Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

1 oră în urmă, Method a spus:

Nu stiu la ce te referi in legatura cu Zarco?

Asta mic tipa si el prin radio de fiecare data cand il incomodeaza alt pilot sa il penalizeze,e mai rau ca Vettel,so...

 

nu stii la ce ma refer? la declaratii referitor la galeata pe care o conduc si echipa de austrieci prosti din spate

 

toti tipa de alti piloti, dar vettel si verst niciodata nu fac de rahat echipa sau masina

e un minim de bun simt, esti vedeta echipei, dar tot o echipa e

 

in contrast cu hamilton si leclerc

 

eu sunt absolut de acord ca verstappen e groaznic in interviuri si are o fata care cere palme, dar imi place de el in curse

uneori singura placere e sa astept toata cursa sa ajunga din urma un ferrari sau mercedes sa vad ce se intampla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se întâmplă :

1. Țipă pe radio că el e mai rapid și ăla nu îl lasă să treacă schimbându-și neregulamentar trasa

2a. Nu se întâmplă nimic, ii miroase ăluia fumul în continuare, mai țipă câteva tururi în radio după care rămâne în aer curat (50m în spate) 

sau

2b. Plonjează in depășirea kamikaze și sar bucăți de carbon peste tot, fanboii exultă, apoi prodigiosu' abandonează sau, 2bb, ajunge ultimul după schimbarea botului mașinii, având ocazia să-și arate talentul incomensurabil prin depășiri măiastre (și agresive, să se vadă cât e el de bun) asupra abonaților la locurile 10 + care se dau pe acolo cu un soi de cărucioare de butelii cu elemente aerodinamice. Bineînțeles că în cazul ăsta fanboii exultă din nou, unii chiar ejaculând spontan. Aceia se șterg cu tricoaielee porcotalii, apretându-le. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, prafrau a spus:

nu stii la ce ma refer? la declaratii referitor la galeata pe care o conduc si echipa de austrieci prosti din spate

 

toti tipa de alti piloti, dar vettel si verst niciodata nu fac de rahat echipa sau masina

e un minim de bun simt, esti vedeta echipei, dar tot o echipa e

 

in contrast cu hamilton si leclerc

Pai nu avea nici o legatura cu ce vorbeam noi.Ok,nu se plange de RB insa...nu prea are de ce sa se planga la RB,in afara de handicapul de putere al motorului,insa cred ca deja e old news asta...oricum rezultatele Hondei sunt peste asteptari chiar si pt ei zic eu.

Da,intradevar cam toti tipa despre alti piloti.

Leclerc mi se pare normal sa vocifereze cand ii mananca aia punctele pe paine cu strategiile fantastice.Vettel pe partea ailalta nu tipa dar nu ii asculta.Deci...same shit.Leclerc cred ca nu isi permite inca sa ignore ordinele date pe radio,Vettel de multe ori face cu totul altceva decat i se cere prin radio...si treaba cea mai naspa e ca ceea ce a facut Vettel de capul lui anul asta a fost in general o solutie mai buna decat ceea ce i-a zis echipa.Da rau de tot treaba asta.

Hamilton vocifereaza logic in leg cu strategia,cand nu intelege ce se intampla.Insa intradevar,de multe ori a vociferat aiurea,pt ca strategia AMG pe care o punea el sub semnul intrebarii l-a ridicat.

Acum 5 ore, prafrau a spus:

eu sunt absolut de acord ca verstappen e groaznic in interviuri si are o fata care cere palme, dar imi place de el in curse

uneori singura placere e sa astept toata cursa sa ajunga din urma un ferrari sau mercedes sa vad ce se intampla

Si mie imi place de el in curse,in sensul ca il admir pt ca e ff rapid.Si e bun pe aparare,desi nu de putine ori merge la rupere.Adica ce face el pe defence daca ar intalni un pilot la fel de agresiv ca el (Magnussen),ar iesi cursa de cursa amandoi.

Ca si atac,depasiri insa,deocamdata mi se pare badaran.Cam da cu bata in balta.

E un pilot cu foarte mult potential,insa,dupa cum bine a zis Sainz,in sportul asta poti sa te nasti talent si sa mori speranta - faptul ca esti rapid nu inseamna nimic daca nu ai masina si echipa care trebuie.

Eu as spune ca de la RB nu are cum sa ajunga campion mondial.

Acum 1 oră, john17 a spus:

Se întâmplă :

1. Țipă pe radio că el e mai rapid și ăla nu îl lasă să treacă schimbându-și neregulamentar trasa

2a. Nu se întâmplă nimic, ii miroase ăluia fumul în continuare, mai țipă câteva tururi în radio după care rămâne în aer curat (50m în spate) 

sau

2b. Plonjează in depășirea kamikaze și sar bucăți de carbon peste tot, fanboii exultă, apoi prodigiosu' abandonează sau, 2bb, ajunge ultimul după schimbarea botului mașinii, având ocazia să-și arate talentul incomensurabil prin depășiri măiastre (și agresive, să se vadă cât e el de bun) asupra abonaților la locurile 10 + care se dau pe acolo cu un soi de cărucioare de butelii cu elemente aerodinamice. Bineînțeles că în cazul ăsta fanboii exultă din nou, unii chiar ejaculând spontan. Aceia se șterg cu tricoaielee porcotalii, apretându-le. 

Nuu,cel mai tare e cand isi ia penalitati dupa ce da intrunul de ii sar aluia carenele,cum s-a intamplat de multe ori in timpul curselor - iar inginerul tre sa ii dea vestea :

"Max...we've received 5sec penalty"

Si Max - virgin neprihanit si scandalizat : "Whaaat?What for??"

"For the incident with..... (completati pe linia punctata)

"He hit me!tell them he hit me ! tell Charlie (Whitting)....this in unblievable".

Si inginerul de cele mai multe ori se plictiseste si i-o taie si zice ceva de genul "lasa tu plangerile la Charlie si da-i linisitit in fata" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia puneți, mo, depășirile prodigiosului din 2019 asupra unuia din cei 4 (fierrarii + mergedes)! Alea care nu s-au soldat cu izbe sau penalizări. Pt că da, se pare că eu văz altă formulă...

Tricoaie porcotalii v-aț luat? 😈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai bune :

trosneala (mica,dar tot l-a scos putin in afara) din Austria :

 

 

...si Silverstone :

 

 

Si eu zic ca in 60-70 la suta din cazuri Verst ii trozneste.Anul asta insa s-a mai cizelat fata de alti ani.La Silverstone,la cat l-a blocat si l-a stresat Leclerc,chiar m-am mirat ca nu l-a lovit :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza pe tur si car control mi se pare ca e in top 5 daca nu top 3 piloti la ora actuala,asta nu contesta nimeni.

Noi spuneam despre problemele" lui atunci cand incearca sa depaseasca sau sa se apere si in 7 din 10 cazuri ii trozneste.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu are un stil "turistic", merge cursiv si nu bruscheaza masina (ca e pe 4 roti). Pe ud/ploaie intotdeauna se claseaza mai sus decat pe uscat, in schimb in conditii optime e departe de a scoate totul din masina si il incaleca altii care piloteaza mai brutal. Drept ca si masinile moderne cam asta cer, pilotaj brutal, acceleratie si frana cu 2 pozitii, on si off, nu mai vezi nici trasele "desenate" de pe vremuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, john17 a spus:

 Drept ca si masinile moderne cam asta cer, pilotaj brutal, acceleratie si frana cu 2 pozitii, on si off, nu mai vezi nici trasele "desenate" de pe vremuri.

E vorba,ca si la gp,de cata viteza pot duce prin viraj.

Si invariabil ajungem la aero.

Bani multi.

Sau stop-and-go - frana-flick-gaz,aceeiasi strategie ca in gp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, john17 a spus:

Fierrarii... 🤦‍♂️

Tre să recunosc că wax l-a depășit frumos pe manelar după sc. 

Depasirea zilei este dupa iesirea de la boxe!De la abandonul lui Bottas cursa a facut toti banii!

Max e Max,daca are cu ce se bate cu toata lumea!

Ma bucur pentru Gasly si-mi pare rau de Albon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut dupa SC...Verst clasa,bravo.Cursa asta exemplar.

 

Vettel....facepalm.

Cum dracului,Leclerc trage la interior il fereste si prostanul de Vettel tot il atinge cu roata???si inca tare pt ca le.au sarit la.amandoi rotile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul a fost la limita!Eu vad fazele astea ca incident de cursa si atat!La fel ca si in duelurile Ricci-Magnussen sau Albon-Hamilton!

Fara ele e mortaciune!Si cum altfel ar fi putut ajunge Gasly pe 2!Fac bine la sanatatea competitiei!Pusi sub presiune chiar si pilotii cei

mai buni,gresesc!Si puse sub presiune chiar si Mertanele fac poc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sainz promovat pe 3 dupa ce Ham a primit 5s penalizare pt incidentul cu Albon !

Sincer chiar nu mi se pare vina lui Ham acolo,Albon a luat o trasa foarte larga prin acea curba si Ham normal ca i-a luat interiorul,prin urmare nush ce se astepta Albon sa gaseasca locul liber la interior acolo dupa ce trasa a luat.Incident de cursa.

 

Deci nu pot sa creeed ce prostie a facut Vettel,din toate partile am revazut-o...wtf?Rookie mistake...intimidare sau ce-a vrut sa faca acolo?

In fine,a comis-o a comis-o,ceea ce e mai naspa e faptul ca acum Verst e pe 3 la general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manelaru a recunoscut că a fost greșeala lui. Nu înțeleg de ce nu puteau hotărâ înainte de ceremonie, să nu-l mai cocoațe pe maimuțoi acolo... 🤬

Inițial ionică a bâiguit ceva de ordine de echipă, că d'aia nu atacă ecleru' pixda, bla bla-uri d'astea. Pe urmă ecler a depășit și nici n-a apucat să-și ia ionel cuvintele înapoi că tărâța umflată a lui vatelină a aruncat rahanul în ventilator. Ori ecler n-ar fi avut voie să depășească, ori testosteronul din pixdă a expandat când a trecut ăla pe lângă el ca inter regio prin haltă. Plm, și-au făcut-o cu mâna lor fierrarii... 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Method a spus:

Sainz promovat pe 3 dupa ce Ham a primit 5s penalizare pt incidentul cu Albon !

Sincer chiar nu mi se pare vina lui Ham acolo,Albon a luat o trasa foarte larga prin acea curba si Ham normal ca i-a luat interiorul,prin urmare nush ce se astepta Albon sa gaseasca locul liber la interior acolo dupa ce trasa a luat.Incident de cursa.

 

Deci nu pot sa creeed ce prostie a facut Vettel,din toate partile am revazut-o...wtf?Rookie mistake...intimidare sau ce-a vrut sa faca acolo?

In fine,a comis-o a comis-o,ceea ce e mai naspa e faptul ca acum Verst e pe 3 la general.

Dupa cum au mers pana atunci parea ca Leclerc trebuie sa stea dupa Vettel!Insa in momentul in care Max a trecut in fata lui Luis dupa SC,Leclerc pierdea locul trei la general in fata lui Max!Si de aici,probabil,atacul asupra lui Vettel!

Despre penalizari ce mai e de spus?Si ne mai miram ca nu se fac depasiri!Ce ar vrea saracii aia de la race direction ,sa depaseasca doar pe DRS in linie dreapta!

Vezi doamne,pilotaj periculos!Pai daca vor sa vada ce e periculos,sa se dea in motogp,protejati de o casca si cam atat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, john17 a spus:

Inițial ionică a bâiguit ceva de ordine de echipă, că d'aia nu atacă ecleru' pixda, bla bla-uri d'astea. Pe urmă ecler a depășit și nici n-a apucat să-și ia ionel cuvintele înapoi că tărâța umflată a lui vatelină a aruncat rahanul în ventilator. Ori ecler n-ar fi avut voie să depășească, ori testosteronul din pixdă a expandat când a trecut ăla pe lângă el ca inter regio prin haltă. Plm, și-au făcut-o cu mâna lor fierrarii... 

ahahahha buna decrierea,mi-a placut :crack:

Asta cu ecleru si vatelina tre sa o tin minte.

 

De avut,neavut voie,a depasit - se lupta pt locul 3 la general,e normal.Vettel ok,a depasit curat,no problem there,ba si dupa aia a venit bump'ul gen "stai ma la locul tau".Leclerc a tras interior dar nu se astepta chiar la asa ceva.

Vettel vrea sa fie Prost si nu ii iese...ii iese doar sa fie prost.

Daca nici asta nu e vina lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, john17 a spus:

Manelaru a recunoscut că a fost greșeala lui. Nu înțeleg de ce nu puteau hotărâ înainte de ceremonie, să nu-l mai cocoațe pe maimuțoi acolo...

I donno,nu vreau sa fiu gica-contra dar eu nu vad nimic rau facut de el aici :

All The Angles of Hamilton's clash with Albon

Uita-te,eu nu ii gasesc greseala.Ce,ca a intrat pe interior?Pai daca celalalt a lasat ditai interiorul deschis,prost sa fie sa nu intre.Nu am ce vina sa ii gasesc,oricat m-as stradui.Si chiar nu sunt fanul lui,dar aici...nu a gresit.

1 oră în urmă, cuki a spus:

Ma bucura cumva ca Max a demonstrat inca odata ca este un pilot capabil, are sange in instalatie si i-a aratat-o lui Lewis prea bine. Ar fi putut contra mai tare Lewis? Nu cred, Max a facut 2 dintre cele mai faine depasiri. Toate posturiile de saptamana trecuta, toate comentariile cum ca Max este infantil, nu stie depasi etc. ar trebui sterse dupa aceasta cursa. Baiatu cu o masina cat de cat ok, poate bate Mercedesuriile.

Mai,si pe mine ma bucura.Cursa asta a fost extraordinar.In celelalte nu.Comentam ce vedem.

Comentariile vin ca urmare a faptelor sale de arme,asa mi se pare normal.Asta nu exclude ce am zis cei mai multi dintre noi aici mai inainte - este infantil,depaseste neglijent si cu durere in penix fata de restul samd.

Cursa asta nu a fost cazul.Bravo lui.Insa cu o floare nu se face primavara.Dar speram ca de acum incolo sa aiba numai curse din astea.Aici a fost ff matur.

Cand mere,mere,si trebuie aplaudat.Dar si cand se loveste cu toti trebuie injurat.Cel putin asta e parerea mea.

Ajungem la o problema filozofica - orice om nu este eminamente rau sau eminamente bun,au zile,au comportamente situatii samd.La fel si nea musiu - azi a fost fara cusur.Problema e ca in general nu prea e asa.Insa speram sa fie.

1 oră în urmă, cuki a spus:

BUN...Vettel/Leclerc. Comedie ce sa mai. Cel mai bun comentariu l-am citit undeva in presa nemteasca. "Oare greseala celor de la Ferrari, este concedierea lui Arrivabene?". E clar ca Binotto nu e in stare sa carmuiasca in ape agitate. 

Lumea vad ca da in Vettel. Ca in cazul lui Max, orice face, el e devina. SI acest caz...ce a facut gresit Vettel? a virat un pic stanga pentru a-si proteja trasa ideala in curba la stanga? Daca nu facea asta, exista riscul ca Leclerc sa-i ia interiorul? Normal ca DA. Asa procedeaza orice pilot cand depaseste pe DRS pe exterior, urmand viraj la stanga. Hamilton asa aproape l-a scos pe Bottas de pe pista in Austin, iar exemplele nu se opresc aici.

Eu cred ca daca echipa disciplineaza pilotii, asemenea situatii nu se intampla. Nu cred ca e nevoie de hard racing in cazul celor de la Ferrari, dar ce intelege Leclerc din toate astea? El se face pres la Hamiton si Max, iar cu Vettel incearca sa-si arate muschii. Complet idiotic. But then again, semeni nori, culegi furtuna.

 

Acuma asa ca si studiu de caz. Leclerc in turul 1, il depaseste pe Lando Norris iar in momentul in care este in fata, vireaza brusc stanga spre Lando (sec. 35 din video de mai jos). De ce vireaza brusc stanga? Sa-si protejeze interiorul in urmatorul viraj tot de stanga. Bine insa ca Lando este pilot adevarat cu reflexe pe masura si a evitat coliziunea, ceea ce nu putem spune si despre Leclerc din pacate.

Vettel a gresit si inca rau - si in declaratii intrebat cine e de vina a evitat sa spuna...tocmai pt ca stie ca e vinovat :

1.Leclerc a gresit in primul rand ca a cedat putin,un pilot nu trebuie sa se miste cand celalalt vine peste el la intimidare.Asta ne-au invatat toti granzii - Senna,PRost,Mansell,Piquet samd....vezi acel celebru roata la roata all sparks flying mergand amandoi cat mai aproape la intimidare dar niciunul din ei necedand 1mm.E textbook.Leclerc a cedat si s-a miscat vreo 30cm la intimidarea lui Vettel,desi nu trebuia.I-a lasat loc.Si cu toate astea Vettel tot a insistat si pana la urma s-au atins.A cui e vina?

2.Orice pilot procedeaza cum vrea el dar cand te bagi peste alt pilot pe linia dreapta si ala nu misca (repet! cu toate ca Leclerc a cedat si a miscat) si tu dai in el ca boul,e vina lui?Sa fim seriosi...daca nici aici nu a trosnit-o Vettel...

Si Verst l-a intimidat asa pe Ricci in Ungaria de l-a scos in afara si da Ham cu Bottas samd.Asta nu inseamna ca celalalt tre sa traga de volan,dimpotriva NU trebuie!Niciodata si mai ales pe linia dreapta.

Exemplul scoala - 1.40...si il vedem si pe Prost la 2.35 - cedeaza cineva?nimeni.Intimidare cat cuprinde insa nimeni nu da inapoi.Asa trebuie sa faca un pilot complet zic eu - sa forteze sa intimideze pe cat poate dar sa nu loveasca.Asta e diferenta.

Lando nu e marele pilot - Leclerc face o intimidare acolo - ce vezi tu e show : daca te uiti atent vei vedea ca Leclerc se face ca vine peste el si la fel de repede se trage inapoi - il face pe Lando sa reactioneze instinctiv,fara sa gandeasca,Lando insa isi revine repede si la urmatorul viraj il scoate pe ecler pe vibrator de mai mare ti-e dragul.Deci?

Comisarii cand analizeaza ceva se uita la miscarile volanului...te-ai uitat sa vezi cine a gresit?ia sa te uiti.

Daca nici aici nu a fost Vettel de vina...discutia nu are sens.

 

Si btw in video pus de tine la sec.29 vedem o depasire similara Ham-Albon cu Leclerc si Lando in schimb,facuta perfect la fel.Cu deosebirea ca Lando si-a dat seama ca daca lasa interiorul liber Leclerc se va baga acolo..doh.Si a procedat in consecinta nevenind pana pe vibrator unde era Leclerc.Albon n-a inteles-o pe asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, cuki a spus:

 

Capture.thumb.PNG.d4cb714cccc17b5fd1b9f6a5a82c635a.PNG

 

Nu am spus ce Vettel este 100% nevinovat, dar nici nu e ok sa dai toata vina pe Vettel.  Pana la urma Vettel sa virat usor din marginea pistei inspre linia ideala, linia curata.

Eu nu am vazut sa bruscheze acolo, eu nu am vazut intimidari ca si Leclerc/Norris. Am vazut un pilot care a depasit pe exterior, si a vrut sa revina pe trasa.

 

Ma uitam din nou la reluare si am remarcat pozitia castiilor celor 2. Vettel e clar ca se uita in oglinda, iar Leclerc se vede ca se uita la roata stanga spate. Sa fi fost point fixation?

 

point fixation e cand tragi ca prostul in directia in care te uiti

aici leclerc nu a miscat, a mers drept

vettel a tras stanga inainte sa treaca complet de el, ori la intimidare (caz in care nu i-a mers) ori nu si-a dat seama ca ala e acolo (caz in care e bou)

 

eu cred ca a incercat o intimidare fiindca isi pierde pozitia la ferrari cu inca un sezon de genul asta

 

oricum, cursa asta vettel a fost iar slab, incepand cu startul 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, prafrau a spus:

point fixation e cand tragi ca prostul in directia in care te uiti

aici leclerc nu a miscat, a mers drept

vettel a tras stanga inainte sa treaca complet de el, ori la intimidare (caz in care nu i-a mers) ori nu si-a dat seama ca ala e acolo (caz in care e bou)

 

eu cred ca a incercat o intimidare fiindca isi pierde pozitia la ferrari cu inca un sezon de genul asta

 

oricum, cursa asta vettel a fost iar slab, incepand cu startul 

Exact.

Ori a facut o intimidare care nu i-a mers deloc,sau hai ca i-a mers pt ca Leclerc totusi a miscat ceva dar nu a tras de volan infricosat,si oricum nu a luat piciorul din gaz,ori a incercat sa revina pe trasa inainte sa fi trecut complet de Leclerc,caz in care nu si-a judecat bine proportiile masinii si a zis bine colegul,e chiar bou.

Da,si uitasem de startul pe care l-a umplut de sange...au trecut cei 2 rivali pe langa el ca trenul prin gara.

 

Asta cred si eu - cand l-a depasit Leclerc a luat-o razna - probabil s-a gandit "ala are deja cele mai multe pole'uri din tot lotul inca din primul an la Ferrari....deja are puncte peste el...e penultima cursa,si ecleru vine de pe 14 si il si depaseste pe deasupra"....deci era umilinta completa,mai rau de atat ce putea sa i se intample lui Vettel?Da,iata,sa faca o trebusoara din asta incat sa rezolve ca sa abandoneze amandoi.Sincer,in acest moment,nu stiu ce prostie mai mare ar putea sa mai faca Vettel...e lectie de demult in F1 ca primul rival e coechipierul - inainte de oricine trebuie sa il bati pe el,bai si Vettel IV isi lua bataie ca pe video de la un ecler.Foarte foarte urat arata din afara situatia lui Vettel.

Iar close combat dog fights din astea...niciodata n-au fost punctul lui forte.Tot timpul s-a impiedicat in ele.

Ok,si Binotto e pus in gura la Ferrari...dar asta nu e atat vina lui Binotto motoristul cat a top brass'ului...bai nene ba ce treaba are un inginer cu leadership'ul?Daca stie cu ce se mananca F1 asta nu inseamna ca poate conduce ceva,si cu atat mai mult ceva atat de complicat si instabil ca o echipa italiana de F1...dar na,sa nu uitam ca Ferrari sunt cei care au pus sef la F1 pe un baiat care vindea masini in America de Nord...

Deci da,si Binotto are o parte de vina,dar pe partea ailalta - era de datoria lui Binotto sa ii spuna lui Vettel sa nu isi loveasca coechipierul???Nu era ceva de la sine inteles? :P

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vettel nu a declarat nimic despre incident pentru ca nu a avut voie. Din ce am inteles. amandorura li s-a interzis participarea la interviurile de dupa cursa tocmai pentru a fi bagati in sedinta de nenea Binotto. 

Si la faza cu Hamilton/Albon, cum era, cel din fata alege trasa, deci te bagi doar daca esti suficient de aproape si in apex esti paralel cu el. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Albon a ales trasa,dar pe aia proasta,adica larga!A incercat sa revina si a dat de Luis!In aceeasi situatie,cu cateva tururi inainte,Max a ales trasa interioara si Luis nu avut ce face,a stat dupa el,pentru ca trasa exterioara nu-l avantaja!Simplu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...