva tururi rapide pe maneca nu cred ca s-a apucat sa spuna despre un dublu campion mondial respectat de intreg padock'ul (Alonso) ca este un dobitoc.La fel,nu cred ca a facut prost un cvadruplu campion mondial (Vettel).

Una e sa latri cand esti top dog la un alt top dog si alta e sa fii coate goale si sa incepi sa lovesti si sa injuri in stanga si in dreapta.

 

Nu am zis niciodata ca Senna este un sfant.Am zis doar ca nu poate fi comparat Verst cu el.Aa ,sau daca o luam asa si Magnussen e extraordinar de ambitios,si Grosjean loveste pe ceilalti piloti,deci si astia pot fi comparati cu Senna....tot ce am zis e ca nu exista comparatie,atata tot.

 

Aa,si faza cu gap'ul e inca valabila si acum :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Method a spus:

Dar Senna,la debut sau whatever,fara un titlul in buzunar si cu cateva tururi rapide pe maneca nu cred ca s-a apucat sa spuna despre un dublu campion mondial respectat de intreg padock'ul (Alonso) ca este un dobitoc.La fel,nu cred ca a facut prost un cvadruplu campion mondial (Vettel).

 

🤣

se pune bataia cu mansell de la spa 87?

probabil i-a si zis ceva de rau

 

sunt sceptic ca nu comenta omul

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, prafrau a spus:

...o mizerie de manevra

S.a discutat si in dunga acea manevra,insa nu sunt de aceeiasi parere cu tine,nu a fost deloc o mizerie.Normal,fiecare cu parerea lui,dar mai uita-te odata la acea "manevra",sa vezi cine a lasat interiorul deschis,cine avea rotile pe iarba deja incercand sa evite samd.

Nici nu stiu daca poate fi catalogata ca o incercare de block pass pt ca sunt ferm convins ca Senna ar fi prins apex'ul.In mod normal un alt pilot in afara de Prost ar fi cedat vazand ca i s-a luat interiorul si ar fi incercat sa revina pt ca avea totul de pierdut daca abandona.Nu stiu daca Prost a facut cea mai desteapta alegere acolo....de fapt clar nu a facut-o pt ca rezultatul l-a dezavantajat.

Senna l-a fortat crezand ca amenintat cu un crash Prost va ceda,corect dpdv logic,iar Prost,care intradevar era un pilot briliant si foarte inteligent,acolo cred ca totusi nu a gandit-o.Sau poate a crezut ca el nu va pati nimic?ca va iesi basma curata din acel clinci?Nu cred ca vom sti vreodata.

Oricum avand in vedere rezultatul,as zice ca a fost o miscare f gresita.Pt Prost.Astia de acum sunt mult mai inteligenti in acest fel "un Hamilton" niciodata nu ar fi facut asa ceva,ar fi ales calea desteapta - cedeaza ca sa mai poti lupta in continuare si poate ai o sansa.Asa...din nisip,nici o sansa pt Prost.

 

...si desigur,nu amintesti nimic de manevra din 89 a lui Prost,care aia a fost curvasareala maxima...."aaa treci de mine?poc" :P

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahahahah buna aia cu maldonado.

Chestia e ca eu chiar sunt si un fan al lui Prost,mi se pare briliant.Consider ca nu Senna ci Prost a influentat masiv F1,pt ca astazi vedem toata gandirea pe care a pionierat-o el la treaba.Ok,nu e spectaculos,dar asta nu ii intereseaza pe piloti - ei vor sa castige nu sa faca giumbuslucuri.

Acum 14 minute, prafrau a spus:

si fiindca cedeaza noi adormim

Da,corect,insa asta nu e vina lor.

Am zis demult treaba asta - ceea ce fac ei si echipele,aceasta strategie dusa la extrem pt a minimiza orice risc si a maximiza orice atu este corecta dpdv rational.FIA ar trebui sa nu le dea mijloacele (de comunicatie spun eu in principal,dar nici mijloacele tehnice - aero) pt a putea pune in practica asemenea strategii perfecte.

 

Chestia haioasa e ca si mie mi se pare Verst extraordinar.Nu sunt cazut in admiratie dupa el ca maj lumii insa da,intradevar,prezinta interes.Mai trebuie sa se slefuiasca insa.Anul asta totusi e mult mai ok...macar ii loveste nu ii mai scoate de pe circuit.Comentariile prostesti pana la urma nici macar nu importa atata timp cat esti cusher on track.

Are rapiditatea,si asta inseamna foarte mult.Tot ce ii trebuie acum e constanta si o masina cu care sa poata fi candidat la victorii de etapa.S-ar putea insa sa astepte mult si bine la RB dupa asa ceva.Iar ajungem la vorbele lui Sainz....

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, cuki a spus:

Din punctul meu de vedere nu se pot compara pilotii din generatii diferite, comparabil cred ca poate fi caracterul si cam atata. Nu cunosc prea bine F1 din perioada Senna/Prost, eram prea mic si cred ca nici nu era difuzata in Romania pe vremea aia. Tot ce am vazut despre perioada respectiva, a fost din documentare...ceea ce nu e tocmai impartial.

:10:

Massa: Leclerc could win first title before Verstappen

Corect.

Leclerc are oarecare sanse la titlu avand in vedere echipa la care e.Verst as zice ca nu.Plus ca e un pilot catalogat drept dificil iar echipele consacrate nu prea se inghesuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verstappen: Time for young guys to take over from 'boring' Hamilton

Asta dupa ce ca e prost mai si semnalizeaza.

Hamilton e boring?De ce,pt ca il bate?Daca era el in locul lui Hamilton castigand cursa de cursa nu cred ca mai zicea ca e boring.

Si treaba cea mai interesanta...cum are de gand sa se apropie de Hamilton?Prin invaluire? :crack:

Ii face perdea de fum?Prin ce metoda crede el ca va reusi cumva sa ajunga sa se bata cu AMG'urile si mai ales cu Ham?omg,unii oameni chiar sunt in lumea lor "ala e boring,ma duc si odata il depasesc"....asa e cand esti un putzoi de 20 de ani si te pupa toata lumea in fiund...ajungi sa crezi ca esti stapanul lumii,ca Di Caprio in Titanic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste fantezist...sunt departe rau de AMG.Cum sunt toti dealtfel,chiar si Ferrari....vom vedea acum la urmatoarele etape dar am impresia ca totusi pe Ferrari i-a atins treaba cu masurarea debitului.

Deocamdata nimeni nu e nici macar la 90% din nivelul AMG,cu atat mai putin RB.

 

O surpriza mai mult decat placuta insa - nivelul Honda din 2019.Ma asteptam 1.sa fie la fel de praf si anul asta ca si putere si/sau 2.sa se rupa motoarele masiv la sf de sezon.Nici unul din aceste lucruri nu s-a intamplat.Bravo lor....ce inseamna sa ai acces la tehnologia si nivelul de pricepe al unor ingineri adevarati si profi cum sunt cei de la RB - imediat au indicat punctele slabe (packing'ul?) si le-au remediat...la marele McLaren - zero barat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Vorbeste fantezist...sunt departe rau de AMG.Cum sunt toti dealtfel,chiar si Ferrari

 

compara-l cu preferatul tau Zarco in declaratii daca vrei distractie

asta mic, nesimtit cum e, isi sustine echipa si nu plange pe fiecare linie dreapta ca masinile rosii au prea multa putere si nu le poate ajunge, ca unii campioni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, prafrau a spus:

compara-l cu preferatul tau Zarco in declaratii daca vrei distractie

asta mic, nesimtit cum e, isi sustine echipa si nu plange pe fiecare linie dreapta ca masinile rosii au prea multa putere si nu le poate ajunge, ca unii campioni

Nu stiu la ce te referi in legatura cu Zarco?

Asta mic tipa si el prin radio de fiecare data cand il incomodeaza alt pilot sa il penalizeze,e mai rau ca Vettel,so...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...