Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

La 04.04.2020 la 18:52, pomo a spus:

Se pare că de la anul Kimi se va retrage și în locul lui va veni Luca Ghiotto.

McLaren ar fi renunțat la motoarele Mercedes și va merge cu Ferrari din 2021.

Toto se pare că va pleca cu Stroll la Aston Martin, deși el a negat treaba asta.

Kimi e inca rapid,tot respectul.Ca e inconstant,asta e partea a 2a.

McLaren as zice ca ar fi trebuit sa citeasca printre linii cu scandalul de anul trecut si sa aleaga the better engine...care in opinia mea e clar Mercedes - si teoretic pe foaie ca arhitectura dar si ca rezultate nu?

Interesanta mutarea lui Toto.

 

Acum 12 ore, TeDy 'M a spus:

Ce naiba e asta?

E cum zice colegul un fel de masturbare emotionala...e ca si cum i-ai da unui drogat metadona :P

Niste baieti care se joaca la joculete,mai ramane sa dea si campionatul de CS-go sau ceva.

 

In alta ordine de idei,vis-a-vis de covidu asta de ne bulversa cu tot si toate,s-ar putea sa vedem luminita de la capatul tunelului - cica s-au facut teste in vitro si se pare ca Ivermectina distruge masiv marele virus.

Ivermectina,un medicament deja in uz si care are un pret derizoriu... vreo 15 lei / 100 de pastile - link

Deci nu e confirmat inca si s-ar putea sa fie doar ceva care functioneaza in vitro dar nu si in vivo in viata reala,dar,fingers crossed.Insa ar fi chiar ironic - Ivermectina un medicament derizoriu sa vindece dintr-un singur tratament si peste noapte un ditai virusul joint-venture usa china pe care probabil zeci de savanti scoliti s-au chinuit sa il preia de la lilieci sa il muteze la oameni samd.

Daca il vindeca niste australieni il vindeca cu Ivermectina...e capatul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, Method a spus:

Kimi e inca rapid,tot respectul.Ca e inconstant,asta e partea a 2a.

McLaren as zice ca ar fi trebuit sa citeasca printre linii cu scandalul de anul trecut si sa aleaga the better engine...care in opinia mea e clar Mercedes - si teoretic pe foaie ca arhitectura dar si ca rezultate nu?

Interesanta mutarea lui Toto.

 

 

Omul când n'are ce face, citește chestii de pe net. Pe Instagram a apărut un interviu cu Bernie Eclestone, nu știu cât de veridic e, că Mercedes își va vinde echipa la finalul anului pt că nu mai au nimic de demonstrat, șase campionate succesive, etc.

La fel și cu informațiile citate anterior de către tine, habar n'am cât sunt de adevărate, doar chestii citite pe net, fără să sap mai adânc, și pe care mi'e greu să le cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, pomo a spus:

Omul când n'are ce face, citește chestii de pe net. Pe Instagram a apărut un interviu cu Bernie Eclestone, nu știu cât de veridic e, că Mercedes își va vinde echipa la finalul anului pt că nu mai au nimic de demonstrat, șase campionate succesive, etc.

La fel și cu informațiile citate anterior de către tine, habar n'am cât sunt de adevărate, doar chestii citite pe net, fără să sap mai adânc, și pe care mi'e greu să le cred.

Da e normal sa fie doar vorbe citite pe net.Nu avem surse veridice iti dai seama,inseamna ca totul se ia cu sare vorba aia.

Un lucru stiu sigur - toata viata lui Bernie a mancat calcat cu polonicul...iar despre F1,a spus tot felul de vorbe basme si povesti...odata la luna mai apare si mai baga o duma din asta.E nebagat in seama.Sa il lasam pe Bernie sa isi vada de copil?

Acum 58 minute, cuki a spus:

Si Zac Brawn a declarat ca F1 este intr-o situatie critica, existand riscul ca 4 echipe sa se retraga din cauza lipsei de bani. 

 

Daca dureaza mai mult de iunie situatia la nivel european, cred ca F1 se duce cu totul dracului. Echipele mici vor intra cel mai probabil in faliment, iar echipele mari is vor redirectiona bugetele de motorsport in alte domenii care sa asigure suprevieturea marcii (Renault, Mercedes, Mclaren si poate chiar si Ferrari). 

 

Best case scenario: se reiuau cursele din iunie, cele nedisputate sa fie reprogramate pana in decembrie sau chiar si ianuarie 2021...sau se merge pe varianta de 2 curse pe weekend competitional. 

Daca F1 e intr-o stare critica ce sa mai zicem de gp,unde banii sunt la o zecime.Nush ce sa zic,nici nu se produc dar nici nu se pierd bani.Normal ca patronii in loc sa produca bani nu produc,ba chiar mai rau unii din ei pierd dar na...nu m-oi ingrijora acuma pt ei.

Si mai stiu ceva - iti dai seama cand se termina asta ce foame de orice va fi in lume....atunci or sa faca bani cu lopata.

In concuzie eu zic ca toata lumea face ce facem si noi - sta pe burta si asteapta sa treaca treaba asta.

 

Tocmai am citit un comunicat de la Williams care pune pe toata lumea in somaj tehnic,iar Senior Staff si pilotii 20%paycut...pana la noi ordine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 11.04.2020 la 20:47, cuki a spus:

... spatiile publicitare vinzandu-se asemnatori cu SuperBowl. Singura problema este numarul de persoane implicat, undeva la 1000.

Eh,hai sa nu exageram :P

Pe half-time la Superbowl parca se faceau ceva de ordinul a cateva zeci de mil/calup publicitar de 30s.

Dar normal ca prima cursa de F1 cu sau fara spectatori sunt convins ca va avea audienta record,date fiind conditiile.

Mai are putin lumea si se uita in reluare la ski fond sau ceva asa de mare e plictiseala :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, john17 a spus:

În 2022? :huh:

Nu nu! Mai repede. 

Pilotii vaccinați, ca apoi sa inceapa showul, primele etape televizate. 

In prima faza spectatori cu botnita si rarefiati, ca dupa aceea toata suflarea vaccinnată. 

Stirling Moos duminica 12.04.'20 ne-a parasit, a plecat din civilizatia Fake. 

Imi pare ca, fotbalistii RedBull Salzburg, vor incepe sa joace pana prin iunie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, john17 a spus:

Mda, cre' că am omis că la ei nu sunt lucrurile bine făcute, p  a  s     c  u    p  a  s ...

:crack:

Sa speram ca din 15 mai ne lasa sa iesim pe strada macar nea Caisa asta...

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zvonuri in Gazetta dello Sport - reputat cotidian italian - cum ca Vettel ar fi refuzat un contract din partea Ferrari,respectivul contract fiind doar pe 1 an si prevazand o reducere drastica a salariului lui musiu de la 27 la 12 meleoane/an,exact cat primeste si Leclerc.

Chestia mi se pare simpla si normala - din postura de campion mondial poti emite pretentii de toate felurile si mai ales salariale,dar tu cand de cativa ani buni traiesti doar din amintiri ba te mai bat si vreo 2 piloti (muuult) mai putin titrati in repetate randuri cu ceasul de la gara...ce pretentii sa mai ai nea musiu Vettel IV???

In fine,stie el mai bine....Vettel mi se pare ca nici nu are agent nu?O rezolva el singur. :ok:

Personal,faptul ca Vettel nu se intelege cu Ferrari nu poate decat sa ma bucure.Iarasi faptul ca Ferrari a declarat ca nu il are in vedere pe Ham pt ca deja este batran,iarasi ma bucura.Se pare ca Ferrari ar fi in tratative cu Sainz si Ricciardo pt al 2lea post,si iarasi,asta nu are cum sa nu ma bucure.

Despre vorbele cum ca si Alonso ar fi in discutii cu ei pentru o revenire....nu as prea crede.Cred ca e mai degraba wishful thinking din partea managerului lui Alonso.Mai ales ca intotdeauna Ferrari si Alonso au avut o relatie mai degraba tensionata si tumultoasa chiar si cand au colaborat.Nu as putea spune ca s-au inteles sau ca s-au despartit in cei mai buni termeni.Ca fapt divers chiar am citit o carte despre Schumacher in care se spune ca Todt era foarte suparat pe Alonso pt ca,in timp ce el discuta cu managerul sau la el in gradina toate detaliile viitorului contract prin care urma sa il aduca pe Alonso la Ferrari in urma iminentei retrageri a lui Schumacher,acesta semnase deja cu McLaren.Deci as spune ca niciodata nu au fost in relatii extraordinare Alonso si Scuderia,deci zvonurile cu privire la o posibila revenire a acestuia in F1 cred ca vor ramane la stadiul de zvonuri si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 08.05.2020 la 16:51, cuki a spus:

 Eu cred ca mare prost ar fi sa nu accepte.

Ai avut dreptate,mare prost (e) :crack:

Sebastian Vettel to leave Ferrari at end of Formula 1 season

Stirea e pe surse dar e puternica sursa,avand in vedere ca e pe bbc.com.

 

Sebastian Vettel is to leave Ferrari at the end of the year after contract talks between the two broke down with no agreement.

The move, which is expected to be officially announced imminently, throws the future of the 32-year-old four-time world champion into doubt.

Se pare ca (pana si) Ferrari si-au dat seama ce loaza e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă Vettel pleaca, înseamnă că Ricci e pe lista Ferrari? Citeam că Alain Prost și managementul Renault nu au încă un contract pt Ricci și că e liber la finalul acestui an, dar vor încerca o negociere.

Eddie Jordan tot o ține cu Lewis merge la Ferrari, deși mă îndoiesc. Într'o declarație, Ham nu a exclus această posibilitate, dar a zis geva de genul: e vorba și de fidelitate. Fac parte din echipa Mercedes de când aveam 11 ani.

 

Sunt curios ce o să facă Bottas? Dacă nu îi face alt contract, Ricci va fi în cărți și pt Mercedes iar Valtteri la Renault? Mercedes nu are pe cine să ia deocamdată: Russel încă mai are multă mămăligă de mâncat, Stroll, lăsați, Verstappen și Leclerc au contracte. Cine mai rămâne?

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, pomo a spus:

Dacă Vettel pleaca, înseamnă că Ricci e pe lista Ferrari? Citeam că Alain Prost și managementul Renault nu au încă un contract pt Ricci și că e liber la finalul acestui an, dar vor încerca o negociere.

Eddie Jordan tot o ține cu Lewis merge la Ferrari, deși mă îndoiesc. Într'o declarație, Ham nu a exclus această posibilitate, dar a zis geva de genul: e vorba și de fidelitate. Fac parte din echipa Mercedes de când aveam 11 ani.

 

Sunt curios ce o să facă Bottas? Dacă nu îi face alt contract, Ricci va fi în cărți și pt Mercedes iar Valtteri la Renault? Mercedes nu are pe cine să ia deocamdată: Russel încă mai are multă mămăligă de mâncat, Stroll, lăsați, Verstappen și Leclerc au contracte. Cine mai rămâne?

Da.

Ricci a fost baiat destept ca si-a lasat portile deschise,e si el in carti.

Se pare ca pt (acum locul 2 de la) Ferrari principalii candidati ar fi Sainz si Ricci.

Deasemenea managementul lui Ricci probabil incearca si la AMG.

Om vedea.

Se pare ca asa-numitul "silly season" 2020 e mult mai interesant decat sezonul normal de F1 care e deocamdata...inexistent.

 

Iar Vettel a gresit-o din nou,de data asta nu pe circuit ci prin incapatanarea (si clar zgarcenia) lui de a nu-si lua impresar.Eu inteleg - teoretic baiatul ala ia 10% ca sa discute termenii unui contract odata la2 ani...practic insa daca vedem ce a facut Willy Weber pt Schumi si felul in care i-a promovat si au scos un purcoi de bani din imaginea lui (sa faci vandabil un pilot atat de dur si rigid precum Schumi e mare lucru zic eu),vedem ca e mult mai mult de atat.

Parerea mea e ca 1.impresarul (si implicit relatiile acestuia) conteza ff mult in acest sport si 2.pilotul ar trebui sa se gandeasca numai la slujba sa - aceea de a  pilota masini pe circuit,nu sa batzaie cate juma de an ca n-are contract sau ca ii ofera cutare si cutare prea putini bani.

Vettel pe limba lui a pierit ca sa zic asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e că Ricci e între ciocan și nicovală (nu seceră, nicovală). Fie că va ajunge la Ferrari, fie că la AMG, tot va fi pilotul secund: la Ferrari sub Leclerc, la AMG sub Ham. Nu cred că AMG îl vor pune pe liber pe Lewis și îl vor păstra pe Valtteri, doar dacă Lewis decide să se retragă, deși mi'e greu să cred, sigur visează la încă doua titluri să spulbere recordul lui Schumi.

Aștept cu nerăbdare începutul de sezon, să vedem cum vor fi cursele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, cuki a spus:

Vettel nu are impresar pentru ca la Redbull in perioada in care Vettel concura, efectiv nu aveai nevoie de impresar pentru ca Redbull se ocupa de tot..free of charge.

Dupa era Redbull, Vettel chiar daca a devenit pilot Ferrari nu a cautat asa de mult faima, contractele de publicitate si milioane in plus. Si fara impresar a reusit sa scoata 30+ milioane pe an de la Ferrari, timp de 5 ani. Si mai scotea niste milioane pentru 2021 si 2022.

 

Cred insa ca Vettel s-a saturat de Ferrari si de "birocratia de acolo". El este un pilot care se implica mult pe partea tehnica, putem sa spunem ca este un fel de pilot inginer. 

La Mclaren va avea de castigat, Mclaren este acuma unde a fost RedBull inainte sa vina Vettel. O echipa tanara, cu potential enorm, care odata cu venirea lui Vettel in 2021 trece pe motoare Mercedes. Iar Seidl este efectiv un urmator Christian Horner. Daca va lua titlul cu Mclaren? Acuma all bets are off, Vettel are o varsta iar Mclaren are multe schimbari de facut pentru 2021 iar in 2022 odata cu noul regulament, iara vin un set de schimbari. Cert este ca Vettel a facut alegerea cea mai buna pentru el in contextul actual. Sa nu uitam ca vb de budget cap in F1, Coronavirus etc. Sincer odata cu budget cap, mai degraba mi-as dori sa fiu intr-o echipa "smart", micuta dar bine asezata, decat intr-un concern ca Ferrari, care va sangera din cauza virusului prin toate orificiile si care va trebui sa implementeze procese noi si masuri noi pentur a dezvolta o masina competitva la un sfert din bugetul cu care erau obisnuiti.

Eu nu prea sunt de acord cu tine.

Ok,am inteles,cand esti rookie si  vii pe filiera RB si iti dau aia o sansa in 2008? si tu meri bine si iei postul,ok,no comment,nu ai ce face cu impresarul ca nu are ce impresa,se poate ocupa echipa... "free of charge".

Cand insa,peste cativa ani buni,deja ai 1-2 titluri mondiale si o intreaga lume stie cine esti si luandu-ti un impresar care sa iti reprezinte interesele in imensa masina de marketing si facut bani care a devenit F1,iar tu refuzi pt ca conform propriilor tale cuvintele tu n-ai nevoie sa vb cineva pt tine si "sa dea cateva telefoane" (imi aduc aminte ca asa s-a exprimat - treaba impresarului e sa dea cateva telefoane)....that's just stupid.

Dimpotriva,mie mi se pare ca Vettel a cautat banii....asta e si motivul clar din spatele actiunii sale da nu isi lua impresar si de a nu se mai intelege cu Ferrari...

Ferrai i-a oferit contract,doar ca pe (mult) mai putini bani,mi se pare ca pe salariul cam identic cu al lui Leclerc.Ok,pe de o parte Vettel e multipul campion mondial,dar pe partea cealalta,Vettel a fost  batut (rau) de Leclerc anul trecut...so...nu mai vine deloc din postura de campion mondial.Dar deloc.

Eu personal nu cred ca Vettel s-a saturat de Ferrari ci viceversa.Pilot inginer...ma cam corupe rasul.Nu eram deloc de acord cu afirmatia asta nici in motogp unde tehnologia e rudimentara fata de F1,aici deja e ilogic sa credem ca oricare din acei piloti sa fie la nivelul unui inginer din F1.Unde mai pui ca inginerii insisi nu inteleg per total masina,ci fiecare pe departamentul sau.Se mai nascu un mit - Vettel dezvoltatorul :)

 

McLaren...McLaren baga bani gramada in F1 si reuseste rezultate de mijloc spre coada...si asta cu niste piloti si motoare de nota 20.Oare unde e hiba?

A nu se confunda McLaren cu o echipa "micutza",McLaren e unul dintre granzii F1.Ca si performante insa...McLaren a fost (dimpreuna cu Williams) una din cele mai de succes echipe din F1,insa aproape tot timpul a beneficiat de un management mai mult decat defectuos.Ca si Williams dupa retragerea lui Frank.Asa ca eu nu as lauda McLaren,desi totusi a avut un sezon bun anul trecut.

As lauda ForceIndia,as lauda Torro Rosso....astea sunt echpe smart.Nu monstrul McLaren cu buget de sute de milioane si fabrica pe zeci de hectare.

Iar sa spui ca Horner = Seidl...e ca si cum ai spune ca Hamilton = Bottas.Ok,anul trecut McLaren a fost ok,nu unde ar trebui sa fie dar ok,si asta a coincis cu venirea lui Seidl,deci clar a avut un aport.Cand va castiga McLaren cateva titluri mondiale cu Seidl in echipa,atunci da voi fi de acord cu tine.

 

Vettel e in acelasi impas ca atunci cand a plecat de la RB - batut rau de un semi-rookie,lucru pe care il intelege si il constientizeaza pe deplin (tot timpul a fost foarte angrenat in realitate,nu traieste deloc in umbra propriei statui,nota 10 din punctul asta de vedere),nu vede alta optiune decat sa plece.Am zis-o si cand a plecat de langa Ricci de la RB,o zic si acum - face un lucru inteligent.Cealalta varianta care ar fi?Sa mai stea 1-2 ani si sa ia bataie de la Leclerc pe toate partile?Pt ca Leclerc va fi din ce in ce mai bun.Asa de la alta echipa,alta miscare,se reinventeaza,chipurile.Nu va mai face nimic,nu va mai ataca titlul never,dar mai merge 2-3 ani in F1.

Acum 5 ore, cuki a spus:

Ricci ia 30 mil de la Renault, Ferrari nu va oferi mai mult decat ii ofera lui Leclerc, adica 12 mil. Plus ca Ferrari este prost orientat in jurul lui Leclerc, care din pacate nu a confirmat inca nimica. Rici ar pica iarasi intr-o poveste similara cu Max la Redbull, din care pilotul mai varstnic si experimentat nu are nimica de castigat. Daca bate tanarul, este de inteles fiind mai batran si mai experimentat, daca pierde in fata coechipierlui, pierde pentru este depasit, este batran etc. Nu cred ca Ferrari este un loc bun pentru oricine vine in locul lui Vettel la anu

Ca si concern Ferrari este in deep shit momentan, nu cred ca si-l permite pe Lewis...si chiar daca si l-ar permite nu cred ca Lewis s-ar duce la duce la Ferrari exact din acealsi motive pentru care pleaca Vettel acuma.

Cine va merge in locul lui Vettel ramane de vazut, poate opteaza pe varianta Sainz. M-as bucura pentru ca eu cred ca este in stare sa-l puna pe Leclerc la respect. Mi-ar place poate sa-l vad pe Magnussen acolo...optiuni sunt destule, cred insa ca Ferrari nu este vazut ca si hot seat de piloti

Ricci a plecat de la RB pt ca simtit (in mod corect as zice eu) ca si daca RB vor face o masina capabila de a se bate la titlu,Horner nu ii va da sanse egale cu ale lui Max.Ceea ce e o nedreptate.Mai ales avand in vedere performantele lui Max,inexistente la acea vreme si cu toate acestea declaratiile lui Horner care mai avea putin si ii facea statuie.De remarcat si vorbele cu care a plecat Ricci de la RB "they can't say i didn't leave you enough room now,mate",cu trimitere desigur la scandalul Baku.

Il citesti gresit pe Ricci,el a zis in nenumarate randuri ca cel mai mult il intereseaza sa aiba o masina cu care poate ataca titlul mondial.Cred ca va merge si pe bambilici la Ferrari sau AMG,daca i se ofera ocazia.

Intradevar Leclerc nu a confirmat,insa si Ferrari in jurul cui sa se stranga...al lui Vettel?Care nu mai face nimic de cand a venit Ricci langa el?Iar pe partea cealalta,daca ne aducem aminte si RB s-a strans tot in jurul unui rookie in dauna unui pilot experimentat (Webber)..cam asa ceva nu?

Lewis nu va veni la Ferrai,sta la AMG 99%.Lewis va pleca daca pleaca Totto.Ceea ce insa nu e exclus.Dar pana Totto sta,formatia se mentine.Si chiar si asa,Lewis intelege ce inseamna Mercedes si ce edge ii aduc.Sa fim seriosi.Intradevar insa,oricine vine la Ferrari va fi interesant.

Ferrari a fost vazut intotdeauna,dar intotdeauna ca si ultimate team de toti pilotii.

Acum 4 ore, pomo a spus:

Ideea e că Ricci e între ciocan și nicovală (nu seceră, nicovală). Fie că va ajunge la Ferrari, fie că la AMG, tot va fi pilotul secund: la Ferrari sub Leclerc, la AMG sub Ham. Nu cred că AMG îl vor pune pe liber pe Lewis și îl vor păstra pe Valtteri, doar dacă Lewis decide să se retragă, deși mi'e greu să cred, sigur visează la încă doua titluri să spulbere recordul lui Schumi.

Aștept cu nerăbdare începutul de sezon, să vedem cum vor fi cursele.

In F1 toti pilotii sunt tot timpul intre ciocan si nicovala.Ricci nu face exceptie.

Ziceau razand de Hulk daca se simte presat ca va veni Ricci la Renault si ii va lua statutul de prim pilot.Hulk a zis ca nu se simte.Aham.

In concluzie,ai perfecat dreptate,oriunde s-ar duce Ricci vine cu sansa a 2a insa...asa e'n tenis.Asta nu e un lucru rau,dupa parerea mea.M-as bucura sa i se dea o sansa reala sa se bata la campionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, cuki a spus:

Plus ca Ferrari este prost orientat in jurul lui Leclerc, care din pacate nu a confirmat inca nimica.

 

Cum adica nu a demonstrat? Ia explica-ne cum un rookie care l-a batut pe Vettel in aceeasi masina nu a demonstrat.

Editat de bmdbmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Stiri pe surse : Ricci ar fi semnat deja cu McLaren pt la anul,in timp ce Sainz e in tratative avansate cu Ferrari.

Martin Brundle ar fi zis: Sainz la Ferrari, Ricci la McLaren și Vettel sau Alonso la Renault.

Toto ar fi declarat că Vettel este un candidat pentru un loc la Mercedes, dar ei sunt în condiții bune cu piloții lor, dar este o variantă de luat în calcul.

 

Tare aș vrea să'l văd pe Vettel cum îi bătut măr de Lewis în aceeași mașină. Ar fi comedia comediei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, pomo a spus:

Martin Brundle ar fi zis: Sainz la Ferrari, Ricci la McLaren și Vettel sau Alonso la Renault.

Toto ar fi declarat că Vettel este un candidat pentru un loc la Mercedes, dar ei sunt în condiții bune cu piloții lor, dar este o variantă de luat în calcul.

 

Tare aș vrea să'l văd pe Vettel cum îi bătut măr de Lewis în aceeași mașină. Ar fi comedia comediei.

Daca a zis Brundle,deja e trecut de stadiul de barfa.

Ar fi interesanta o revenire a lui Alonso.

Pacat totusi ca Ricci e refuzat (deja a 2a oara) de Ferrari.Cineva acolo nu il iubeste deoc.

Dpdv statistic,de fapt din orice punct de vedere,Ricci e un bet mult mai bun decat Sainz,Sainz e doar o tanara speranta.Ricci e tried and tested.Insa Ferrari nu e cunoscuta pt deciziile sale inteligente in legatura cu pilotii.

 

Da,Vettel nu va veni never la AMG,pe de o parte Totto clar nu il va plati cat va vrea el,pe cealalta parte Totto probabil a fost doar baiat salon,politicos,realmente nu cred ca are de gand sa mai aduca inca o primadona la echipa,are deja una care e destul de high maintenance :P ,dar macar ii da rezultate.Plus ca pe partea cealalata,Vettel langa Hamilton....cred ca ar fi putin deranj pt Vettel.

Deci chiar comedia comediei...eu inteleg ca Vettel a luat 4 campionate...Vettel IV samd samd,dar cred ca l-ar bate Hamilton cam ca pe Bottas asa,din orice directie.Ceea ce i-ar tufli "maistrului" si mai rau orgoliul deja destul de sifonat.Cred ca Vettel ar fi primul care ar zice nu la asa ceva.Parerea mea.Ok,ar avea cea mai buna masina de pe grila insa Hamilton e un concurent redutabil...si cu radacini la AMG,deci...ar pune presiune masiva pe Vettel,iar Vettel cand se pune presiune pe el...face ce a facut in 2018.Naufragiaza in nisip.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...